Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

gregy
14. aug 2008

jáj linav pekná predstava 😀 😉

gregy
14. aug 2008

Ja už utekám domov. Paaaaaaaaaaaaa 🙂

zuzanka2
14. aug 2008

Ahoj Sivuska,
ahoj sylvyka,
ahoj Bianka 🙂 !
Prepáčte sa nejako neozývam, ale asi je mi takto lepšie, hoci dnes som chytila ďalšiu depku, musím na toto všetko nejako zabudnúť, aj keď sa to nedá ☹ ☹ .
Na vás som nezabudla, mesiac už máme za sebou, už teoreticky len 3 mesiace...

Sylvyka, ma vzalo čo som sa tu dočítala, no to by ma ani vo sne nenapadlo, dávaj si pozor a veľmi na teba budem budúci týždeň mysliť, verím, že všetko dobre dopadne!

matka30
14. aug 2008

Ahojte dievcata chcela by som poprosit o radu .
Po vysetreni muza sme dostali jasnu odpoved Mesa tesa a UO . Rozhodli sme sa pre gyn fiv .
Chcela by som poprosit vas co uz mate v gyn five za sebou UO ako prebiehal pohovor o com to bolo aka je najlepsia poistovna aby sme nemuseli cakat na schvalenie UO z poistovne a vsetko okolo toho nevieme este co nas caka . Chystame sa na to naplno od oktobra.

moc vam dakujem

vika34
14. aug 2008

ahojte ,sivuš,kedy ideš 25.8.do GF,KEBY RáNO MOHLI by sme sa stretnúť,v sobotu ideme na sústredko a vrátim sa až nabudúcu nedeľu,ak budem môcť budem čítať a ozvem sa ,zatiľ pá 😀

bianka30
14. aug 2008

zuzuliiiiiikkk ahoooj zlaticko... ja viem co to je depka, ver alebo nie, vcera som to uz ani ja nezvladla, taky rev co som vcera ja pustila, tak to tu uz dlho nebolo.... ale ako vzdy vsetko to preslo a dnes sa uz na to pozeram zas z inej prespektivy... (hehehe ano z wc lebo mam nejaku crevnu somarinu) ale aspon nemam cas sa zaoberat "somarinamy" a tak ti posielam veeeliky cmuuuk

matka... co sa tyka toho co si sa pytala , skus napisat nejak presnejsie co ta zaujima, lebo inak ti mozem tak akurat prelistovat celu tuto stranku a urcite najdes odpoved na vsetko co ta zaujima...

napr. ja mam vseobecnu poistovnu, ziadost sme mali schvalenu cca do mesiaca, pri prvej konzultacii ti da dr.recepty, neviem ako pri vas, ale ja som mala 1 mesiac antikoncepciu myslim ze ju davaju vsekym babam, potom lieciky - inekcie, pocas inekcii chodis na kontrolu pocas ktorej ti zvysuju alebo znizuju davky hormonov....

potom ides na vyber vajok, je to v celkovej anestezii, ja som sa velmi bala ale naozaj sa nieje coho ..... no a potom bud na 3 alebo na 5 den po vybere ides na vkladanie.... ale toto je este daleko... hehehe

dufam ze som ti aspon troska pomohla, ak este nieco pytaj sa , babulky co su tu su tie naj a velmi radi ti pomozu... cmuuuuk

labutienka
15. aug 2008

Krásne dobré ránko babuľky 🙂
dnes máme piatok a víkend stojí za dverami, už mu len tie dvere otvoriť 😉 😀
dnes mi trošíčku lepšie 😅 asi bolo včera niečo vo vzduchu, keď sme viaceré trpeli depkou a smútkom 😕
tak vám na dnes prajem tú najveselšiu náladu, aká len môže byť 😉 🙂

bay
15. aug 2008

Ahojte!
Idem si k vam po radu...
S manzilkom sa o mimco snazime uz skoro rok (chyba par tyzdnov ☹ ). Sice sa nam prcek podarill, ale dlho sme sa z neho netesili (MA v 7tt). Tak zacinam rozmyslat nad IUI/IVF (podla toho ako by dopadli vysetrenia) - zatial sme ziadne v zasade nepodstupili. Ale netusim kedy nam to "poistovna" uz dovoli, resp. preplati 😅 , takze neviem kedy na Dr. vbalit tuto otazku 😀 a zacat obiehat potrebne vysetrenia.
Presne viem kedy mavam ovu, takze sa aj so snazenim vieme dokonale trafit 😅
Moc dakujem 😅 😵

sylvyka
15. aug 2008

dobre ranko ! 😉
zuzka ahojko som rada ze si sa aspon ozvala mojko ja viem ako ti je ale dopadne to dobre ver mi , strasne sa bojim toho utorku stale na to myslim no musim to vydrzat 😅

gregy
15. aug 2008

Prenádzherná ránko vám všetkým prajem a hádajte čo??????????????? Mracha dorazilaaaaaaaaaaaa!!!! ona si pekne počkala na konzultáciu aby sme hned mohli začať, to moje telo má viac rozumu ako ja 😀 😀

Bay ahoj no popravde neviem či ty si prípad pre asistovaný reprodukciu pretože ak sa vám v intervale jedného roka podarilo počať tak sa pokladáte za zdravý pár, to že si potratila mohlo mať strašne veľa príčin. Ale určite je dobré urobiť manželovi spermiogram, tam zistíte či náhodou spermie nemajú neakú vadu a prípadnou liečbou sa vie spermiogram v niektorých prípadoch vylepšiť... potom sa vám obom dajú urobiť genetické vyšetrenia či nie ste napríklad nositeľmi neakého poškodené génu a preto si potratila ale tieto vyšetrenia sa nerobia len tak musí byť na to vážny dôvod takže ti neviem povedať či by ti ich odporučili ... A neskúšala si sa opýtať svojho gynekológa že aký by volil postup?

brise
15. aug 2008

ahojte, ja len pre info, dnes som si pichla injekciu samaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. síce so sestričkinou asiestenciou.
Ked som prišla sa ma pýtala či som to neskúšala a ja že nemám odvahu. Tak pekne mi pichla do ruky striekačku ihlu, liek a všetko mi diktovala ako zmiešať a potom som si sadla a šup do bruška, síce trošku som to predýchavala
no podarilo sa to a ani to nebolelo. som na seba hrdáááááá.

labutienka
15. aug 2008

gregy - gratulujem k mrcheeee 🙂 niekedy vie aj potešiť, ale fakt len niekedy 😉 😀 takže od zajtra začínaš pichať?

labutienka
15. aug 2008

brise - suuuupeeer, si proste hviezda 😉 🙂 😀 máš 1* na dnes 😉

gregy
15. aug 2008

ahojte labu, brise no ty si teda hviezda mňa by to nedonútil urobiť nikto 😀 ja sa inekcií bojiíííííííííííííííííííííííím 😨 😨 😨 😨 😨 😨
labu nie mám teraz taký zvláštny protokol, krátky s clostilbegytom, to znamená že od 3 - 7 DC papám clostilbegyt 3 x 1 na 7 DC sa k tomu pridružuje 225 IU fostimonu na 8. DC idem na kontrolu a uvidíme čo ďalej pravdepodobne na 9 DC prejdem z Fostimonu na Menopur a ešte mám neaké 3 inekcie Cetrotide a ten len viem že je na to aby nepopraskali folíky ale mám aj pregnyl a samozrejme utroš ...
Ja sa nesmierne teším že budem pichať len tak krátko ale podľa toho čo som zisťovala sa týmto protokolom vyprodukuje menej vajíčok, čo mi je síce ľúto ale budem rada aj za neaké 😉

labutienka
15. aug 2008

a niečo ako decapeptyl nepicháš? 😕

lusilia
15. aug 2008

Dobre ranko babulky 😉
Brise, tak si fakt super, tak zajtra uz to musis zvladnut uplne sama, neboj, este ta to aj bavit bude 😉
Gregy, tak sa tesim s tebou a to mas teda super protokol, tak to co chvila pojdes aj na to 😉

gregy
15. aug 2008

nie vôbec, do 7 DC len užívam lieky a potom začínam s Fostimonom, ja tomu tiež veľmi dobre nerozumiem, ale kedže ja prirodzene ovulujem (a pri stimulke nie) tak si myslím že tento protokol len podporuje prirodzenú ovulku, pri clostile sa môže vytvoriť aj viac folíkov (v letáčiku je písané, že riziko viacpočetnej tehotnosti 😀 ) a potom sa podáva niečo na stimuláciu (ja mám fostiom čo mi ostal a pridal mi menopur) to by asi mala podporiť rast folíkov. Aspoň tak som tetno protokol pochopila ja. Ale nechápem jedno pri tých protokoloch je písané že neviedia zlúčiť prirodzenú tvorbu hormónov s hormónmi dodávanými do tela a preto sa pichá Decapaptyl alebo ničo iné, na blokovanie prirodzenej tvorby hormónov ale tu pri tomto cykle tam nič na bloknutie nie je takže tomuto tak úplne nerozumiem. Ale ja nie som lekár a prd o tom viem 😀 😀 😀 sú to len moje dohady, nechcem sa zase vypytovať kopec vecí vieš lekári to nevidia radi 😒
Uvidím možno sa pokúsim od drábeka čosi vytiahnuť 😀

labutienka
15. aug 2008

gregy - tak teda od nedele papáš clostil? tak ti držím palce 😉 ja idem už aj 25.8. na konzultáciu a hneď aj vypisujem žiadosť na 2.ivf 😉 som nejaká nedočkavá 😉 lebo je to len strata času, škoda, že sa musí dodržať odstup 4-6 mesiacov, ja by som do toho šla už aj od ďalšej mrchy, ja som taký typ, že keď sa mi niečo nepodarí, tak ma to ešte viac motivuje až kým to neklapne 😕 😉 čiže smútok - nesmútok, život ide ďalej a december je náš 😉 sú vianoce a dejú sa zázraky 😉 (no verím, že nie tvoj, lebo ty už budeš tehula 🙂 )
a ozaj, tiež sa ho chcem na veľa vecí popýtať, aj na to či sa musí a na čo vlastne presne sa berie ten decapeptyl, či sa to nemôže s tými injekciami biť, ktoré majú vytvárať vajíčka... tak mi to hádam vysvetlí 😕

larita112
15. aug 2008

Krásne dobré ráno, teda už deň 😀 babulky
brise, som na teba veľmi hrdá 😉 ja by som to teda sama nezvládla, ja bojím, bojím 😀
gregy, iba tentokrát gratulujem k mrche a želám úspešný štart aj cieľ 🙂

babulky, mám na vás prosbu (hlavne tie čo idete do Prahy) bianka, neviem či ty, ale nedávno ste tu dávali link na ubytko v Prahe. Ale nemám čas to tu prelistovať celé... ak by ste to mali niekde po ruke, môžete mi to sem znovu hodiť... ďakujeeeeeeem
a želám kráááááááásny celý dník a víkendík... budem sem celý deň aspoň nakukovať - cmuky

gregy
15. aug 2008

labutienka ďakujem, dúfajme že na vianoce už teda budem tehula 🙂 no aj toto bola jedna z vecí - mechanizmus účinku liekov, čo som chcela vedieť ale žiaľ som sa zabudla opýtať 😒 ale zase som sa popýtala na ostatné veci, no nedá sa všetko naraz, to by som tam stvrdla aj hodinu 😉

gregy
15. aug 2008

laritka ahooooj 😀 ďakujem aj ja sa z nej tentokrát teším a dúfam že je na 9 mesiacov moja posledná 😉

labutienka
15. aug 2008

larita, nech sa páči, to je ten "biankin" penzión - http://www.pensionhattrick.cz/

matka30
15. aug 2008

Bianka strasne moc dakujem . Hlavne aj za to info ze to robia v plnej anesteze uz som v dakom centre citala ze to robia v lokalke tak neviem ci by som to zvladla .
U nas je hlavne Mesa tesa aby dopadlo ok lebo od toho to cele zavysi ja som ok akurat ze mavam nepravibelnu M. Tak som uz brala lieky aj na upravenie a aj teraz mam antikoncepciu .
Uz ma muz aj urologycke vysetrenia za sebou aj geneticke vysetrenie a brali mu krv na sistenie hladiny dakeho hormonu podla coho vedia povedat ci tam spermie budu alebo nie ale aj napriek tomu ze aj pre MUDr.Misanka bol vysledok az prekvapujuco dobry povedal nam rovno ze na 100% nam nikto nezaruci ze tam niekto bude uvidi sa az pri zakroku .
Berie koenzim Q10 a Cem -M mesiac pred chceme este nasadit Tribulus Terrestris tak uz len dufat v dobre nam odchadza lebo ako sa nam to blizi tak sa ma zmocnuje stale vacsia panika z toho ze by to mohlo a nie dobre dopadnut .
Rozhodla som sa pre Dr. Bertoldovú dufam ze moja volba je dobra citala som tu na nu len pluska tak ak ma nieco napadne este sa popytam

lusilia
15. aug 2008

babulky, ak sa chcete niektora ubytovat v Prahe, tak ja poznam uzasnu ubytovnu a nie je to tak sialene drahe, ako ten penzion, co tu je link. Je to sice Praha 10, ale da sa tam kludne dostat elektrickami z centra, je to tak 20min. a teda stoji to pre jedneho na noc tusim 280,-KC, takze uplna pohoda a je to tam fakt slusne, vyzera to ako jedno izbovy byt, normalne dve velke izby, v jednej dve postele a v druhej kuchynka a aj sprcha s WC. Tak ja len tak, keby mal niekto zaujem, tak sem napisem aj tel. cislo 😉

labutienka
15. aug 2008

lusil - napíš, veď niekomu sa to zíde 😉 kto chce, opíše 😉 a adresu nejakú k tomu nevieš?

gregy
15. aug 2008

ahoj mata 30, kludne sa pýtaj nám na začiatku tiež odporúčali M/T ale nakoniec sa u manžela našli spermie aj v ejakuláte takže nakoniec M/T u nás nie je potrebné. Robí sa to priamo v GF a mám dojem že zároveň ked sa robí OPU pretože tie spermie nie sú veľmi vhodné na zmrazenie a je lepšie oplodniť vajíčka takými čerstvými, ale samorejme že ked niečo nájdu a ostane tak vám ich zmrazia 😀
Rozmýšľate aj čo v prípade že by ich tam nenašli? Len ti chcem povedať že ak by ich nenašli a museli by ste ísť do darcovských nemusíte to absolvovať hned môžete si nechať čas na rozmyslenie ... nezabudni aj na túto možnosť ale samozrejme verím a veľmi držím palce aby sa našli spermie. Ešte otázka ako často ste opakovali spermiogrami pretože, ked sme sa my dozvedeli že azoospermia tak sme sa zhodli že bude chodiť na spermiogram každý mesiac a uvidíme ako sa to vyvíja a čuduj sa svete na ďalší mesiac sa tam spermie našli a potom aj na ďalší až nás embryologička po 4 dávke stopla že to už stačí. Mimochdom manžela Mudr. Mišanko poslal na endokrinológiu a tam sa zistilo že nemá OK štítnu žľazu a pani Doktorka sa nám pokúša pomôcť aj testosterónovými inekciami, povedala že úspešnosť liečby je 1% ale že prečo to neskúsiť takže manžel už ide absolvovať druhé kolo inekcií ... zatiaľ sa to na spermiograme neprejavilo stále tam je len jedna v zornom poli ale Dr, sa vyjadrila že to môže trvať aj rok ... tak skúšame 😀
Ešte raz držím palce a keby čosi pýtaj sa 😉

sivusa
15. aug 2008

Ahojte.
Zuzi som rada,že si sa ozvala. Som na Teba myslela. Nebuď smutná, nabudúce sa nám to určite podarí 🙂
Vika ja idem toho 25.8. až na desiatu na konzult., ty ideš asi ráno
Gregy takže už ideš na to,držím palce,nech to tentokrát dopadne lepšie a konečne rozbehneš tú našu tehu vlnu 😀
Brise si šikulka 😀 , ja som pichanie inj.radšej nechávala na manžela,ale asi by som to zvládla aj sama,ale keďže on s tým nemal problém,tak prečo by som ho nezneužila 😀

gregy
15. aug 2008

labu mám na teba otázočku? kedže mám porobené všetky preoperačné ale sú už staré čo všetko musím absolvovať znova? Drábek mi povedal že pravdepodobne bude stačiť len krvný obraz ... je to tak?

gregy
15. aug 2008

Sivusa ahoj, no tak to vyzerá že začíname druhý pokus 😉 dúfajme že tento bude úspešnejší ako ten predchádzajúci 😵

sivusa
15. aug 2008

Gregy tak to Ti neporadím , tie výsledky by nemali byť staršie ako mesiac
Skús radšej zavolať do GF a popýtať sa na to

Baby sledujete olympiádu? Máme ďalšie zlato 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre