Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

gregy
13. aug 2008

Akurát sme to dnes preberali .... lekári viac mlčia musíš sa pýtať, PK dávajú hádam každému ale nikto skoro nemá tým pádom zamrazené embryá ☹ ale rozhodnutie je vždy len na tebe, až na to že embryológ s tebou konzultuje až po OPU teda si mierne mimo ... ☹

darla27
13. aug 2008

Gregy ale ja som bola na spermiograme ráno/objednala som sa telefonicky týždeň pred dohodnutou konzultáciou/ a až pred obedom v ten istý deň som išla k Drábekovi. Dokonca som v ten deň stihla aj HP. 😀
Ale to je asi tým, že som superrýchla, myslí si to aj tá sympatická sestrička, čo berie krv. 😝 😀

Dudkav nepýtaš sa ako somár, každá čo tu sme sme sa tam chystali po prvý krát, ja som pred prvou návštevou riadne stresovala. 😀 Úspešnosť majú na svojej stránke. Je tam prehľad za 3 roky, tuším. 😉
Je dosť veľká, aj keď neviem či to tento rok nekleslo, nepribudlo tu moc tehuliek za poslednú dobu. 😖

aanetta
13. aug 2008

ahoj darla.jasne ze harbulak je veeelmi sympaticky 😀

dudkav
13. aug 2008

Ja som chodila do Heliosu, su tam uzasni ludia a gynekolog iba jeden,vlastne dvaja. Ale MUDr. Krajkovic o tebe vie vsetko, este ani nevstupis do ambulancie, on robi vlastne vsetko od OPU aj vkladania, mne robil aj kyretaz, kedze som potratila 😢 a urobil ju vyborne, ziadne problemy som nemala. Akurat dnes som sa dozvedela, ze KET mi nevysiel, takze musim zacat rozmyslat nad zmenou. Ja potrebujem uz teraz vidiet vysledok, nie som najmladsia, po kazdom ET som psychicky kludna, nestresujem sa a nic, takze neviem.

janula13
13. aug 2008

mal 12, potom 15 a pri 1IUI 8 a pri druhej IUI sice 10mil, ale len pomale...Ozaj, robili mi HP, ale poslali ma bud na laparo, alebo HSG, ja som bola na HSG a zistili priechodnost, takze zatial nam blbne len spg...vies, enmyslim, ze je to obidenie, skor riesenie problemu, ked ine metody ani po vysetreniach nepomohli...ty co teraz podnikas?...Na 2hodky sa odmlcim, idem dom a na nakup, potom sa mrknem...zatim pa

dudkav
13. aug 2008

Baby, ak sa mozem opytat, kolko mate rokov? Snad sa ukludnim, ked zistim, ze nie ste o moc mladsie 😀 . Ja mam 31 ☹

gregy
13. aug 2008

dudkav tak tu je to potom oproti tomu na čo si zvyknutá veľmi neosobné ☹ ide to ako na bežiacom páse ... ale chápem že potrebuješ zmenu ... no na konzultáciu tam ísť môžeš aj bez ohľadu na to či potom u nich ostaneš ... za pokus nič nedáš len neviem či ti jedna konzutlácia o nich povie to čo potrebuješ vedieť ...
mám na teba otázku tie embryá čo ste zamrazili mali PK?

gregy
13. aug 2008

dudkav ja som mala minulý mesiac 30 a aj manžel a väčšina z nás čo podstupujú IVF má tak okolo triciatky žiadne stresy sme predsa v najlepších rokoch zrelé a krásne 😀 😀 😀

dudkav
13. aug 2008

Ano, mrazili sme 4 embrya s PK, jedno vkladali ako ET, to sa nepodarilo, potom som bola na 1. KETe, zostala som tehotna, avsak v 9. tyzdni som potratila a teraz sme mali nadherne blastocysty, ale bohuzial sa neuchytili, ani jedna ☹

gregy
13. aug 2008

dudkav to ma mrzí ☹
tu čo mali kočky PK tak ani jedna nemá mrazáčika, veľmi sa im v tomto nedarí ...

dudkav
13. aug 2008

no,zrela som akurat tak na infarkt, po tomto vsetkom, samozrejme si pripadam neplodna a neviem este aka, ale mna to do zajtra prejde, to su este emocie z neuspechu ☹

gregy
13. aug 2008

dudkav to si nemôžeš takto sypať popol na hlavu!!! to má prosím ťa aký význam???? viem že si nešťastná ale nie si neplodná!!! máme len problémy s polodnosťou ale nie sme neplodné!!! Nesmieš sa takto obviňovať to ti predsa nepomôže. Verím že ti nie je ľahko na duši. ☹ Prajem ti aby to rýchlo prebolelo a mala si opäť sily do ďalšieho boja. 😉

darla27
13. aug 2008

Anett, je mi to jasnéééé. 😀 😀 😀

Janula, HSG ti robili v GF? Kto ti to robil? Nič si neplatila?
Ja vidím IVF ako posledné riešenie, aj keď som už bola blízko, neschválenie žiadosti aj prístup manžela ma prinútili trochu prehodnotiť ďalší postup. Neviem čo bude ďalej, viem len, že tento rok na IVF nejdeme.

Dudkav, no mala som za to, že Helios je najlepšie CAR na Slovensku. Btw. ja mám 27, takže až taká stará niesi. 😉
Každopádne sa snažíme takmer 3 roky. 🤐 🙄

Gregy, Anetka má mrazáčikov, dokonca 9 . 🙂

dudkav
13. aug 2008

Gregy, ja som v pohode, len mi to trochu prislo luto, uz druhe IVF a nic z toho, ale ako hovorila teta embryologicka, netreba sa pozerat dozadu, kazdy pokus je akoby zaciatok vsetkeho.
Trochu ma mrzi, ze v GF je to take neosobne, trocha sa toho obavam a rozmyslam, ci nepojdem do Ciech skusit stastie, ale zase skoda, aby mi prepadlo 3. IVFko cez poistovnu. Dnes je to do mnou tazke, sa ospravedlnujem, ale ani muzicka nemam doma, ale mozno je to dobre.

darla27
13. aug 2008

Dudkav, máš na to plné právo. Ja takto "vyšilujem" pri každej mrche, neviem si seba predstaviť po neúspešnom IVF, preto sa tam momentálne ani nehrabem.
Teta embryologička mala pravdu, čo cyklus, to šanca. 😉

dudkav
13. aug 2008

Darla, ved Helios je najlepsi, ale asi nie pre mna, bohuzial. Uzasni ludia, uzasny pristup, embrya sme mali krasne, asi som niekde zlyhala ja, len neviem kde, kedze psychicky som bola na tom dobre, sliznica maternice bola nadherna, ako sa zamyslam, tak sa zamyslam, neviem.
No, my sa snazime uz to budu v oktobri 4, z toho 3 roky chodim po centrach asistovanej reprodukcie, teda Iscare mi vzal skoro rok so ziadostou a natahovanim sa, tam som mala mimomaternicove.
27, to ja uz som stara paka ☹

dudkav
13. aug 2008

Darla, ano, co pokus, to sanca, lenze tie nervy, ked sa to nepodari, to je uz horsie.

gregy
13. aug 2008

nemáš sa za čo ospravedlňovať ved na to sme tu 😉 mne tiež veľmi dobre padlo ked ma stopli že som si mala s kým pokecať, je to veľmi ťažké a hlavne každý neúspech nás viac a viac psychicky deptá ☹ ☹ ☹
Verím že ten tretí bude pre Vás úspešený ... však skús tretí pokus ešte na Sk a ak by nebodaj nevyšiel môžeš skúsiť tie čechy ... trochu času ti prospeje uleží sa ti to v hlávke a bude lepšie.
Prajem ti aby si rýchlo našla svoj optimizus 😉

Dobre kočky ja sa lúčim idem už konečne dom .

darla27
13. aug 2008

Dudkav, aká stará páka? 😠 Čo ti povedala Gregy? Sme mladé, krásne a skoro plodné. 😀
Baby sorry sa ironiu, ale tiež som akási dnes mimo, sem tam mi to lezie už na nervy . 😒
To si nehovor, že si ty zlyhala, sme na tom všetci rovnako, to je taká doba.
Nikdy by ma nenapadlo, že je toľko žien , čo majú problémy s neplodnosťou, a tu na koňovi je to vidno.
Je nás strašne veľa..

Papa Gregy.

dudkav
13. aug 2008

Este stastie, ze medicina napreduje. Snad sa do 40dockam potomka 🙂

vika34
13. aug 2008

ahojte nebola som tu dva dni a skoro hodinu už čítam čo ste popisali,je mi úprimne ľúto všetky ktorým to nevyšlo,hlavne MISU,podľa toho čo som čítala som pochopila,že to bolo vyššie štádium tehotnosti, ☹,Dudkav,ked ty si stará páka tak ja som potom čo?mám 37 1/2 roka,ale cítim sa na 25 😀 ,čo sa týka GV,ja som vcelku spokojná,treba sa pítať a nebyť ticho,lebov sa nič nedozvieš,s manželom som tam ja osobne nebola ani raz,on bol iba dva razy na spg,vôbec mi nejako extra nevadí ich prístup,lebo neočakávam nejaký špecialny prístup,ja som mala konzultáciu ešte pred IVF s embriolog,kde mi všetko vysvetlila a mne vkladali embrijka až na 6 deň a bola som po pigd a zostali mi 3 embria a povedali mi pri transfere,že ich davajú mraziť,nikto mi nepovedal,že si mám zavolať ,že či sa to podarilo 😕 ,tak dúfam ,že sa to podarilo,lebo by ma piclo,ja som to síce ešte dodnes nezaplatila tak dúfam ,že to bude o.k.

larita112
13. aug 2008

ahoj vikuš 😉

vika34
13. aug 2008

sylvika to si bola na prvom UTZ? A bolo vidieť akciu srdiečka?Prepáč ,že sa tak vypituje ,ale 25:8:mám ísť aj ja a je to pre mňa straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaašne daleko,a bojím sa tiež,takže chápem,ale ked som c
čakala dcéru tak som bola na UTZ A už malo byť vidieť akciu a nič.Dr sa zatváril ,že možno mám nejakú chorobu/pred tým dva potraty bez potvrdenia akcie srdca/,takže som mala prísť až o dva týždne a ked nič tak dovi na prerušenie.TOboli strašné dva týždne a dnes mám 11 ročnú dcéru,takže ešte nehadž flintu do žita,ešte sa to môže na dobré obrátiť,budem na teba myslieť

sylvyka
14. aug 2008

ahojko babulky 😉
vika no bola som na prvom a asi nebolo vidno nic bo som tam mala len bodecku -dutinku ci co to vraveli snazim sa nehadzat flintu do zita ale uvidime hadam sa to zmeni
no ale po dnesku ako som si vytkla nohu na schodoch hadam som si neuskodila nemam chodit po schodoch ked este spim 😅

gregy
14. aug 2008

Dobré ránko 🙂

sivusa
14. aug 2008

Dobré ránko 🙂
Sylvyka dávaj si pozor. Kedy ideš na ten ďaší UTZ?
Mne sa túto noc tak zle spalo 😠 , dnes bude asi zlý deň,už ma začína aj hlava pobolievať

sylvyka
14. aug 2008

ahojko sivus aspon ze teba tu vidim 😀 no idem utorok manzel ma vtedy zrovna narodky tak tajne dufam ze to bude oki ale neviem no proste nemam dobry pocit vo vnutri ☹

gregy
14. aug 2008

sylvynka tak pekne s tou nohou ... sivusa ja tak isto už ráno som sa zobudila s tým že toto dnes nebude môj najšťastnejší deň ... a už mám pirulu v sebe

sivusa
14. aug 2008

Sylvyka neboj,určite bude všetko v poriadku. V utorok budem veľmi silno držať palčeky 🙂

sylvyka
14. aug 2008

ja viem ale uz ratame so vsetkymi moznostami radsej ☹ ale dakujem za palceky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre