Dávky hormónov pri stimulácii IVF. Aký preparát ste mali?

rosienka
6. okt 2009

ahojte baby, chcela by som sa opytat tych, co uz maju nejake tie IVF za sebou, akymi najvyssimi davkami hormonov ste stimulovali a pri akych protokoloch. Sa mi zda, ze som tu jedina, co mala take vysoke davky, az po 675 UI... Mozte uviest aj aky preparat ste mali a aka bola kvalita vajicok...

zajacik...
6. okt 2009

Pri 1.IVF som stimulovala Puregonom po 225 IU 12 dni, ale mala som len 3 vajicka, akej kvality neviem, oplodnili sa dve a doki vravel ze su pekne embryjka. Ale nevyslo to.
Teraz stimulujem na 2.IVF, zvysil mi davku na 300 IU, dnes picham 5.davku a zajtra idem na kontrolu, tak som zvedava. A pri oboch IVF mam dlhy protokol.

rosienka
autor
6. okt 2009

zajacik, dik, to nemas velmi vysoke davky, asi taky priemer, ale je zvlastne, ze si mala pri dlhom protokole len dve vajicka... 😨

zajacik...
6. okt 2009

Mozno to bolo aj tym ze som zacala stimulovat az na 20.DC, doki mi posunul stimulaciu kvoli dovolenke v centre na neskor. Teraz som zacala pichat na 7.DC, tak snad to bude lepsie.

zajacik...
6. okt 2009

A ty cim stimulujes a ake si mala predosle IVF davky a kolko vajicok?

chanel
6. okt 2009

Rosienko,ahoj pamatuješ si na mě iui?? Loni listopad?? Já už mám ze sebou dvě neuspěšné ivf 😠 a stimulovala jsem při dávkách 225j Puregon, 1x Decapeptyl a podruhé 175j Puregon,krátký protokol. Držím pěstičky,aby ti to vyšlo!! Konečně!!!

kiara15
6. okt 2009

rosienka ja som mala 225IU a stimulovala som 14dni a mala som 7 vajok oplodnilo sa6 a 2mi vkladali a 3zamrazovali 😉

pikusa
6. okt 2009

Ahoj,tak já první stimulka od 2.DC a 150 jednotek Puregonu....a těsně před OPU stopka...mnoho mnoho folíků a náběh na OHSS---moc jsem reagovala.
Druhá stimulka-zase od 2.DC a začala jsem na 75ti jednotkách Puregonu a po týdnu zvýšila na 150...a opět mnoho folíků-odebrali mi 30 folíků a z toho bylo 23 vajíček,21 oplodněno...
Ještě máme 17 mrazáčků....

rosienka
autor
6. okt 2009

zajo, stimilucia v 7.DC? to kedy je odber? nie je to zas kratko?

chanel - jasne, ze si ta pamätam! 😉 to je skoda, ze ti to este nevyslo, ja sa tiez este furt trapim, po tych IUI sme sa vratili zas k IVF a vyzera to zas na poriadne konske davky, asi som fakt taka jedina.. 😖 Preco ti dali kratky protokol? Davky si inak mala dost nizke...

kiara - to mas pekne vysledky, urcite ti KET-ko vyjde 😉

rosienka
autor
6. okt 2009

pikusa - tak ty si ina nosnica 😀 ...davky minimalne a tolko oplodnenych vajok, to je jak sen, o tom mozem len snivat ☹

afrika
6. okt 2009

ahojte. ja idem na prvé IVF a začínam pichať 112 Gonalu na 5 dní a potom sa uvidí...není to málo?

zajacik...
6. okt 2009

Rosienka v SPLNe Košice zaciname dlhy protokol pichnutim 1x Decapeptylu okolo 18-22.DC. Potom sa pocka na menstruaciu a po jej skonceni sa ide na kontrolu - krv a UZV a podla toho povie doktor kedy sa zacina stimulovat. Ten 7.DC je uplne v norme. Stimulovat budem asi 12 dni, uvidim, zajtra idem na kontrolu, tak podla toho mi doktor povie ako reagujem a ci budem pokracovat na 300IU alebo mi mozno davku znizi, sama som zvedava. Takze odber bude zrejme okolo 19-20.DC.

afrika
6. okt 2009

inak ja tiež začínam zajtra gonalom a to je 5 deň cyklu...podľa hormónov v krvy

saralinda
6. okt 2009

Ahojky, já měla 300j Fostimonu 7 dnů a jeden den 150j.
Rosienka a jak jsi reagovala na takové množství hormonů? Kolik bylo vajíček? Neřekli ti doktoři nějaký důvod, proč ti dávali tolik jednotek? Nemůže to být vysoké FSH?

rosienka
autor
6. okt 2009

zajacik- aha, v tom dlhom protokole sa az tak nevyznam, vedela som, ze zacinate ca. 20.DC tym decapeptilom (alebo podobnymi) a ze stimulujete FSH hormomni az po mensese, ale ze tak tolky DC, to som nevedela. Pri kratkom protokole sa hned pichaju hormony od 2.DC a predtym nic.

afrika- tazko povedat, ci je to malo, mozno ti to staci, pre mna by to nic nebolo, telo by si to asi ani nevsimlo... 😀

afrika
6. okt 2009

ja mám oproti vám nejaké nízke dávky...dosť ma to znepokojuje 😒

zajacik...
6. okt 2009

Babulky neznepokojujte sa, hadam doktori vedia ake davky nam maju dat. Tak ako mame kazda ine davky hormonov v krvi, tak pre kazdu je potrebne ine davky hormonov doplnat. Podstatne je aby sme sa coskoro mohli tesit z rastucich brusiek 😵

len
6. okt 2009

On prostě každý reaguje jinak... Průměr je tak 150-250 IU denně, ale když někdo reaguje hůř, musí se to zvednout 😒 Pojišťovna proplácí 2250 IU a většinou se do toho ženská vejde. Já měla pokaždé 10x 200 IU a reakce přiměřená.

rosienka
autor
6. okt 2009

saralinda- reagovala som celkom dobre, mala som 8-9 vajicok, co bolo vraj slusne... samozrejme ze viem, ze preco mam tak vela- ano, je to kvoli vysokemu prirodzenemu FSH co mi raz pred 2.5 rokmi namerali. Odvtedy sa mi znizilo pod 10 ale napriek tomu ma takto prestimulovavaju, vraj aby z toho nieco bolo... Ale sa mi zdalo, ze aj ine kocky so zvysenym FSH nemali az take vysoke davky... 😲

afrika
6. okt 2009

ale to mám len na prvých 5 dní, potom to podľa mňa zvýšia podľa krvy a UTZ

rosienka
autor
6. okt 2009

len - tak tam by som sa ja nikdy nezmestila... ☹ ajtak si musim vsetko platit sama 😠

rosienka
autor
6. okt 2009

afrika - hej, podla krvi ti to prispôsobia, druhy tyzden stimulacie som chodila kazdy den na krv a folikulometriu

chanel
6. okt 2009

Rosienko: malé dávky? Ale při prvním ivf mě bolelo břicho, to jsem pocitovala až až! Dali mi dávky podle výsledků z krve a ultrazvuku,ale měla jsem 4 vajíčka a při druhém 3. Pokaždé při ET mě dali dvě morulky, jednou to bylo zamlklé,podruhé negativní, ted čekám na výsledky genetiky a snad v prosinci jdu na poslední ivf...Ty jsi taky bojovník!! Někdo má štestí a při prvním otěhotní a někdo se s tím morduje,viz. my dvě. 😖

kiara15
6. okt 2009

rosienka diky vsak zajtra idem na to 😉 idu mi vlozit 2zmrzlinky

ja som zabudla dodat brala som decapeptil a menopur 🙂

saralinda
6. okt 2009

Rosienka, já mám taky vyšší FSH (obvykle 14-17j) a dali mi 300j Fostimonu. Ale je pravna, že ze mě žádné kloudné vejce nevyšlo 😢

rosienka
autor
6. okt 2009

chanel - no veru, cim viac sa mordujeme, tym je to tazsie ☹ Takze ides zas do IVF? Ja som bola vdzy taka zdeptana, ze som mala aspon polrocne pauzy...

len
6. okt 2009

Jo, Rosienko, bohužel všem lidem to nestačí, to je pravda 😒 To tě teda přijde opravdu hodně draho, při těchhle dávkách ☹ Na druhou stranu pokud jsi při tom měla přiměřené množství vajíček, tak je to asi přiměřená stimulace...

zajacik...
6. okt 2009

Len - u nas poistovne nemaju limitovane kolko schvalia, teda aspon o tom neviem... mne teraz schvalili 6 baleni Puregon 600, t.j. 3600IU, ale doktor mi zatial predpisal len 4 balenia, ale vyzera to tak ze budem musiet este vybrat aspon jedno dalsie balenie.

rosienka
autor
6. okt 2009

sara - fiiha, to ta s takym vysokym FSH aj stimulovali? Mne ked namerali tych 22, tak mi povedali, ze sa ziadna stimulka nekona, ze nemôzu nic robit. Nastastie mi to kleslo, ale davky davaju vysoke. Doky vravel, ze treba, lebo by mi nic nedozrievalo... len ma to trochu stresuje, ze si musim natahovat aj 9 ampuliek 😖

len
6. okt 2009

Zajacik, tak to jo, u nás právě je limit na jeden cyklus. Já měla pokaždé 2x900 IU Puregonu, ale ve skutečnosti jsem z toho vymáčkla 2000 IU, jak byly ampule přeplněné. A poprvé 12 folikulů (6 vajec), podruhé 13 (10 vajec) - průběh pak podobný jako u Chanel - pokaždé zavedena dvě embrya, poprvé těhotenství a MA, podruhé nic, mrazáčci žádní. Tolik do statistiky, asi jsem v tomto ohledu zcela průměrná ženská.

rosienka
autor
6. okt 2009

len - to ma teda poriadne draho vychadza, u nas nepreplaca poistovna ani fuka 😠 ...vajicok sice bolo tak-tak, ale neviem ci ta kvalita potom nie je naburana, lebo bolo len jedno embrijko ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre