Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

diusa
6. aug 2008

ahojte, mozem sa opytat skusenejsich? Ako to prebieha na prvej konzultacii?co sa tam deje? Ja so bola na laparoskopii a zistili mi nepriechodny 1 vajecnik. Teraz ma poslali do Gynfivu. Podla coho vyberaji metodu oplodnenia? A kolko sa plati? Dakujem

22.9 idem k Dr. Harbulakovi. Ale brala by som hocikoho. Je to tak strasne neskoro.
/keby niekto nemohol ist na termin do 22.9 tak sa s vami vymenim 😢 /

gregy
6. aug 2008

diusa porobia ti vyšetrenia - určite hormonálny profil a možno sono, možno iné .. to sa to bude odvíjať aj od správy, ktorú zo sebou budeš mať ... manžela pošlú na spermiogram a podľa výsledkov sa budú ďalej rozhodovať. Ťažko hovoriť o liečbe pokiaľ nevieš či je manžel OK ... Môžu ti navrhnúť IUI - čo je zavedenie spermií do maternice počas ovulácie (len v prípade že ovuluješ prirodzene a manžel má aký taký spermiogram)alebo IVF - čo je odber vajíčok a následne ich oplodnenie mimo tela a potom vloženie do maternice. Liečba však záleží na Vašich výsledkoch ...
Čo sa týka termínu, Harbulak je tam ževraj najlepší ťažko však povedať lebo potom pri jednotlivých zákrokoch sa tam striedajú a je jedno u koho si. Ak chceš ísť skôr zavolaj na recepciu a opýtaj sa kto príjma pacientky do sterilnej ambulancie a kedy majú volné termíny a podľa toho sa rozhodni ... 😉

janula13
6. aug 2008

Dius, gregy to kraaasne vysvetlila, sikulka to je...skus zavolat sem tam do GF, lebo niekedy tam niekto termin zrusi, ja ked som sa ponahlala, tak som sa s nimi dohodla, ze ak niekto zrusi termin, tak oni mi zavolaju a aj zavolali 😀 tak ich skus poprosit 😀

diusa
6. aug 2008

gregy- spermiogram manzelov na 95% dobry. Doktor uz taky dlho nevidel. moj hormonalny profil dobry. Tak co myslis aky sposob zvolia. moj doktor povedal ze asi IVF , ked je vsetko O.K len ten vajecnik je upchaty.
A to potom budem musiet cakat na mrchu a hned prvy od menzesu cyklus - pojdeme na to?????? Lebo ked tam pojdem v septembri v októbri dostanem, budem musiet cakat znova na volny termin? Ja som s toho jelen.

janula- ja som tam volala uz 3 krat . toto je najblizsi mozny termin. A nikto sa neodhlasil. Aj som ju prosila, ale povedala ze to nejde. ☹

babulky a boli ste na laparoskopii? Mne uz 7 dni meskaju. Mam si ist dat pichnut vyvolavacku?

janula13
6. aug 2008

dius, tak to nechapem, mne to sami ponukli, ze ak sa nieco uvolni, tak mi zavolaju a tak aj spravili 😀 Asi to zavisi od ochoty pritomnej recepcnej...hm, s tym nic nenarobis, alebo bud trochu otravna a volaval tam, ked ta to suri...ja tiez neznasam tie cakacy, teraz som takmer kvoli dovolenke mojej doki prisla o dalsi pokus IUI, ale vybehala som si to a konal sa-dnes 😀 Inak podla toho co pises, vyzerate aj adepti na IUI, ale nechaj to na lekarov....vela stastia

ni.kolet
6. aug 2008

Dius
Ja mám len jeden vajíčkovod a skúšame to s IUI. Prvé neg. a druhé, v kútiku duše dúfam, že pozitiv. Napíš im mail. Ja som im tento pondelok poslala, že chcem ísť na konzultáciu niekedy od 19. - 22. 8. a na druhý deň mi odpísali, že 20.8. o 10:30. Tak vyskúšaj aj túto možnosť. Ten termín som si rezervovala, ak by to zas nevyšlo. 18. idem na krv a nechcem vynechať mesiac.

janula13
6. aug 2008

nikolet tak ty si akcna zena, tak drzim palceky 18, ja idem 20 😀

diusa
6. aug 2008

baby dakujem .
nikolet keby som vedela kedy dostanem. Pojdem na vyvolavacku asi v piatok a opytam sa este mojho doktora. ten mi dal aj cislo harbulakovi na mobil ale ten bol na dovolenke. Musim nieco vymysliet. Cez Skolsky rok nemozem.

A lepsie je ist tesne pred MS? Aby som nestratila mesiac?

ni.kolet
6. aug 2008

Diusa
Hej lepšie je ísť pred ms. U mňa je to teraz ľahké, lebo keď sa vysadí utrogestan, tak do troch dní príde návšteva.

lusilia
6. aug 2008

Dobry vecer babule 😉
Tak ja som dneksa bola na NT a vsetko vyzera byt v poriadku, nase malinke babatko, neskutocne narastlo za tieto dva tyzdne a dobehlo svoje 9 dnove opozdenie, takze je tak velke, ako ma byt, teda uz len -2 dni, co je uplne super, ma to velmi potesilo. Ma uz 8,13cm a vyzera to, ze bude chlapcek 😀 Inak sa mu moc nechcelo hybat, tak ho dr. postuchavala a potom sa hybal o sto sest, no bolo to uplne super 😀 Mam aj fotecku, tak idem pridat 😉

janula13
6. aug 2008

lusi, tak to su super fotecky, blahozelam k malemu borcovi 🙂

lusilia
6. aug 2008

No pockaj este som ich tam nedala:D

vika34
6. aug 2008

ahojte ,na net som sa dostala zase až takto večer a najprv musím prečítať čo ste písali ,aby som bola v obraze,nemám strojopis tak ťukám ako dateľ,jedným prstom a to tiež dlho trvá.
Sivuša čo si vrátila lieky do GF to boli iba neotvorené balenia?Zaplatili ti celú sumu,ktorú si ty doplácala v lekárni?
Pozdravujem všetky snž aj tehulky

lusilia
6. aug 2008

Ahoj Vika, ani ja este nespim 😀 Za tie lieky ti daju plnu sumu a teda musi to byt plne balenie.

vika34
6. aug 2008

Zostali mi nejake decapeptyl,menopur,pregnyl ,ale nie celé,tak to by mi asi nevzali.Lusi,ty máš s tým skúsenosti,ked mi v piatok vyjde aj druhý test pozitívny,tak potom je aký postup?

lusilia
6. aug 2008

Vika, treba skusit, neviem, mozno zoberu aj nacate balenia.
A teda ak bude pozitivny, tak tusim az o tri tyzdne tam mas ist este na ultrazvuk, ktory sa robi este vaginalne a daju ti zaverecnu spravu k tvojmu gyndosovi.

vika34
6. aug 2008

takže v piatok si musím vypítať aj lieky na dalšie 3 týždne?

lusilia
6. aug 2008

Myslis utros? ak ano, to budes brat minimalne do 10tt

vika34
6. aug 2008

berim aj prednison

lusilia
6. aug 2008

Hm, tak to teda neviem naco je, to som nemala.
Fuuu, idem ja uz drichmat, tak dobru nocku 😉

vika34
6. aug 2008

dobru noc 😲

lusilia
7. aug 2008

Dobre rano babulky, kde ste? Pozrite moje nove foto, sa taaak tesim 😀

hugi
7. aug 2008

Ahojte. Mam za sebou 2 neuspesne pokusy IVF v Iscare a v Ginfive mi povedali ,ze laparoskopiou zistia pricinu .Mne sa to velmi nepozdava,aj moj ovod. gynekolog mi povedal,ze je to strata casu. Predtym som mala robene Hgs - to je vysetrenie,ktorym sa zistuje priechodnost vajickovodov a tie mam priechodne .

sylvyka
7. aug 2008

ahojko lusil fuuu to su ale supi fotky teda je to az neuveritelne vsak 😀

lusilia
7. aug 2008

Hugi, tak to si myslim aj ja, ze je to potom zbytocne a ako je na tom tvoj muzik so spg ? ak je v poriadku, tak najlepsie je ist asi na to imuno do Prahy, co tu aj dve nase babulky idu 😉

larita112
7. aug 2008

lusiiiiiiiiiiil, tá fotečka je nádhernáááááááááááá 😀 😀 😀 až mi slzičky vyhrkli, aký je drobček krásny... pohladkaj ho za mňa 😀 😀 😀 a začni už šetriť aj pre mňa tie tehu vírusíky 😀

bianka30
7. aug 2008

lusilllll to je ale valibuk alebo valibucka... kraaaasne... cmuk

lusilia
7. aug 2008

Dakujem babulky 😀 no narastol ako z vody, asi mu prospieva, ze sme doma a nechodime do prace 😀 a virusiky vam teraz budem posileat s velkou radostou, uz viem, ze by malo byt vsetko v poriadku 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
papajte papajte 😉
A ak sa pozriete na tu poslednu foto poriadne, tak je tam vidiet pindura 😀

mandy55
7. aug 2008

lusi ten je krasavec, mas to podobne ako ja v tom case, len bol opacne otoceny 😀 😀 😀

vika ohladne liekov, v GF ti zoberu vsetky a cena sa rata na ampulky, teda nemusis mat len cele balenia a peniazky ti daju samozrejme len tvoj doplatok v lekarni

no a tu su ranajky kto este nepapkal
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lusilia
7. aug 2008

Mandy vy uz teraz musite byt obrovsky 😀
A teda doma je to lepsie vidiet na tej fotke, takze to asi nerozoznate, ale nevadi, mozno nakoniec z toho bude babizna 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre