Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

gregy
7. aug 2008

No vyzerá to tak že dorazila sviňucha mrcha 🙄 no nemohla tých pár dní už počkať ked mešká týždeň???
Takže druhá stimnulka až v septembri ☹ , má to aspoň jednu výhodu tým padom ma muž vezme na ďaleký výlet 😀 😀 😀

diusa
7. aug 2008

iiiiha, to tolko sa plati????? ☹ Ja som myslela ze prve 3 cylkli preplaca poistovna. Ale ked to ta musi byt.... ☹ A inak to nejde... 😢 To keby si som si mohla vybrat aspon pohlavie babatka. Alebo aj to sa da? Hovorim preto ze som tam nebola a neviem ako to chodi. tak sorry za hlupe otazky. ale som s toho nesvoja

mandy55
7. aug 2008

diusa pohlavie si vybrat nemozes, jedine ak by ste mali geneticku poruchu, ale to je o inom
poistovna ti preplaca asi polovicu za lieky a plati vsetky lekarske zakroky 🙂

cena za lieky sa odvija od ich typu a mnozstva ako ti uz pisali babulky na predchadzajucej strane 🙂

mandy55
7. aug 2008

gregy, tak aspon pojdes niekam daaaaaaaaaaaaaaleko a oddychnes si
potom supky na stimulku a bude to tu 😵 😵

gregy
7. aug 2008

diusa ty si už z toho riadne zchaosená!!! ukľudni sa ved ešte nevieč či pôjdeš na IUI čo je podstatne lacnejšie (ty ovuluješ a manžel má SPG vynikajúci takže aj toto prichádza do úvahy) - ale na to tu je samozrejme lekár!!! a ak by si aj šla na IVF tak aj to má viac variant, jedno sa prepláca v plnej výške to druhé (pri poruchách spermiogramu a to veľmi vážnych) sa robí tzv. ICSI čo je vstreknutie spermie do vajíčka a za to sa ešte priplácajú ďalšie peniaze to poisťovňa nehradí. Lieky a doplnkové vyšetrenia si hradíš v každom prípde sama. Ale nestresuj však ešte nevieš čo ťa čaká.
A výber pohlavia bábetka sa dá len vdedy ked sa embryu robí genetika a to by ťa vyšlo na ďalších pár desiatok tisíc a to buď rada že to zatiaľ nemusíš absolvovať!!!! robí sa to pri genetických poruchách rodičov alebo pri opakovaných potratoch.

Celý ten proces je veľmi náročný na psychiku a ty si ešte ani nezačala a už sa takto stresuješ, prosím ťa vypusť to z hlavy a počkaj na konzultáciu zbytočne sa zaťažuješ informáciami, ktoré ešte (a to buď rada) nepotrebuješ vedieť.
Ťažko sa odpovedá na takéto všeobecné otázky, potom je z toho veľa nedorozumení a si z toho zbytočne zmetená ...
Ukľudni sa 😀 😀 😀 neboj všetko sa dozvieš v pravú chvíľu a ked budeš vedieť na čom si radi ti so všetkým poradíme 😉 😉 😉

gregy
7. aug 2008

mandy pôjdem do itálie 😀 manžel dostal na triciatku 2 lístky na formulu 1 tak ma chce vziať so sebou 😀 😀 😀 s tým som ani nerátala 😀 😀 😀

bianka30
7. aug 2008

gregyyyyy to je super na formulu by som isla aj ja

gregy
7. aug 2008

on je proste zbláznený do F1 a ferrari tak ma nenapadalo nič lepšie ako mu kúpiť na nardoky lístky (aj na tréningy takže sa jedná o celý víkend od piatka do nedele) skákal ako malý chlapec, ja som si pôvodne ani nepredstavovala že by som šla s ním lebo ak by nám bolo vyšlo 1. IVF už som v tom čase mala byť tehotná ☹ ale neva život ide ďalej tak tehotná nie som ale za to pôjdem na formuluuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 už aj zarezervoval hotel niekde blízko monzy je to kúsok od milána tak si možno urobíme aj neaký supiš výlet ...

diusa
7. aug 2008

Dakujem, ste zlate 😉

A naozaj som s toho zmagorena lebo po tom co som si minuly aj tento rok presla tak to by bolo aj na kona vela. zacalo to ze som nemohla otehotniet a mala som takeho zeho gynekologa ktory mi viac uskodil alo pomohol, na co prisiel druhy lekar, svadba, potrat, pohreb, laparoskopia, do toho statnice, 3 * stimulacia hormonmi, 10kg navyse.... Tak som si myslela ze to uz skoncilo, ale ako vidim este to len zacina. ja sa toho babetka asi nedockam , a je to strasne pre mna ked 4 kamosky uz aj porodili . a v tejto malej dedine pribudlo 9 babatiek od mojho potratu som to zacala pocitat, a to je od oktobra. a nebola som pozriet ani jedno, lebo nemozem. Dik
😉

loginka
7. aug 2008

cauko, cauko
gregy , tak vidis, ides na vylet za odmenu 🙂 a ze fomula, no teda 🙂 pozor na usi, aby si neohluchla 🙂
mne sa uz vcera zdalo (na moje narodky - skromne 😔 , ale nastasie bez depky 🙂 ) mi madam dorazi ale stale len taky hmlisty pocit
lusil, krasne babatko 🙂

gregy
7. aug 2008

Ahoj logi no mne sa asi tiež len zdalo lebo teraz sa nič nedej tak neviem čo to má znamenať, nechám sa prekvapiť 😀 😀 😀 mrcha jedna nepodarená. Včera došli už aj lístky a pripojili k nim štuple do uší 😀

Gratulireeeen, všeko naj naj naj k narodeninám a prajem Ti .. však vieš malú žubrienku v brušku 😀 😀 😀

Dius my všetky sme tu na tom podobne, každá máme neaké to sklamanie za sebou a pred sebou veľkú túžbu po bábätku, si tu na správnej adrese 😉 ja verím že sa spolu prebojujeme k bábätkám 😀 a neboj ten čas tak letí že sa ani nenazdáš a budeš v celom tom kolobehu 😀

lusilia
7. aug 2008

Loginka dakujem 😉
Dius, vazne nemusis sa bat, najlepsie naozaj pocakt na tu kunzultaciu a uvidis, co ti doktor povie 😉

vika34
7. aug 2008

Dius,každá z nás si myslí,že ten jej prípad je ten najhorší,ale môžem ti povedať,že sa nesmieš tak stresovať,lebo tých neúspechov môže byť podstatne viac a ako to chceš potom zvládať.Ja mám za sebou 4 POTRATY,MIMOMATERNICOVé,jedno dieťa s ktorým som prišla z porodnice a manžel po 7 rokoch manželstva mi oznámil,že sa rozvádzame,rok nás rozvádzali,pôžička na vyplatenie exmanžela,materská totálne bez peňazí,ked som konečne vymenila zámky na byte a vysťahovalaúplne všetky jeho veci /po 5 rokoch/tak môj ex zomrel,vybavovačky,dedičské atd.a mohla by som pokračovať.Nás napr.IVF vyšlo strašne veľa,lebo môj prípad je presne ten čo opisovala GREGY,TAK NáS TOV ZATIľ VYšLO NA 76000 tisíc,ale je to naozaj individualne,tak nestresuj

krakulka
7. aug 2008

Ahojte, dnes mi volali z GF, ze mi poistovna neschvalila ziadost. Som bola z toho v soku. 😲 Tak som si volala na svoju pobocku, co sa deje, z akeho dovodu. Tam mi na registri poistnecov povedali, ze je vsetko ok. Len im tam chyba ukoncenie evidencie na urade prace z r. 2006. Ale zmluva od zamestnavatela tam bola. Nechcela som tomu verit, ani oni na pobocke. Ze by to mohol byt dovod na neschvalenie ziadosti, tak mi dali cislo na reviz. lekara. Dr. ma dovolenku do utorka. Ale nastasie bola tam veduca oddelenia, tak slubila, ze mi overi a zavola co zistila.
A predstavte si, oni mi nechvalili ziadost preto, lebo z UP neposlali doklad o ukonceni evidencie. Som myslela, ze ma vystrie. Takze, skocit na UP, zaniest ziadost na pobocku, zavolat do GF, ze mozu poslat novu ziadost a cakat dalsi mesiac, co si zasa vymyslia. Sktucne ZP Apollo su ...... 😠
Tymto chcem upozornit vsetky buduce ziadatelky, aby si vopred na poistovni zistili, ci neeviduju nejake resty voci poistencovi. ☹

kejla
7. aug 2008

Ahoj kocky,

citam vas kazdy den, len neprispievam...Idem sa postazovat,ak mozem, dnes toho na mna bolo vela...V GF som bola prvy krat vo februari, problem je vo velmi zlom spermiograme mojho manzela. Po vysetreniach som v marci vyplnila ziadost o IVF, tiez mam Apollo, v maji mi volali, ze ziadost zamietnuta. DOvod? Spravilii mi chybu v adrese, tiez ma skoro vystrelo. Tak mi adresu opravili, ale neozyvali sa dodnes. Dnes sme tam volali, tak vraj moju ziadost este neriesili, ze tam je nova pani. Znovu ma skoro vystrelo, lebo v septembri chcem zmenit poistovnu a bojim sa, ze ani dovtedy to nebude...

A ten najvacsi gol...Dnes som sa dozvedela, ze svagrina, ktora vystriedala kopec chlapov a teraz naposledy prebrala frajera svojej najlepsej kamoske (po 9-tich rokoch), je po dvojmesacnom chodeni v druhom mesiaci...Planovane,z jej strany. Ja jej to prajem, ale beriem to ako strasnu krivdu..A este mi s usmevom povedala, ze preto, aby sme ju nepredbehli, lebo prve vnuca je vzacne...baby, pomooooc

obelix
7. aug 2008

kejla- tak to ti poviem ze je to sila s tou poistovnou 😠 ako nemaju oni nejaku povinnost zo zakona Ti odpovedat do urcitej doby ? ja mam spolocnu a odpovedali do mesiaca !!!! 😅 aj to som uz bola na nervy, ze co im to tak dlho trva. Moja s tou svagrinou len tolko, tak to na svete chodi 🤐 poznam vela bab, co mozno ani nechceli a su v tom. a mi sa trapime. skus sa nad jej reci povzniest ! drz sa moja ! vela sily, odvahy a nervov budes potrebovatt !

kejla
7. aug 2008

Dakujem obelix, si zlata...
Apollo je na asistovanu reprodukciu asi jedna z najhorsich poistovni ☹ Inak som s nim nemala problem...Ale uz sa tesim, ked ju zmenim, len neviem na ktoru...
A k tej svagrinej - viem, ze to tak chodi, ona je vazne cislo...Len dnes toho bolo vela...Ona si to takto vyratala pre to, aby sa jej ten frajer nevratil k byvalej...A vyslo to hned, vysadila antiku, bez toho, aby to on vedel a bolo...

Velmi som tu vsetkym babam drzala palce, ale vidim, ze je to dlha cesta, tak dufam, ze raz sa nam to vsetkym podari 🙂

obelix
7. aug 2008

kejla - neboj zvladnes dlhu cestu a budes tam. ty kokso ale dakedy clovek aj zavidi tym holkam, ze za mesiac po antikonc. su tehotne. sakra to ako ? 😝 😝 😝 ako snad si nemysli, ze takto ju tzen chlap bude milovat viac ? podla mna jej aj jemu to dojde a najviac bude trpiet dieta. je to strasne. uffff
ja mam spolocnu poistovnu a nemal asom s nimi problem. ale to je asi indi vindi. skus sa este popytat. viac hlav viac rozumu .

kejla
7. aug 2008

Rozmyslam nad Vseobecnou a Spolocnou zdravotnou p. Hovoris, ze spolocna bola v pohode?
A ta moja svagrina - este aj teraz fajci ako turek a vysmieva sa tym napisom na cigaretovej krabicke, ze fajcenie znizuje plodnost a ohrozuje plod...Dieta stasteny 🙂

krakulka
7. aug 2008

Ahoj Kejla, zo svojej svagrinej si nic nerob. Aj taky ludia musia byt medzi nami. 😖
Co sa tyka vyberu novej poistovni. Dnes, ked som volala s GF, tak mi pani hovorila, ze na IVF je najlepsia vseobecna
ZP. Vraj schvaluju ziadosti ako na beziacom pase. Uplne v pohode a bez problemov. 😉 Drzim ti palce, nech ti to vyjde. Ja som tiez uvazovala nad zmenou ZP, len som sa stale nedoslala k info, ci maju nejaku podmienku napr. byt poistena min. 1/2, aby ti schvalili ziadost napr. na IVF.

kejla
7. aug 2008

Dakujem Karkulka, myslim,ze taku podmienku by nemali mat. Prestupit mozes aj s akymkolvek vaznym ochorenim (mali sme takyto pripad v rodine) a od zaciatku musia preplacat liecbu. A tam sa moze jednat o uplne ine sumy. Takze pri IVF dufam nebude problem. Inak, tiez som pocula, ze VZP je pri AR najlepsia.

mandy55
8. aug 2008

ranajkyyyyyyyy
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😀 😀 😀 pekny den

mandy55
8. aug 2008

babulky citam, ze mate zle skusenoti s poistovnami, ja mam Apollo a v decembri mi schvalili ziadost na IVF-ko do mesiaca, aj som bola prekvapena tou rychlostou, lebo doky hovoril, ze tam to tvra dost dlho, tak mozno to zavisi aj od pobocky

lusilia
8. aug 2008

Dobre ranko, aj ja posielam ranajocky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No zienky ja s tou poistovnou, ja mam union a do dvoch tyzdnov som mala schvalenu ziadost, takze rychlost, ako blesk...

bianka30
8. aug 2008

ahooojte, mandy , lusil, dakujem za ranajky... mnaaam

a ja mam vseobecnu a schvalnu ziadost ani nie do mesiaca, takze pohodicka

sylvyka
8. aug 2008

ahojte krasne ranko 😀
tak ja mam apollo a trvalo to 5 mesiacov 😅 napriek tomu som teraz strasne stastna 😀 😀 😀

gregy
8. aug 2008

Dobré ránko dievčence dnes som si trošku prispinkala, to viete nemám tu šéfa 😉
ja mám spoločnú a schválenie trvalo ani nie mesiac 😀
No to sú dnes výdadtné raňajky 😀

vika34
8. aug 2008

aHOJTE,dnes som bola na krvičke a čaká ,že HCG bude stúpať,v utorok som mala CCA 60,sestrička povedala,že je to o.k.,tak čakám do druhej

sylvyka
8. aug 2008

vika drzim palce 😀 😀 budeme cakat na spravu po druhej hodke 😀

lusilia
8. aug 2008

Vika cakame s tebou, dufam, ze to bude pekne stupat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre