Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

gregy
10. júl 2008

Aj tebe cmuk 😀 😀 😵

brise
10. júl 2008

bola som vyvešať prádlo, tak som sa troška zdržala,
gregy áno ideme v pondelok 14.7 ale až na 13,45 takže asi sa nestretneme ☹ , škoda.
Lieky ešte presne neviem aké len naposledy niečo hovoril o gonale.
Uvidím v pondelok.
Pahu dobrú nocku 🙂

gregy
10. júl 2008

Škoda potom napíš ako ste dopadli, a prečo gonal? ty si už na niečo zle reagovala, prepáč neako si to všetko nepamätám 😕

brise
10. júl 2008

ja som nereagovala na clostil pri IUI, vtedy som stimulovala merionalom, a prečo gonal, tak to vôbec netuším.
nevyznám sa v tých liekoch - ja som len taký začiatočník, totiž dúfala som že sa k IVF ani nedostaneme, no žial IUI nevyšlo tak pomaličky naberám nové informácie. 😉

gregy
10. júl 2008

No v to sme dúfali všetky že sa k IVF nebudeme musieť nikdy dostať no žiaľ pravda je iná ☹ Ale veríme že to výjde no nie? Akurát doprala práčka tak idem aj ja vyvešať a potom žehliť 😝 😝 😝 tak sa maj pekne a držím palce na pondelok. PA

zina2
10. júl 2008

Je tu este niekto? Kto by mi vedel nieco povedat k IVF?

zina2
10. júl 2008

Hmm asi nie tak zajtra. Dobru noc babule 🙂

mandy55
10. júl 2008

ahojte babulky,
teda ale ste toho popisali 🙂 citam vas uz 2 hodky

pahulienka drzim palceky aby si bola pekne v klude a stale si opakuj, uz som tehu, tehu .... 🙂

ostatnym babulienkam drzim palceky aby boli tiez co najskor tehu

ja som stale doma na PN, stale sa ma dzi prechladnutie, nejako sa mu u mna zapacilo, ale inak je mi doma dobre, ziadne stresy, ziadne cestovanie, len sa povalujem a hladkam si brusko 😵 😵 😵

tak sa majte pekne a posielam vam zopar TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

mandy55
10. júl 2008

zina ak si este tu mozes sa opytat, ak budem vediet pomozem

labutienka
11. júl 2008

krásne dobré ránko babuľky 🙂
ja potrebujem poradiť 😕
mám síce krátky protokol a asi okrem mňa tu nikto s kr. pr. nie je, ale logicky by ste mi možno vedeli poradiť.
potrebujem absolvovať predoperačné vyšetrenie + interné a neviem, kedy sa na to podujať. brala som totiž ATB a treba to zopakovať 😖
rozmýšľam či pred mrchou, to sa môže ale stimulka natiahnuť a výsledky zostarnúť, alebo po mrche, ale to zas nemusím stihnúť, lebo pri minulej stimulke som mala dllllllhú mrchu a keďže sa berie na vyšetrenie aj moč, tak neviem, kedy by som ho odovzdala.... teoreticky by som si mohla šupnúť tampón a tak sa vycikať 😕
ja neviem, poraďte mi babuľky moje... 😒

labutienka
11. júl 2008

ešte dopĺňam, že mrcha by mala dojsť ca. 15.7., 16.7.
a dívam sa do kalendára, že to už aj tak nestihnem, lebo na odbery sa tiež objednáva 3-4 dopredu..... no nič, dostanem mrchu a pôjdem si to vybaviť, snáď to neprešvihnem...

labutienka
11. júl 2008

a ozaj, pahulienka, myslím na teba, neboj, budeš tehuľka, viem to 😉

sivusa
11. júl 2008

Dobré ránko.
Pahu držím palčeky na dnes 🙂
Začínaš našu tehu vlnu,tak sa snaž 😀

Macadi gratulujem 😀 😀 😀

Sylvyka ako si včera dopadla?

gregy
11. júl 2008

Dobré ránko babuľky!
Labutienka ja som mala tento istý problém ale Dr. mi povedal že ked chytím stredný moč nebude to vadiť ... tak skús použiť aj tampón ... Ináč ja som si dala urobiť predoperačné v ŠNOPE a stihla som to do týždňa - v stredu mi brali krv a pondelok idem na interné na ostatné vyšetrenia takže sa neboj stihnúť sa to dá a keď som bola na krv bola som 5 DC.

mandy tak pekne ležakj a oddychuj aby si sa rýchlo vyliečila 😉

no a ja som dnes bola v GF ked mi pichli inekcie ani som to necítila takže ten stav po pichnutí včera bol určite stresom ... ja som to vravela na začiatku že bude pre moju psychiku lepšie ked tajm len príde otrčím brucho alebo zadok a idem preč ako ked doma manžel bude maturovať nad mojím zadkom 😉 setrička mi na moje krvácanie povedala že určite dnes už nebudem a viac to neriešila ani ked som sa jej opýtala že či mám prísť ak by som opäť začala krvácať ... no čo už našťastie do rána som nekrvácala a ráno je to už ozaj slabučké, ale aj tak to je prístup! Ale som si povedala že ja musím byť OK a tak tie reči beriem jedným uchom dnu a druhým von a aj jej uštipačné poznámky že čo sme to včera s manželom pri tom vystrájali, do pekla ale on nie je zdravotná setra!!! tak nech ma neštvú! Nie každý je na to stavaný ja by som mu napríklad nevedela pichnúť ani ten decapeptyl čo mi on pichá! no tak povážte sú normálne tie setričky???!!!

bianka30
11. júl 2008

Pahuuuuuuu drzim palce...

a baby dnes ide (asi ) rodit moja veeeelmi dobra kamaratka... tak jej prajem veeeela stastia... rano isla do nemocnice na kontrolu a uz si ju tam aj nehali....

labutienka
11. júl 2008

ale no tak baby!
ja nemôžem povedať na personál jediné krivé slovo. buďte radi, že nám vôbec povolia pichať injekcie doma. ja s nimi jednám tak, že sa na nich usmievam a som k nim milá a sú milí aj oni 🙂 a iba raz sa mi stalo, že sestrička mierne na mňa zvýšila hlas, ale to si ja nenechám a zvýšila som tiež, ostala prekvapená, ale odvtedy si nedovolila 😉

gregy, ak si nie si istá, že ti to manžel nepichá dobre, neriskuj to. a tak matne si spomínam, že aj mne sa furt mrcha vracala denno denne po injekcii a ustúpila veľmi neskoro. neplaš sa, to sú tie hormóny 😉 pokiaľ nekrvácaš prúdom, ale klasická mrcha, je to v pohode

gregy
11. júl 2008

labutienka nuž niekdy to nie je ružové ... hoci celá naša konverzácia v ambulancii je s úsmevom na tvári 😉 ja som tiež zvolila ten istý prístup ísť na ne úsmevom, zatiaľ sa mi darí ale niekedy hodia takéto poznámky ... ale ja to beriem s nadhľadom 😀

bianka30
11. júl 2008

gregy tak ti poviem , nic ine, len sa stazovat uz na tie sestricky napr.Harbulakovi, ved on je statutarny zastupca a uz by s tym mali nieco spravit... lebo toto naozaj nieje pristup. !!!!!! normalne by som na tvojom mieste zvazovala nejaky list, alebo staznost, reklamaciu alebo tak...

labutienka
11. júl 2008

možno by som si pohovorila na mieste so sestričkou, aby si nedovoľovala, keby k niečomu došlo a keby to nepomohlo až potom by som sa sťažovala u nadriadeného...

myslíte, že to už má pahu za sebou? ako dlho trvá vkladanie?

gregy
11. júl 2008

ahoj bianka neako sa to nechystám teraz riešiť potrebujem byť OK a zatiaľ sa mi celkom darí byť nad vecou ... takže uvidíme ... a ja som tam aj ako normálna pacientka takže pohnevať si sestričky nie je najšťastnejšie riešenie, ale ak by mi to prerástlo cez hlavu tak neboj ohlásim sa 😉

cicuska
11. júl 2008

labutienka co sa tyka tych predoperacnych ja som mala rovnaky problem ked ma v prvom dlhom cykle stopli lebo som zle reagovala a potom mi dali kratky protokol s ktorym sa to podarilo 😉 a tiez som mala problem nanovo stihat vsteky tie vysetrenia , moja dr. povedala ze pokial som medzitym nebola chora tak llen nech idem znova za internistom a nech mi len zaktualizuje na papieri vysledky a aj som to takto spravila,ved kto by to robil vsetko nanovo. Porad sa pre istotu so svojim dr.

bianka30
11. júl 2008

cicuska, ten kratky protokol ti robitli tiez v GF?? a aky je rozdiel medzi kratykym a dlhym... a pahu uz to ma urcite za sebou isla na 10, trva to (zakrok) asi 5 min, a potom ta tam nechaju lezat cca pol hodku... takze uz urcite je bud na ceste domov ale urcite potom ....
dnes bude urcite cely den hajat... teda aspon podla seba viem, ja som vtedy po ET z tych liekov prespala pol dna... urcite sa ozve...

cicuska
11. júl 2008

bianka to je tak ze vlastne nezacinas pichat decapeptyl na konci jedneho cyklu ale priamo v zacinajucom cykle si davas priamo hormony davka podla toho co povie lekar a teda skor sa dopracujes k vajkam s mensim poctom injekcii.Odporuca sa vtedy ked dlhy protokol nezabral alebo pri polycystickych ovariach alebo neviem este akych pricinach ale musi ti ho kazdopadne odporucit lekar.

pahu urcite spi ja si to pamatam tiez som bola ocapena a polyhovala som cely den

bianka30
11. júl 2008

no neviem uvidime co povie lekar lebo pri 1IVF som mala len 3 ks... co je veeelmi malo ako povedal dr.

labutienka
11. júl 2008

cicuska, práveže ja som bola chorá a brala som aj antibiotika v máji, takže odbery treba zopakovať. ale netreba robiť úplne všetky analýzy, také ako krvná skupina, HIV a pod. netreba nanovo. ale veď nejako to stihnem.

môžem vám tu popísať môj krátky protokol, sa urobím múdra 😀
začínam 2DC decapeptylom, 3 DC decap. + gonal (neviem koľko), 4 DC a ďalšie decap. + trochu menej gonalu + doplniť fostimonom, 7 DC prvá kontrola a ďalej sa uvidí 😉 odber okolo 14 DC +- nejaký ten dník 🙂

sivusa
11. júl 2008

tak som práve volala do Gf, objednala som na konzultáciu k D.Harbulákovi, najbližší volný termín mali 25.8. , ale však je to jedno,veď sa nikam neponáhľam
Som zvedavá,aký ďalší postup navrhne,či nejaké vyšetrenia,keď som tak slabo reagovala na stimulku 😖
Rozmýšlala som,či si ešte nedáme urobiť genetické vyšetr.?
Bianka ty keď si bola teraz na konzult.po IVF, čo vám povedali? Nepovedal ti dr. aký protokol budeš mať na budúce, nejaké vyšetr. ...
Oproti mne si mala veľa vajok 😀 , ja len to jedno chúďa 😅

cicuska
11. júl 2008

bianka ze 3 malo? to je co za blbost ved na to aby si mala dietatko ti staci jedno zdrave a dobre vajko.Ja som mala tiez tri a zo vsetkych troch krasne embrijka 😉 tak sa nedaj ubit doktoorm ze je to malo

bianka30
11. júl 2008

no, len mne ani to jedno nestacilo...

smejko
11. júl 2008

dievcata, precitala som si snad kazdu stranu vasej diskusie. chcela by som zmenit lekarku, ta moja je sice fajn, ale aj tak ... som "bezna" pacientka, zatial sa snazime otehotniet prirodzene (podarilo sa nam po 8 mesacnom snazeni, ale v 7om tyzdni sme prisli o babatko), teraz koncime obdobie postu a chcela by som ist niekam, kde v pripade, ze sa nam nepodari sa budu o nas vediet lepsie postarat - urobit vysetrenia a podobne. len mam otazku : su lekari z GF aj pri porodoch ? Chodia aj na Antolsku (tuto nemocnicu mam oproti domu, tak ak sa to raz podari, rada by som bola tam) ? ako dopredu sa objednava ? u mojej mudr sa mi totiz stalo, ze som cakala na termin aj dva tyzdne, co som bola najma ak som mala dovod ist k nej - akutny problem - dost znechutena. Ako som tak citala, tak Drabek jednoznacne vedie v pocte a spokojnosti pacientok z MK, berie aj bezne pacientky ? Alebo by ste mi radsej odporucili niekoho ineho ? dakujem za info a vela stastia .... 😉

zuzanka2
11. júl 2008

Ahojte !
Rada by som vedela váš názor..
Včera som bola na ET a zostalo nám ešte 6 embrií po predĺženej kultivácii. Dnes som si mala zavolať čo bude mrazenie a povedali, že všetky sa prestali vyvíjať! je to možné??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre