Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

gregy
22. aug 2008

ozaj babuľky mám na vás ešte takú otázku my máme naplánovaný na ten budúci vákend od 29 - 31 chatu kde ide asi 10 ľudí vrátane mna a manžela oslavovať, chatu plánujeme pol roka a ja teraz neviem čo mám robiť, ak by mi OPu vyšlo na 15 DC tak to je 28.8 a ja neviem či je dobré hned na druhý deň ísť na chatu kde bude 25 ľudí bujaro osvalovať. Neviem sa rozhodnúť, no ale ak výjde OPU na neskorší ako 15 Dc bude rozhodnuté za mňa 😀 Ale fakt keby ste boli na mojom mieste šli by ste na druhý deň po OPU na chatu? je to len 30 km od BA

pahu
22. aug 2008

Gragy, myslím že sa na to cítiť nebudeš... Niektoré babulky OPU nezvládajú v pohode, býva im špatne, točenie hlavy, a príšerná únava. Ja som mala na šťastie len tú únavu, tak držím palčeky aby si aj ty mala len to... 😀

labutienka
22. aug 2008

gregy - uvidíš ako sa budeš cítiť, ja som bola v absolútnej pohode a nemala som vôbec žiadne bolesti ani v deň odberu ani na druhý deň a krvácanie bolo úplne slabunké, ako keď sa pichneš.to záleží ako sa tvoj organizmus vysporiada. pokiaľ tam nebudeš bujaro tancovať, ale viac menej sedieť, tak si myslím, že môžeš ísť.

ja som nemala PK, lebo pri 2 vajíčkach to nedávajú, ale nabudúce si to dám, lebo je to prirodzenejšie.

gregy
22. aug 2008

no ja si plánujem len pekne hovieť v lehátku a manželík ma tak bude obskakovať a ostatným poviem že mám zápal močového mechára som na atb. a bolí ma z toho celé brucho ... 😀 a samozrejme budem sušiť hubu 😀 😀 😀 no možno decko červeného si dám, treba doplniť červené krvinky no nie 😉 😉 😉 😉 😉 😉

labutienka
22. aug 2008

tak to je oslava v pohode 😉 hlavne aby si nemala moc silné bolesti, ale myslím si že pri 4 vajíčkach to bude v pohode. mala si už niekedy narkózu? ešte tá to môže ovplyvniť. mne z narkózy nič nie je, znášam ju úplne v pohode, mala som aj ukážkový tlak 😉

gregy
22. aug 2008

ja som už bola v narkóze 3 x a vždy som to zniesla v pohode, takže nepredpokladám, že by mi bolo, zle a aj tlak mám suprový ....

pahu
22. aug 2008

Gregy, tak potom odporúčam aby si išla. Aspoň chvíľkami sa dokážeš odreagovať 😉 Myslím že to v pohodičke všetko zvládneš 😀

A už aj ja ti komolím meno 😀

gregy
22. aug 2008

Pahu nevadí 😀 😀 😀 No však aj tak sa rozhodnem podľa toho ako sa budem cítiť, nemá význam to siliť ak by mi bolo zle ... ale chcela som vedieť či by ste šli vy, vy už viete ako je po OPU ja nie ... ale dúfajme že už aj ja budem vedieť 😀 😀 😀

pahu
22. aug 2008

Gregy, ja som sa fakticky cítila len unavená 😀 Tak som doma polehovala 😉

linav
22. aug 2008

Ahoj.Babulky
gregy len pekne chod ked ti to vyjde,a to bude posledné decko červeného lebo potom budeš tehulka 😀 Ja som po OPU nemala ziadne bolesti a ani unavu...len som bola nervozna aby sa oplodnili atd.
Labutienka 😉
Pahu 😉
Ja som bola v GF v stredu.Ziadost podaná,genetika,urolog a nejaké testy na zražanlivost krv.No povedala že zo 4 oplodnených s prveho pokusu boli dve nejaké poškodené ☹ tak dúfam že to zvládneme.
Predpokladaný term.začiatku 2 IVF je oktober-november 😉

bianka30
22. aug 2008

linav,....heheh zas budeme spolu snazilkovat... uz teraz sa tesim

pahulieeeenka.... cmuuk

gregy... ty si ale hrdinka 4 vajka, no super, velmi sa tesim s tebou a som na teba hrda...hehehe a na tu chatu by som isla, aspon prides na ine myslienky...

pahu
22. aug 2008

Bianka 😉

Linav a aj ty už máš genetiku za sebou? Ja by som chcela, ale nechce sa mi ísť do GF a konzultovať to s lekárom, nejako na GF momentálne nemám energiu 😀

gregy
22. aug 2008

Linav, Bianka ahojte 😀 😀 😀 ďakujem za povzbudenie 😉

labutienka
22. aug 2008

pahu, ani ja nemám chuť na GF, v pondelok mám termín na konzultáciu, sa mi tam vôbec ale vôbec nechce ísť, tak ho radšej zruším. pôjdem niekedy v polke septembra. nemám teraz na to náladu, som tak celkom v pohodičke, tak si to nechcem kaziť 😉 😀

linav
22. aug 2008

Pahu pred sebou,a stou energiou na GF,bola som tam jak retardovaná úplne bez nálady a chuti aj doky si to všimla 😉 je toho veľa čo musíme zvládnuť plus dať si dokopy nervičky,ha 😀 😀
Sme objednaný na 8.09,nekonzultuj zavolaj na rec.a objednaj sa Dr.Meliškovej na genet a hotovo.Ja nemám tiež žiadne doporučenie,len povedala bolo by dobré ist na gen,tak som sa hned objednala 😉
No v každom prípade som na IVF ešte naladená neni ☹
Bianka šak aj ja sa teším ale zatial len na teba a spoluprácu nie na tie hormače 😀 😀 😀 😀 povedala že 100% vedčšie dávky,tak dik

gregy
22. aug 2008

kočky a to ja mám maximálne dávky už teraz ☹

mercy
22. aug 2008

Holky, chcem sa vás niečo opýtať.Tiež chodím do GF ku Drábekovi, teraz čakám druhé bábätko. Chodím tam len preto, lebo podľa mňa je tam dobrá prenatálna starostlivosť, myslím, že tam keď už žena otehotnie, tak robia všetko preto, aby donosila.Minule ma tam rozosmiala teta na recepcii, lebo sa opýtala, keď som si prišla dať potvrdiť tehu:vy ste otehotneli u nás? A ja ako blbá:Nie, doma 😀
Chcela som sa spýtať, čo hovoríte na tú výzdobu stien? Lebo mne sa tam tlačia slzy do očí, a to nemám s otehotnením žiadne problémy. Neviem si predstaviť, čo asi cíti žena, ktorá odtiaľ ide po neúspešnom pokuse alebo tam chodí kvôli stimulácii druhý, tretí raz...Neviem, či je to zrovna vhodné.

linav
22. aug 2008

Gregy čo sú maximalne ja neviem.Ja som mala
dekapeptil 1
Puregon 75 jednotiek
Menopur 100 jed.
To je malo alebo vela?
Povedala že aby sme mali vedčšiu úrodu dame viac.Ja som mala 6 vajok ved to neni malá uroda 😉

gregy
22. aug 2008

Linav no ja som s menopurom na 300 IU a viac sa na stimulku nedáva ...

gregy
22. aug 2008

mercy mne to osobne nevadí, však tam sú aj detičky maminiek ktoré tak isto dlho bojovali a prečo by sme sa s nimi nemali tešiť???? Práveže ja sa vždy pri pohľade na nich v duchu pousmejem a poviem si aj ja také budem mať a aj ja si ho potom takto pofotím a budem sa s ním vytiešať, myslím že je to úplne prirdozené ...
Ale to je len môj názor možno to niekomu vadí ale mne teda určite nie ...

mercy
22. aug 2008

Veď áno, určite to prináša aj nádej. Záleží to asi od toh,o ako to kto vníma.Určite tam žiadna zo žien nejde s tým, že tak: teraz sa to nepodarí. Určite k tomu prstupuje s tým, že všetky tieto žienky už svoje bábäútká majú a budem mať aj ja🙂Moja najlepšia kamarátka otehotnela na druhé IVF, prežívala som to s ňou, všetky tie stimulácie a injekcie.Ja som asi teraz nejaká precitlivelá, mne sa tam skrátka z tých bábätiek chce plakať.

gregy
22. aug 2008

mercy to je tým 9tt čo ti svieti pri mene 😉 držím place nech ste OK

bianka30
22. aug 2008

mercy skvelaaaaa odpoved.... pobavila si ma...

tak ti poviem , ked rozmyslas nad tym ci mas dobre vysledky, ci a kedy ides na zakrok a tak, aspon ja osobne nemam cas sledovat co je po stenach...(nakoniec keby tam nechodila kamoska tak by som ani nevedela aku vyzdobu tam maju...)
je to zlate , ale mas pravdu, neviem ci je moc vhodne davat na kukuc babam co nemozu mat deti (alebo minimalne s tym maju problem) deti... ale ...kazdi to berie inak...

a mimohcocodm gratulujem k tt.

gregy, linav, ja som nekonzultovala ani zrusenie laparky, jednoducho som zavolala ze nejdem a ze sa objdem na konzultaciu az ked budem mat vysledky z prahy z imuna... a viete co ... nejako mi je lahsie na dusi a tak divneeeee... (a to este nepicham nic hehehe)

neviem , co z toho vsetkeho bude, ale ovulka je za dverami a mna caka pekny vikend tak uvidimeeeeeee 😅 😅 😀 😀 😝 😝 😝 😵 😵 😵 😲 😖 😉 🙂 🙂 😕 😕 🙄 tak a pacia sa mi smajlikovaia

labutienka
22. aug 2008

ani mne tie fotky nevadia a veľmi sa mi páčia, na mňa to pôsobí upokojujúco a povzbudzujúco a vôbec nie depresívne. neviem, či viete odkiaľ tie fotky sú...

počula som harbiho ako hovoril jednej žene, že tie fotky sú z DOD, ktorý mali v máji, mali tam profesionálnu fotografku, ktorá takto nafotila návšetníkov a hovoril, že tam bolo veľa rodičov s deťmi, ktoré sú zásluhou GF.
takže keď ich takú kopu dokázali "vyrobiť", tak mne to 1 či 2 urobia na 100% 😉 😀

bianka30
22. aug 2008

labu tak to potom anoooooooooo... to zvladnu snad aj mne.. hehehe teda vsektym nam ktore by si to neskutocne priali a zasluzili

brise
22. aug 2008

fotila tie fotky fotografka a ma aj inetrnetovu adresu.
Dúfam ze to nebude reklama ale je to stranka: peknafotka.sk,
ma tam krasne fotky detí aj budúcich maminiek aj zo svadieb.
A mne to takisto vôbec nevadí. Je to moja inšpirácia. 🙂

bianka30
22. aug 2008

brise, nenaslo mi to nic.. a dokonca som tam dala aj www. predytm hehehe

brise
22. aug 2008

sorry je to peknafotka.com 🙂

sivusa
22. aug 2008

Ahojte 🙂
Mne sa tam tie fotky páčia,možno tam raz budú aj fotky naších detičiek 😀
Ja idem v pondelok do GF na konzultáciu a tiež by som to najradšej zrušila 😒
Gregy no pekne-4 vajká 🙂 , takže ten Clostil predsa len zabral

brise
22. aug 2008

sivuska a kedy ideš??? ja idem v pondelok rano na kontrolu.... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre