Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

labutienka
23. júl 2008

kacarina akú dennú dávku gonalu ti predpísali?

kacarina
23. júl 2008

Gregy, o tej tekutine zatial neviem nic bohuzial.
Labu, mne dal Drabek zatial 150 j. denne.

bianka30
23. júl 2008

no uvidim este co a ako spravim... ale dakujem za vysvetlenie

gregy
23. júl 2008

Dík kočky,
kacarina už som čítala čo písala Drala, idem posurfovať net či o tom niečo nenájdem ...

darla27
23. júl 2008

Babule, dovolila som si sem niečo skopčiť o salpinxe:

Neprůchodnost vejcovodů
Uzávěr vejcovodu může postihnout kteroukoli část. Častější však bývá uzavření na břišním konci. Dutina
vejcovodu v takovém případě bývá vyplněna tekutinou, která ho rozšiřuje, zvětšuje a vytváří z něj kyjovitý útvar různé velikosti (tzv. saktosalpinx). Příčinou těchto uzávěrů mohou být různá gynekologická onemocnění jako záněty, endometrioza, chlamydie atd. Vyšetření Průchodnost vejcovodů lze prokázat rentgenovým vyšetřením (tzv. Hysterosalpingografie - HSG)

Léčba:

Obnovení průchodnosti vejcovodů lze v některých případech provést mikrochirurgickým zákrokem.
Po operaci otěhotní ale pouze asi 10% žen. Vzhledem k vyšší efektivnosti metod asistované reprodukce se těchto výkonů provádí čím dál tím méně. Pokud mají ženy uzavřené vejcovody, které jsou změněny v tzv. saktosalpinx, prokázalo se, že tekutina z uzavřených vejcovodů negativně ovlivňuje výsledky IVF. Proto se doporučuje před mimotělním oplodnění takto postižené vejcovody odstranit.

gregy
23. júl 2008

darla dík, toto je super vysvetlené ...

pipika
23. júl 2008

Gregy, par virusov pre vas TTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂

labutienka
23. júl 2008

kacarina, ja mám 187,5 gonalu a 75 fostimonu, to je denne 262,5 jednotiek, čo je oproti minulej stimulke o 37,5 jednotiek viac. uvidím, čo mi zajtra povedia...

gregy
23. júl 2008

pipika ďakujeeeeeeeeeem 😵

gregy
23. júl 2008

ozaj babuľky rozmýšľali ste niektorá nad kúpeľmi? ja intenzívne uvažujem že by som šla do lúčok ... aspoň na predĺžený víkend možno to pomôže ...

bianka30
23. júl 2008

no pekne vy ma nakoniec na tu laparku aj presvedcite.. hehehe ale az v septembri , v auguste co som bola objednana ideme asi na dovcu (predlzeny vikend ktory si ozaj nedam zobrat ani nahodou )

ni.kolet
23. júl 2008

S diagnózou N97 máme nárok ísť až na 3 týždne do kúpeľov. Gyn-fiv spolupracuje so Sliačom.

bianka30
23. júl 2008

menim datum a miesto stretka... hehehehe SLIAC.... tak to by uz co bolo byt tam spolu ???

gregy
23. júl 2008

ni.kolet dobre vedieť ale Sliač je zameraný na gastro pričom lúčky sú priamo na gynekologické problémy, našla som tam predĺžené víkendové pobyty s procedúrami za celkom slušné sumy ... a keby nám z toho ešte niečo preplatili to by bolo super!

gregy
23. júl 2008

bianka práve rozmýšľam že ťa idem lámať na stretku na víkendový pobyt v kúpeľoch 😀 😀 😀

bianka30
23. júl 2008

hehehe noooooo to vidim docela realne... myslim ze ani pahu by nebola proti... ta je tiez za kazdu somarinu..hehehee

gregy
23. júl 2008

no ja som sa na to neskutočne namotala ... pozrite si to aj tie popisy liečebných procedúr vyzerá to ozaj dobre ... www.luckykupele.sk

brise
23. júl 2008

baby, taká som štastná, teraz som išla na WC že mi treba cikať, postavila som sa cítila som nejaké mokro a na záchode som zistila že že mi dorazila mrchana mrchatá. Hurááááááááááááá od dnes beriem HAk a od 12.8 pridávam aj injek. Diphereline. Ell keď ta stretnem taaaaaak ta vystískam a vybozkávam, asi tomu ten čajík pomohol.
a na to stretko sa rada pridám kľudne môže byť toho 30 v Avione. od takej 16,00 som volná.

zulka29
23. júl 2008

Ahojte, ja len šmírujem a teraz moc neprispievam aj keď som na tejto stránke už pomaly inventár 😝
Ale chcem napísať hlavne Bianke, že ja som ten saktosalpinx mala a zobrali mi ten vajcovod, lebo tá tekutina infikuje aj maternicu a IVF by sa pravdepodobne nepodarilo...Druhý mám tiež zrastový, lae bez saktosalpinga, tak ten mi zatiaľ nechali. Takže laparka je určite dobrá, hlavne ak sa nepodarí 1. IVF.

bianka30
23. júl 2008

gregy.... tak toto by chcelo aspon tyzden... ale beriem aj vikend...

brise gratulujeeeeeeeem... a tesim sa na stretko... ja robim do 17,00 takze ja prifrcim az potom...

zulka dakujem... no zacina byt viac pre ako proti...uvidim ...

gregy
23. júl 2008

zulka a ty si mala pred tým neaké problémy alebo si bola OK a všetko ti zistili až pri laprke?

darla27
23. júl 2008

Babulky, na kúpele síce nárok pri neplodnosti máme, ale doplatok je okolo 10 tisíc - je to na 3 týždne.
Do inej doplatkovej skupiny spadáte napr.: po laparke to máte do pol roka za pár šupiek. 🙂
Aj ja som sa tam chystala, nakoniec som sa rehabilitovala len ambulantne, a veľmi mi to pomohlo na bolesti.
Ale už sa nebudem zdržovať kúpeľmi, už by som radšej mala schválenú žiadosť.
Ako rýchlo ste to mali schálené, tie čo ste z apolla?

Nikolet, už stimuluješ? Čo ti všetko povedal Drábek?

gregy
23. júl 2008

brise super, takže začínaš 😉
ja na stretko tiež dofrčím až okolo 17,00

labutienka
23. júl 2008

bianka - ja som síce na laparke nebola, ale myslím, že tým nič nestratíš a budeš si aspoň istá, že je všetko v poriadku a nebudeš sa zbytočne zožierať pocitom, že čo ak tam ten salko, to salko, neviem čo máš. nezabúdaj na psychiku... 😉

zulka29
23. júl 2008

Grey, nemala som žiadny problém, išla som na diagnostickú laparku - robil mi ju Drábek a tam to zistil. Nikdy som nemala ani výtok, zápal, ani nič a vajvody mám odpálené 😔

gregy
23. júl 2008

na laparku si šla po prvom neúspešnom IVF však?

zulka29
23. júl 2008

aj ja chcem ísť do kúpelov...ak sa nepodarí 2.IVF 😨 tiež sa tam vypýtam 🙂

bianka30
23. júl 2008

labu ja viem ... ano dobre... ale ked ja sa tak bojim... uz som sa priznala.. proste sa bojim tej bolesti.. vela bab pisalo ze im bolo strasne zle a ja som taky ten strachopud, ved ma poznate..hehehehe

ale neviem, este skusim sa opytat tychto lekarov a uvidim, ja viem ze sa jej asi nevyhnem ale ...

zulka29
23. júl 2008

Nie Grey, ešte pred 1 IVF som bola na laparke - ale IVF bolo nakoniec mimomaternicové ☹ bola to poriadna smola...

brise
23. júl 2008

tak to stretko môžme dať až po 17,00 hod.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre