Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

brise
25. júl 2008

mandy a ty už 22tt????? ale ved to ako letí, to snád ani nieje pravda.
A čo so svadbou???

dyna
25. júl 2008

ahojte, vika! držím ti palce!!!!!

bianka30
25. júl 2008

mandy ahooooooooooooooooooooooj .... pozdravuj misi .. velmi

a som rada ze ta vidim

brise
25. júl 2008

pozdravuj odnás misi že jej všetky držíme palce.
a nech babuliatka pekne rastú v brušku. 🙂

mandy55
25. júl 2008

babulky odovzdam, aj ja som prekvapena ako to leti, mali sa vrti o106 a brusko rastie

svadbu mame v septembri 😵 😵 😵
saticky este nemam, lebo neviem ako budem vyzerat 😀 😀 😀

bianka30
25. júl 2008

mandy fotkyyyyyyyyyyy chceme.. ja som sa vcera stretla s kamoskou s dvojickami v 22 tt, a tiez teda kotlik poriadny... ale tak sa s vami tesim ... jupiiiiii

brise
25. júl 2008

mandy dúfam že hodíš potom foto a sceme aj foto oznamka, prípravy v plnom prúde, však???
ja by som veľmi rada išla pozrieť nevestu so ženíchom.
🙂

bianka30
25. júl 2008

brise to nieje zly napad, spravit si vylet... heheh to by bolo super, ak mi to cas dovoli ..... pridavam sa uz teraz...

mandy55
25. júl 2008

vy ste ale betarky 😀 😀 😀 😀

bude len taka malicka svadba, takze extra pripravy nerobime, musim ofotit aktualne brusko a pridam do albumu

aj by som prisla na stretko, len to mam trosku daleko, musela by som ist MHD a to ma velmi nelaka ☹

brise
25. júl 2008

ok, ja mám 4miesta v aute volné, mandy urobime prepadovku 🙂

brise
25. júl 2008

mandy ďakujeme. 🙂

mandy55
25. júl 2008

poslala som vam mailiky 🙂

gregy
25. júl 2008

Kočky asi aj ja budem mať auto ... ešte uvidím ako sa vyjadria v servise takže ak ste niekto z ružinova alebo okolia vezmem Vás ...

mandy55
25. júl 2008

gregy ja som pod hlavnou stanicou

brise
25. júl 2008

gregy a teraz myslíš že budeš pojazdná na stretku alebo na svadbe???

gregy
25. júl 2008

jáj tak ja som to nepochopila 😀 na stretku budem pojazdná asi na 99% a na svadbu fuha to teraz neviem povedať ... ale ak budem doma v BA tak určite sa pridám k vám a pôjdeme pozdraviť nevestu 😉 😉 😉

gregy
25. júl 2008

jáj a aj vtedy by som mala byť pojazdná 😀

aanetta
25. júl 2008

ahojte.tak som bola na kontrole a vsetko zatial o.k.foliky rastu 😀
poobede si budem volat ci idem na odber v nedelu alebo v pondelok.ale ja chcem v nedelu lebo uz ich neunesiem asi 😀

mandy55
25. júl 2008

aanetka drzim palce a dufam, ze vela pijes, pri takom mnozstve by si mohla mat OHSS, nebudem ta strasit, len aby si vedela co ta moze postretnut ☹

ja som mala 22 zrelych vajok, ani neviem kolko bolo folikov, tak nech si na tom aspon tak dobre ak nie lepsie, pri tvojom pocte 😀 😀

aanetta
25. júl 2008

Vdaka mandy.jasne pitny rezim sa snazim poctivo dodrziavat 😉

sisab
25. júl 2008

ahojte babulky, neporadite mi, ako zalozit novu temu? 🙂

bianka30
25. júl 2008

sisab... tam kde je nastrane vsetky temy, uplne nad prvou temou hore mas ze zacini novu temu... boze pisem ako hotentot ale dufam ze to najdes...

darla27
25. júl 2008

Ahojte babule, tak dnes som mala na kontrole 2 folikuly ale opäť na ľavej strane.
Musím znovu na kontrólu. Ako rýchlo vám to rástlo po clostile? Už ho ale neberiem, som už 10 dc,
ale sú oba malé, dúfam že ešte narastú...

Ešte by ma zaujímalo, tie čo stimulujete na IVF decapeptylom - na čo je vlastne dobrý?
Je na tvorbu alebo rast folikúl, alebo na výšku sliznice alebo na čo? 😕

gregy
25. júl 2008

Darla:
V rámci IVF programů aplikujeme pacientkám léky, které umožňují, aby ve vaječnících najednou dozrálo více než jedno vajíčko. Užíváme dva typy přípravků.
Základem stimulace jsou gonadotropní hormony (gonadotropiny). Ty se přirozeně tvoří v podvěsku mozkovém (hypofýze) a řídí činnost vaječníků. Jejich injekčním podáváním ve vysokých dávkách dosáhneme zvýšené činnosti vaječníků.
Je nevýhodné, aby současně s podáváním gonadotropinů tyto látky vznikaly i běžnou cestou v těle ženy. Jen velmi obtížně by se totiž řídilo jejich společné působení. Proto užíváme ve všech stimulačních protokolech léky, které přirozené uvolňování gonadotropinů v hypofýze blokují. Nazývají se GnRh analoga - čo je decapeptyl ....

zina2
26. júl 2008

Ahojte babulky, tak som sa dlho neozvala bo vela prace. Pahu neboj 2 pokus vyjde a budete aj s polovickou viac v pohode lebo poznas uz ten proces. Menej stresu = viac uspechu a lepsich vysledkov toho sa budem snazit drzat a ja.

Takze ja teraz zacinam 30.7. t.j. 21 DC decapeptylom tak drzte palceky. Inak rozhodla som sa chodit na injekcie kazdy den rano do GF nebudem si to pichat sama radsej, aby som si potom nevycitala, ze som si to pichala zle. Trochu sa bojim, ze nebudem reagovat dobre ale musim sa na to vykaslat ved cesta bola dlha kym som sa dostala az sem teda k 1. IVF. Moj muz je uplne naladeny a nedockavy stale mi hovori, ze nam to vyjde lebo ja som OK len jeho SPg je zly. No nemame tie imuno. vysetrenia a 2xIUI neuspesne tak preto sa bojim, ci nahodou nemam nejake protilatky v sebe. No musim to hodit za hlavu a prestat robit zaver a prognozu ked sme este ani nezacali stimulovat.

Drzim vam vsetkym palceky a myslite trosku aj na mna a tehulky posielajte viac tehu vyrusikov 🙂

pekny vikendik

pa

vika34
26. júl 2008

aholte babenky,z 13 embrijok čo poslali na genetiku sa vratilo 6 dobrých ale jedno sa prestalo deliť,takže dve mi pred hodinou šupli a 3 sme dali zamraziť.tak ležím,nudím sa pri telke a verím,že to vyjde

dyna
26. júl 2008

ahoj vika, teším sa s tebou 🙂 🙂 🙂 aj naďalej držím palce, o 10 dní budeš mať pozitívny výsledok 😉

dyna
26. júl 2008

vika, kto ti robila transfer?

darla27
26. júl 2008

Vika tak super, tento raz to výjde a udrží sa 9 mesiacov. Tak 6 bolo dobrých a 7 zlých na genetike?
Koľko dňové embryjka ti vkladali? Kto ti to robil?
Keď ti to dnes robili, to si sa tam musela stretnúť s Anettkou v GF.
Inak , držím palce o 10 dní bude určite pozitívny testík. 🙂

vika34
26. júl 2008

punkciu mi robil v pondelok drabek a dnes mi transfer robil harbulak a bola tam aj embriol. konyčkova.
ja som ležala iba v tej zákrokovni takže kto bol na izbe neviem zahliadla som iba jednu kočku takú trošku do hrdzava,ale boli tam určite dve.Anettka nebolá tá,ktorá mala tak veľa folíkov?Ak áno som zvedavá koľko jej zobrali vajok,na chviľku sa lúčim už sa mi nechce ležkať idem sa najesť,tak zatiľ čauko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre