Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

mimina321
autor
6. okt 2010

@callex tak to bola škoda 😔 neboj tento raz to učíhaš 😵 každopádne moje palce budú tvoje 😵 aj nejaké vírusíky by som poslala....

callex
6. okt 2010

@mimina321 vdaka si zlatunka.jasne ze teraz to ucihas..mam v plane ist na kontrolu na 6dc a aj kazdy den ak bude treba.sa nenecham prekabatit.nastastie tie kontroly mozem absolvovat u mojho obvodneho gyn..a vysledky len posielam do brna.

majda27
6. okt 2010

Dobrý deň
Prosím o radu ako to je:
Boli sme na prvej konzultácii v Heliose v Martine. Mám si dať spraviť hormonálny profil, a keď budem mať s toho výsledky a výsledky z genetiky máme prísť na ďalšiu konzultáciu.

Prave som sa dočítala, že poisťovňa schvaluje mesiac žiadosť, ale zaujíma ma to, že ked tam s výsledkami pojdeme ci hned mi vypisu lieky a priebezne sa budem pripravovat, alebo je to tak ze mi tie recepty daju az potom co mi to schváli poistovna?Aby som vedela na čom som. Teraz čakáme na výsledky z genetiky tie by sme mali mať v priebehu budúceho týždňa a aj hormonálny by som mala mať tiež budúci týždeň.

Ďakujem

katy33
6. okt 2010

Calexík, mne sa teraz stalo to s tymi folikulmi ako si i ty pisala-mala som 5 vajok, ale uz mali všetky takmer 30mm, takže nič z toho. To som bola stimulovaná clost. 3x1, a ked mi moja dr.pichla pregnyl,dr. Vodička mal obavy, že bude hyperstimulak - no ustáli sme to, poviem ti- presne viem, aka si bola nafuknuta, normalne som sa čudovala, ako to môžu tie vaječníky vydržat. Teraz mi dávku znížili, bojím sa, či pri zníženej dávke dačo vypestujeme, tiež tento mesiac ideme na IUI, ak budu vajka:(((( Koncom augusta som bola, na LSK, kde mi robili aj driling, tak si dr. Vodička myslí, že preto vaječníky hodili hyper tempo. Je to sila, najskôr sme nemohli nič vypestovat a zrazu taka hojna uroda🙂)) Moc sa bojim, že IUI nevide, prišla k nám návšteva,,teta depresia,, a nechce odist. Dalo by sa to všetko zniest, no nie, ked za vami chodi každy druhy den nejaka baba s usmevom na tvari - som tehotna a vy kedy, načo to odkladate a bla, bla, bla...prajem im to, no boli to:(((( Calexik, endokrinologia bude na 100% vporiadku a verim, že sa blížiš k cielu, že sa všetky blížime k cielu🙂))) Držim palčeky🙂)))

sisapd
8. okt 2010

@mimina321 AHoj mozem sa ta opytat kde sa Vam to nakoniec podarilo?Ja som bola 2 krat v Martine ale nevyslo to.Asi pojdem do tretice do tych Piestan.

zuzancek22
8. okt 2010

@sisapd ak chces ísť do piešťan budeš sa musieť poponáhľať, lebo robia len dokonca mesiaca ☹ , a v posledný týždeň aj tak čerpajú dovolenky.

zuzancek22
8. okt 2010

inak babenky chcela by som sa spýtať, či neviete , či dr. Vodička v Olomouci bude robiť v nejakom centre, bo môj drahý povedal, že za ním pôjdeme aj tam- ak sa to teraz nepodarí, len neviem či tam bude vykonávať len klasického gynekológa, alebo aj to čo robil v Piešťanoch. Ďakujem

ybyta
8. okt 2010

ANO PITALA SOM SA HO DAL MI NA SEBA KONTAKT BUDE V CARE Fertimed či ako v OLOMOUCI TAM AJ PRED TIM ROBIL ASISTOVANU REPRODUKCIU takže tam ho najdete pozri si to na nete 😉

zuzancek22
8. okt 2010

@ybyta dik

ybyta
8. okt 2010

neni zač 😉 veľa šťastia 🙂

callex
8. okt 2010

@majda27 lieky ti daju az ked budes mat schvalenu ziadost.
@katy33 a nakolky den si bola na ultrzvuku ked mali 30mm? mne chcu najblizsie takisto nasadit 3x1. ja som myslela ze hyperstimulak je ked mas velky pocet folikov?rata sa aj ich velkost?

mimina321
autor
8. okt 2010

@sisapd v car v Piešťanoch 😵

katy33
9. okt 2010

callex - to bolo na 15.DC a mala som ich tam pät takych obrovskych a plus dalšie menšie - mali obavy, aby nezacali bujniet aj tie ostatne, dokonca mi jeden nepraskol, zostala z neho cysta 🙄 . Musela som ist na 1.DC na sono, kde naštastie zistili, že ta potvora praskla, al. sa vstrebala. Hyperstimulak je presne tak, ako pišeš, callexik, ked je väčši počet folikulov. Ja som pri clost.3x1 nemala žiadne problémy, celkom mi sadol, len neviem, čo teraz urobi tá znížena davka - v utorok kontrolne sono, tak sa uvidi 😕 A čo ta teraz čaka, moja, viem, že máš toho už vela za sebou, ale to najkrajšie ta ešte len čaka 🙂

majda27
11. okt 2010

Dobry den

Dnes je presne 6 tyzdnov co sme boli na genetike. Volam tam a ze si mam o vysledky zavolat o cca 2 tyzdne. A navyse doktorka ma cely týzden dovolenku. Snad ich do konca tohto tyzdna budeme mat.Budem im tam kazdy druhy den volat. Bez nich sa dalej nepohneme. Snad in to nebude trvat 4 mesiace.

katy33
11. okt 2010

@majda27 prosim ta, prečo sa vlastne robia tie geneticke testy a kedy? mne ich zatial nikto nerobil a ani dr. to nespominal 😕 Alebo sa robia až pred IVF? Baby tu spominali, že dokonca niektoré čakali na výsledky aj tri mesiace 🙄 Ale verím, že to nebude tvoj pripad, ved nám všetkym ide o čas, nechapem, prečo to tak dlho trva 😠

majda27
11. okt 2010

@katy33 nam tam zistuju chromozomy, a pod. Neviem to presne vysvetlit, ale zevraj sa tam aj izistuju ci nie sme nositelmi chorob a pod. Nam to hned doporucil resp. poslal nas tam dr. Vodicka, a v Heliose nam povedali, ze ked budeme mat z genetiky vysledky tak sa tam mame hlasit na dalsiu konzultaciu.
Viacero tuna dievcat odporucalo dat si tu genetiku spravit.My sme isli priamo na nu. bolo to nase prve vysetrenie v ramci CAR. Dlho sa tam caka na termin, my sme sa objednavali cca 1 1/2 mesiaca dopredu a teraz cakame po 6 tyzdnoch na vysledky.

katy33
12. okt 2010

No babulky moje, z IUI nič nebude, pretože mame male vajka 10DC - folikul 9,7 a sliznica len 4,6 🙄 Vedela som, že to takto dopadne, ak mi znízia davku clost. 😠 Zasa sa to oddiali a IUI v PN už nijako nestihnem. sestrička vravela, že mám ist na sono ešte o dva dni, vraj to možno dorastie, to iste 😔 Myslite, že by mohlo z toho niečo byt, al. ozaj už len trtky-prtky 🙄 Inak som sa hned objednala do Martina - Helios, termin mame 29.okt., tak nech už je to tu 😎
@majda27 dakujem, moja, za vysvetlenie, v Martine mi teraz vraveli, že si možem kludne priniest všetky výsledky a dokumentaciu, čo mi bolo doteraz robene, tak možno sa ta doba čakania troska skrati 😎 Ach jaj, je mi z toho nanič

majda27
12. okt 2010

@katy33 ano to sa ti skrati. Len my budeme teraz mesiac stat, kym nam to schváli poistovňa takže sa nam to cele posunie. Pokial vsak nam to cele nepredlzi genetika. S nej by sme mali mat tento tyzden vysledky, zatial nie su a doktorka co tam je tak ma dovolenku. Nejak mame od zaciatku velku smolu, napr. sme zacali chodit do PN tam to zrusili a teraz nas brzdia vysledky.

katy33
12. okt 2010

@majda27 nebojkaj, nie si vtom sama...tiež sme chodili do PN a teraz sme mali poslednu šancu vyskušat IUI, ale už až v MT 😒 Nesmieme si pripuštat, že by to mala byt smola, musime čerpat z toho dobreho a z toho, že určite raz budeme držat i my ten náš vytuženy sen 😉 Len nas čaka troska dlhšia cesta, ale dobehneme do ciela 🙂 Verim, že vysledky budu už čoskoro, určite 🙂 Aj tak bude všetko vporiadku, takže su to len zbytočne stresy 🙄

callex
13. okt 2010

@katy33 este chod na to sono naozaj mozu podrast,...mne sa to stalo..
genetika sa odporuca po potratoch ci nepodarenych IUI,IVF...

katy33
13. okt 2010

@callex dakujem, moja, za podporu 😉 Na sono idem zajtra, tak sa uvidi, rozprávam sa snimi, pestujem ich, tak dufam, že sa tam niečo vykluje 😀 callexik, aj mate niečo nove - ako pokračujete?

callex
13. okt 2010

@katy33 to je spravny pristup..ja sa takisto vzdy pocas stimulky rozpravam s mojimi vajecnikmi ze vyprodukuju pekne foliky.
ja momentalne stojim na endokrinologickom vysetreni..ked som si uz myslela ze mam vsetky mozne a nemozne vysetrenia a mozem sa smelo vrhnut do boja tak mi vyskocila stitna zlaza.pol roka dozadu bola ok.takze som bola na krv a 2.11. idem na dalsiu a 12.11. by som mala mat vysledky..takze najblizsiu stimulku vidim tak na december. ☹

katy33
13. okt 2010

@callex moja, no na druhej strane je na tom dobre to, že možno prave pre tu potvoru žlazu to nešlo, a teraz, ked sa na to prislo, daju sa tabletočky a rýchlo na cestu za babätkom 😉 Hlavu hore, nebojujeme len tak pre nič-za nič, baby, inak fajn, že dopuju dr.nás s tabletkami a nie našich chlapov, ti by sa možno už davno na to vyprdli, ten moj na mna sem-tam pozerá, ako keby ma zhodlili mimozemštania - lebo v poslednej dobe mi už z tych hormonov fakt zašibava, ale nič s tym neviem robit 🙄 Už si musi len na to zvyknut 😀

callex
13. okt 2010

@katy33 mas pravdu chlapi by to davno vzdali...mne takisto sibe z hormonov a o kilach ktore sa na mna nalepili ani nehovorim..uz z toho samotneho som nervozna ako slak plus hormony no sodomakomora..minule si svokra myslela ze som na nu nastvana lebo neuvarila..lenze ja som bola nastvana na cely svet od rana a tak skoro ma ten oduty xichtik nepresiel....tak som jej potom spetne vysvetlila ze v com je problem ale neviem ci mi veri.holt kto nejedol hormony nevie o com je rec.

zuzancek22
13. okt 2010

@callex presne ako píšeš, "kto nejedol hormony nevie o com je reč", ty píšeš že je to sodomakomora, ale ja som sa vtedy nezniesla s nikým dokonca som si sama sebe liezla na nervy 😀 . a môj doki mi popisoval , že mal aj také prípady, že normálne pišiel aj mnažel a pýtal sa čo jej dáva, že to nieje s nou na poriadku.

callex
13. okt 2010

@zuzancek22 veru poznam aj ten stav ked sa neviem zniest sama so sebou a najradsej by som sa vystrelila na mesiac. to predmenstruacny syndrom je malina oproti tomuto.ked mi doktor zvysil davku hormonov tak som manzelovi povedala ze budem uz od rana nevrla do vecera.a on ze: tak to z tohto si taka? v pohode som zvyknuty na horsie. 🙂
jeho ex bola totizto riadna furia takze chlapec mal tvrdy trening a mna zvlada lavou zadnou.

zuzancek22
13. okt 2010

@callex vidím, že to berieš s humorom, tak to má aj byť 😀

callex
13. okt 2010

@zuzancek22 neviem ci s humorom, ale humor je dobra vec,dost casto sa hodi.keby sme brali vsetko vazne tak sa zblaznime.a ja sa snazim nezblaznit.i ked od toho mam daleko, musim si zaklopat na drevo ale zatial tieto nase nezdary na mna tak nejako brutalne nedoliehaju, nie som na depku ked dostanem menzes a podobne.obcas ma to stve ale postazujem si a idem dalej.

katy33
13. okt 2010

@callex 😀 😀 😀 že tvrdy trening, to ma teraz ten moj pri mne 😎 Ale presne ako tvoj mužik, on mi ešte povie, že tie moje vylevy berie jednym uchom dnu a druhym von, a to vieš, ake to je, ked sa chceš silno pohadat a hadaš sa akurat tak sama so sebou 😀 ...baby, už nech nás ovladaju tie tehotenske hormony, to si s kludom aj poplačem, no problem, nie ako teraz, ručím a sama neviem prečo 😝

callex
14. okt 2010

ja sa nerada hadam a ani hormony nemaju v tomto prevahu..nehadam sa, len podrazdene odvrknem alebo podrazdene vyletim vetou dvomi a to je vsetko. potom som uz len nastvana a kypim ako nedelna polievka na hrnci.ale vadit sa nevadim.
tak na tie tehu hormony som zvedava ze co to bude robit, ale myslim ze to nam prepacia aj nasi chlapi lebo budu vediet ze to sa pominie. ale to este netusia ze potom budeme nervozne lebo nam nepomozu, nevynesu smeti, nepostrazia dieta, neodlozia riad z umyvacky a koooopu dalsich malickych veci ktore tak uzasne vedia ist na nervy. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre