Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

barbareta
6. sep 2010

ahojte sem-tam sem nakuknem čo nové ? a žial 😠 som sa len dobre nas..la ☹
Chcela som ist do tohoto centra na jesen a jar na iui ale ako vidim 😕 šťastena ako obvykle sa mi točí chrbtom...

Hlavne ze milý poisťovaci v BA keby otvorili dalších 5 centier tak za zmluvna všetky...PN asi neni pre nich zaujimave,,,no pre mna bolo lebo mam toho dost dochádzať do Car . vyše 100km 😖

ybyt držím palec 😵

kacarina
6. sep 2010

@gerdusha to vazne??? to pocujem prvykrat s tym preplatenim nakladov slovenskou poistovnou ... mozes o tom prosim nieco viac napisat resp. nejaky dobry link sem dat? dik 😉

inak vas vsetky zdravim, bola som tu v tejto teme niekedy pred letom, tiez sledujem vyvoj v Piestanoch a je mi z toho smutno :(

ybyta
6. sep 2010

aj mne aj myslim všetkym tim padom táto stranka nebude aktualna lebo už nebude žiaden CAR piešťany ale tiež som sa zamyšlala nad Brnom a dosť važne len ako často sa tam počas stimulky musi dochazdať ,

ybyta
6. sep 2010

ja už sa takto zamyšlam lebo stale slabo krvacam brucho ma pobolieva je to dievčence na štranek do RIT....18 rokov sa trapime s mužom stoji pri mne kopu zakrokov operacii,prefukov atd ,atd... to je na dlho atoto je moje 3 IVF VKTORE SOM VERILA ATO MOC VED V MAJI MI AJ KVOLI TOMU TIE VAJCOVODYfik fik ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a včera test prt s citl.č.10 adnes citl. č.25 adruhy prt auž asi aj stoho bude prt 3 embrijka aani jednemu sa u mňa nepačilo prečččččččččččččoooooooooo??????????????????????????????????????????????, ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 🙄 aj som sa tak rozplakala žE STALE NIč ASOM Už STARA a VODIčKA JAKY ZLATY ne ne to vubec ne vubec nejste stara 🙂 ach a2300 eur azapadneky

majda27
6. sep 2010

@ybyta aj my sa tiez zamyslame na tym brnom alebo martinom, my sme sice len na zaciatku nasej cesty za babatkom. Tiez sme zacali teraz chodit do Piestan a Vodicka bol strasne mily, ani som sa moc nebala. Ja inak moc doktorov nemusim. A teraz ked koncia tak rozmyslame kam by sem isli. Ak by si chodila aj ty do brna tak by sme mohli spolu ja byvam kusom od pn a ty si zevraj z Cachtic, co nie je od nas moc daleko.

Uvidis vsetko nakoniec dobre dopadne. A mozno sa jednemu u teba tak zapaci, ze zostane.

majda27
6. sep 2010

@ybyta bud brno alebo ten martin. Ak by si mala zaujem mohli by sme tam chodit spolu do brna alebo do martina.Pre tieto dve alternativy sme uz rozdhodnuty uz si len vybrat. aspon by som na toto cele nebola sama a mohli by sme sa viac o tom porozpravat. Mam sice podporu rodiny ako z jednej strany tak z druhej a hlavne najviac moj manzelik.

zuzancek22
6. sep 2010

Ahojte babenky, tak ja idem zajtra do piešťan navštíviť pana doktora , maju mi urobiť este , teda kým to zatvoria IUI, snád ma nepošlu dopreč, lebo natoto sa spolieham už som si vytrpela tiež svoje ako asi každá ktorá sme tu ,

...................... ale teraz cítim v kostiach,že to víde, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
takže budeme chodiť pozerať folikulky , a uvidíme čo a ako, lebo dochádzat niekam dalej, tak to môjmu žaludku vážne neprospieva. 😝 😝 😝 😝 .................... a tak som sa snažila nadstaviť si nejako tu svoji psychiku, že vlastne toto víde a už ďalšie centrum ani potrebovať nebudem....... tak strááááááááášne silno dufam že to víde.
pa držte sa.

nellinka30
6. sep 2010

😵

nellinka30
6. sep 2010

Ahojte baby.Ja som tu nova,vela krat som citala co pisete a az dnes som sa odvazila vam napisat.My sa ties s manzelom snazime o babetko uz dva roky.Doteraz somnou nikto nic nerobil a az teraz som sa odvazila ist ku Vodickovi.Zistil mi ze mam anovulacne cykly,co je pricina mojho problemu.Nasadil mi clostil,dnes som bola u neho na kontrole ako zareagoval.Vo stvrtok ma objednal na vysetrenie ci nie som alergicka na manzelove spermie.Navrhoval mi IUI len ja som mu povedala ze chcem to skusit prirodzenou cestou.Preto sa pytam vas co mam robit,ci sa dat na to IUI alebo skusit prirodzene.Kedze ja sa toho strasne bojim,prosim napiste mi ako to prebieha a ci to boli.Dakujem pekne.

callex
6. sep 2010

@ybyta hlavu hore baba jedna...nepanikar..vyckaj do zajtra.viem ze je to onervy ale vydrz.
do Brna ides na konzultaciu, potom na OPU, a ET. kontrolne sono a odbery mozes riesit cez obvodneho gynekologa.a vysledky posielas meilom a oni ti napisu co a ako dalej.

@kacarina k tomu preplacaniu len tolko..skus si vyhladat na stranke tvojej poistovne info o zakrokoch v ramci EU.ja viem tolko zeby ti mali preplatiti tolko co stoji ten zakrok na sk.cize len IVF...vsetko ostatne okolo toho ako ICSI,PK,HATCHING, IUI...si platite sami ale to aj na sk.

callex
6. sep 2010

@nellinka30 zavisi ako ti vyjde ten postkoitalny test a IUI nie je vobec nic strasne. a kludne mozes ist na IUI a o dva dni mozte dat domaci pokus. pri IUI pridete ,doky ta pozrie ake su folikuly,..ak su ok manzelovi odoberu spermie v labaku ich preplachnu a nechaju len tie kavlitne a o hodinu ich pomocou tenkej kanyly do teba vpustia.trva to asi tak dve minutky..potom ta este nechaju polezat si cca 10min so zdvihnutymi nohami.ja na tvojom mieste idem do toho.
otazocka na teba: ako ti diagnostikovalo anovulacne cykly?

ybyta
6. sep 2010

calexik ja viem ale ti vieš čim som prešla ☹ ☹ asom teraz pesimista pokial neboli tieto bolesti akrvacanie aj ked mierne bolo ok ☹ 😠

nellinka30
6. sep 2010

Ahoj callex.Ja som chodila ku dr.vargovi a ten mi ten tiez hovoril ze mavam anovulacne cykly.Ten mi raz dal clostil ale ma ani nakontroloval ci mi folikuly narastli.Potom mi kazal jest kyselinu listovu,podla mna som potom ovulaciu mavala a teraz ju urcite nemavam.Tak teraz som sa rozhodla pre vodicku,lebo varga ma len napchaval s k.listovou.Urcite verim tomu ze to moze dopomoct ale mne akosi nic. No ja neviem,vaham nad tym ci si len dat urobit ten test alebo aj IUI.A keby som si to dala urobit musm aj zostat na PN?A aka je pravdepodobnost otehotnenia pomocou IUI?A ty si bola na IUI a ked si bola preco,aka pricina bola u teba?

miami2010
6. sep 2010

Ahojte babulky, zdravim vsetky, aj ja som bola dnes u Vodicku a presne mi hovoril co ybyte, sam tomu nedava sancu,
Ma vraj nejake ponuky na miesto aj v SR, ale nechcel nic konkretizovat, vraj sa musi rozhodnut.
Je to strasne ze koncia, konecne som mala pocit ze mozem nejakemu lekarovi verit a teraz ?????
Ybyta nebud smutna, mozno je vsetko ok a darmo sa trapis, kolko toho som citala ze baby spinili a krvacali dokonca
a boli tehotne, nestracaj nadej >o} drzim moc moc palceky....
Ja zase riesim operaciu, neviem sa ponut dalej, vsetlo vyzeralo OK, malo prist k IUI po Clostyle a zrazu ze sa mu nieco nezda a nasiel mi ten sprosty polyp..... a vraj kym ho neodstrania, nebudu nic somnou robit, dnes mi ho Vodicka potvrdil a zenie ma v piatok na opreaciu - hysteroskopiu, normalne mam bobky, neviem co robit????
Nechcem dalsiu operaciu, neviete ci je niekto komu to len tak zmizlo same????

ybyta
6. sep 2010

miami dakujem moc 😉 a nevahaj ani chvilku ja som nikdy nič nerozmyšlala a hned som šla pod nôž a a robyla čo bolo treba anemam si aspoň čo vyčitať aj ked prt stoho zatim baby ak ništ som rozhodnuta pre to BRNO aj tak sme do Martina moc prevozily každy deň na krv vyšše tyždňa Calexiček nemaš nejake kontakty alebo ake CARY su tam naj naj? spitam sa aj VODIčKU čo by odporučil

callex
7. sep 2010

@nellinka30 IUI je ako sex s kanylou ktora ta moze priviest k tehotenstvu. a po milovani s manzelom nejdes na PN 🙂 takze pohodka este v ten den mozes fungovat uplne normalne ziadne extra setrenie ani nic ine nemusis praktizovat. a navyse to po dvoch dnoch mozte poistit domacou vyrobou. 😉 tych 40eur nie je hrozna polozka aby to clovek neskusil.ked chce s tebou niekto konecne nieco robit tak necuvaj.v blave by ta hned hnali na umele.
nam robili IUI kvoli zlemu spermiogramu.
@miami2010 polyp nezmizne sam od seba.bud rada ze ti ho takto nasli ja ked som ho mala naposledy tak mi ho zistili pri laparoskopii ktoru som mala kvoli niecomu inemu..inak by tam betar jeden este hadam aj bol.celkovo som mala polyp uz 3x.neboj rano prides vecer ides domov.
@ybyta v Brne vrelo doporucujem Reprofit..teraz tam mnoho kociek sloveniek co presli z inych carov otehotnelo.este je jedno dobre centrum Unica..ale su drahsi a teraz co viem jednej kocke urobili to co robit nemali..tak u mna klesli.a ak si teraz mala 3IVF ako samoplatca a pojdes do Brna tak by ti sk poistovna mala preplatit to co na sk.

kacarina
7. sep 2010

@callex, @ybyta, @gerdusha + ostatne, koho to zaujima
tak som dnes volala do Vseob. zdravotnej, lebo ma to velmi zaujimalo a je to naozaj tak: aj ak IVF absolvujem v zahranici, preplatia mi tie naklady, kt. by mi preplatili na SVK, tak to je ina bomba, to som fakt nevedela, cize ma to v podstate vyjde tak isto ako doma (ked neratam cesty samozrejme) ... podmienky su: samozrejme tiez plati, ze max. 3 IVF cykly resp. do 39 roku veku, musi to byt ambulantnastarostlivost, nie hospitalizacia (to by malo byt ok, ved to su vsetko vykony v ramci dna)... najlepsie je to tam zaplatit v hotovosti.. a malo by to centrum mat zmluvu aspon s nejakou zdrav. poistovnou v tom state (nie nejaka komplet sukromna klinika), potom sa poda ziadost tu do svojej poistovne + prilozi sa doklad o zaplateni a kopia spravy od lekara ... schvalenie a uhrada by mali trvat cca. 3 mesiace... a este mi povedala, ze na to mame normalka narok podla zakona c. 580/2004 Z.z. ... takze tolko moje dnesne zistovanie 😅

callex
7. sep 2010

@kacarina sikulka si.vdaka za info.no a potom si zoberte tu spravodlivost..zakrok v zahranici preplatia a v Pn ani cent. 😠

kacarina
7. sep 2010

Callex, presne som sa tu nad tym pozastavovala, paradox jak svina, no comment radsej :(

ybyta
7. sep 2010

no ja som mala IVF 2 KRAT CEZ POISťOVňU ATERAZ SOM HO PLATILA TAK 1 POKUS V PORADI 4 MI ZOSTAVA POSLEDNY NA PISťOVňU hned pozrem to BRNO už som rozmyšlala aj nad Atenami sestra tam žije 21 rokov aj VODIčKA AJ CILIK AJ TA EMBRIOLOžKA TAM šTUDOVALI su tam nato machri už idem dalej a dalej 😝 čakam na vysledky moje nervy

ybyta
7. sep 2010

no jetotu mam HCG 11.2 AMA BYť NAD 25 SOM V PRDELI AKO SOM AJ CITILA už mam take oči opuchnute jak žaba ani nevidim už od plaču

callex
7. sep 2010

@ybyta ☹ placem s tebou.

maahuliena
7. sep 2010

@ybyta dokelu... ☹ ☹ to je mi strašne luto, ja som tak verila ☹ 😢 a to si dnes 14den po ET?

ybyta
7. sep 2010

16 deň baby strašne sa somnou osud zahrava ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ preččččččččoooooooooooooooooo?kebych mala ale 25 idem jak mašina dalej adalej ale starnem adakujem všetkym prirastli stemi k srdiečku ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 😔 aMahulienka a tebe zato že aj minuli rok si bola somnou dakujem

gerdusha
7. sep 2010

baby, dnes som dostala oficialnu odpoved z VsZP a podla nej sa mi nezda, ze by mi ivf v brne preplatili

Dobrý deň,
na základe informácií z Vašej otázky Vám uvádzame, že Všeobecná
zdravotná poisťovňa, a.s., podľa nariadenia vlády č. 777/2004 Z. z.
uhrádza najviac tri cykly výkonov asistovanej reprodukcie ženám do
39. roku života v týchto prípadoch:
1. Chýbajúce vajcovody alebo nezvratné poškodenie vajcovodov
diagnostikované laparoskopicky alebo laparotomicky okrem stavov,
ktoré vznikli ako následok predchádzajúcej sterilizácie alebo umelého
prerušenia tehotenstva.
2. Endometrióza ženy, ktorá je diagnostikovaná laparoskopicky alebo
laparotomicky.
3. Nezvratné poškodenie vaječníkov, ktoré je potvrdené biochemicky ,
laparoskopicky alebo laparotomicky, ak toto poškodenie nie je
následkom umelého prerušenia tehotenstva,
4. Idiopatická sterilita, ktorá je neúspešne liečená jeden rok v
špecializovanom zdravotníckom zariadení,
5. Mužský faktor sterility – azoospermia, astenospermia,
ejakulačnédysfunkcie a ochorenia súvisiace s chemoterapiou alebo
poúrazovými stavmi, ktoré sú overené andrológom,
6. Imunologiclé príčiny sterility overené laboratórne,
7. Riziko dedičného ochorenia, v dôsledku ktorého nemôžu mať manželia
zdravé potomstvo, ktoré je genetikom.
8. Endokrinné príčiny sterility overené endokrinológom.

Vo svojej otázke uvádzate, že máte záujem zákrok absolvovať v ČR.
Novelou zákona č. 580/2004 Z.z., platnou od 1.5.2010 má poistenec
právo na úhradu nákladov ambulantnej zdravotnej starostlivosti
poskytnutej v inom členskom štáte, za ktorou poistenec úmyselne
vycestoval, do výšky jej úhrady na území Slovenskej republiky.
Ako z citácie vyplýva, zákrok je možné absolvovať a následne
refundovať len v prípade, ak ide o ambulantnú zdravotnú
starostlivosť.

VšZP schvaľuje úhradu nákladov na poskytnutie vopred plánovanej
zdravotnej starostlivosti v EÚ pre svojich poistencov v týchto
prípadoch:
• ak ochorenie nie je možné diagnostikovať a liečiť v SR,
• ak ochorenie nie je možné liečiť v SR v lehote, ktorá je lekársky
prijateľná pri zohľadnení súčasného zdravotného stavu
• ak poistenci VšZP s bydliskom v niektorom členskom štáte EÚ chcú v
mieste bydliska pokračovať v liečbe, ktorá sa začala na Slovensku.

Pokiaľ by ste vycestovali za účelom poskytnutia zdravotnej
starostlivosti do ČR bez predchádzajúceho písomného súhlasu VšZP s
úhradou alebo vydanie formulára E 112 by Vám bola zamietnuté, v takom
prípade budete sama znášať náklady za poskytnutú zdravotnú
starostlivosť v cudzine.

Ako prebieha vo VšZP proces rozhodovania o schválení úhrady nákladov
za zdravotnú starostlivosť v EÚ Vám prikladáme v prílohe e-mailu.
Taktiež informácie o refundácií nákladov za zdravotnú starostlivosť v
krajinách EÚ.

V prípade ďalších otázok nás môžete kontaktovať telefonicky na tel.č.
0850 003 003 (zo zahraničia +421220817003) počas pracovných dní od
8.00 do 18.00 hod.

S pozdravom

Call centrum VŠZP

gerdusha
7. sep 2010

ved ivf nie je ambulantna zdravotna starostlivot, je?

eeeej, neviem, neviem, ci nas byrokracia pusti do brna, kolegynky...

gerdusha
7. sep 2010

@kacarina ,

z odpovede, co som ja dostala vyplyva, ze NAJPRV musim poziadat u nas poistovnu...ty pises, ze po zakroku im uz len posles papiere...tak teraz fakt neviem...

ybyta
7. sep 2010

je GERDUš AJA KED NEMAM vajcovody bymi teda preplatili?

kacarina
7. sep 2010

@gerdusha: Gerdush, no vidis teda a ona mi to trubela tak jednoducho a optimisticky do telefonu povedala, ako som to ja sem potom napisala, ze sa mi to hned nezdalo ... inak akurat hovorila, ze nejakej pani rozpisuje o tom info do mailu, tak mozno ze to bol prave ten tvoj mail 😀 napr. vobec nespominala, ze to treba dopredu, ale logiku by mi to davalo, ze ziadost dopredu ...

IVF podla vsetkeho je ambulantna starostlivost, lebo ved tam len chodis na konzultacie resp. kratke zakroky, po kt. hned v ten den odchadzas ... opakom by bola hospitalizacia, t.j. musis tam ostat cez noc a to predsa my nezostavame ...

v kazdom pripade je velke pozitivum, ze urcite moznosti v tomto smere tu su, takze ak byniektora planovala napr. to Brno, najlepsie bude, ked si priamo vo svojej zdravotnej poistovni kazda zisti na vlastnu päst a presne podla svojej diagnozy, prip. zistit si najblizsieho revizneho lekara a od neho info z prvej ruky ...

kacarina
7. sep 2010

@ybyta Yby a nepojdes este raz na krv? Ci uz si bola 2x? Ci nahodou predsa len nezacne stupat ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre