Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

brise
14. júl 2008

lumah darmo je to ozaj obrovský odborník, a jasné že mu to ostala a hneď dalšia je na rade Pahu. 🙂

janula13
14. júl 2008

je tu aj nejaka zverenkyna Behunovej, okrem mna? 😉 Ake mate s nou skusenosti?

lumah
14. júl 2008

janulka moja kamoška k nej chodí-po neuspešných IUI a jednom IVF otehotnela prirodzene. 😀

janula13
14. júl 2008

fuu, tak to by som rada, aj bez tych neuspesnych pokusov.Myslis ze je rozdiel ktory lekar urobi tu IUI alebi IVF?Ja sice chodim k Behunovej, ale IUI mi robil Drabek a toho tu chvalite, aj ked na Behunovu nic zle nemozem povedat, vzdy je lepsia ako moja gynekologycka, aj ked minule vyhlasila,ze ma zly den 😠

mandy55
14. júl 2008

brise gratulujem k protokolu a nech madam pride co najskor aby si mohla zacat a potom sup na vlacik a tehuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

gregy mrzi ma, ze mas taku situaciu, konecne sa ti to podarilo dotiahnut na stimulku a telo zaprotestovalo, ale ako uz pisali niektore babulky, OPU byva aj neskor, ja som isla napr. az na 22DC, takze sme sa "napichali" 😀 drzim palec nech uz to dopadne v stredu akokolvek, nech je to pre teba to najlepsie

janula je jedno, ktory lekar ti robi zakrok, postupy su rovnake, drzim palec aby ti to vyslo

aj vam ostatnym babulkam drzim palec nech ste co najskor tehu a posielam zopar TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

slanina
14. júl 2008

ahojte chcela som sa opytat ci mate skusenosti s dr.drabekom aky je?dakujem 😖 😖

pahu
14. júl 2008

Gregy, aj mne zvysovali davku presne ako tebe... Drzim palceky, urcite to bude O.K. 😀

labutienka
15. júl 2008

Dobré ránko babuľky 🙂
tak mám v sebe 1. injekciu decapeptylu 🙂 najprv ráno stresy a strach 😅 ale nejako som sa ukľudnila a tak ľahučko som si pichla ako nikdy predtým 🙂 😀

bianka30
15. júl 2008

labu ty si ale sikovnaaaaa.... gratulujem...

kacarina
15. júl 2008

Ahojte zienky, som tu nova. Tiez chodim do GynFivu Dr. Drabekovi, zatial mi len trosku vadi, ze sa obcas neusmeje a neprehodi aspon par povzbudivych slov... ale uz sa to trosku zlepsilo. Ale vzdy si celkom pokecame, lebo my sa s manzelom povypytujeme, co chceme vediet ... Ja mam PCO, manzel trosku slabsi spg, som po laparke vajecnikov (osetrili ich a zistila sa nepriechodnost vajcovodov) ... Teraz prave zaciname 1.krat s dlhym protokolom na IVF ... Vcera som bola na prvu injekciu Decapeptylu. Nikde som sa nedocitala (a zabudla som sa spytat doktora), kedy (rano, vecer, alebo je to jedno, len dodrzat rovnaku hodinu kazdy den?) a kam (rameno, zadok, brucho alebo je to tiez jedno?). Ja som zacala vcera (teda sestricka u mojho gynekologa mi picha tie injekcie) o 14:00 a do ramena. Snad je to tak dobre. To do brucha mi pripada brutal, ci da sa to v pohode? Inak som zatial v poho, ziadne stresy a nervy a divne stavy 🙂 Hlavne manzel sa tesi, lebo sme citali, ze niektore baby su pri Decapeptyle dost nervozne, tak dufam, ze to so mnou vydrzi 😎

labutienka
15. júl 2008

vitaj u nás kacarina 🙂
držím palce, aby ti to prvé ivf vyšlo 🙂 ak ti sestrička pichla prvú injekciu o 14.00, tak ten čas dodrž, čiže každý deň v tú istú dobu (približne +- polhodka nevadí) to či sa môže zmeniť miesto netuším 😕 ja si decapeptyl pichám do bruška a je to bezbolestné, akurát trochu tekutina štipká, ale to sa dá prežiť. keď tak si zavolaj na tel.č., čo máš uvedené v protokole a spýtaj sa. ja si do ramena pichať nebude, lebo je leto a bude to vidno... bruško sa dá zakryť, ale rameno v horúčavách nie... a do bruška sa pichá šikmo len pod kožu a nie kolmo 😉

bianka30
15. júl 2008

kacarinka vitaj....nic si z toho nerob, mne to tiez pripadalo max.zvratene pichat do bruska a davala som do ramena a v pohode... tak podla mna je to jedno ale skus sa spytat tak ako ti radi laubutienka...

ja ked pojdem na 2 pokus tak tiez mozno budem davat do bruska ale este uvidim... to asi podla nalady lebo stale ma drzi ten pocit ze do bruska je to strasne morbiiiidne... hehehe

ale vitaj v klube... neboj ani nebudes vediet ako ti to ubehne a za chvilku budes mat potom, ide to veeelmi rychlo aj ked podla mna je najhorsie to cakanie, ale to sa da zvladnut...
takze nech sa ti dari.....

darla27
15. júl 2008

Babule, potrebujem poradiť: až v piatok mám ísť na krv po iui, ale viem že je to negatívne, pretože mi mrcha drží, vlastne ani nedrží na krajíčku. Včera som začala špiniť,myslím že do piatku mi mrchu ani utrogestan neudrží.
Myslíte že ho nemôžem vysadiť? A ešte niečo: Pokiaľ užívam ATB na angínu, nebudem môcť začať stimulovať na ďalšiu IUI? Aký býva postup? V piatok na krv - poobede výsledky - objednajú ma tak rýchlo k môjmu dokimu aby sme sa stuhli poradiť či hneď ďalšia IUI alebo nie?

bianka30
15. júl 2008

darla, stimulovat mozes urcite hned, otazka znie ako je to ked beries ANTB. radsej by som aspon mesiac na tvojom mieste by som vydrzala....

co sa tyka mrchy, ja som po IVF vysadila utrosa na cca 12 den lebo som myslela ze mi brucho roztrhne , prave kvoli tomu ze mrcha bola na krajicku a ver mi ze sa mi neskutocne ulavilol.... na tvojom mieste by som skusila test a ked bude negativ tak to vysad... tak by som to aspom ja spravila... ale je to na tebe...

gregy
15. júl 2008

Fíha Darla tak to ti neviem poradiť ale ATB by sa počas tehotenstva nemali užívať a minimálne dva týždne sa držia v organizme takže myslím že by bolo lepšie doužívať mať pauzu a až potom na ďalší pokus ...

Ináč ahojte, už som v práci ale nedokážem myslieť, ešte že kolegyňa niečo potrebuje tak sa tým musím zaoberať a nebudem myslieť na hovadiny ...
Zajtra mám kontrolu tak mi držte palce nech je to OK, či už to znamená STOP alebo pokračovanie naozaj teraz neviem zodpovedne povedať čo by bolo lepšie ... ale nejdem Vás zaťažovať mojími depkami ... ☹
Majte sa

lusilia
15. júl 2008

Caute babulky, tak ja som sa vcera vratila z festaku a vsetko bolo v pohode, dneska idem na tu prvu poradnu, tak sa uz neviem dockat, potom vam sem hodim fotecku.
Neviem co sa tu udialo, takze si vas potom precitam, ale nebudem tu zasa dalsie dva tyzdne, takze zasa nebudem informovana, ale tak hadam obcas doobeda sa mi sem podari zbehnut.
Vsetky sa tu drzte a hlavne pevne nervy 😉

darla27
15. júl 2008

Bianka, dala som si napísať len penicilín, lebo som svojej dokine povedala že som po insemináciii a že je síce nepravdepodobné ale možné že by som mohla byť tehotná. V momente roztrhala recept na ATB čo mi dala a povedala jedine penicilin.- to sa môže aj počas tehu aj dojčenia.
Bianka a musím ísť v piatok na ten test aj keby som mala už mrchu? Nemám radšej zavolať Drábekovi že vysádzam utroš a prídem si pre recept na pregnyl či čo to ešte potrebujem, na ďalšiu stimulku?
Babulenky, ide o to, že na tento ďalší pokus som sa viacej tešila, nakoľko by som pravdepodobne ovulovala z pravého vajkovodu o ktorom viem že je celý priechodný, ale keď to nepôjde, tak sa nezbláznim. 😒

bianka30
15. júl 2008

gregy... velmi drzim palce... cmuuuk

lusi, neviem sa dockat fotky... a posli par vyrusikov, nech sa nakazime.... a okrem toho Pahulienka si urcite da ak sa zastavi...

darla27
15. júl 2008

A vám všetkým vždy udržal utrogestan mrchu až do krvného testu? Lebo ja mám kratšiu luteálnu fázu a ani užívanie 2 utrog. ráno-večer mi ju nepredlžil ani o jeden deň. Mám pocit že o chvíľu prasknem. 😢

kacarina
15. júl 2008

Gregy, nebudem ti pisat "Mysli pozitivne", lebo viem dobre, ze to sa na povel neda ... skus sa niecim aspon trosku rozptylit, cimkolvek ... Budem aj "usami tlacit" hodiny, aby ti to do zajtra rychlo ubehlo a drzim palce 😉 .. Ja toto cele absolvujem teraz po prvykrat a nemozem povedat, ze by som bola nejaka mega optimisticka, som trosku nervozna z toho, obcas cloveka aj negativne myslienky prepadnu, to ano, ale celkovo asi prevlada nieco ako strasna zvedavost ... ja som hlavne rada, ze sa vôbec uz nieco v tomto smere deje a podnika, lebo mam za sebou niekolko rokov cakania a riesenia veci, ktore zjavne ani nebolo treba, ale na to sa prislo az teraz pri tej laparke (nepriechodne vajcovody).. ked si spomeniem, ako som vyckavala, sledovala cyklus a ovu a robila tehu testy, no otras :( ...

gregy
15. júl 2008

Kočky ďakujem ste zlaté 😉 🙂 😉
Držkajte sa aj vy zajtra Vám podám správy ...

sisab
15. júl 2008

Babulky, pri poslednom telefonate s embryologickou som bola v take euforii, ze mame 7emrijok, ze som nezachytila, ci mi budu dnes volat oni, ale im mam zavolat ja. Ako to bolo u vas, pls? 😕

lusilia
15. júl 2008

Bianka jasne virusiky posielam, teda dufam, ze su opravnene a vsetko je u mna v poriadku, vies, clovek si nikdy nie je isty, ale utros som uz vysadila pred tyzdnom a ziadny naznak krvacania, tak verim, ze je vsetko ok 🙂
T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀 T 😀
pekne vsetky papajte 😉

bianka30
15. júl 2008

lusi... dakujeme, prave som si dala pred obedom ,. hlavne posielaj info poobede ako ste dopadli... budem kukat... mam veeela roboty tak len citam ...

labutienka
15. júl 2008

baby, ja dnes cítim vaječníky jak hovado 😀 a to som len 2 DC a stimulovať mám až od zajtra..., dnes bol len decapeptyl... asi som si tú injekciu až príliš vsugerovala 😉 😀 😀 😀

gregy
15. júl 2008

Labutienka ty si po stopke ako dlho musela čakať na ďalšiu stimulku? tiež 3 mesiace či v takomto prípade sa dá ísť aj skôr?

labutienka
15. júl 2008

gregy - po stopnutí mi povedala dr., že pauza min. mesiac, aby si telo oddýchlo. stopli ma na konci apríla. bola by som mohla už začať minulý cyklus, ale prešvihla som začiatok mrchy, lebo nemali voľný termín na konzultáciu, ale mne to neva, aspoň som načerpala nové sily 😉

gregy
15. júl 2008

a tebe nenavrhovali po neúspešnom IVF laparku? či ty ju už máš za sebou?

ell7
15. júl 2008

Ahojte babenky,

Pekne daaaaaaaaaaaaaavno som tu nebola, ale sem tam nakuknem, len nestiham prispievat.
Bianka, Lusilia, Gregy, Labutienka moje "moje stare zname" ako sa mi mate?
Ja dobre, bud pracujem jak najata a to sme medzi tym prerobili kompletne cely byt, alebo po vikendoch vela cestrujeme s drahym.
Vas co nepoznam zdravim a snad aj vas spoznam 🙂

labutienka
15. júl 2008

ja nemám ešte žiadne za sebou, to stopnuté bolo moje prvé a v podstate aj teraz je to stále prvé, lebo som to nedotiahla do konca. laparku mi nenavrhli.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre