Cvičenie a úprava stravy pred mimotelovým oplodnením

buxus24
15. apr 2018

Ahojte baby
Cvičili ste alebo ste si nejak upravovali stravu pred IVF?
V práci stojím 10,12,14 hodín na nohách.
No chcela by som trochu schudnúť. Niekedy som cvičila podľa Jill Williams.(snáď to je dobre napísané 😂) ,niekedy som behavala no pri celodennom štáti na nohách sa neviem donútiť ešte behať. Naposledy som skúšala joogu....trošku ma aj ukľudnovala,keďže moja práca je dosť na nervy.... No chcem začať niečo čo by aj trvalo....čo mi odporučíte...dakujeem

lilyianka
16. apr 2018

@buxus24 otazne je kedy ides na IVF...ja som tiez cvicila jillian michaels, ale v procese sa to neoplaca...takze dovtedy kludne a uz potom pri stimulacii koniec

vyvka
16. apr 2018

Baby ja zijem v UK a tu sa riesi pred IVF ake ma BMI zena ak ma nad 30 tak IVF bude zamietnute ... ja mam nad 30 rozmyslam
Ze ak sa mi do leta nepodari ... schudnut tak by som skusila stastie nakolko mam jeden pokus zadarmo ...

Ale zaujimalo By ma ako to chodi na slovensku ...ties tam zena musi chudnut nefajcit ak chce podstupit IVF ?

alilka
17. apr 2018

@vyvka ahoj..ja mám bmi nad 30(vďaka hormónom ktoré do mňa za posledný rok napchali) a idem do ivf..pred týždňom mi schválili žiadosť..a aj fajčím..ale na to sa ma ani nikto nepýtal 😉

ivankalaco
17. apr 2018

@alilka Myslím, že nie je dôležité BMI pri IVF..nečítala som žiadnu štúdiu o tom, že by to ovplyvňovalo výsledok..

alilka
17. apr 2018

@ivankalaco ani ja o Tom neviem,ale v príspevku vyššie sa pýtala,či to tak funguje aj na sk,keďže v UK nad 30 bmi neschvália..je to blbosť..teraz keď mám nadváhu tak nemôžem mať dieťa? nepochopiteľné..veď do ivf žena nejde lebo chce,ale preto že musí..ja mám žiaľ tubarnu absenciu (odobrali mi obe vajcovody-3x mimomaternicove behom jedného roka)..čiže šance bez ivf sú u mňa nulové..🤔

ivankalaco
17. apr 2018

@alilka Držím ti palčeky, nech sa IVF podarí..my ideme v máji dohodnúť do Brna IVF s DV..

vyhuelka
17. apr 2018

Fajčenie je pri stimulácii dosť rizikové keďže pri tých všetkých hormónoch hrozí riziko trombo-embólie a fajčenie ho len zvyšuje :-/

alilka
17. apr 2018

@vyhuelka áno to viem..preto počas stimulácie sa pokúsim obmedziť na úplné minimum..

mai104
18. apr 2018

@vyvka ahoj, no ja som skúšala v UK, nakoľko tam žijem už 10 rokov. Poviem ti že po roku anglického procesu som sa rozhodla ísť ku nám na Slovensko. A poradila by som to aj tebe, u nás totiž nepozerajú na BMI a dokonca prístup u nás je úplne iný. Momentálne som v procese - stimulácia a som strašne rada že som sa rozhodla ísť domov.

vyvka
18. apr 2018

@mai104 a kolko zato vsetko platis doma ?

mai104
18. apr 2018

Ja som prerušila zamestnanie v UK, mam super šéfa 😊 takze to mam zadarmo cez poisťovňu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre