Dlhoročné čakanie so šťastným koncom

simis105
11. dec 2013

Ahojte baby!
Zakladám túto diskusiu aby ste ma troška povzbudili 😉 . Má z Vás niektorá taký príbeh, že po dlhom čakaní sa vám nakoniec podarilo splodiť vytúžene babätko???
My sa snažíme už 6,5 roka, sme zdraví, že musíme len čakať.....
teším sa na vaše príspevky 🙂

freyjanr
11. dec 2013

@simis105 ahoj počas snaženia mi každý vravel to isté,je to len o psychike,ked to tak strasne chceš nepodarí sa a mali pravdu,až ked som samu seba presvedčila ze mi je bez dieťaťa lepšie ze mám slobodu sa nám to zrazu podarilo a teraz máme uzastneho 3 mesačného chlapčeka 🙂 síce sme sa nesnažili tak dlho jak vy ale niečo cez 2 roky je tiež doba 🙂

freyjanr
11. dec 2013

A poznám aj 2 páry ktorý sa snažili dlhšie jak vy a tiež to prišlo až ked to vzdali a zmierili sa s tým ze babo nebude. 🙂

lenka1311
11. dec 2013

my sme sa o prvé snažili 3,5 roka - dva krát umelé oplodnenie, pri tom druhom spľasli vajíčka pred odberom, čiže ten sa nekonal, nechala som celý cyklus už tak a zostala som tehotná prirodzenou cestou, bohužiaľ som o bábätko prišla v siedmom týždni. Manžel ma zobral v priebehu dvoch mesiacov potom na dovolenku do Tuniska a vrátili sme sa s teraz už 9 ročnou Tunisankou. Na druhé sme čakali 6 rokov, tiež po umelom oplodnení, kedy mi oplodnené vajíčko dostalo do vajcovodu, ktorý mi museli následne zobrať, lebo vajíčko už v ňom veľmi narástlo.Tým sa moje sny o druhom bábätku navždy rozpadli.....a do mesiaca od prvej menštruácie tehotná a teraz už máme dvojročnú dcérku. A to nám doktor povedal s manželom, že spolu deti nikdy nebudeme mať. A pritom to druhé osobne rodil.....Tak vidíte, nečakané zázraky sa dejú, keď ich najmenej čakáme.........

manucao
11. dec 2013

@lenka1311 krasny pribeh...vycaril mi usmev a vieru...nadej zomiera posledna. Pekne a vesele Vianoce prajem s rodinkou

danielka20101989dadus
11. dec 2013

My už 4 roky,tiež všetko ok a aj napriek tomu nič...Ale ideme ďalej...a včera mi starkina kamoška povedala,že ona čakala 15rokov na prvé tehu.A teraz ma 74,a 5deti 🙂 Poradila mi aby som sa modlila a v srdci verila,vraj práve srdiečko musí chcieť 🙂 takže nič nieje stratené 😉 Držím vám-nám palce ,aby to vyšlo 😉

jankkaa
11. dec 2013

Ahojte, prosím vás nemá niekto skúsenosť s Mariánom Kováčikom s Gnostik centra? Neviem, či mu mám dôverovať. Chcela by som zaviesť aj novú diskusiu ale neviem ako sa to robí. On robí akupunktúru čínsku medicínu a výpočet plodných dní ale neviem, či mu mám veriť ďakujem.

lenka1311
11. dec 2013

@jankkaa aj to sme vyskúšali ........a nič, bola som u pani Tothovej v Kolárove, tá mi povedala, že budem mať bábätko už čoskoro, sekla sa o tri mesiace. K pánovi Kováčikovi sme chodili cca rok pravidelne, myslím, že jediné čo nám vyliečil bola bolesť chrbta...Potom sme boli aj v kysuckom novom meste (niečo také ako Kováčik), ten nám dal nejaké kvapky, zaplatili sme skoro 220 € a zasa nič.........Ale zato pravidelne mi to vyšlo od Jonáša

dionyzka
11. dec 2013

ja mam kamaratky, ktore sa naozaj dlho snazili, behali po lekaroch, merali teplotu, umele oplodnenie atd. A nic z toho. Ked sa uplne vzdali a zmierili sa s tou myslienkou, ze ked matkami nie su, tak to asi tak ma byt - vsetky otehotneli 🙂 Takze je to z velkej casti o tej psychike. A este pomaha pitie cajov ak su nejake zenske problemy a tiez by som nebola proti homeopatii. Ak nepomoze, urcite neposkodi a cenovo je pristupna. Hlavu hore, babatko budete mat vtedy, ked pride ten spravny cas! 🙂

simis105
autor
11. dec 2013

@danielka20101989dadus
aj ja vám držím palce 😀

sofiadurovic
11. dec 2013

ahojte mam mozno podobny osud az na to ze ja som sa s manzelom snazila 7 rokou a nic nasa psychika uz bola taka zla ze sme sa rozviedli bola som z toho smutna sklamana ale ostali sme dobry kamarati po case mi umrela stara mama toto ma znovu odrovnavalo mala som ju velmi rada aj moja mamina to zle znasala tak som za nou jazdila tak casto ako sa dalo zoznamila som sa s jednym chalanom dnes uz otcom mojej krasnej dcerky bolo to asi rok a pol co sme spolu zili mi jedneho vecera povedal ze by chcel babo zlakla som sa hned ma napadlo co som si uz prezila ale mlcala som nechcela som pokazit ten pekny vecer a tak som sa len usmiala a neriesila bola som presvedcena ze to nebude nic znamenat a znamenalo vela svet zivot sa mi uplne zmenil otehotnela som hned na prvy krat nechcem tym povedat ze treba zmenit partnera ale urcite pristup naozaj pdychika je dolezita 🙂 drzim kazdej z Vas palceky

simis105
autor
11. dec 2013

@dionyzka
viem ze babo bude, verim tomu! ale neviem kedy 😉, moja teta vie s obruckou zistit ci budem mat deti a ake pohlavie budu mat. vyslo mi ze budem mat dievcako a potom chlapca aj to ze to chvilu potorva, bolo mi to smiesne ale ked mi povedala moja mama ze aj jej to robila a vzdy jej to vyslo a to nas mala 5... tak na tom snad nieco bude 😉

simis105
autor
11. dec 2013

@danielka20101989dadus
ozaj a k tej modlidbe, ja sa tiez modlim kadzy vecer a aj rano, k sv. Norbertovy to je patron neplodnych manzestieva a tehotnych zien! Mam taku modlidbu, dala mi ju teta, (ze jej ju dali sestricky z klastora a ze uz niekomu pomohla) keby si chcela mozem ti ju poslat

simis105
autor
11. dec 2013

@freyjanr
@lenka1311
Dakujem za vase príspevky, velmi ma potesili, to som potrebovala. Este raz dakujem
🙂

mokon
11. dec 2013

@simis105 poznám pár, ktorý čakal 20 rokov, žena si pri oslave 40tky povedala, že už dosť snaženia a potom prišlo zdravé dievčatko 🙂 Takže držím palce 🙂

simis105
autor
11. dec 2013

@sofiadurovic
zaujímavý príbeh si si prezila! ale mal stastny koniec to je najdolezitejsie a dufam ze to stastie bude u teba prevladat nadalej, prajem ti to velmi lebo si si musela dost prezit!!! 🙂

simis105
autor
11. dec 2013

@mokon
😀 peknééééééééééééé 😀
no dúfam že nebudem musiet čakať ešte 14 rokov 😉

saskiaaa
11. dec 2013

Moj pribeh je v skratke ale snazili sme sa sice kratko asi 7mesiacou snazila som sa na presnost vediet bz teplotu plodne dni presne vypocitane tlacila partnera do tych plodnich dni aj ked sa mu vobec nechcelo 7 mesiac sme sa strasne pohadali proste ze jemu sa nechce stale ze to sa takto neda ja som preplakala cely den dostala som ms 10.10 a asi 25. 10 isla som gynekologovy na kontrolu vsetko ok bola som smutna lebo sme spolu 5 rokou sme spolu a zrazu sme to vzdali potom ako keby sa nic nestalo prestala som sledovat bz teplotu kaslala som na plodne dni a dokonca na sex iba ked sme chceli a to bolo asi 5 krat za mesiac mno a prisiel datum 15.11 a boli // ciarocky takze verim ze vykaslat sa na vsetko vsetko je to o psychike

P.s prepacte sa chyby pisem na tablete a robi si cp chce
Vela stastia 🙂

casdante
11. dec 2013

Trosku ta snad povzbudim aj ja. Nam sa "podaril" prirodzene nas prvy syn po dva pol roku intenzivneho snazenia, non stop pouzivania ovulacneho pristroja, po prefuku vajecnikov, laparoskopii .... manzelovom velmi zlom spermiograme. Boli sme odporuceni na in vitro, ale podarilo sa prirodzene ! Druhe dieta sa podarilo po roku a 4 mesiacov. Tretie po dva a pol roku, ale o to sme bohuzial prisli v 10 tyzdni tehotenstva. Prave minuly vikend som sedela na lavicke v parku a znama sa ma opytala, ze preco som smutna. Vravim jej, nuz preto , pretoze som prave stratila vytuzene tretie babetko... a zacali sme sa rozpravat... a netusila som, ze ona za 15 rokoch snazenia podstupila 8 In Vitro, prisla pri jednom z nich o vajcovod, , .. teda jej sanca otehotniet prirodzene bola prakticky nulova podla lekarov , posledne In Vitro , pri ktorom prisla o vajcovod, bolo s darovanym vajickom.... ale zivot je plny prekvapeni... v parku pobehoval jej trojrocny syn... otehotnela prirodzene, s jednym vajcovodom, s jej podla dokoktorov nefunkcnymi vajickami. Takze hlavu hore , nie je jedina ktoru poznam s podobnym pribehom. Dalsia zname si podobnu cestu vyslapala tiez, trvala sedem rokov a dnes sa na nu usmieva rocna dcera. Drzim palce, nech sa coskoro zadari aj vam .

simis105
autor
13. dec 2013

@saskiaaa
@casdante
dakujem baby, potesili ste ma 🙂

janielik87
18. dec 2013

@simis105 posles aj mne? 🙂 vdaka!!!

nicicka
18. dec 2013

@simis105 paaanecku, klobuk dole, ja by som uz asi bola na psychiatrii, ja som cakala mesiac a to som uz bola skoro na prasky 🙂 silno drzim prsty, nech to vyjde...

simis105
autor
18. dec 2013

@nicicka
dakujem =)

simis105
autor
18. dec 2013

@janielik87
asi myslsis tu modlidbu, poslem 😉

janielik87
18. dec 2013

@simis105 ano 🙂

mamavera
4. jan 2014

@simis105 moja teta má susedov, ktorí na dieťatko čakali takmer desať rokov. Potom sa zmierili s tým, že budú bez detí. Po nejakom čase mala pani žalúdočné problémy (menzes mala normálne) a keď už lekár nevedel, čo s ňou, tak ju poslal na gyndu. Skoro odpadla, keď sa jej lekár spýtal, či necítila ešte pohyby....bez akýchkoľvek komplikácií prebehlo tehotenstvo a porodila dcérku. O trinásť mesiacov druhú... 🙂 🙂 🙂 Neboj, aj vy sa dočkáte, je to naozaj veľa krát o psychike.

simis105
autor
5. jan 2014

@mamavera
dakujem 🙂

mamavera
5. jan 2014

nemáš za čo, naozaj je to v psychike, ak nemáte zdravotné problémy. Sama som toho príkladom - pri druhom dieťati. Tri roky márneho úsilia a potom v najväčšom blázinci - sťahovanie, keď som nemala kedy nad tým rozmýšľať, sa to podarilo. Z celého srdca to želám aj tebe.

vejavika
16. jan 2014

No tak ja taktiez patrim do tejto temy.My sme sa zacali snazit takmer pred 5 rokmi,cakala som kazdy mesiac na ten den kedy to uz konecne vyjde,no akosi sa nedarilo 😒 Bola som po nejakej dobe uz v koncoch,hlavne ked si to okolie stihlo vsimnut,to ustavicne vypytovanie sa,no co tak kedy to bude,sa nejako malo snazite a podobne blbe reci,po case som absolvovala vysetrenia,kde mi bol zisteny vysoky prolaktin,ktory sme znizovali liekmi,no napriek tomu stale nic.Minuly rok som odisla zo zamestnania,ktore som z duse neznasla,ani neviete ako sa mi ulavilo,pomyslala som o nejaky rok aj nad umelym oplodnenim,nasla ine zamestnanie,kde este stale pracujem a s nastupom som si priniesla aj otehotnenie,takze psychika robi strasne vela.prajem vsetkym nestastnym snazilkam aby sa im splnil sen a mohli aj oni prezivat toto krasne obdobie 🙂 @simis105 😉

seraa
16. jan 2014

@simis105

ahoj, ja ta este nepotesim ale dik za temu aj mna to potesilo
snazime sa 3 roky teraz sme zistili ze asi neni problem vo mne ako som si myslela ale v manzelovom spg ☹
moje nadeje sa rozplynuli akosi a bojim sa ale stale verim , verim ze bude
drz sa

simis105
autor
17. jan 2014

@seraa
neboja sa urcite sa to podarí, treba mat vieru!!!! budem vam drzat palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre