Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

bianka30
23. júl 2008

gregy pahu ide tiez... ale zistili sme ze nam to uz cez leto nevychadza... ale urcite sa dohodneme.. uz teraz sa tesim , a hlavne na stredu...

zulka 29 😔 😔 🙄 🙄

zulka29
23. júl 2008

baby, to stretko máte bud. strdu v tom Avione? Hmmm...že by som sa pridala? 🙂

darla27
23. júl 2008

Bianka, keď si zvládla pichať injekcie, laparka bude malina. Poviem ti, dalo sa to naozaj prežiť, celú dobu kedy som bola hospitalizovaná, robila som opičky, bola som asi najveselšia pacientka, lebo som vedela, že mi to pomôže dostať sa z neistoty v akom stave mám reprodukčné orgány.
Keby to po mne vyžadovali ešte raz, v pohode idem znovu.
Jediné čo nebolo príjemné je, ako sa plyn sfúkol, na druhý deň po LSK som myslela, že mám žlčník,
ale rozchodila som to. 😀

Zulka, ako môže byť pri IVF mimomaternicové? 😅 😕 Ja som myslela že to oplodnené vajko dajú priamo so maternice, nie do vajcovodu. 😅 Asi je to inak, že?

Baby, ako rýchlo vám schválili tú žiadosť v apolle? To tu nieje nikto s touto bohovskou poisťovňou? 😀

bianka30
23. júl 2008

zulka vsetky ste viiiiiitane... velmi rada sa s vami stretnem...

bianka30
23. júl 2008

baby musim ist makat lebo mam toho fakt dost a zajtra som tu len pol dna... takze cmuuuk a kuknem ak bude viac casu...

zulka29
23. júl 2008

Darla, nechem strašiť, ale pri IVF je ešte o niečo vyššia šanca mimomaternicového ale pri normálnom oplodnení. Embryjko kým sa uhniezdi putuje v maternici a môže doputovať späť do vajcovodu, Ja som bola úplne špeci prípad, ked sa uhniezdilo v dutine medzi maternicou a vajcovodom, kt. tam nebol, lebo mi ho odstranili...smola, nad smolu = 0,001% že sa také stane...

darla27
23. júl 2008

Zulka, neboj, dva razy mať takú smolu nemôžeš, druhé ti už určite výjde. 😉
Človek si asi pri tak malej pravdepodobnosti položí otázku : prečo práve ja? Je to ozaj smola..

gregy
23. júl 2008

zulka 😔

kacarina
23. júl 2008

Bianka, laparka u mna: samotny zakrok prebehol bez problemov, od anestezky mi zle nebolo vôbec, ale nie vsetko mi doktori vysvetlili pred nou, ako napr. ze potom par dni bojujes s takou "banalitou" ako su vetry 😀 ... lebo v bruchu zostane plyn po lpr, oni si nejak nafuknu dutinu brusnu, aby sa tam mohli hybat tymi instrumentami a ty potom musis vydrzat, kym sa to zacne vstrebavat do criev a zacne odchadzat, skôr nedaju stravu, kym nezacnes "odfukovat" 😅 ... takze to citis ako trosku bolestive, ako klasicke nafuknute brucho, ale mne velmi pomohlo, ked som sa chodila prechadzat po chodbe, brucho do ruk a denne aj 6x niekolko dlzok, sestricka sa uz smiala, ked ma videla vychadzat z izby, ze ci zas idem merat chodby 😀, som sa tam premaval v tom slusivom pasikavom zupane po chodbach ako Batman 😎 ... a inak pred lpr: ta trosku "vyhladuju" + sa dava klystir, kt. som sa ja strasne desila, ale nakoniec to nebolo nic hrozne, uplne v pohode nastastie...

gregy
23. júl 2008

dúfam že prídete všetky už sa teším ako si povymieňame skúsenosti ... 😎

kacarina
23. júl 2008

Uvidim, ako sa budem citit buduci tyzden, mozno by som aj ja dobehla, aj tak som v BA kazdu chvilu teraz 🙂

bianka30
23. júl 2008

kacarina, dakujem , mne ju maju robit v GF jednodnovu takze rano prides a na druhy den ides domov.. tak neviem ... ale aspon klystiru sa vyhnem .. ten tam nerobia..
ale ako pise gregy dufam ze pridete aby sme mohli pokecat a vypocut si vas.. hehehee

darla27
23. júl 2008

No to je streda, že? To budem už určite po IUI, takže asi sa v BA nevyskytnem...
Uvidíme, čo bude o týždeň. 🙂

gregy
23. júl 2008

darla môže to byť aj v pondelok len musíte bianke napísať IP že či by ste šli a ktorý termín vám viac vyhovuje ... 😉

kacarina
23. júl 2008

Bianka, mne nerobili v GF v ramci jednodnovej chirurgie, kedze bola urcita pravdepodobnost, ze Drabek najde nieco viac, co bude treba poriesit (pripadne zrasty atd.), tak ma dal radsej do Ruzinova, ale operoval ma on, to som si priplatila...
Termin stretko: potom sem hodte konecny termin, kt. dohodnete 🙂

labutienka
23. júl 2008

som bola na obede, tak teraz posielam odpoveď 😅

zulka - no tak to je fakt smola, to by ma fakt nenapadlo, že embryjko môže cestovať aj opačným smerom...

a niekto sa tu pýtal na apollo, ja mám tú skvelú poisťovňu 😀 a žiadosť sme vypisovali v polovici decembra a začiatkom februára bola už aj schválená a medzitým boli vianoce a silvester a čo ja viem čo

pahu
23. júl 2008

Ahojte pipinky 😀 Co mame nove? Uz viem ze sa chysta stretko, hlasim ucast 😀 Mne vyhovuje viac streda ale ani v pondelok nemam nic co by sa mi nedalo prehodit 😀

labutienka
23. júl 2008

ahoj pahuuuu 🙂 tak ako moja? je lepšie? nechcem ti to pripomínať, život ide ďalej a podarí sa 😉

labutienka
23. júl 2008

a niekto sa ma pýtal, aký mám protokol, mám krátky.

pahu
23. júl 2008

Ahoj Labu.. Jasne ze som v pohode, kto by Vas tu inac povzbudzoval a usmieval sa na Vas od rana do vecera 😀

darla27
23. júl 2008

Ahojky Pahu, teší ma že si taká veselá ako vždy.
Ja idem zajtra na kontrolu folikuškov a uvidíme kedy na to vlítneme po 2. 🙂

Labu, ja som sa pýtala, ja som tiež apollo, tak nieje to tak hrozné. A hneď ako je to schválené tak sa môže stimulovať od určitého dňa cyklu, alebo ešte je nejaký poradovník. 😕

labutienka
23. júl 2008

tak sa mi páčiš pahu 😉 , ty si vždy veselá, ako na fotke 😉

ni.kolet
23. júl 2008

Darla27
Tak včera som bola uňho na konzultácii. Bola som 3 DC a už včera som začala užívať clostil. Vraj prvý krát to bolo dosť neskoro - na 15 DC, kedy bola IUI, tak preto zmena. A ešte som mala nejakú horšiu sliznicu. Na krv a ultrazvuk idem v utorok.

darla27
23. júl 2008

Tebe robili IUI až na 15 DC ? 😲 😅 Mne na 13 DC.
Nevieš koľko mal folikul, keď ti kázali pichnúť pregnyl? Ehm, nešla si ty náhodou bez pregnylu? čosi sa mi marí..

bianka30
23. júl 2008

pahulôienka zajtra nie som pri compe, tak ak by sa u teba nieco zmenilo pls daj mi vediet..

labutienka
23. júl 2008

darla - ja si spomínam, že som bola z toho šoknutá, keď mi tak rýchlo oznámili, mám schválenú žiadosť. nejak som tomu nemohla uveriť, že prirodzene sa nám to nepodarí nikdy a že také niečo budem musieť absolvovať a že je to teda už vážne... nemali sme ešte hotovú genetiku, takže som sa s tým neponáhľala. viem, že drábek mi ešte v decembri vravel, že to môže dlho trvať, kým sa dostanem na radu, že to môže byť až v lete... ale keď som bola na konzultácii na začiatku apríla, dostala som už aj protokol a hneď najbližší cyklus, ktorý mi vychádzal som mohla začať aj stimulovať. žiadna čakačka tam nebola.

gregy
23. júl 2008

Ahoj PAHU rada ta vidím 😀

No Bianka je vedúca zájazdu tak jej píšte IP a podľa toho komu bude aký termín vyhovovať sa dohodneme ...
Joj už sa na Vás teším !

vika34
23. júl 2008

ahojte aj ja by som sa rada pridala na stretko a dozvedela som sa niečo nové.V pondelok som bola na punkcii,zobrali mi 21 vajíčok a teraz v sobotu by mi mali vkladať embrijká,takže ak môžem, napíšte mi kedy a kde

labutienka
23. júl 2008

ahoj vika, najlepšie napíš bianke do IP, predbežne je stretko 30.7. v avione
môžem sa ťa spýtať, čím a koľko si stimuloala, keď si mala takú bohatú úrodu?

gregy
23. júl 2008

vika ahoj wau! to si ako dosiahla tú úrodu, gratulujem!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre