Ďalšia stimulácia po silnom OHSS. Je to bezpečné?

walle
27. nov 2009

Ahojte bambuľky...

Pomôžete mi nájsť odpoveď na túto otázku? Mali ste už niekedy silný OHSS, že ste skončili až v nemocnici...po neúspešnom vyčerpaní mrazáčikov stojíte znova pred rozhodnutím, či ísť znova na stimulku a podstúpiť znova to riziko??? Znova prežívať tieto strašné bolesti a riskovať svoj život? ☹

walle
autor
27. nov 2009

ja síce ešte mrazáčikov mám, ale hrozí mi aj toto... 😖

walle
autor
27. nov 2009

hlavne zaujímalo by ma, či je veľká pravdepodobnosť, že to príde znova... 😖

rikuska21
27. nov 2009

napisala som ti do nasej tamy cakatelky tak rychlo citaj

walle
autor
27. nov 2009

rikuška, my sa naháňame...vidíš a ja už revem...ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵

rikuska21
27. nov 2009

no tak neplac pokial este nie je nic stratene

walle
autor
27. nov 2009

už slzičky som si utrela...

ale aj tak hľadám odpoveď na túto otázku...možno sa ozvú bambuľky, ktoré to prežili a druhý krát už to bolo ok.......alebo naopak?

len
27. nov 2009

Walle, osobní zkušenost nemám, ale předpokládám, že lékaři tohle všecko vědí a měli by tomu další stimulaci přizpůsobit - snížit dávky hormonů, více tě sledovat... Což samozřejmě nezaručuje, že se to příště nebude opakovat, ale šance na to, že to příště bude OK, tu určitě je 😉

walle
autor
27. nov 2009

len - ďakujem, tiež si to myslím,ale ten strach... 😖 normálne som rozmýšľala, či nie je taká možnosť, že vaječníky sa moc nestimulujú...a iba prirodzenou cestou sa odoberie vajíčko,hoci jedno... 😖

len
27. nov 2009

Tak ta možnost tady samozřejmě je, ale úspěšnost je výrazně nižší... Jaké jsi měla dávky?

mima263
27. nov 2009

walle je tu ešte možnosť ísť na IVF s minimálnou stimuláciou - soft

lenkacar
27. nov 2009

walle i já mám z toho strach ... 😕 😕 😕 ,ale u nás nativ dělat nechtějí ,prý moc práce pro malý úspěch ,čímž myslí odběr 1vejce .. a že to vyjde o malinko méně peněz než normální stimulace ,mockrát jsem se na to ptala ..nebylo mi to doporučeno ..kvůli Ohss se bojím ,že opět přijdu o práci ,protože to se nedá chodit v předklonu v bolestech do práce a usmívat se na lidi ,když sotva dýcháš 😕 😕 😕

walle
autor
27. nov 2009

mimka 😉 leni - ďakujem ...

minimálna stimulácia soft? nič o tom neviem....to sa tiež pichá do brucha iba v menších dávkach??

ja som brala 180 - tku gonal...a vraj to je malá dávka...tak neviem 😖

sofia2008
27. nov 2009

wal, ja som tiez brala 180 Gonal..drzim ti palce..myslim na teba..ideme akurat prec, takze len tak narychlo pisem..

len
27. nov 2009

No je to malá dávka, ale pořád se dá snižovat... Minimální stimulace je opravdu minimální, na úkor toho, že se z toho pak získá mnohem míň vajíček. Do někoho zase cpou hormony po stovkách jednotek denně a je rád, že vůbec nějaký embryo má, a o mrazáčkách si může nechat jenom zdát... Tak do příští stimulky držím palce a neboj, oni si to doktoři tentokrát maximálně ohlídají 🙂

walle
autor
27. nov 2009

sofi - ďakujem opatruj sa...dúfam, že budeš úspešnejšia... 😔

len - si zlatá...tvoje múdre slová mi dobre padnú...tak dúfam,že lekári vedia čo robia...hoci na OHSS som nebola upozornená a aj po týždennom pobyte v nemocnici v CARE sa tvárili, akoby som to iba preháňala, že to nie je nič strašné... 😔

sofia2008
27. nov 2009

wal, ja som dnes nedopadla nijako slavne, mam nizke endometrium zatial, ale nevadi 🙂
dufam, ze dalsi tyzden sa zacne hned dobrou spravickou od teba 🙂 velmi velmi drzim palceeee 😵 😵 😵

walle
autor
27. nov 2009

sofi -tak to je mi ľúto...ale neboj...musíme veriť...Hermi ti ju ešte nadvihne!!! 😉

sofia2008
27. nov 2009

ano, musime verit 🙂 hlavna vec, ze bez liekov som ju mala stale 12mm 😠 a s liekmi nizku, sice mi nepovedal, ze kolko,ale ze nizka..stale sa tu kazda s niecim borime 😠 tak uz nech je aspon nejaky vysledok 😠
ja uz idem, bitka o notebook 😠

walle
autor
27. nov 2009

veríme... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre