Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

zuzanka2
18. júl 2008

ahoj sylvyka ! Tak to ti gratulujeeem 🙂 🙂 a teším sa s tebou !!! Môj negatívny...

pahu
18. júl 2008

Sylvy, takl\ supeeer, gratulujem pipinka 😀

Zuzanka skoda... Mrazacikovia su nejaki? 😨

sisab
18. júl 2008

Ahojte, ja viem, ze vas tu teraz asi vela nebude, ale...v stredu mi po PK vlozili dve babiky 🙂 Dneska som mala volat ako ostatnych 5 a oni mi povedali,ze sa zastavili vo vyvine a tak mi nic nezmrazili 😲 Ako je mozne ze 5dni boli ok a na 6.den sa zastavili? Vsetky???To sa mi teda vobec ale vobec nezda. Hovorim si, ze im asi nebolo tak dobre, ako tym dvom co mam u seba, ale aj tak....chytila ma panika, druhe IVF a zase ziadne zmrzlinky 😕 Ako som tu citala, nie som jedina, myslite, ze je to ok?
Pahu, sledujem ta, si predo mnou len par dni 😉 ja mam 28DC v pondelok, tak uz teraz sa modlim aby mrchava neprisla 😖

darla27
18. júl 2008

Ahojte babule, aj ja hlásim očakávaný výsledok : 1 iui neúspešná oficiálne z krvi, neoficiálne od stredy, keď som dostala mršku. Pozitívne je, že od nedele frčím na clostile opäť. 😵 Nevzdám to !!!
Sylvyka gratulujem, a v dobrom závidím. 🙂
Pahu, ďalší pozitívny test z gynfivu bude tvoj v pondelok. 😉 😉 😉 Ako sa cítiš?

luly3
19. júl 2008

Ahoj Sisab, ja som mala tiež taky problem 8 embrií, 2 mi vložili na 5 den všetko bolo v poriadku a
na 6 den sa zastavili vo vívine.Zaujímave čo? skor si myslím že v tom maju nejaky problem pretože niesme ani prvé a ani posledne a je dost zaujimave ze s 5 pacientiek piatim sa zastavili vo vívine.Skoda ze sa to nedá nejako kontrolovat 😉 , PRAJEM PRIJEMNY VíKEND 🙂

zuzanka2
19. júl 2008

Ahoj Luly3! Ja sa tiež pridávam k tvojmu povšimnutiu, tiež som mala 8 embrijok, 2 vložili a ostatné sa prestali vyvíjať na 6 deň..... Teraz sa mi embrijká neujali a nemáme ani mrazáčikov.. Je to zvláštne...

sisab
19. júl 2008

No to je teda ozaj zvlastne 😒 Zaplatili sme si za ICSI, PK, aj AZH a napriek tomu sa ich nedalo zamrazit. Moc tomu neverim ☹

janula13
19. júl 2008

Sylvyka gratuuulujem 😀 Tak si ma potesila...nemas recept ako sa vam to podarilo? 😅 To bolo po IUI a na 1x...ci inak...Ja yatial statistiku nevylepsim, ale posnayim sa 😉

janula13
19. júl 2008

Darli , tak neva ye nevyslo, ved si to vedela, kedy ti vychadza dalsi pokus?A ako si to vyriesila s chybajucimi liekmi?Nevies ci budem velmi drza, ak by som sa spytala, ci mi clostyl nemoze predpisat niekto iny?Ja naozaj nechcem zmeskat dalsie kolo 😀

darla27
19. júl 2008

Janula, ty si po IUI ako vieš že to je negatívne? Bola si už na krv?
Ja som sa pýtala. keď mi brali krv na HCG že mi chýba asi 1 pregnyl, lebo mi pichli minule 2 krát po 5000 j. takže 1 ešte potrebuje,. oni že v pohode, keď prídem na krv /+ folikulometria/ tak mi dajú čo mi chýba.
S Drábkom som ani nebola. Len dúfam, že mi 2 IUI bude robiť chlap, ženám akosi nedôverujem. 😀
Stimulujem od zajtra clostilom, vo štvrtok alebo v piatok idem na kontrolu, ešte uvidím.
Každopádne lieky ti niekto dá, asi Drábek je v tomto borec, že nedáva hneď papier a recept na ďalšiu stimuláciu.
Každopádne sa veľmi teším na ďalší pokus, v GF je vždy väčšia šanca otehotnieť ako doma,aj keď je to len IUI 😵

darla27
19. júl 2008

Janula , myslím že Sylvyka bola na IVF, nie na IUI.
Povedzme si pravdu, hovorí sa že IUI je 10 - 15%-tná úspešnosť, ale aj o tom pochybujem.
Čo som aj preštudovala tu na koníkovi, mám pocit, že je to ďaleko menej.
Skôr ma zaujíma, koľko krát baby chodia na IUI, než sa rozhodnú pre IVF.

janula13
20. júl 2008

Darli dakujem, precitala som si.Nuz tak sa skusim spytat v utorok rano ked idem na test, ci bude niekto ochotny dat mi recept, vies ja ho potrebujem hned, lebo mi chyba clostyl a v stredu mam dostat mrchu a zaroven cestujeme, tak to potrebujem so sebou, nech zacnem stimulovat.Vies dost ma stve, ze kvoli jednemu receptu vynecham jedno kolo.A Behunova je vraj na dovolenke...a najblizsiu konzultacku mi dali az na 21.8.Tiez mi mohla dat recept, a ked nie ona, tak by mali byt schopni mi dat v den testu ak je negativny...No uvidim, ako to dopadne...ale tiez sa tesim na dalsi pokus a keby bol hned v auguste, bolo by to super, tiez to beriem s rezervou, ked vidim tu uspesnost, ale je to pomoc manzelovym spermiam, ved vdaka doktorom si rozsirili obzory, ved tak daleko sa este asi nedostali 😀 😀 aspon si budu zvykat... 😀 Ja chcem vyuzit urcite tie 3IUI co vraj hradi poistovna a potom uvidime, vraj jedno IVF hradi tiez a potom...Ak by ti 2IUI nevyslo, ides hned na IVF?

darla27
20. júl 2008

Behúňová je na dovolenke? Ale ja som ju tam v piatok videla. Každopádne je to super,
aspoň mi insemináciu bude robiť niekto iný. 🙂
Januli,to som ešte nepočula že by sa preplácali 3 IUIky. 😕 Čo viem je, že posiťovňa hradí 3 pokusy IVF ale IUI? Veď to si platíme sami..
Ja hovorím, že táto iui bude posledná, že už nepôjdem, ale ktovie... ale skôr to IVF, už mám po krk neúspechov, predsa je tam tá šanca rapídne vyššia.

bianka30
20. júl 2008

darla tak aby som ta potesila, kamoska po 1. IUI caka dvojicky... takze .... treba verit

janula13
20. júl 2008

Nuz mne tak bolo povedane, ze Behunova je na dovolenke, chcela som sa objednat na 22.7 a ye tam nebude, tusim spominali, ye 19.8 sa ma vratit..dlha dovolenka..ja sa este popytam, ked tam budem...inak dnes je 13den od IUI, testla som a nic...tak si chcem vydupkat dalsie kolo.Co sa tyka preplacania IUI, tak si to pamätam od Behunovej, povedala ze mame narok na 3 a potom 1 IVF, platili sme 1000sk a este cosi za lieky a ja som si myslela, ze plna suma je vyssia a ze my len doplacame rozdiel...prezistim, mozno mi v tom rozruseni nieco uslo 😀 😀 😀 Tak ti Darli drzim palce, mozno sa aj ja nakoniec vrhnem na IVF, aj ked neviem co vsetko to obnasa, IUI je v pohode..a nikdy nevies...
Tak na teba budem na dovolenke mysliet, na kedy ti asi vychadza 2 IUI? Ja mam mat ovu nejak 4-5.8, to uz budem spät a pozorne sledovat ako sa to s vami vyvija 😀

darla27
20. júl 2008

Bianka, no prvá je pasé, už som 5 DC a od dnes stimulujem. 😵
A kamoška mala aký problém? Pokiaľ partner nemá spermiogram supermana-čo nemáme, tak tam moc šanca nieje,
ale klamala by som, keby som v kútiku duše nedúfala. AJ tak si myslím, že budem musieť ísť na IVF.
JAnula, v piatok idem na krv a uzv , to budem 10 DC, predpokladám že IUI bude v nedeľu-pondelok-utorok.
Kam ideš na dovču? Kto ti robil IUI?

janula13
20. júl 2008

Robili nam IUI tusim naopak, ty mas normalne Drabeka a IUI ti robila Behunova a ja naopak 😀 Dobre si pamätam?tak budem na teba mysliet cez vikend hlavne,keby ti to vyslo, tak podskocim ako srnka 😀 Nuz ja tiez dufam,aj ked to tiez vidim na IVF, ved uvidim co mangelik povie, vdakabohu, ze aspon on spolupracuje...vy tiez mate slaby spermiogram?A ako zly? Nevies co znamena a+B (80%)? to mal v poslednom spg...inak ja som udajne OK, az na neustale zapaly 😖 A ty ako?
Dovolenka najprv navsteva kamosky v Taliansku, 3-4dni, ma 10mesacneho drobceka a potom zase navsteva svagra vo Svajciarsku, ma uz druhe babo, len take cerstvo vyliahnute, 2mesacne, tak sa ideme motivovat 😀

darla27
20. júl 2008

Ano, dobre si pamätáš. 😀 Z diagnózami sme na tom úplne rovnako-rovnaký spermiogram máme aj my, len neviem do akej miery je to zlý spg. Ja som mávala časté zápaly, ale už sa nejakú dobu držím celkom dobre.
Ja mám 1 vajkovod celkom priechodný /tento mesiac by mala byť ovulka z neho 😵 / a druhý je priechodný, ale na konci ho pri LSK nebolo vidno, takže ten neviem- 1 IUI bola z tohto, preto som bola taká skeptická k výsledku.
Tak to si milá, že na mňa budeš myslieť, aj ja si na teba spomeniem, ako ti je dobre, keď ma budú inseminovať. 😀

janula13
20. júl 2008

Ty potvora, menila by som s tebou, vies mam svoje priority a uz mam dost pozerania a hrania sa s detmi kamaratov...tak ti sance stupaju, dajme sancu tomu priechodnemu, nech sa predvedie 😀 inak myslim, ze aj keby ti to robi Behunova, je to jedno, kto to vstrekne a mam pocit ze je celkovo jemnejsia, ja som necakala, ze to bude bolestive a neprijemne a bolo, ale vydrzim vsetko co treba 😀 Ja som zapalova stale, uz sa ani nepamätam, kedy som mala naposledy kultivaciu cistu, ved aj manzel ma stalenejake neznicitelne bakterie, okrem toho ze ma menej plavcov 😝 Ale Behunova povedala, ze to az tak s tehotenstvom nesuvisi 😨 Neviem, nepomoze to tomu, ale sance su...tak do toho 😀

darla27
20. júl 2008

O mojich prioritách tiež nieje pochýb, už na nič iné nemyslím, asi to bude ten problém..

Jemnejšia? 😅 😕 😲 😖 🙄 Tak ako do mňa narvala obuváky to som ešte nezažila, ja hovorím,
pri druhej inseminácii chcem chlapa! Okrem Stenovej a Behúňovej už tam babu nemajú žiadnu, že?
Jasné že je jedno, kto ti to tam dá, ale už pre ten pocit. 😀
A tebe čo povedali na ten spermiogram? že je to zlé? akú šancu ti dávali na IUIku?
80% - je 80% zlých spermií , či dobrých..?

janula13
20. júl 2008

darli,neviem co znamena tych 80% a je mi to uz pomaly aj jedno, ved co uz s tym, spytam sa na to v centre zo zvedavosti, ak nezabudnem...nuz, ku mne bola jemna, ak to porovnam s mojou lekarkou a Drabekovou IUI...ale to asi zalezi od subjektivnych pocitov, ako to kto znasa...a ja teda nanic 😒 tak podam spravy zajtra...ahoj...

linav
20. júl 2008

Labutienka 😉
Máš pravdu že tieto reči nikomu neprospejú 😉 mrzí ma že som nepríspela dačim pozitívnym,prišla kríza 😉 a hlavu som mala plnú pochýb.
Pahulienka 😉 ak ti to prišlo ako nátlak tak prepááááááááááááč 😉 😉 😉
Zajtra ti budem velmi držat palce 😉 😉

Bianka tak mne mrcha meškala asi 8 dní,potom došla 2 dni potom 2 nič a zasa savrátila,úplna hrúza 😉 ja idem 20.08 na konz.laparku som v GF absolvovala pred 1 IVF tak dufam že toto vynecháme,chcela by som ist na tu genetiku mi máme SPG hotovú katasrofu tak by mi to mohli navrhnút 😉 stale som stoho nejaká rozladená,nebola som ale došlo to na mna ☹ masím dat nevičky pod kontrolu a ist na 2 pokus s vedčou vierov 😉

bianka30
21. júl 2008

linav... to ze mas mrchu jedna hruza to si viem presstavit ale neboj to prejde...
co sa tyka GF ja som zistila ze som mala ist na 3 DC na HP a zabudla som hehehe tak az bud.mesiac... hehehe

nejako si davam pauzu, vobec nad tym nerozmyslam, este sa o mna piokusa aj nejaka choroba tak neviem... uvidime co z toho bude... a este mam aj vela v robotke, takze nestihacky najvacsie... posielam ti veliky cmuuuk

sylvyka
21. júl 2008

ahojko bambulky ! 🙂
zuzi je mi to luto ale mozno druhy bude pozitivny

labutienka
21. júl 2008

ahojte 🙂
nejako sme klesli, tak nás pozdvihujem vyššie 😉

bianka30
21. júl 2008

zuzi a ty si bola negativ? to vazne? ani IP si mi neposlala... fnuuuk to mi je luto ... ale uvidis, mozno este 2 x ked pojdes na krvicku... cmuuuk

labutienka
21. júl 2008

nejako to tu stagnuje... nemáte žiadne nové info? ja budem mať až po 14.00, dnes som bola na uzv a krv...

sylvyka
21. júl 2008

pahu cakam na vysledok a drzim palceky 😉 😉 😀

labutienka
21. júl 2008

aj ja čakám na pahulienkin výsledok 😉

neviete čo je s ňou? 😕

sylvyka
21. júl 2008

Pahu podla mna caka kedy budu 2 hodky aby mohla zavolat a strasne sa boji presne ako som sa bala ja ze co mi povedia 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre