Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

gregy
11. aug 2008

jaj a zabudla som vám napísať že mrcha ešte nedorazila tak dúfam že do stredy počká hoci to už budm 40 DC čo je ozaj veľa no možno mi Drábek rovno švihne vyvolávačku ...

lusilia
11. aug 2008

Labutienka, ja dufam,ze to vyjde, este mas nadej, tak ti drzim moc moc palceky 😉

bianka30
11. aug 2008

kedy ides drabekovi?:

gregy
11. aug 2008

ja? v stredu ráno 9,15

mandy55
11. aug 2008

Labutienka drzim palce

babulky a zajtra v GF nebude nikto? ja idem na 12 do poradne. pakny den.

labutienka
11. aug 2008

gregy - krátky protokol začína od 2DC decapeptylom, a na 3 DC už sa stimuluje. aspoň ja som to tak mala.
mrazáčikov nemám, mala som len 2 vajíčka...
ja sa nevzdávam 🙂

sylvyka
11. aug 2008

fuu labu tak strasne dufam ze nakoniec to bude pozitivne 😉 budem drzat palceky

labutienka
11. aug 2008

a 2. test mám v stredu...

sylvyka
11. aug 2008

mandy ja idem ale skoro rano do GF skoda sme sa mohli stretnut

gregy
11. aug 2008

labutienka a zmenili ti aj lieky alebo ti k tým čo si mala len niečo predali?

cicuska
11. aug 2008

many ja idem az buduci utorok 🙂 Ku komu chodis?

bianka30
11. aug 2008

ja idem ked dostanem mrchu, tusim vo stvrtok, tak dufam ze tento mesiac na to zas nezabudnem... heheh uz sa mi to 2x podarilo...
ozaj baby mam ist na HP (hormon.profil) na ten sa chodi na 3 DC , a co ked dostanem vo stvrtok , mam ist v piatok alebo v pondelok ... moja dilema... dakujem

hugi
11. aug 2008

Ahojte. Chcela by som sa opytat , ci mi neviete niekto poradit - buduci tyzden mam ist na laparoskopiu do GF, ale som ochorela a, ci tam staci len zatelefonovat , alebo tam mam poslat muza nech im to povie , nie sme z Bratislavy a je to casovo narocne pre neho.Dakujem.

bianka30
11. aug 2008

hugi staci zavolat. ja som ju tiez teraz rusila a uplne v pohode stacilo aby som tam zavolala....

gregy
11. aug 2008

Bianka ozaj tak si ju zrušila? a čo zahlásila si to len na recepcii a bolo OK však nebolo potrbné Drábekovi nič podrobne vysvetľovať?

cisuška ty si mala tiež stopku však? zmenili ti lieky alebo ti k tým čo ti ostali pridali iné?

mandy55
11. aug 2008

babulky skoda, ale dufam, ze vas tam niekedy stretnem, tusim by som mala najblizsie ist na krvicku, takze tam budem niektore rano, do poradne nas vacsinou objednavaju az po rannom sialenstve 🙂

cicuska chodim k Drabekovi 🙂

labutienka
11. aug 2008

gregy mne pridali iné, gonal a keď sa minul gonal dali mi menopur. k tomu som mala denne 1 fostimon.

bianka30
11. aug 2008

ano zrusila som ju. 2 lekari nezavisle na sebe mi povedali ze zakazat mi to nemozu, ale z ich pohladu je to zbytocne, dalsia narkoza, nie vsetci ju znasaju dobre.... je troska ina ako pri OPU.

tak som si povedala ze nejdem, pockam na to imuno z prahy a uvidime... a este mi obaja potvrdili ze ak mame takze zle vysledky spg z jedneho centra mame si ich dat spravit aj nezavisle niekde inde... neviem co nam tym chceli naznacit ale .... budeme mat z prahy tak aspon budem vediet porovnat...

ozaj baby, ten HP neviete, a este jedna otazka, ako je to s IVF? ja mam teraz schvalenu ziadost do 31/1/09, ale ak by sa nieco stalo preco by som na to nesla tak: staci aby som mala vybrate lieky a je to ok, a mozem ist na IVF povedzme vo februari alebo treba novu ziadost? pocita sa na to navybrane lieky alebo na pocet OPU a ET?

dakujem a dufam ze ste ma pochopili... obcas si sama nerozumiem hehehe

gregy
11. aug 2008

labutienka a na prú kontrolu po začatí stimulácie si šla na ktorý deň? ja som začala stimulku na 4 DC a na prvú kontrolu som šla až na 10 DC ... a to už bolo neskoro .... Tebe to teraz pri druhej stimulke zmenili? alebo si šla tak ako pred tým na neaký 8 - 10 DC?

gregy
11. aug 2008

bianka radšej si zavolaj dopisťovne ... ja som dnes pre istotu volala že dokedy mám schválenú žiadosť a našťastie rok ale popri tom ako sme sa bavili s revíznou lekárkou z nej vykĺzlo že aj STOP cyklus sa ráta ako prý kompletný pokus a podľa legislatívy by som si mala zažiadať na druhý pokus ale medzi riadkami mi povedala že centrá stop cyklus veľmi nevykazujú ... ale keby ho vykázali tak mám vlastne jeden pokus v prdeli ☹

labutienka
11. aug 2008

gregy - v protokole je napísané, že 1. kontrola je 7-8 DC, ja som bola 8. lebo bol vikend

bianka - zavolaj si do tvojej poisťovne ako to so žiadosťou je...

bianka30
11. aug 2008

no pekne.... tak to je dobre, este ze je to tak ako to je...
aku mas poistovnu ze to mas na rok? ja mam vzdy len na pol roka!!!!!!

labutienka
11. aug 2008

gregy - neboj, nevykážu ho. lieky dostaneš priamo z centra, ktoré vracajú baby, ak im ostali.

mandy55
11. aug 2008

bianka predpokladam, ze ak pojdes neskor na IVF-ko, bude treba novu ziadost, lebo lekarske ukony tiez za teba hradi poistovna, tak ide aj o to, nielen o lieky
co sa tyka SPG, na tvojom mieste by som isla s drahym teraz na nejaky test, lebo ako si pisala papate vitaminy, tak by sa to malo odzrkadlit aj na vysledku v Prahe, nebudete mat co porovnat, lepsie by bolo teraz, pokial sa ucinky este velmi nedostavili

gregy
11. aug 2008

Labu to fakt to som si tam nevšimla tak prečo ma Drábek vtedy objenal až na 10 DC do pekla keby som šla skôr možno by mi zvýšenie dávok bolo pomohlo no tak teraz som sa pekne nas.ala, joj v stredu budem na neho velmi zlá 😠
bianka ja mám spoločnú poisťovňu ...

bianka30
11. aug 2008

jaaaj mandy, keby to bolo take lahke... som rada ze neprotestuje proti Prahe... nejako sa mu nechce chodit do tych kabinok a ja neviem preco hehehehehe

este sa vratim k tomu IVF, ok, a ked nevyberiem teraz lieky a ani nebudem stimulovat, alebo to nestihnem do 31/1 a daju mi novu ziadost stale je to brane ako 2 ziadost a nie ako 3 ziadost ze? (pocitam uz aj s jednym nevydarenym IVF co som mala ale to vies... )

labutienka
11. aug 2008

bianka aj ja som mala žiadosť na 1 rok, ja mám apollo.

gregy
11. aug 2008

Mimochodom manžel bol dnes na kontrolnom SPG po troch inekciách testosterónu a polročnom užívaní Profertilu je stav nezmenený ☹ ale embryologička mu už ani neodporučila mraziť povedala že je toho viac než dosť ... musím si s ňou pohovoriť či to vydrží aj niekoľko rokov - myslím tak 3 - 5 v mraze lebo pri tejto jeho diagnóze sa veľmi ľahko môže stať že jedného pekného dňa ich tam už vôbec nenájdu, tak nech máme pomrazené pre akýkoľvek prípad ...
Ozaj neviete ako dlho to môže byť takto zamrazené?

bianka30
11. aug 2008

oki takze vseobecna dava len na pol roka ...

labutienka
11. aug 2008

gregy - ja som myslela krátky protokol. pri dlhom som ja bola tiež až myslím na 9 DC a tiež to bolo neskoro....
ale ani pri krátkom to nebolo bohviečo, citujem drábeka "nie je to žiadna sláva".....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre