Dávky hormónov pri stimulácii IVF. Aký preparát ste mali?

rosienka
6. okt 2009

ahojte baby, chcela by som sa opytat tych, co uz maju nejake tie IVF za sebou, akymi najvyssimi davkami hormonov ste stimulovali a pri akych protokoloch. Sa mi zda, ze som tu jedina, co mala take vysoke davky, az po 675 UI... Mozte uviest aj aky preparat ste mali a aka bola kvalita vajicok...

chanel
6. okt 2009

Rosi: já jsem zdeptaná taky, ani nemluv..už nevím,kde si mám dobít energii 😠 , jenže mě v Caru řekli, že pauza tři měs. a pak znovu a prý když to nevyjde, tak teprve jdeme do nativů....jsem jen zvědavá, kde budu pořád brát peníze...tolik jsem věřila, že druhé ivf vyjde a ono nic...a příteli se zhoršil spermiogram,takže nemůžu zkusit ani iui. 😢 Zajímalo by mě, jestli holky s kterými jsme si tam psaly loni na diskuzi, jsou těhotné.

rosienka
autor
6. okt 2009

len - to z tych 10 vejicok boli len 2 embrya, alebo sa nic nedalo zamrazit?

mima263
6. okt 2009

ahojte baby, ja mám taký pocit, že to celé je to aj o šťastí. Dávky sa určite dávajú podľa HP.
Niekto má len 4 vajíčka a otehotnie už na prvýkrát.
Ja som bola zatiaľ len raz a mala som dlhý protokol decapeptyl, gonal 225j - 10 dní a vajíčok bolo až 32. Prvý ET - neg. Teraz čakám na KET. Stretla som sa aj s takým názorom, že nemá veľký zmysel ísť do toho a treba ísť na ďalšie IVF, keďže úspešnosť je malá.

len
6. okt 2009

Rosienka, teď koukám, že žiješ v zahraničí, no tak tam je asi všecko o dost jinak.
O té kvalitě - fakt kůň ví, já měla všecko super, deset vajíček, manžel skvělé spermio, všecko se přirozeně oplodnilo... Ale pak se jim nějak blbě namíchaly chromozomy, takže z toho byli jen dva dobří. A poprvé to k otěhotnění stačilo, tak holt nezbývá, než věřit 😉

pikusa
6. okt 2009

Rosienka...to jsem nosnice co....
ale tady je vidět,jak každá jinak reagujeme....

rosienka
autor
6. okt 2009

chanel - chudatko, ja som mojej 2.IVF tiez strasne verila aj tomu 10-bunkovemu embryjku...a nakoniec nic ☹ Uz som sa spamätala, ale neviem, ci mam tak silno znova verit, alebo radsej nie, lebo sa bojim sklamania... O ostatnych kockach vela neviem, niektore su na IVF, myslim ze susanna bola nedavno na ET.

chanel
6. okt 2009

mima263: 32 vajíček? no to je paráda, já nic zmarženého nemám a vždycky začínám od začátku. Já myslím, že KET se zadaří! Je tam sice trošku menší šance, ale znám plno holek,co zrovna z Ketu mají děti,takže držím pěstičky!!

len
6. okt 2009

Ros, upřesním to - z těch 10 bylo 8 embryí, z toho 5 triploidních, 1 haploidní (měla tři, respektive jen jednu sadu chromozomů, takže ty všecky vyřadili) a jen dvě diploidní. Podobné to bylo i při prvním IVF, takže zjednodušeně - reaguji výborně, ale vejce jsou mizerná 😝
Teď to zkusíme řešit kompletní změnou všeho - protokolu, možná i preparátu (měla jsem Puregon), násilně je napíchat ICSI a asi se modlit 😒

chanel
6. okt 2009

Rosi: právě, že tomu musíš věřit, nesmíš si ani ve snu připustit, že se to nepovede!!! Právě z takovým nasazením do toho půjdu taky!! No jednou se ty ledy prolomit musí!!

rosienka
autor
6. okt 2009

mima- je to aj o stasti, aj o skusenosti lekarov aby to na kazdu zenu spravne nadavkovali...

len- no ved, nezostava nic, len dufat v zazrak, ze raz bude vsetko spravne sediet 🙂

pikusa- bohvie preco mame kazda take rozdielne hladiny hormonov... ty to mas super 😉

chanel
6. okt 2009

Len: Násilně je napíchat? Není to stejné, jako při samooplození? U nás v Caru nemají přístroje na vyšetření embryí a i když Ti dají dovnitř morulku, nikdo neví jestli je genetika a všechno v pořádku. Co myslíš?

rosienka
autor
6. okt 2009

chanel- ja viem, ja tomu verim a chcem zostat verit, nadeje sa nikdy nevzdam, len kde je ta hranica medzi vierou a upinanim sa...mm stale chce, aby som sa tym nezaoberala a prijala to ako to je, ale ja to neviem ☹

len- o jee, snad to bolo tym preparatom, alebo protokolom...my zas pre zmenu menime spermijky a ideme ich dolovat pomocou TESE zo semennikov, snad to pomôze

rosienka
autor
6. okt 2009

baby, idem uz domov, tak zas neskôr 😉

len
6. okt 2009

S tím "násilně napíchat" jsem to myslela tak, že mi to bylo trochu proti srsti, když jsme se samotným oplozením nikdy problém neměli, tak nač ICSI, ale v našem případě to tak asi vážně bude lepší.
S tou genetikou - on když není nějaký předpoklad (dědičná choroba, mutace nebo tak něco), tak je PGD celkem zbytečně drahá sranda. A navíc i PGD zkoumá jen těch pár vybraných chromozomů a nakonec nezaručí, že chyba nebude jinde. Takže bych vůbec neměla strach, samozřejmě je tam riziko, ale to je prostě vždycky. Pokud to má dopadnout, dopadne to... Samozřejmě nemluvím o tom, když má někdo za sebou těch potratů víc, ale jeden potrat po IVF je bohužel jenom pitomá statistika, u nás to shrnuli slovy, že se to stává, prostě tak končí 25 % těhotenství přirozených i po IVF 😖

chanel
6. okt 2009

rosi: je těžké myslet na něco jiného, vid? Já jsem vždycky zklamaná , neštastná...pak se z toho dostanu a zase valím do boje! Ale pravda je, kde je ta hranice.....

chanel
6. okt 2009

Len: souhlasím s Tebou, to stejné mě řekl dr. na genetice, jeden potrat nic neznamená, že to tak příroda chtěla.Horší je, kdyby se to opakovalo. Mě řekli, že se třemi vajíčky musím mít ICISI. A Ty se taky chystáš do Vánoc na IVF?

len
6. okt 2009

No, jestli to klapne 😒 Mám zažádáno o lázně, tak jak to vyjde, ráda bych to do Vánoc stihla.
Já měla poprvé vajíček 6 (bez ICSI oplodněna všechna), podruhé 10 (dvě nezralá, ale 6 oplozeno opět bez ICSI), takže asi rozumíš, proč se mi do ICSI moc nechce, ale už to na ten poslední pokus nebudu pokoušet 😉

rosienka
autor
6. okt 2009

len - ja by som zas bola rada, keby sme mohli mat iba IVF bez ICSI, lebo to sa mi zda este viac prito prirode, ale bohuzial inu moznost nemame. Podla mna prirodzeny vyber je prirodzeny vyber, aj za cenu toho, ze sa ich par oplodni nevhodne. Tie ajtak zahynu a dalej sa nevyvijaju. Pochybujem, ze lekari vedia okom vybrat "lepsie" spermie ako si vajicko vyberie samo...ale ked mas pocit, ze to pomôze tak si to daj urobit. Inak sa to robi len ked je velmi malo spermii a nedoslo by prirodzene k oplodneniu.

chanel - hej, je to tazke, cim viac sa to blizi, tym to bude narocnejsie na psychiku. Zajtra sa dozvieme, ci idem uz tento mesiac, ci buduci... 🙂

len
7. okt 2009

Rosienko, spíš jde o to, že mám před sebou poslední hrazený pokus a když vím, že mi bez problémů nastimulují 13 folikulů, abych druhý den ráno po OPU měla dva poslední zoufalce... Asi je to něco jiného, kdybych ty dva měla rovnou, ale pokud mám šanci na 8-10 a aspoň nějakýho do mrazáku... Ono by bylo něco jinýho, kdyby se špatně oplodnil 1-2, ale 80 % je strašně moc, taky se může stát, že bychom nezískali nic nebo jedinýho a kdyby to zase nedopadlo, tak můžu začít šetřit na další pokus jako samoplátce. Jasně, možná k tomu nakonec dojde, ale pokud mám naději, že ICSI pomůže, je mi proti srsti nějak míň než si tělo znovu a znovu huntovat novýma stimulacema, abych získala 1-2 embrya, když jich můžu mít o dost víc 😖

rosienka
autor
7. okt 2009

len - chapem, ale myslim ze ako je to s tym oplodnenim nevedia ani lekari sa mi a nic nemôzu zarucit... jasne, ze to môzes vyskusat, aby si podnikla vsetko pre to, ale podla mna nie je iste, ze to je dôdod neuspechu. My sme mali vzdy ICSI a tiez sme mali len dva krat jedine embryjko... 😖

ixi
7. okt 2009

ahojte ja som pichala fostimon a mala som 28 vajok oplodnenie cez icsi a z toho 16 embryjok 2 vlozili a 14 zmrazili po et tehu ale potom aj potrat 1a2 ket negat a teraz idem na 3 ket

len
7. okt 2009

Rosienko, to je kámen úrazu, že nikdo neví, čím to může být 😉
Jsou na to dvě teorie - buď jsou blbá vajíčka, která při prvém dělení neumějí odhodit jednu sadu chromozomů - potom ICSI nepomůže.
Nebo jsou blbá vajíčka a chybí jim ta záklopka, co vpustí jen jednu spermii - pak by ICSI pomohlo 100%. Takže to ICSI vlastně bude i forma diagnózy, kde je chyba.
My nemáme problém, že by se embrya špatně dělila nebo nerostla. U nás je zásadní chyba hned na začátku - špatným promícháním chromozomálních sad vznikne embryo, které by sice třeba super rostlo, ale nemá perspektivu ke správnému vývoji 😒 A jestli se tohle děje i v přirozeném cyklu (prý asi ano), tak můžeme mít skvělá vejce i báječné spermie, ale šance na přirozené početí je dost zanedbatelná 😒 Takže řešením je nastimulovat maximum vajíček a získat co nejvíc embryí s nadějí, že aspoň některé bude OK.
Což už jsem teda dost mimo téma, sorry 😉

ploucnice
7. okt 2009

Ahoj, při prvním IVF jsem píchala první den 225 a potom 150 jednotek puregonu - krátký protokol. Malá reakce, jen 4 folikuly, z nich dvě vejce. Obě oplodněna ICSI - krásně se dělily embrijka, obě zavedena, ale bohužel to nevyšlo. Čeká mě druhé IVF, nejspíš až začátkem nového roku, tak mám naplánovaný dlouhý protokol, jsem zvědavá, jestli to pomůže, prý mi i navýší dávky 🙂 . S podivem bylo, že mám PCO a při těch prý bývá OHSS, ale u mě tedy nehrozil 😉 , tak snad si s tím napodruhé poradí. Držím všem palce, ať se brzy zadaří

rosienka
autor
7. okt 2009

len- tak ak mate fakt ten druhy pripad, tak je to fakt dobre riesenie...ved uvidite ako to dopadne, dufam, ze dobre 😉

ja mam zase pocit, ze moje vajicka sa kazia tymi velkymi davkami umelo dodaneho FSH...ale zas inak by som nemala asi ani to ☹

rosienka
autor
7. okt 2009

ixi - tak vy velky problem nemate, urcite to skoro vyjde 🙂

ploucnice - dlhy protokol bude fakt asi lepsi, drzim palce

len
7. okt 2009

Rosienka - a nemáte možnost to třeba konzultovat i s jiným lékařem nebo změnit centrum?
Můžeš taky zkusit poslat dotaz do poradny Dr. Řežábkovi na www.porodnice.cz, někdy je to dost nadlouho, ale má hodně realistický přístup i ázory 😉

suzanna
7. okt 2009

Ahoj rosienka 🙂
Vidim,ze ses o me zminila v diskusi.Jo je to tak ,jsem 7 dni od ET.Pichala jsem si 100 jednotek puregonu+decaceptyl. Bylo z toho 5 folikulu a tri vajicka a u sebe mam jedno embryjko typu B,takze nezbyva nez jen doufat.Meli jsme IVF bez ICSI.Tobe drzim moc palce at uz ti to klapne.

romy01
7. okt 2009

ahojte baby, pridám aj ja nejaké info do štatistiky. Ja som začínala na 250j puregonu ale mala som silnu reakciu tak mi to postupne znižovali a skončila som na 150j. Mala som 11 vajicok ale len jedno kvalitne a mam zvvysene FSH.
rosienka mne raz doktorka vysvetlovala že pb nebýva len zvysene FSH ale ide aj o ine hormony a predovsetkym LH v pomere k FSH. Čiže ak sa ti samotne FSH upravilo možno k danej hladine nemas uplne OK ine hormony a preto tie vysoke davky.

chanel
7. okt 2009

holky, prosím vás, co je to FSH? děkuji a omluvám se za neznalost 😠

len
7. okt 2009

Chanel - folikulostimulující hormon. Normálně ho tvoří tělo ženy, pomáhá k růstu folikulů. Jeho kontrola je součástí hormonálního profilu 2.DC, kdy by měl být nízký (ideálně pod 10), jeho vyšší hladiny signalizují, že se vaječníky pomalu blíží do přechodu...
Jinak je to ten samý hormon, který se pak používá ke stimulaci při IVF 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre