Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

kacarina
24. júl 2008

Gregy, dakujem za info, ze to Drabek "odobril", aspon viem, ze si bez vycitiek môzem dat nieco na tu migrenu, lebo dnes rano som zasa vstala s riadnou ☹ . Mne zvycajne zabera klasicky aspirin (kyselina acetylsalicylova) v kombinacii s kofeinom (silny cierny caj alebo kava, nesladit)... predtym som si obcas dala Acifein, to je v podstate kombinacia tychto 2 latok... a pisu to aj v jednej knihe o migrene, ze tato kombinacia dobre zabera na migreny. Mne sa celkom osvedcila.

sivusa
24. júl 2008

Ahojte.
Môj manžel takisto užíval Profertil, druhý SPG bol lepší,ale či to bolo vďaka Profertilu...
Je to jedno,hlavne,že sa SPG zlepšil 🙂

Baby a o koľkej by bolo to stretko?

gregy
24. júl 2008

no logi ja sa toho tiež veľmi obávam podľa mňa by mala byť konzultácia s embryológom pre odeberom ked si ešte fit a nie potom ... no však uvidím ako to bude u mňa a či vôbec niečo také bude aj u mňa ... ☹

gregy
24. júl 2008

kacarina to si dáš jeden aspirin a kávu (jedno či nesca alebo zalievaná?) a to ti zaberie? no tak nabudúce vyskúšam aj ja lebo mne už ozaj nič vtedy nezabralo ja som sa už skoro štverala po stene od obesleti mne už vadilo všetko, svetlo, buchot, minimálne zvýšenie hlasu no proste jedným slovom hrúznica 😝

sivusa okolo 17,00 napíš bianke IP

zulka29
24. júl 2008

Baby, ináš s tým ISCI ako to je? Lebo ja som tiež navrhovala nech počkajú do ďalšieho dňa či sa oplodnia same a až potom nech napichávajú tie kt. sa neoplodnia, ale mne émbriologička povedala, že to sa tak nedá...hmm...tak neviem. Ináč nám sa dve vajká pokazili, lebo do nich vbehli 2 spermie pri normálnom IVF

kacarina
24. júl 2008

Gregy, no netvrdim, ze vzdy, ale v drvivej väcsine pripadov ano. Obcas si musim dat druhy aspirin a az potom to prejde uplne. Akonahle dostanem chut nieco zjest, uz viem, ze sa zaludok ukludnil a migrena ustupila ... Poznam aj ja take stavy, ze vsetky zvuky vypnut, vsetky zavesy zatiahnut, ticho, tma, obklad a dovidenia na pol dna :( .. Mne zas velmi nezabera "ruzova lentilka" Ibuprofen a podobne lieky, u mna sa väcsinou "chytilo" nieco s tou kys. acetylsalicylovou. A ja mavam celkovo dost nizky tlak, mozno preto mi pomaha ten kofein. Kazdemu cosi ine zaberie asi. Ale niekedy vyskusaj ten Acifein resp. namiesto neho caj/kavu s Aspirinom, mozno ta prijemne prekvapi. Ja som sice mala v poslednej dobe s migrenami celkom klud, akurat pred menzesom vzdy 1 den som off... no a teraz zmeny hormonov v kombinacii s tymto pocasim, to je teda riadny des 😒

kacarina
24. júl 2008

Gregy, este doplnok, ja si davam bud caj cierny nesladeny alebo klasicku zalievanu kavu nesladenu. Mozno moze byt aj nesca, ide o ten kofein a nesca ho ma mozno tusim aj viac ako zalievana kava...

gregy
24. júl 2008

kacarina no to skúsim ja som tieto ukrutné stavy mávala ked som brala HAK vždy v tej 7 dňovej prestávke 😝 fuj fuj fuj, ale dík za radu určite vyskúšam ...

darla27
24. júl 2008

Čaute babule, tak nakoniec som dnes nešla, idem až zajtra, predsa len ten folikul bude na 10 DC o niečo väčší.
Dnes sa zadarilo Anettke, na kontrole folikul, má veľkú úrodu. 😵 Keď príde domov, určite sa tu zastaví. 😀

pahu
24. júl 2008

Ahojte, som tu zas... Neviem uz co sa kto chcel dozvediet, ale ja Vam tu trochu toho popisem 😀

Mne embryologicka dokonca sama navrhla, ze skusime nechat vsetkych 5 vajicok na IVF a ak by sa im to do rana nepodarilo, tak by urobili ICSI... Neviem ci to ale nie je nahodou podla poctu a kvality spermii 😕 Ze by nejake nechali bokom aby ich potom mohli pripadne pouzit na ICSI.....
Nam sa 4 oplodnili pekne prirodzene, dokonca mi povedali ze aj dost rychlo, skoro hned ako ich pomiesali v misticke.... Dve bambulky mi dali do bruska na 5.den PK a dalsie dve sa spomalili v deleni, tak ich nechali na pozorovanie dalsie 3 dni a to uz nezvladli, takze mrazacikov nemame... ☹

Kedy ma par podstupit IMUNOLOGICKE VYSETRENIE - citujem:
1. u parov, u ktorych po 1.IVF nedojde ku gravidite (lekari z IVF ziskaju od pacientky vyborne vajicka, od partnera spermie a nedojde A/ k vytvoreniu embrya, B/ embrya su vyborne, ale maternica pacientky ich neprijme

2. po 2.neuspesnom IVF by malo byt vysetrenie v testoch imunologie reprodukcie povinne

3. u pacientiek, ktore otehotneju samovolne alebo po niektorom sposobe asistovanej reprodukcie, ale potratia dva a viac krat, alebo ich plod sa prestane v dutine maternice vyvyjat...

www.upmd.cz (Pracoviste reprodukcni imunologie - na spodku stranky su dalsie 2 odkazy)

gregy
24. júl 2008

No pahu krásne si nám to zhrnula 😉

pahu
24. júl 2008

Gregy 😀
Preto som to sem takto zhrnula, lebo ked som sa na to pytala sama od seba Drabeka, tak mi povedal, ze o tom ani len nepovedia pacientkam, pokial nema on podozrenie, ze by mohol byt problem tam... Ale to podozrenie ako by malo vyzerat, to mi uz nepovedal... Myslim, ze u mna to moze byt, som si ista ze ja som tehu bola, ale len nejake 2-3 dni, vtedy som mala snad vsetky priznaky ake existuju... 😉

loginka
24. júl 2008

dik pahu za zhrnutie, ja to zatial asi nebudem riesit, pockam na druhe IVF
ty na to teda ides, aj ked Drabek nemal podozrenie 😉 ?

pahu
24. júl 2008

Logi, ja som s Drabekom bola len pred 1.IVF, teraz este nie... Ak k nemu pojdem do toho vysetrenia imunity, iba si od neho vypytam spravu pre lekarov v Prahe.. Zatial 😀

A hlavne jasnacka, skus druhe, tebe sa podarilo otehotniet 😵 Potom musis ale silnejsie drzat nozicky pohromade a nie cvicit gymnastiku 😉

lienocka235
24. júl 2008

jaaj baby ja sa uz tak tesim ze zasa ideme s tym konecne nieco robit...
nemate nejaku tabulku komu sa podarilo.. a ako IUI a na kolky raz.. ?

pahu
24. júl 2008

Lienocka, nemame prehlad, ale osobne poznam niekolko bab, co sa im aj IUI podarilo 😀

loginka
24. júl 2008

ojoj, ziadna gymnastika nebola, ja som v tom bola pacient, lebo som viac menej lezala a sedela, kedze som mala to spinenie a krvacanie, co mi aj sestry z GF v takom pripade odporucali, neist do roboty do UTz
aj ked po ET by sa nemalo moc lezat, najlepsie ked mozes normalne existovat

tak si urobite pekny vylet do Prahy a budes mat istotu, a plati sa za to?

pahu
24. júl 2008

Logi, tak dobre, ale ak teraz nebola gymnastika a nevyslo to, tak s nou zacni 😀 A ja som po ET len a len oddychovala, teda okrem zehlenia a varenia... 😀

Za vylet do Prahy sa plati, cca 5.000,- Czk... Je to dost, ale lepsie ako vyhodit cca 20.000,- za dalsie IVF bez istoty vylucenia dalsej moznej priciny 😉

bianka30
24. júl 2008

pahu suhlasim... a uz teraz sa tesim na ten vylet....
cmuuuk idem domov lebo idem k lekarovi... ozvem sa...

pahu
24. júl 2008

Bianka 😀

bianka30
24. júl 2008

cmuuuuk ... idem ... mimochodom to ze nemas sekrosku je v tvojom pripade asi len vyhra...CMUUUUK ostatnym...

pahu dam ti vediet co mi povedal dr. dobre? este ta to zaujima? hehehe

pahu
24. júl 2008

Jasnacka a pozdrav ho 😀 A povedz mu, ze ides na tu imunitu a nech ti da nejaku suhrnnu spravu 😵 Pre istotu 😉

bianka30
24. júl 2008

aj ked to nieje z GF ale normalny obvodak...

pahu
24. júl 2008

Ahaaa, a ty ma tu takto natahujes, ale aj tak ho pozdrav a potom mi zreferuj co povedal 😀

dyna
24. júl 2008

Pahu ahoj, si objednaná do Prahy? web stránku majú akú? ďakujem

aanetta
24. júl 2008

Ahojte babule.dnes som bola na kontrole folikul a ani sa mi este doteraz nechce verit co mi povedal.ze mam po 25 folikov na kazdej strane.cize takych 50.je to vobec mozne?lebo som necitala tu na konikovi ze by ich niekto tolko mal 😅

gregy
24. júl 2008

fíha aanetta tak to je riaaaaaaadna úroda, o niečom takom ozaj počujem prvý krát! a aké sú veľké?

aanetta
24. júl 2008

Su od 13 po 20mm.praveze aj ja gregy preto sa snazim dozvediet ci to niekto mal alebo aspon o tom nepocul.bola som z toho uplne hotova ked mi to povedal 😕

gregy
24. júl 2008

však buď rada spoň budete mať možnosť skúšať a skúšať aj ked verím a držím palce aby Vám to vyšlo na prvý krát 😉

aanetta
24. júl 2008

jasne vsak som rada,hlavne tomu ze ak by to nevyslo tak bude dost mrazacikov a nebudem musiet vsetko podstupovat znova.ale aj tak som v soku 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre