Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

aanetta
10. júl 2008

obelix ides na prve IVF?

macadi
10. júl 2008

Ďakujem gregy...no teda dúfam, že z prekážky sa narodí o 9 mesiacov krásne bábätko... 😀

obelix
10. júl 2008

aanetta - nie na druhe. pred 3 rokmi som bola na prvom a nejako sme sa nevedeli rozhýbať. tak ideme teraz znova.

lowa
10. júl 2008

Dievčatá, som tu nová a potrebovala by som poradiť. V máji som potratila, missed abort. v 9. týždni, bolo to naše prvé dieťa. Musím povedať, že mi v tom čase veľmi pomohol MOdrý koník, denne som čítala vaše príspevky 🙂 Napriek tomu poslala lekárka manžela na spg a vyšiel zlý- dg znela teratozoospermia, v ISCARE nám napísali ICSI. Ja som v poriadku, gynekologička mi robila predtým všetky možné vyšetrenia, dobre mi dopadol aj hormonálny profil. Chystáme sa do GINFIV, sú vraj lepší. Viete mi povedať, čo všetko nás čaká? Trochu sa desím tých vecí, čo spomínate, ako laparoskopia a injekcie do brucha ☹ Budem to musieť absolvovať, aj keď som ok?

obelix
10. júl 2008

lowa - moja ja idem na druhe IVF a laparku som nemala. len ten HSG ci ako sa pise. teda len ten ultrazvuk. Nicoho sa neboj. to zvladnete. naj naj naj je psychika. potom budes mat len predooperacne pred odberom, a zopar injekcii, ale to ti vysvetli doky. Injekcie do brucha bolia najmenej. ja mam fostimon do zadnice a to ti poviem, je des !!!! do brucha troska stipka, ale v pohode, lebo to je pod kozu. Ale tie do svalu... auuuu . zacinam zajtra. ale kedze som mala Fostimon pri IUI tak vim o co de. ☹ ale zvladnem. aj ty . neboj 😀

gregy
10. júl 2008

lowa žiadne stachy najprv Vám porobia vyšetrenia, tebe horm. profil. UTZ a manžela pošlú na spermiogram, podľa výsledkov sa rozhodnú čo ďalej, v prípade že ty si zdravá a manžel má poruchu plodnosti podľa vážnosti jeho poškodenia máte možnosť absolvovať IUI /spermiogram musí byť na strednej úrovni inač to nemá zmysel/ čo je tvz. streknutie spermií počas tvojej ovulácie, mám dojem že pri tom sa len užívajú likey /ja som to neabsolvovala takže neviem presne/ v prípade že to 3 x nepomôže alebo spermiogram je zlý môžete ísť na IVF čo je umelé oplodnenie a podľa zase spermiogramu sa rozhodnú o aký typ IVF pôjde ... všetko ti vysvetlí Dr. na základe výsledkov. A áno pri IVF sa pichajú inekcie do bruška a potom do zadku to sa už liekmi nedá absolvovať ... Čo sa týka laparoskopie nie je vždy nutná ale neviem ako postupujú v prípade že si už mala MA je to naozaj len na rozhodnutí lekára ...
Prajem veľa šťastia ...

lowa
10. júl 2008

Obelix, ďakujem 🙂 Hnusné injekcie som si užila po potrate, na stiahnutie maternice, štípali a boleli jak ďas 😀 Hlavne ked mi ich pichla sestrička mojej všeobecnej lekárky, ktorá nevedela, aký je to humus a stlačila to tam naraz, to bol nášup! Držím ti palce 🙂

lowa
10. júl 2008

Ďakujem Gregy, manželovi vyšlo 80 percent spermií zdegenerovaných ☹ tak asi nič moc. Tak uvidíme, čo nám v GYN FIVe povedia. Baby, ďakujem za rýchle odpovede.

gregy
10. júl 2008

lowa a nasadili ste neaké vitamíny? spermiogram sa môže veľmi líšiť v závislosti od stresu akopu iných faktorv .. nám sa to veľa krát potvrdilo ...
Ja som manželovi nasadila Profertil /je síce drahý ale odkedy ho užíva máme aspoň neaké spermie .../, ževraj je dobré užívať aj kys. listovú /myslím manžela/ ...
Predpokladám že v GF si urobia vlastný spermiogram a na základe výsledkov vám navrhnú IUI /čo asi podľa tvojích slov nie/ alebo IVF. Ak pôjdete na IVF, najprv vypíšete do poisťovne žiadosť po jej schválení sa môžete zaradiť do programu /niektoré poisťovne majú poradovník takže to môže chvíľu trvať .../ no a potom začne celý kolotoč 😉
Ale nepredbiehajme všetko závisí od výsledkov ... držte sa 😉

janka30
10. júl 2008

Ahoj Iowa,
ja tiez chodim do GF a manzelovi na spermiograme vyslo tiez 80% degenerovanych. Teraz mi s Stenova povedala, ze ma ist na kontrolny, ze z jednoho nemozu povedat vysledok. Tak pojde niekedy na buduci aleho dalsi tyzden. Boli ste aj na kontrolnom?
Ja som hned po prvej konzultacii isla na laparoskopiu, som 2 tyzdne po a cakam na mrchu. Hormonalny profil mam v poriadku, tak by sme rychlo chceli otehotniet, aby sme sa vyhli IUI alebo IVF. Verim, ze sa to podari, ved aj 20% moze zabojovat.
Drzim palceky vsetkym. 🙂 😉 🙂

lowa
10. júl 2008

Gregy, vitamíny zatiaľ žiadne, chlapík v ISCARE nám povedal, že je to skôr vec genetiky, ale môžeme skúsiť. Je pravda, že muž má dosť stresu, ved otehotnieť sa nám podarilo na dovolenke, akurát počas mojich plodných dní. Janka, aj nám povedali, že treba spraviť kontrolný spg, že z jedného sa nič nedá vyčítať- na čo sa môj drahý spolieha 😉 Tak uvidíme. Len sa bojím toho, že ak aj by som otehotnela, tak aby som znova nepotratila, nie je to teda nič moc pocit ☹ Tak naberem odvahu a objednám nás tam 🙂

gregy
10. júl 2008

Lowa my sme si tým prešli a tie chvíle beznádeje ked nenašli žiadne spermie neprajem nikomu, našťastie v kontrolných spermiogramoch sa potom začali obajovovať aspoň vždy jedna živá spermia v zornom poli a tak sme opäť získali nádej že máme aspoň šancu .... taktiež sme museli absolvovať genetiku čo bol teda riadny boj s birokraciou ale našťastie to máme za sebou a manžel je po tejto stránke v poriadku ale aj tak sme nasadili vitamíny, potrebovala som mať pocit že sme urobili pre to vetko čo sa dalo, dokonca sa manžel vždy sprchuje studenou vodu /auuuu/ 😖 ale od prvého spermiogramu sme už urobili 4 kontrolné a v každom sa našli aspoň neaké spermie takže to možno nebolo márne ... a najviac ma na tom desilo to že všade sa písalo o tom ako sa to bude len zhoršovať že lepší spermiogram mať už nikdy nebude ... našťastie sa to nepotvrdilo ale odporúčam ti neotáľať s manželovým vyšetrením, nám trvalo presne pol roka od prvého spg. pokiaľ sme začali IVF ...

ni.kolet
10. júl 2008

Už siedmi deň beriem Utrogestan /IUI/ a chcem sa spýtať, či aj vás pobolieval podbrušok, najmä keď si idem sadnúť tak to dosť cítim. Aj je trošku nafúknutý. A ešte, tiež ste chodili často na malú? Ja chodím aj v noci.

aanetta
10. júl 2008

Nikolet ano.mna dokonca bolelo podbrusko aj ked som bola na malej.mala som hrozne nafuknute brucho a to trvalo az kym som nevysadila utrogestan.

pahu
10. júl 2008

Ahojte 😀
Vsetky nase 4 bambulky zvladli predlzenu kultivaciu a zajtra rano idem na ET... Prosim Vas, myslite na nas o 10,00 😉

Ni.kolet, mam tie iste priznaky 😵

brise
10. júl 2008

pahuuuuuuuuuu super, zajtra o 10,00 nič v robote nemyslím vyložím nohy a budem nateba myslieť. Držkaj sa a mysli na svojich dvoch bambuchov čo pôjdu do bruška, A gratulujem aj k mrazačikom. 🙂 🙂 🙂
Poriadne sa vyspi zajta ta čaká veľkýýýýýýýýýýýýýýýýýýý deň 😉 😉 😉 😉 😉

gregy
10. júl 2008

Ahoj Pahu tak gratulujem a držím place aby si to zvládla a bambuľkám sa u teba páčilo 😉

brise
10. júl 2008

macadi gratulujem to je úžastné, ďalšia čo potvrdila že otehotnieť sa dá aj prirodzene ked už nato nemyslíš. 😉 😉 😉 😉 😉 Veľa zdravia najbližších 9 mesiacov 😀

gregy
10. júl 2008

Je ahoj Brise si sa dlho neukazala ...

pahu
10. júl 2008

Macadi prepac, aj ja ti gratulujem 😉

Brise, startujem ten tehu vlak a vyzdvihnem Vas po ceste... 😀

gregy
10. júl 2008

joj pahu bodaj by si mala pravdu 😵 😵 😵

pahu
10. júl 2008

Gregy 😉 Pocuj, myslim ze si pisala, ze zle reagujes na fostimon? 😨 😵

gregy
10. júl 2008

No tak trochu do včera som mala krutú migrénu že som až zvracala ale Linav mi písala že to mala aj ona tak to je asi normálne ale dnes ráno ked mi F pichol muž ma oblial pot a zahmlelo sa pred očami skoro som odkvecla, to baby zase písali že mi asi zle pichol no a nakoniec som do pol hodky od Fostimonu začala opäť krvácať a to som už dva dni len tak slabúčko špinila tak idem zajtra do GF nech so mnou niečo robia ja to nechcem vzdať ☹

pahu
10. júl 2008

Gregy, nech ti doki spravi krvny test a UTZ. Mozno ti len mrcha zastavila, mysli ze si pisala ze z tamponu a opat sa rozbehla. To uvidia podla hormonov a podla sliznice maternice... No tak dufam, ze to bude v poriadku a nebudes to musiet stopnut 😉
Na kolku tam zajtra ides? Ja mam transfer az o 10,00, to tam uz urcite nebudes... Hmmm, ked sa trosku z toho zajtra spamatam, ozvem sa 😵 Daj mi ale vediet do IP, ako ste dopadli.. 😵

brise
10. júl 2008

Pahu, beriem na vedomie a potom sa zastav aj v petržalke, budem čakať, ale až niekedy v polke augusta.
v pondelok ideme k drabekovi už máme schvalené aj lieky, tak hned mi vypíše recepty, a v pon. som 28 DC takže by aj mrcha nab. týžden mala dojsť a hned začínam s antiškou. huráááááááááááááá, tak sa teším. 😉 😉 😉

gregy
10. júl 2008

Ok Pahu zajtra ti pošlem IP, len dúfam že ma neodbijú sestričky že je to Ok lebo kontrolu mám až v podnelok ... Ty sa držkaj budem na teba myslieť 😵 , zajtra sa určite nestretneme ja tam idem hneď ráno ...
No a áno za normálnych okolností sa mi to pri tampónoch stávalo tak možno je to aj teraz ale nechcem riskovať ...

gregy
10. júl 2008

brise a kedy tam ideš v pondelok? možno sa stretneme, ja tam pôjdem na 8 hod. .... a ty? Pripadá mi že som čakala neskutočne dlho a teraz to neako letí ale je to super ja sa už strašne teším len dúfam že ma nezastavia skôr ako sa naozaj rozbehnem ...

pahu
10. júl 2008

Brise plati, aj do Petrzalky pojdeme 😀 A ake mas lieky? 😵

Gregy, nedaj sa od nich odmietnut, mozno by si mohla vliezt do tej ambulancie, kde beru krv, tak je doktorka a ta by ti mohla poradit ako postupovat 😉

gregy
10. júl 2008

Pahu ja na inekcie chodím tam, však uvidíme ... nedám sa odbiť!

pahu
10. júl 2008

Gregy, zabudla som 😀

Babulky, idem sa offnut, lebo zacinam byt v strese, cmuk na dobru noc 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre