Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

stascha
19. aug 2008

ahojte snazikly, tak testy som robila este vecer aj rano a oba boli pozitivne 🙂 Volala som do GF a vobec ma neobjednavali k dr. Stenovje, ale povedali mi ze mam prist kedykolvek rano, tak uvidim aky maju postup neviete nahodou?

ni.kolet
19. aug 2008

Luccka - v GF je laparoskopia ako jednodňová chirurgia a cena je 6000,-Sk. V Ružinove sa neplatí, ale si tam 4 dni. Platíš iba vtedy, keď si vyberieš svojho operatéra a to je 5000,-Sk.
Stascha - na recepcii sa prihlásiš, že ideš na krv, tehotenský test a ona ťa pošle na dvojku.

bianka30
19. aug 2008

ahojte babulky... ja som vas len chcela pozdravit, este stale som doma, len dnes mi necha manzel konecne notebook , tak mozem aspon troska nakuknut. vo stvrtok uz budem v robotke, takze ..... uz sa ma nezbavite..

nikolet z celeho srdiecka gratulujem... velmi sa tesim
stascha teba sice nepoznam ale naozaj sa uz tesim so vsetkymi tehulkami, takze tiez veeeeeelmi gratulujem , je to super

sylvinka... neskutocne na teba myslim, dufam ze nam das hned vediet ako je... a ja verim tomu ze vsetko bude ok.

drzte sa a posielam vam vsetkym jeden cmuuuuuuuuuuuk

pahu, gregy 😀 😀 😀

gregy
19. aug 2008

bianka ahoj 😀
no čo chorôbka? už ti je lepšie???

brise
19. aug 2008

stacha ked si rano volala ja som akurat bola na recepcii, ta co ti to zdvihla sa pýtala tých dvoch že volá nejaká čo je asi tehotná že či máš ráno prísť na uzv a potom jej povedali to čo si písala.
Tak to je aká náhoda.
Ja dnes večer pichám 118,5 gonal a v pondelok mám dalšiu kontrolu.
Baby a kedy ste platili tých 3000,- za nadštandartné služby mne povedal drabek že pri prvej kontrole a som sa zabudla spýtať a nikto ani nič nehovoril.?????

stascha
19. aug 2008

bris 🙂 vidis svet je taky maly, ja som fakt nevedela kam sa ma objednat, lebo ked som bola na IUI tak som isla na 14 den na krv a bolo to, ale ked to prislo takto bez pomoci 🙂 teda dufam ze to vsetko bude ok ked som dnes 33 DC testy pozitivne 5x tak snad ...
bianka 🙂 to nic, ved vsetky co sme tu mame rovnke zelanie

jana
19. aug 2008

gregy: si ma teraz nastrasila bo mi ideme na genetiku teraz v septembri v GF a som si myselala ze do mesiaca budu vysledky a potom uz snad sa mozme zase posunut dalej, ale ze az 4 mesiace , to ja nechcem ☹

gregy
19. aug 2008

Jani neplaš sa my sme boli na kramároch, normálna gentika bola hotová za dva mesiace ale cystická fibróza až za 4. Ale neviem ti povedať či to meškanie nebolo spôsobené len tou poisťovňou, pravdy sa už nedopátram, labák sa vyhováral na poisťovňu a poisťovňa tvrdila že u nich je všetko OK. tak si vyber ... Manžel má všeobecnú ZP.
Čo ja viem tak genetika v GF trvá len tri týždne, ale cyst. fibr. sa v GF nevyšetruje to sa posiela do iného labáku ...

matka30
19. aug 2008

No ved to je to ze sa nemozem ani uz Maminky opytat tak si to musim ist zistit takto .
Mozem sa este opytat co to bolo za vysetrenie a ako to prebiehalo na tu cysticku fibrozu ?

gregy
19. aug 2008

Celá genitka čo v sebe zahŕňa aj CF je o tom že ti vezmú krv a urobia s tebou ten rodokmeň, to je všetko a potom dajú krv na vyšetrenia. Tú krv čo ide na CF posielajú do iného labáku, myslím že sa volá Genexpers a je jediný na Slovensku ktorý to vyšetruje ak si dobre pamätám.

matka30
19. aug 2008

Gregy :Som zabudla napisat to ohladne tej cystickej fibrozy to bola otazka na teba to asi som ostala v soku z toho cakania 4mesacneho .
Ja uz sa tak zacinam zmierovat z myslienkou ze skor ako za 6 mesiacov sa nikam nedostaneme mozno ma porazi zatiala ale co uz 😀

matka30
19. aug 2008

gregy dik . Tak este ze je to z krvy 😀 tak to moj drahy rozchodi v pohode a nebude stresovat lebo ked stresuje tak sa som potom este viac z toho hotova ako on 😖

gregy
19. aug 2008

maťka aj pre mňa to bola hrozná predstava my sme sa diagnózu dozvedeli v januári a až do júna trvalo dokým sme sa dopracovali ku všetkým potrebným vyšetreniam, ale nie všetky kočky na to čakali tak dlho proste nám sa zadarilo 😠 a aj pre mňa to bola hrozná predstava a nakoniec to ubehlo ako voda ...

matka30
19. aug 2008

Gregy ono asi to tak ma byt budem to brat ako to pojde uz som si poplakala ze to bude pol roka tak teraz som sa uz ako tak s tou myslienkou vyrovnala tak dufam ze sa uspesne niekam dopracujeme .
Drzim aj tebe moc palce ked uz si si tolko vytrpela ako som citala obdivujem ta a kazdu co to zvladaju aj tie injekcie si pichat a tie hormony no je to zataz ale za zdarny vysledok to stoji 🙂 .
Ja som uz brala clostil ked sme este nevedeli diagnozu a zaberal mi aj som mala vajka vies mi povedat kolko je potrebne aby dozrelo vajok aby sa to dalo pouzit pri UO ?

gregy
19. aug 2008

to sa nedá povedať tak všeobecne že koľko je potrebných vajok, niekomu dorastie viac niekomu menej, viem že odoberali aj ked boli len dva a aj jedno, ide hlavne o to aby boli zrelé čo z toho ked ich je veľa a nie sú zrelé na oplodnenie sa použiť nedajú ☹

bianka30
19. aug 2008

ahojte... stacha ano mas pravdu...hehehe som rada za teba ze tebe to uz vyslo.... a nam sa to vsetkym podari o chvilku...

gregy, uz je dobre, uz sa len davam do kopy, som slaba... ale inak pohoda..

vcera som si velmi dobre pokecala s jednou so svojich tehu kamosiek, hovorila mi ze jej to bolo neskutocne neprijemne hovorit mi ze je tehu. tak som jej vysvetlovala vsetko okolo.... a vsetky nas neskutocne obdivuje....

takze som v pohode, dufam ze moja pochmurna nalada uz skoncila apson na nejaku chvilku.. hehehehe

ideme bud vikend na 3 dni do plzne do zoooooologickej zahrady, tak sa vytesujem... takze pohodicka...

matka30
19. aug 2008

Gregy . No to som aj ja mala ten problem ze som to mala zamozene vajkami ale nedozreli lebo mne strasne blbla MS tak sa mi to skonsolidovalo aby som mala pravidelnu dali mi clostil a bolo to ok a kedze sa nepodarilo otehotniet tak sme sli na spermiogram a uz bolo .
Tak si ma potesila na jednes strane aj lebo som sa bala ze je dako vela vajok .
17/08/08 ideme uz na konzultaciu tak sa aj tesim sa tam popytam vsetko aby som vas tu tolko neotravovala ale moc mi to pomohlo co som sa tu dozvedela .

gregy
19. aug 2008

bianka rada vidím také optimistické vetičky, konečne sa dostávaš do švungu to je super!!!!

bianka30
19. aug 2008

ale sak heeeej ja viem, co by ste tu bezomna robili ze??? cmuuuk

ozaj neviete este ako dopadla sylvinka? som neskutocne zvedava....

gregy
19. aug 2008

nie ešte sa vôbec neozvala

bianka30
19. aug 2008

matka no vidis a cele toto forum je o tom nieco sa dozvediet... a preto aj ked nepisem aspon citam .. hehehe

ja som si kukala teraz temu jonas...baby nesmejte sa mi hej laskavo ale uz sa chytam kazdej slamky...
pocitala som si tie jeho zazracne dni aj na nemeckej aj na anglickej stranke... a ... cuduj sa svete. pozerela som ako to vychadzalo ked som bola na IVF hehehe a docela to sedelo, mala som najplodnejsie obdobie 5.6 a ak si spominate tak na ult.4.6 som mala 4 vajka a 6.6. ked mi ich vytahovali tak som mala uz len 1 vajko , takze ak by som snad snazilkovala toho 5.6. noooo co ja viem ale 3 vajka sa stratili ... ja snad uz fakt budem verit vsetkemu.... hehehe
no teraz mi to vychadza akurat na ten predlzeny vikend tak som zvedava co z toho bude.. uz teraz sa tesim

laskonka
autor
19. aug 2008

Ahojte takze ja som sa pred chvilou stala teta 😵 , moja sestra ma krasnu dcerku emku sice som ju este nevidela ale je urcite krasna.
A ja som dostala MS takze vsetko je na najlepsej ceste aby som bola aj ja mamina.
Snad sa mala prilepi na mna ako sa hovori. 😀 Poobede idem hned za nimi.

🙂 blahozelam stascha
vsetkym prajem krasny den

laskonka
autor
19. aug 2008

Bianka znami sa snazili 2 roky isli do Prahy pre viza do USA a hned na to zistili ze cakaju babo.
Snad to nemusi byt Praha 😅 Drzim palce.

bianka30
19. aug 2008

laskonka, no ked som bola 1x ale este som to nemala potvrdene od dokyho len testy tak to bolo tiez ked sme isli na vylet do prahy... tak snad cechy urobia svoje a ked nic ine tak v oktobri ideme do prahy na imuno , takze...

hehehe prave prisla tehu kamoska ku mne a je v 8 tt a 1x grckala... jeeeeeeej hehhe neviem preco ale zavidim jeje.... hehehehhee

laskonka
autor
19. aug 2008

no moja segra negrcala ani raz a ani ta starsia, ktora ma 2 deti, tak dufam, ze toto ma obide ale keby aj pre mimco budem grcat kolko bude treba 🙂
tak si ten vikend pekne uzijte 😉

bianka30
19. aug 2008

no budem sa snazit... ked nic ine tak sa tesim na klokany co pobehuju volne medzi ludmi v zoo...

brise
19. aug 2008

laskonka ty ma naozaj nasleduješ, gratulujem k madam a hlavne k neterke. 🙂

bianka30
19. aug 2008

sylvinka.... este si tu neni? drzim palceky veeelmi

stascha
19. aug 2008

bianca30 🙂 no hadam bude vsetko zajtra idem na krv, ale prestalo ma dnes pobolievat podbusko tak dufam, ze to neznamena nic zle, mam len 5x poztivny tehu test. prepac hlupu otazku, ako citam tak si uz tehu bola, na ktorý DC si isla na krv, ja som zajtra 34
No neviem zacinam mat strach ☹ taky divny pocit ☹

bianka30
19. aug 2008

zlaticko, ja som mala len pozitivne testy, a kamarat doktor bol vtedy na dovci, ale ja som vedela ze som tehu , tak sme isli na vylet do prahy a ked som sa vratila tak uz som dostala ... takze z toho nic nebolo... ale toho sa neboj , my sme mali nejake problemy takze preto sa to stalo.... neboj sa. 5x pozitivny testik to je uz ok... budedm drzat palce.. neboj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre