Darcovské spermie vaše rady, skúsenosti

kveta
1. aug 2008

Ahojte,

začíname zvažovať s manželom darcovské spermie. Zaujímali by ma názory tých, čo do nich už išli. Ovplyvnilo to nejak Vaše manželstvo? Ako to Váš manžel niesol? Šli by ste do toho znovu? Aké boli Vaše pocity keď ste otehotneli s darcovskými spermiami? Ako dlho ste sa vyrovnávali s tým, že darcovské spermie sú jediná možnosť?

Budem rada za každú reakciu, ktorá mi pomôže si trocha ujasniť ako to asi/možno budeme prežívať a čo to s nami urobí.

Ak nechcete o tom písať verejne, pošlite mi, prosím, IP.

Ďakujem.

lienocka235
21. nov 2008

pokial viem tak si CAR nechava to prehlasenie.. co podpisujes u notara aj ty aj partner.. o otcovstve.. takze evidencia urcite existuje..
ale obist s to urcite da..

lienocka235
21. nov 2008

podla mna.. ak pouziju darcovske spermie.. a on bude uvedeny ako otec.. tak sa da v pohode po porode..urobit to ze sa on vzda rodicovskych prav.. a bude to legalne

kveta
autor
21. nov 2008

V Čechách sa to nepodpisuje u notára, ale len v CARe.

hanulu
15. dec 2008

Katy2: mas pravdu, zatim to neni oficialne mozne, ale nez do toho tahat nekoho tretiho, tak to radsi pudeme do varianty nechat si tento zakrok provest nekde v cizine. ovsem asi 20-50x vyssi castka je trochu odrazujici. kazdopadne 3.clovek motajici se do vychovy ditete a jeste aby si zacal jako otec delat nejake naroky, to je pro me nepripustne. zkuste si to nekdy prebrat na sebe, libilo by se nekomu kdyby nejaky cizi clovek dosel a zacal si delat naroky a domahat se pece apod.? to by asi nikdo nepodstoupil takove riziko, at by to byl sebevetsi kamarad.

lienocka235: ano, toto by bylo asi reseni, ale mam mnoholetou partnerku a nechci ji ranit tim, ze si to nekde s nekym rozdam bokem, i kdyz to bude jen za ucelem zplozeni ditete. dalsi vec je riziko HIV a dalsich nemoci, ktere je u cizich lidi cimdal vetsi, a pokud by to byl znamy clovek, tak je tu zase riziko ze si po narozeni zacne delat naroky, viz vyse. je to celkem zacarovany kruh a po asi 2 mesicich zjistovani co a jak, zacinam byt docela bezradna.

kveta: nad touto moznosti jsem taky zvazovala, ale to by znamenalo zajet do Aše, tam někde si to nechat s podpisem nějakého cizího člověka udělat, pak se vrátit na moravu a doufat že není ždáná centrální evidence a že mi "otec neznámý" bez problémů zapíšou a nebudou pátrat. ale opět je to varianta z těch hodně překombinovaných a ne úplně nejjistějších.
Přesně jak píšeš že určitě v některém CARu by se dalo za dostatečný peníz domluvit, to si myslím že je to nejlepší řešení, jenže na koho se obrátit, to je otázka. jen tak někdo cizí do toho asi nepude a i když zkoušíme všechny možné známé tak výsledek je zatím nulový:(
Kdybyste náhodou někdo měl dobrý tip, na koho se obrátit, tak budu neskutečně vděčná a samozřejmě se za takovou ochotu pomoci náležitě odměním. Věřím, že se nakonec něco podaří, i když to asi nebude hned tak rychle, jak bych sama ráda. Díky, děvčata, za pochopení

hanulu
15. dec 2008

lienocka235: rodicovskych prav se nejde vzdat, je to protiustavni, zadna dohoda, smlouva, nic nepomuze. todle je bohuzel princip postaveny nade vsechny ostatni domluvy.

kveta
autor
15. dec 2008

Hanulu, a čo takto popýtať sa v lesbickej komunite, tam určite nejaké páry budú vedieť, ktoré CARy vychádzajú v ústrety...

hanulu
15. dec 2008

kveta: zkouším všechno možné, ale ani v našich kruzích s tím nejsou tak velké zkušenosti. zatím jsem se k ničemu kloudnému nedopátrala, bohužel:(
Spíš zkouším se nějak propracovat přes známé k nějakému doktorovi, který je natolik dobrý známý, že by to risknul a udělal. ale je to fakt na hodně dlouhé hledání.....

krista
9. apr 2009

kvetinka78 • snž • 25. březen 2009 v 10:41
Ahojte, mohli by ste sa so mnou podeliť o vaše skúsenosti s darcovstvom spermií? Čo je v tomto prípade pred IVF potrebné, ako sa vyberá vhodný darca, ako ste toto prijali vy osobne, váš partner a pod.

ili5 • 25. březen 2009 ve 12:39
Taky by mě to moc zajímalo, manža je má špatné, 1. IVF nevyšlo, ani KEt. Raději bych vzala dárce, ale manža moc nesouhlasí.
Je zde někdo kdo toto podstoupil? A jde na icsi vzít dárce i partnerovo, že by se nepoznalo, které mimi se chytlo?

rona2 • 1d, snž • 7. duben 2009 ve 12:56
Ahoj holky,tak já mám za sebou 4 II s dárcem.O dárci vůbec nic nevím je to anonymní a stačí se jen domluvit s lékařem a hlavně doma s manželem zda s tím souhlasí.Manžel pak jen podepíše souhlas a to je vše.Jde to až hodně rychle.Ale nevím jak je to před IVF s tím nemám zkušenosti,ale asi to taky nebude složité.

kvetinka78 • snž • Dnes v 08:14
Rona, a nepánujete IVF? Ako to prijíma tvoj partner a ty sama, myslím to, že biologickým otcom bude anonymný darca.,

kveta
autor
9. apr 2009

Baby, hlavne nechoďte do darcovstva skôr ako Váš manžel bude s istotou vedieť, že chce darcovské dieťa. Si uvedomte, že to je to isté v ružovom ako keby Váš manžel prišiel domov s tým, že oplodnil susedku a potom dostanete jej dieťa - jednoducho s biologicky nie úplne vlastným dieťaťom musia byť obaja stotožnení, lebo inak Vám hrozí rozvod a to hádam nechcete.

Nám s mužom trvalo asi pol roka kým sme sa ako tak zmierili s darcovstvom spermií. VČechách /neviem ako na Slovensku/ sa to dá robiť aj tak, že sa na časť vajíčiek použijú darcovské, na časť manželove a potom sa dve najlepšie embriá zavedú a pár môže ale aj nemusí chcieť vedieť, ktoré embriá boli zavedené. Najmä počítajte s tým, že sa Vám môže stať, že Vám zavedú dve embriá, jedno manželovo, jedno darcovské, Vy budete vedieť, že jedno je darcovské a potom budete čakať dvojičky... A môže vzniknúť psychický problém, lebo jedno dieťa je cudzie a jedno vlastné.

O darcovi sa vypisuje dotazník, kde sa píšu požiadavky ako farba oči, typ postavy a podobne, aby sa podobal manželovi. A na Slovensku sa u notára podpisuje papier, kde manžel vyhlasuje, že darcovské dieťa je jeho. /choré, ale čo už/

Mne osobne je už momentálne úplne jedno, kto bude otcom, lebo to beriem tak, že bábo vznikne a príde na svet z našej lásky, lebo my sme si ho vytúžili a priali a je jedno, že kúsoček DNA je cudzí, lebo bábo je len a len naše. Manžel to berie rovnako.

kvetinka78
9. apr 2009

Súhlasím s Kvetou, my do darcovstva sa chystáme ísť v najbližšom cykle. U nás otázka etiky musela ustúpiť zdravému rozumu. Keby sme išli na IVF so spermiami môjho manžela, vzhľadom na jeho genetickú "odchýlku" by vysoko pravdepodobne došlo k potratu alebo k narodeniu ťažko postihnutého dieťaťa. Už som potrat dvakrát zažila, nič horšie si už nemôžem predstaviť. a predstatava ďalšieho sklamania alebo života bez dieťaťa nás desí. Manžel s tým súhlasil, myslíl že je to preto, lebo to dieťa chceme naozaj obaja a sme ochotný pre to urobiť čokoľvek.
Kveta, ten papier u notára sa podpisuje kedy?

kveta
autor
9. apr 2009

Kvetinka78, neviem, my nechodíme do CARu na Slovensku, ale v Čechách a tam k notárovi netreba.

lucia2431
14. jún 2010

Kvetinka78 ja som tu nová a prečítala som si vás, no ja som bola na darcovské v KE a sme podpísovali len v reprodukčnom centre nie u notára. A my sme mali podobný problém len mm ma azoospermiu a genetika tiež nám vyšla zlé. Minulého roku som bola na inseminácii s darcovskými a vyšlo to na prvý krát a teraz máme krásnu dcérku.
A má mm farbú očí aj krvnú skupinu 🙂. Ešte ani raz nedal najavo, že nie je jeho a sme veľmi šťastný a je to náš anjelik bez ktorého by sme mi život nevedeli predstaviť 😉

kiki321
3. júl 2011

@lucia2431 ahoj som tu úplne nová a chcela by som sa opýtať že v ktorom centre si bola na darcovských. Už trikrát som bola na IVI u Hredzáka a nič 😢 . Neviem či sa máme dalej pokúšať tam alebo prejsť k Hermanovi............

lucia2431
3. júl 2011

@kiki321 no ja som bola v Košiciach v starej nemocnici na Rastislavovej ulici

vikiska1
26. júl 2011

Ahojte.
Bol niekto riesit darcovske spermijky v Brne, alebo niekde na zapade SK?

Vdaka 🙂

tinka9075
26. júl 2011

pridam sa k vam aj ja manžel ma dedičnu chorobu a inak ako od darcu sme to nechceli riešit sice sa to nepodarilo ale teraz chcem ist na iui a tiež bude darca 🙂

kiki321
27. júl 2011

@tinka9075 no tak to ti držím palce aby ti to vyšlo, ja by som už mala ísť na štvrté ivi, lebo doteraz sa to nepodarilo ☹

tinka9075
27. júl 2011

@kiki321 neboj podari sa ja budem držat palce tebe a mysliet na teba a ty mne tak to by ma nasralo keby sa to nepodarilo 🙂

kiki321
27. júl 2011

@tinka9075 no to jasné že ti budem aj ja držať palce, chcela by som ísť teraz na genetiku dať sa vyšetriť lebo mi to nejde do hlavy že ešte stále nič. Bola som aj na priechodnosť vajcovodov , ale že všetko je v úplnom poriadku 🙂 Tak nechápem........

tinka9075
27. júl 2011

@kiki321 ved to aj ja som uplne v poriadku a nejako to neprichadza no musime len verit doktorom ine nam neostava 😎

kiki321
27. júl 2011

@tinka9075 no jasné veriť doktorom a ty do ktorého centra chodíš

tinka9075
27. júl 2011

@kiki321 ja idem do Iskare v Martine všetky baby chvalia doc Tomaša tak som sa objednala k nemu tak dufam že mi pomôže kamaratka k nemu chodi a velmi si ho chvali že ten chlap urobi aj nemožne aby ti pomohol tak uvidim 🙂

kiki321
27. júl 2011

@tinka9075 no to ti fakt držím palce mám z Martina známu chodíme ku nim tak mi tiež odporučila ale Helios, ale my sme od Košíc tak neviem stále tam cestovať by sa mi asi nechcelo 😒

tinka9075
27. júl 2011

@kiki321 ved aj vy v košiciach mate nejake centrum nie no z Košic by si to mala daleko ja to mam v pohode do Martina to mam asi 85kilometrov tak to sa ešte da 😉

kiki321
28. júl 2011

@tinka9075 no hej máme tri o ktorých viem ja, možno vystriedam všetkých 🙂

nikitka2
14. sep 2011

@lucia2431 jej to je milé že to tak berite aj mna to čaká s darc.spermiami

nikitka2
14. sep 2011

@tinka9075 aj ja k nemu chodím len sa mi zdá že podávajú málo informácií

tinka9075
14. sep 2011

@nikitka2 ja som bola u neho prvy krat a zatial som spokojna čo som chcela mi vysvetlil ved sme u neho sedeli skoro dve hodiny uvidime ako to pôjde dalej teraz čakam na mršku a potom idem na iui tak uvidim 🙂

nikitka2
14. sep 2011

@tinka9075 ja som tiež bola 2x a nič podľa mňa je to zbitočne vyhodiť eurá ale viem každá chceme vyskúšať čo sa len dá

tinka9075
14. sep 2011

@nikitka2 ved treba skušat moja kamoška otehotnela po 3iui tak zazraky sa deju ved uvidim či sa to podari 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre