Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

sylvyka
15. aug 2008

matka30 hlavne ti drzim palceky a vela sil prajem ja ich asi uz stracam ☹
ja ked som isla na ivf mne dali dr oni takze ja som si nevyberala chodim dr stenovej ale to je jedno ku komu chodis bo na kontroly som uz bola hadam u kazdeho dr. a dr.Bertoldova hm tak to mi vobec nic nehovori 😉 ☹

labutienka
15. aug 2008

matka - koho si myslela, či absolvoval IVF? je nás tu veľa, ak myslíš niekoho konkrétneho, napíš jeho/jej nick, aby ti vedel/a odpovedať 😉

napíšem o sebe, ja som absolvovala ivf, ale neúspešne. 1.spg sme mali tiež nulový, tak viem aké šoky si musela prežiť, keď si sa to dozvedela 😒 našťastie pre nás sa v ďalších už spermijky našli aj keď málo a takmer nepohyblivé, ale aspoň manžel nemusí podstupovať TESE/MESA. čo sa týka lekárov, ja tam patrím aj na normálnu gyndu k dr. drábekovi, všetci sú milí a ochotní, aj keď aj to sú ľudia a vraj vedia byť niekedy nepríjemní, ale skôr sestričky sú také... aj keď ja mám len dobré skúsenosti. majú jedno mínus a to je, že na všetko, čo chceš vedieť sa musíš pýtať, nič sami od seba nevysvetlia. možno sami nevedia, čo už komu hovorili a tak to nechávajú na pacientky 😕 😉 😀 😖 keď už budeš stimulovať a chodiť na kontroly, tak sa lekári striedajú, čiže môžeš mať šťastie, že bude slúžiť práve tvoja dr., alebo smolu a bude niekto iný. ale myslím, že to nevadí, lebo odborníci sú všetci, to sa im musí nechať. držím vám obom palce 😉

labutienka
15. aug 2008

matka - tu je link na gyn-fiv, tam si môžeš nájsť info 😉
http://www.novedieta.sk/

sylvyka
15. aug 2008

dievcatka tak sa majte a krasny vykend vam prajem dufam ze v pondelok ma tu uvidite to bude pre mna super ze sa mi nic nestalo 😅 tak nech uz je pondelok papa

gregy
15. aug 2008

Matka 30 asi si sa pýtala mňa, no my sme začali prvé IVF 2. júla ale kedže som nereagovala na lieky 16. júla mi stopli stimuláciu, takže k OPU sme sa ani nedostali, mrcha mi po stopke prišla až teraz teda na 43 DC čo je aj dobre lebo medzi tým sme stihli konzultáciu s mojím lekárom - Dr. Drábek. Na konzultácii sa rozhodol mi zmeniť protokol no a teraz začíname od znovu. Uvidíme dúfam že tieto lieky mi už zaberú a niečo zo seba vyprodukujem. My sme sa diagnózu azoospermia dozvedeli v januári tohto roku, potom mi zistili ureaplazmy, takže nasledovalo preliečenie nás oboch, genetické testy muž aj na cystickú fibrózu čo trvalo od februára až do júna, už som bola z toho zúfalá, genetika dopadla dobre a tak sme šli v júli na IVF a ešte stále bojujeme 😉
A presne viem ako ste sa cítili po diagnóze tá beznádej že či vôbec budem niekde nosiť jeho dieťa, asi dva týždne na to nám vyšiel "dobrý"spermiogram - našla sa jedna živá spermia v zornom poli a to nás veľmi povzbudilo no a od vtedy pomaličky bojujeme ...
Ale tie dva týždne boli katastrofálne, takže viem asi čo prežívaš ...
Čo sa týka lekárov, ja som si to centrum najprv vyhliadla ako na bežnú gynekologickú starostilovosť, ani v pate ma nenapadlo že raz budem potrebovať ich služby a ked som Dr. povedala že sa nám nedarí, musím priznať že som ho oklamala že sa snažíme rok hoci to nebolo ani trištvrte, proste ja som vedela že niečo nie je v poriadku tak nás poslal na vyšetrenia a už sme šli ...
Lekári sú tam dobrí v takýchto centrách málo kedy nerobia odborníci 😉 ja mám na nich od nezávislých lekárov a veľmi uznávaných len dobré recenzie ... no ale je nás tam veľa a tým je to aj trochu neosobné, vlastne nezáleží ku komu patríš lebo na jednotlivé výkony môžeš chytiť kohokoľvek podľa toho ako majú služby, len konzultácie ohľadne tvojej liečby ti robí len tvoj lekár ináč je to jedno ...
Sestričky sú iná kapitola ale zaberá úsmev a nadhľad 😀
No a v neposlednom rade toto fórum, už som bola toľko krát na dne a zlomená a tu sa tak pekne všetky spolu tešíme, plačeme keď je smutno a aj sa povzbudzujeme takže sa to trošku ľahšie znáša. Za čo všetkým valstne týmto ďakujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

larita112
15. aug 2008

ahojte babulky 😀
labu ďakujem za ten link na penzión ("biankin" 😀 😀 😀 )

larita112
15. aug 2008

sylvyka, neboj víkend zvládneš aj ty aj malinké v brušku... držte a pekný víkendík

matka, napriek tomu, že to máte ťažké a ešte len vás čaká dlhá cesta k tomu, po čom teraz najviac túžite, verím, že sa vám podarí byť tehu... tak ako nám všetkým tu a že sa budeme spolu veľmi vytešovať 😉 držím palčeky

larita112
15. aug 2008

gregy 😉 😀

gregy
15. aug 2008

sylvyka držkaj sa 😉 😉 😉
larit 😀

petronela7
15. aug 2008

grepy, pekne si to napisala 😉 🙂 a drzim palceky...
ja uz mam dnes za sebou 2injekciu (nejako sa ten cas zrazu vlecie 😀 uz nech je september a vieme na com sme)...
my mame podobny pripad ako ty grepy a matka30... i ked tych spermii je trosku viac, ale stale podpriemer a prirodzenou cestou nam to nepojde... v den odberu vajicka nas budu informovat, ci to bude klasicke IVF, alebo ICSI - zalezi ake budu spermie v tom spermiograme zdatne 😒

Sylvyka, pisala som ti IP... DRZKAJ SA!!!

gregy
15. aug 2008

Babuľky ja už konečne idem dom , prajem Vám krásny víkedn. PA 😀

bay
15. aug 2008

Gregy, dik za odpoved.
No u mna je pricina nezdarov nizky progesteron.... ☹ po dalsich moznych pricinach sa este nepatralo...

To ako ked sa nam raz zadarilo splodit dieta, tak uz nemame narok???

vika34
15. aug 2008

ahojte babenky,zajtra odchádzam a budem na vás myslieť,ak sa bude dať budem aspoň čítať,lebo za týždeň toho veľa popíšete a budem to potom aj dve hodiny čítať.Držkajte sa všetky 😝 .Sivuš dnes som ťa chcela prekvapoť v robotke ,ale asi si mala voľno 😢 pá

matka30
15. aug 2008

Dakujem bebenky ste strasne zlate 😉 😉 😉 ze ste mi povedali k tomu co to blizsie lebo je mi jasne ze Dr sa budem musiet stale pytat na nieco inak sa nic nedozviem ☹ a ked clovek ani nevie na co sa ma pytat tak je to na prd .Dnes som bola v Gyn Five aby som sa aj ja zaregistrovala kedze doteraz tam bol len partnr uz sme sa aj objednali k Dr Stanekovej tusim na konzultaciu tak som zvedava ako to cele prebehne .Hlavne som zvedava ci sa nieco nezmenilo na spermiograme kedze ho jednoznacne este chceme podstupit .
Pokial ide o sestricky tak uz som mala neprijemnu skusenost az mi bolo do placu ako nas sfukla aj som jej chcela povedat ze ked ona ma uz doma deti asi sa jej spava lepsie ako mne bolo to dost drsne .Bolo to ked sme boli na spermiograme zahlasila nam ze naco ho absolvujeme opakovane ved ked tam raz nema ziadne spermie tak co cakame . Bolo to fakt nechutne este som sa nevyrovnala poriadne s info ze je to tak ako to je a toto mi niekto splechol sila .Ked to zapocula Dr. tak ju hned poslala prec .
Najciac mi je luto mojho draheho ten to berie dost zle tak ze sklamal alebo ved viete chlap .O to viac dufam ze sa nam to kazdej bez velkych komplikacii podari aby sme mali hrdych tatinkov 🙂 🙂
Ja som mala nepravidelny ciklus tak som brala clostil v case ked sme este nemali diagnozu azoo .Dozrievali vajka super dokonca dost vela tak sa snazim si to troska zidealizovat lebo inak by ma uz porazilo . Je to cele este take dost cerstve tak ma to este berie ☹ ☹ .Snazili sme sa niekolko mesiacov o baby a neslo to dako a ten nas 6 zmysel xi xi mi povedal ako si aj ty Gregy vravela ze nie je nieco OK tak som tiez troska zaklamala ze je to uz viac ako rok a nic . Tak nastupil clostil a zas nic tak sme sa dohodli na spermiograme a uz to bolo ani som necakala ze ma to tak vezme ale myslim ze som nevladala ani dychat ako ma to strasne zabolelo .
Myslim ze to ani nemusim hovorit kazda si tu prezivame nieco a bojujeme za jedno a dufam za kazdu jednu ze zdarne .

Este raz moc moc dakujem ze ste take zlate a takto ma dostavate do obrazu co nas caka 🙂))))))))))) krasny vikend dievcata paaaaaaaa

jana
16. aug 2008

ahojte babule. Rada by som vas poziadala o radu co sa tyka ziadosti o IVF. Vcera sme bolo na tretej konzultazii v gynfive kde sme sa dohodli na datume laparoskopie a zaroven sme sa mali objednat este na genetiku. Pytala som sa ze ci mozme rovno vypisat aj ziadost na ivf dr mi povedala ze je cas ze do mesiaca to je schvalene a ze je dobre dodrzat urictu proceduru. Kedze vsak nechcem stracat cas (co som uz stratila rok a pol) rozmyslam ze by som sa uz rovno objednala znova na konzultaciu. Chcem sa spytat ze ci po laparoskopii budu mi ju robit v ginfive 11.9 su vysledku povedane hned na druhy den po zakroku alebo sa treba objednat prip. zavolat? 9.9 sme objednani na genetiku ako dlho trvaju vysledky? Tie kt mate skusenosti musim cakat so ziadostou o ivf az po vysledkoch z genetiky? inac dufam ze to je uz posledne vysetrenie lebo po roku a pol od mojho gynekologa kt mi robil testy a stale mi opakoval ze vsetko je ok az na moju vahu uz nechcem stracat cas.
v podstate ma zaujima ze ci by som sa uz mohla teraz objednat niekedy na oktober cca jeden mesiac po genetike. A este ma napadlo dakujem za vase rady brat nakonzultacie aj manzela na tejto tretej sa mi to potvrdilo 🙂
Este ma napadlo, neviete naco sa robi chlapom hormonalny profil ak nieje dobry spermiogram? Nie len ja sa zabudam pytat ked tam ide ale aj moj chlap. 😨 dakujem

matka30
16. aug 2008

Ahoj Janka na jedine co ti mozem odpoved a pomoc je info na co je hormonalny profil : je to koli tomu ze ked je malo spermii alebo nie su vobec cize sa netvoria vysiela sa signal ho mozgu a ten zacne tvorit daky hornon.No a prave na to sa roby ten test.Myslim ze 12 je normal a cim vysie je vysledok tym je to horsie .
Nakolko mame diagnozu azoo tak sme uz toto absolvovali . Chodite k Dr. Misankovy ?
My sme sa len teraz na september objednali na konzultaciu tak sa aj bojime aj tesime.
Drzim vam palce 🙂

petronela7
16. aug 2008

Ahoj Jani, aj ja ti napisem moje skusenosti a na par veci ti odpoviem:
My sme mohli podat IVF ziadost az `po genetickych vysledkoch` - vraj to poistovna ziada (aspon v nasom pripade to tak bolo - partner ma podpriemer spermiogram)...
Na geneticke vysledky sme cakali mesiac... na IVF ziadost 2 tyzdne...
Viem, ze ta cas tlaci a chces mat vsetko co najrychlejsie urobene, aj ja som tam chcela a pocitala som si kazdy den/mesiac a dufala, ze uz teraz, teraz to bude!!! 😒 ... No a nakoniec sme cakali vyse pol roka... 😔
Zacali sme v marci zo zlym spermiogramom...nasledoval urolog, genetika, priechodnost vajecnikov, hormon.profil., atd..atd... a cele sa to uskutocilo az teraz... dnes si picham 3 den...
A pritom vysledky a vsetky papiere sme uz mali pripravene zaciatkom jula - lenze mi v GF povedali, ze na jul a august uz maju vela zakrokov, takze ma daju az na september... No a na moje stastie podla vypoctu cyklu sme zacali uz teraz...
Cize Jani, viem ze chces vsetko rychlo, rychlo a chapem to... aj mne sa zdalo vecnost cakat na menzes a od toho sa odrazalo dalsie vysetrenie.....
Drzim palceky a nevzdavaj to.... ten cas rychlo ubehne a bude to tu...uvidis 😉

matka30
16. aug 2008

Ahoj petronela mozem otazocku koli tomugenetickemu vysetreniu ? Pocula som ze sa tam dlho caka na odber a potom ako si pisala asi aj dost na vysledok to robia priamo ten odber v GF alebo ste museli ist na to americke namestie ci na akej ulici to je .

petronela7
16. aug 2008

Ahoj Mati, nam robili genetiku v GF a necakali sme dlho (max tyzden) co nas objednali... tam nam zobrali krv a Dr. si spisala choroby z celej mojej a partneovej rodiny - to dala dokopy z krvnymi vysledkami (co trvalo mesiac)...
Ano, genetiku robia aj na americkom namesti, ale ak chodis, alebo budes chodit do GF, tak si to daj jednoznacne urobit u nich...
Aj ja som najskor sla na americke, ale ked som sa dozvedela ze to robia aj v GF, tak som to zrusila a sla do GF . kde mi aj dali skorsi termin ako na americkom nam....snad som ti pomohla, pa

jana
17. aug 2008

dakujem .. no som zvedava na ten hormonalny profil u mojho chlapa a tiez tu genetiku. Som sa vcera trochu vypytovala mojem maminy na jej rodinu a napr som sa dozvedela ze moja babka mala cukrovku a to som ani nevedela a vzdy som povedala doktorom ze u nas je vsetko ok. Ale nepichala si inzulin no ale teraz to preistotu asi spomeniem. Ja dufam ze dokonca roka sa mi podari ist na to ivf. Najlepsia kamaratka je v 10 tyzdni a ked mi to povedala som jej velmi zavidela ale v dobrom a to ona niejako vobec netuzila mat babo a ked sme boli mensie sme si predstavovali ako spolu budeme kocikovat. Tak dufam ze to tak aj bude 🙂.

matka30
17. aug 2008

Petronelka dakujem .To je super ze to robia aj v GF my ideme v oktobry na konzultaciu tak si asi tiez budem musiet ujasnit ake choroby som mala aj ja v dectve prechodene ked to tam treba a aj teda rodinka
dakujem 🙂

ni.kolet
17. aug 2008

Ahojte. Zajtra idem na krv- tehu test, 2 IUI. Prvý krát, keď som brala utrogestan som mala celý čas biely výtok /tabletky sa rozpustili/. Ale teraz, vlastne už včera večer som si všimla, že je nejaký tmavší a dnes ráno ešte viac - taký hnedastý. Je to normálne? Aké máte vy skúsenosti s utrošom?

petronela7
17. aug 2008

Mati, este ak ti mozem poradit, my sme zacali z genetikou skor ako z konzulataciou... Mna na genetiku odporucil moj gynekolog (mimo GF) a na zaklade jeho papieru som zavolala do GF a objednala sa... Comu som aj rada, lebo na samotnu konzultaciu sme cakali (okolo) mesiaca... takze aspon v tomto sme sa rozhybali skor... aj so smermiogramom...
Ked sme isli na prvu konzultaciu k DR. do GF, tak uz som mala v ruke 2x vysledky zo spermiogramu, vysetrenie urologa a aj genetiku... a potom zacali ostatne vysetrenia (vajickovody, atd) no a cakanie...
tazke ak mozem poradit, vybev si od svojho gynekologa odporucenie na geneticke vysetrenie a sama si zavolaj a objednaj sa na to... snad ti to urychli cele to dlhe cakanie... 😅 drzim palceky, pa

matka30
17. aug 2008

Petronelka: No moja gyndoska je tiez dost na roztrhanie tak dufam ze ked sa k nej objednam co planujem hned zajtra tak pridem skor na raku ako na konzultaciu v GF . Chystam sa tam aj obj na stery ako mu tu niekto poradil ze je to dobre dopredu absolvovat ci je vsetko ok ci sa netreba preliecit .
Inak je to strasne tento nas system obstrukciiiiiiiiiiiii okolo toho aby som si mohla zaplatit nech mam vlastne miminko je to zufalstvo .
Ja mam depku a este sme nezacali bojim sa ze to budem zle znasat mo ved uvidime hlavne aby nam to kazdej dobre dopadlo 😀 😀 😀

petronela7
17. aug 2008

😀 TAK TAK Matka chod si dat spravit citologiu, to budu od teba ziadat (nie starsiu ako rok)...

Babky, uz 4 den si picham Decapeptyl (od 21DC)... a menzes stale nikde... normalne ho mavam 30-31 DC...ale doktorka hovorila, ze tie injekcie ho vyvolaju skor, no stale nic... ako ste to mali vy? kedy ste dostali? dik moc

gregy
18. aug 2008

Dobré ránko, idem si prečítať čo ste tu cez víkend popísali 😀

sylvyka
18. aug 2008

dobre ranko ! 😉

petronela7
18. aug 2008

ranko 😉

labutienka
18. aug 2008

nazdar babule 😀
ja už som dočítala, je tu nejako veľa nových gynfiváčok 🙂 my "staré" by sme sa už mali pomaly vytratiť z tejto témy a začať novú "tehule z GF" 😉 😀 😀 ale asi až na nový rok 😉 🙂
babuľky všetkým vám straaašne držím palce, zvlášť tie, čo to máte teraz alebo čoskoro na programe 😉

gregy, verím, že ty ma nebudeš nasledovať vo všetkom a že budeš tehula 😉 🙂

petronela7
18. aug 2008

Labutienka., my mozno ani niesme tak stare, ako to ze sme vas skor citali ako pisali...
Aspon v mojom pripade to tak je... Denne som vas citala, ale kedze som bola len v `priprave` a z vasho pisania som sa vsetko potrebne dozvedela, tak som vam do debety nezasahovala... 😉 No dnes som uz tesne pred zakrokom, takze som tu `nie denne`, ale `nonstop` 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre