Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

cicuska
13. aug 2008

labutienka suhlasim s tebou aj ked sa podari IVF je to velky zazrak, ja to tak beriem, aj ked je sanca vyssia este stale nie je 100%-na, niekedy bohuzial a niekedy nastastie (ked pomyslim na misi napriklad) ☹

lisilia a teba len tak vypisali na rizikove alebo si chcela ist?

larita112
13. aug 2008

labu, som na tom podobne, stále sa snažím násť to svoje stratené pozitívne myslenie a hnací motor... ale akosi mi to nejde... tiež som sa tým všetkým riadila - pozitívne myslieť, na všetko sa tešiť a pod. a nič z toho... a teraz stále odkladám ďalší pokus (KET), lebo sa na to vôbec necítim a akosi tomu všetkému neverím... ja chcem, ale nejde to. Mala som ísť už v septembri (teraz som mala začať brať prednison), ale znovu to odkladám, že o mesiac a tak...
možno je to naozaj hra osudu, možno niečo iné, možno to naozaj chce ten správny čas... ja už neviem... ale aj ja už chcem - tehuuuuuu

gregy
13. aug 2008

Ahojte, sykvynka to mi je ľúto treba len veriť ...

No takže boli sme u Drábeka aj s manželíkom, záver je asi takýto: na otázku prečo som neragovala sa nám snažil vysvetliť že ľudský organizmus je proste nevyspytateľný a ťažko povedať prečo to tak je ... Na to že som 40 DC nepovedal nič len že urobíme sono a na sone bol videť na ľavom vaječníku veľký folikul, ja OVULUJEM on z toho nechápal že 16 júla sme predsa stopli stimulku a ja terazpo 20 dňoch od stimulky ovulujem no htový bol z toho. Na to mi povedal že ak mi do nedele nepríde mrcha mám ísť za svojím gynekológom na vyvolávačku, ked som mu povedala že on je mojím gynekológom len sa ma opýtal jaj vy ste aj primárna pacientka? no podarený bol len sa usmial a povedal viete máme toho veľa ... on si ma vôbec nepämatal že som aj jeho normálna pacientka no čo už 🙂
Záver je takýto mám nasadený krátky protokol s clostylbegitom. Jediná výhoda tohto protokolu je že sa papá viac liečikov a málo sa pichá inekcií čo je pre mňa úplne skvlé 😀 😀 😀 a začína sa až na 3 den cyklu ...

No teda na formulu v Monze môžem zabudnúť ☹ lebo mi neodporučil tak krátko po transfere cestovať autom 800 kilákov ☹ na jednej strane som smutná a na druhej sa aj teším .... ale viac sa zamozrejme tešíííííííííííííííím 😵

mandy55
13. aug 2008

ahojte babulky, idem vam sem dat trosku optimizmu a dobrej nalady

mame novu fotecku, vcera sme mali 3D a potvrdil sa Adamko, vsetko som mu skontrolovala, poratala vsetky prstiky a doky nam ho ofotil zo vsetkych stran 😀 😀 😀

tak vam prajem aby ste aj vy mali podobne zazitky co najskor

linav
13. aug 2008

Gragy 😉
Držím palce k novému protokolu a teším sa s tebou
Pozitívne myslenie nieje hlupost Babulky 😉 každy ho niekedy stratí aj ja som stratila ale vdaka rodine a ludom ktorý ma milujú ho mám naspäť,dakedy už sama nedokážeš získať vieru a preto je na tých našich milovaných aby nás podporili,žial fázu sklamania nepreskočí ani jedna znás a kým prebolí je jasné že srdiečko bolí ale to prejde labu neboj a aj ty lari do dalšieho pokusu by bolo dobré isť naladená 😉 😉 😉

Skor ma štve to centrum naše.Pisala som Vám o mojej kamoške ktorú tam Behúnová prakticky odpísala nemala 2 roky menzes ale ovulku ano,sposobila jej to chemoterapia no a poviem Vám bola tam zobrať si dokumentáciu a peniaze lebo jej vlastne nič nerobili,v ambulancii povedala prečo odchádza a aj aký prístup má Beh.hovorila asi pol hodinu a všetkým to bolo jedno....

petronela7
13. aug 2008

ahojte kocky,,, asi tu budem uz teraz s vami castejsie ako doteraz 😢
zajtra zacinam z injekciami a je mi z toho uuprimne na nic ☹ len by som plakala...
prvu si dam pichnut v centre, rano tam idem..a ostatne snad z drahym zvladneme....

Sylvyka, pisala som ti do IP ,ale uz som si precitala tvoje riadky.... je mi to straaaasne straaasne luto ☹ a viem ze ziadne reci utechy ti nepomozu... drzkaj sa moja... 😢

labutienka
13. aug 2008

aj mňa ten prístup v centre začína hnevať, nič ti nevysvetlia, sú síce milí, o.k., ale už je tam strašne veľa ľudí a jednoducho to nestíhajú... ale zmeniť centrum? kam? iscare? keď je vraj ešte horšie? a 1 kočka, čo bola s nami na odbere, hovorila, že z vlastnej skúsenosti ferticent neodporúča, lebo je tam len 1 lekár, ktorý to nestíha...
tak si akože mám vybrať.... dochádzanie do iného mesta nehrozí... 😠 no dovi, dopo 😉 😀

linav
13. aug 2008

Labu
Ved to nemáme moc na výber všade je niečo poz aj neg.
Veľa ľudí,neosobné a veľa krát ti podajú info jednou vetou ktorú si potom na konovi alebo u svojho dokyho necháš preložiť.
Ako sa cítiš? 😉

gregy
13. aug 2008

labutienka aj ostatné ja som už tiež o nich stratila ružové okuliare ale hovorím si že nadávať na nich mi nepomôže proste si musím všetko čo potrebujem vedieť zistiť sama, dobré je ked na konzultáciu idete s partnerom mne sa to vždy osvedčilo ten prístup je iný, keby som tam bola sama určite by mi Drábek tak veľa nepovysvetľoval ale už ked sa ho opýtal muž či má zmysel uživať tie isté lieky tak mám dojem že to na neho zabralo a hned mi ich zmenil ... neviem možno by ich menil tak či tak ale bola to veľká pomoc že tam bol so mnou ...
ale na to aby som sa cítila dobre ja im musím asoň trošku veriť a to im verím, je úplne jasné že je to biznis ale dnes som tam videla maminu s dvojičkami a povedala som si že aj také chcem a ak pre to treba vytrpieť ešte niečo viac tak mi to za to stojí, neviem ale dnes som dostala riadnu dávku optimizmu! Takže ja síce pochybujem ale verím.

linav
13. aug 2008

petronela 😉
Neboj zvládneš 😉 všetky sme zvládli aj naj.strachopudky sa nakoniec odhodlali a pichali si samé 😉
Všetko bude OK 😉

linav
13. aug 2008

gregy,pekne si to napísala 😉 😉

petronela7
13. aug 2008

dik, ine mi nezostava... ani neviem co by som vam napisala, lebo mam v hlave momentalne toho tolko 😕 a zaroven uz viem odpovede na vsetky otazky z vasho pisania a skusenoti..., cize sa vas asi budem pytat priamo k veci ak ma bude nieco trapit, alebo si nebudem vediet rady, ci uz z pichnutim injekcii ,alebo ine ... 😅
Len vam poviem ked som zbadala tu hrbu liekov, tak som sa rozplakala.. a to niesom padavka 😅 len mi to proste prislo luto...ufff...
A predsa ma napada jedna question: mam tieto lieky Fostimol, Pregnyl, Utrogestan, Decapeptyl... ale len Pregnyl a Decapeptyl mam v chladnicke... je to ok? alebo tam mam dat aj fostimol?

labutienka
13. aug 2008

no ja som tak celkovo v pohode. je mi to celé ľúto, strata času, tie nervy, k zemi zrazená psychika, atď... ale u mňa to trvá pár dní a okrem toho som sa už minulý týždeň vyrevala ☹ 😀 takže je možné, že zajtra sa budem zase rehotať 😉 😀 😀 😀 v každom prípade, po potvrdení mojej úžasnej nuly o 14,00 sa hneď objednávam na ďalšiu konzultáciu k našemu skvelému drábekovi 🙂 a hneď aj podpisujem ďalšiu žiadosť, aby som mohla ísť v novembri - decembri do 2. kola 😉 🙂

labutienka
13. aug 2008

petra, to je o.k. len pregnyl a decapeptyl do chladu, ostatné môžu byť pri izbovej teplote 😉 držím ti palce 😉 veľmi 🙂

petronela7
13. aug 2008

☹ dakujem 😀

sylvyka
13. aug 2008

labu ach je to na prd ako si pisala ja som taka zufala ze sa uz rehocem asi ma zoberu rovno na psychiatriu 😅
petka inak ja som bola taka frajerka ze ked som chodila na kontrolu do centra tak ako bolestne som mala aupark a tam som si pichala dekapeptyl rovno v kaviarni taka som bola starr a co mam z toho .....

gregy
13. aug 2008

Petronela je to OK ked sa pozrieš do tvojho protokolu tak to tam máš všetko pekne rozpísané ja som všetky tie papiere čo som od nich dostala čítala asi 100 krát 😀
Ja som bola tiež vyplašená ale to prejde neboj a ak máš problém s inekciami však si ich môžeš nechať pichať u nich ja som to tak tiež robila a bolo to šup šup, dokonca baby písali že po Fostimone (do zadku) ich bolel celý zadok pre mňa boli však príjemnejšie a boleli menej ako Decapeptyl do bruška 😉 a to všetky svorne tvrdili že D je oproti F v pohode, mne to prišlo naopak, ale každá sme iná .... nedá sa to porovnávať. A neboj ked v tom budeš bude to íné ako teraz ked nevieš čo od toho čakť. Držím ti palce 😉

ozaj Labutienka je mi to ľúto, ale nepochopila som ty si mala aj prvú krvičku negatívnu????

labutienka
13. aug 2008

gregy - prečítaj si môj príspevok na predchádzajúcej strane o 9.21 hod....

petronela7
13. aug 2008

Dakujem vam za odpovede 😉
padam k zubarke, dalsie trapenie, he 😀
papa

linav
13. aug 2008

Labutienka tak to som rada že máš samoregeneračné schopnosti 😉
Ako píše Gregy nepomože nám na GF hromžit tak ako dlho plakat 😉 😉
No ja som plakala sa priznám ale nie hned na mna to došlo tak posttramaticky,hi 2 týždne potom 😉 no každy sme iný.
Vraj s každym dalším pokusom je šanca vedčšia a vedčšia 😀 😀 😀 😀 😀 no proste velikáááááááááááááá 😀

cicuska
13. aug 2008

Larita ty potvora , makaj a sup sup aby si bola co najskor tehotna 😀
Mandy - to je super a ze budete mat Adamka, ja by som chcela tiez ale ked vsetko bude OK tak moj starky nesuhlasi aj keby to bol chlapec lebo mam termin okolo vianoc tak chudatko by mal narodky, meniny a este aj vianoce naraz, no to by nebolo moc dobre. 😎

sivusa
13. aug 2008

Gregy a okrem toho Clostilbegytu ti dal ešte aké lieky?
Ja som voľakedy brala Clostilb. a na ten som tiež vôbec nereagovala, tak som zvedavá,aké lieky dajú mne
25.8.idem na konzultáciu k Harbulákovi tak uvidíme...

labutienka
13. aug 2008

cicuska - aspoň ušetríte peniaze 😉 😀 a máte 3 muchy 1 ranou 😀 😀 😀

gregy
13. aug 2008

labutienka a to čo akože malo byť???? tak oni ti povedia že tam niečo je a potom že tam nič nebolo???? Joj ja by som tam iný víchor urobila .... ja som ti už taká otrlá že mi je jedno, no po pol roku trápenia sa s IVF v GF, niet sa čomu diviť 😀

labutienka
13. aug 2008

no idem si ja volať o tú moju nulu 😀

gregy
13. aug 2008

hej mám Clostil, Menopur alebo fostimon (F mi ostalo 8 ampuliek mám začať ním a potom sa uvidí ...) , cetrotide (toto vôbec neviem na čo je 😨 ) a utroš a pregnyl

labutienka
13. aug 2008

gregy - ja som ostala v miernom šoku a hádať s nimi sa neoplatí, pravdy sa nedovoláš, totiž neviem s kým som telefonovala, tak by sa aj tak vykrútili... 😠

labutienka
13. aug 2008

baby nevolajte tam všetky, majú obsadené, teraz sa ja potrebujem dovolať 😀 😀 😀

sylvyka
13. aug 2008

fuu labu de si ? 😉

obelix
13. aug 2008

zienky, tiez som rozmyslala nad inym centrom, lebo v pondelok mi z krvi uz povedali, ze nase druhe IVF sa nepodarilo ☹ a to som mala 9 vajicok, 6 sa oplodnilo, vlozili mi 2 po PK a uz ziadne neslo dalej. normalne nechapem, uplne ma to dorazilo. vsetko v poriadku a zrazu nic. neviem co mam robit. sory, ale som od pondelka dost zufala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre