Do kedy skúšať IVF?

katkapk
18. nov 2008

Ahojte som tu taka skoro nová tak by som rada prebrala otazočku do kedy skúšat IVF ja má za sebou 4 neúspečne IVF tak čo dalej? skúšat? neskúšať? Je tu niekto taký neuspešný ako ja?

kikina666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simiatko
15. jan 2009

Ahojte a kolko vlastne stojí ked idete druhý x na IVf? lebo ja čo som rátala tak prvý x nás to bude stát cez 30 000sk teda 1000 eur, tak preto by ma zaujímalo že ako sa potom platí.

misik1
15. jan 2009

simiatko 3 pokusy preplaca poistovna, potom uz nie...ale zavisi velmi od centra, lebo nie vsetky postupy su hradene poistovnou, napr. icsi a mrazenie atd. sa doplaca, tak podla toho ako to ma helios........ 😉

adra17
15. jan 2009

Aj ja chodím do Heliosu a cena IVF je individuálna. Závisí to od toho, aké máš lieky, koľko ich spotrebuješ, či budete mať PK, ICSI, či budete mraziť... Nás to vyšlo 2x cca 30 000 Sk. Teraz ale budem mať drahšie lieky.

ywushka
16. jan 2009

ahojky holky,vy papate chilli papricky,a to je dobre od kdy do kdy papat???vzdyt to pali nee??

simiatko
16. jan 2009

Ahoj Adra17 a takže ty už ideš na 3x? Držím ti palce nech ti to už vynde.Ja idem prvý x a verím že mi to vynde.Mám trošku strach s celého procesu ale ja to tak velmi chcem.

monajs
16. jan 2009

Ahoj,, simiatko,neboj,není to hrůza.Spostě holek to vyšlo na poprvé. 🙂 Mně taky,sice to pak nevyšlo ale chytlo se nám to hned na první pokus.A když ne,tak máš další pokusy. 🙂 Tak držím palce,aby ti to vyšlo hned na poprvé 😀

luly3
16. jan 2009

katka ja by som skušala dovtedy dokial by som nemala v brušku miminko
zdrave ako repa 😀
ja mam za sebou 2 ivf neuspešne a pojdem dalej stale dalej 😉

monajs
16. jan 2009

jojo,taky mám za sebou 2 IVF,vždy se mimi chytlo,ale neudrželo.Tak šup hned do 3 IVF.Už se těším,až to zase vypukne.Ještě mám před sebou hematologii a pak doktorka uvidí,co s náma při tom 3 IVF

simiatko
16. jan 2009

dnes som si volala o výsledky a už máme len 0,3mil spermií a sú pomalšie ako by mali byt.Ja mám obydva vaječníky nefunkčné tak je to dos také ...... no vinct to proste musííí 😵

monajs
16. jan 2009

přesně tak: MUSÍ!!! a hotovo!!! 😀 😠

simiatko
16. jan 2009

monajs si silná baba že to tak zvládaš s takým šup šup ale fandím Ti a prajem do trojice všetko dobré at Ti to vynde!!!

monajs
16. jan 2009

Díky. 😀 Už aby to bylo a my všeckyx byli pupkaté 😀

simiatko
16. jan 2009

juj no to ti poviem ja sa strasne teším na ten pupčok,už mi aj kamošky držia tehulkové nohavice a blúzočky,najradčej by som sa hned do toho pobliekala a šup šup s bruškom na prechádzku. 😵

adra17
16. jan 2009

Simiatko, veď preto idem na ďalší pokus, lebo verím, že raz to musí vyjsť. Zo začiatku sa vždy teším, že konečne začínam, ale ku koncu už mám strach, ako to dopadne. Toho procesu sa nebojím, aj keď teraz budem mať iný protokol. A to som taký typ, čo keby som nemusela, tak by som k lekárovi ani nevkročila, radšej sa vyliečim sama 😉

tina1
16. jan 2009

ahoj andra a kedy sa chystáš na tretí pokus? Ja idem tiež na 3. IVF a mám z toho strach, že to zase nevyjde. Štvrtý pokus by sme asi finančne nezvládli.

adra17
17. jan 2009

Tina, ak to stihnem s predoperačným vyšetrením, tak by som začala na konci januára - mám schválený krátky protokol. Ak nie, tak v marci. Žiadosť mám už schválenú od októbra, ale bola som ešte na laparke, a tak sa mi to pomaly posúva, že ledva to stihnem, aby mi žiadosť neprepadla. A ten strach určite príde aj na nás. Tiež si po každom pokuse vzdychneme, že kde zoberieme na ďalší pokus... A keďže my už jedno dieťa máme, tak sa stretávame s nepochopením, že tie peniaze by sme mohli investovať aj do niečoho iného. Ale túžba mať dieťa je vždy rovnaká....... či už máš dieťa, alebo nie. Aj keď si vžy po nevydarenom pokuse povieme, že sme na tom určite lepšie ako bezdetné túžiace páry. Preto veľmi želám každej žene, aby sa jej to podarilo!!! 🙂

adra17
17. jan 2009

Tina a ty sa kedy chystáš na tretí pokus? Alebo si už začala?

ywushka
17. jan 2009

monajs:ja mam taky 2 neuspesne IVFka,ale taky to nevzdavame!Jdeme na laparku v unoru a pak treti kolo!Uzjsem premyslela,kdyz nevyjde treti,ze hnes asi zkocime na ctvrte,i kdyz jsme puvodne rikala,ze po tretim neuspechu bych to na nejakou dobu odlozila,ale clovek si asi porad rika,ze to treba vyjde zrovna ten a ten cyklus....
A holky kdyz jsme mela 1.IVF bez ET,tak by jsme meli mit jeste 4.IVF proplacene od pojistovny ze???Nebo uz by jsme si ho i tak hradili cely??Kazdy rika totiz neco jineho a ja jsem z toho jelen

kikina666
17. jan 2009

Ahojte,

mam za sebou 2.IVF a teraz cakam ako sa budu vyvijat embryjka v skumavke.
Zostalo mi 22 ampuli fostimonu, ak by mala niektora z vas zaujem, predam za cenu doplatku, expiracia 07/09.
Nie je problem ich dorucit kdekolvek na Slovensko alebo do Ciech.

kikina

ceertica
17. jan 2009

ahojky,ywuska ja som mala tiež jedno ivf bez transferu a ratali mi to normalne ako cele,takže štvre ivf som platila ako samoplatca.To by si sa musela dohodnut s lekarom aby neodovzdal poistovni podklady o vykonaní zakroku.tak držím palce.

ywushka
18. jan 2009

no uvidime,treba treti vyjde a ctvrte uz by jsme pak ani nepotrebovali!Ale kdyz totiz o tomto rika neco jineho!!!Nekdo rika,ze pokud nedoslo k transferu,tak by cele 4IVF melo byt zase proplecene (samozdrejme krome leku a nadstandartnich potreb!!)

ceertica
18. jan 2009

to je síce pravda ale zatial ani jedno centrum čo viem,od viacerých bab ktorým sa to stalo neurobilo to ,že by si nedalo cez poistovnu preplatit cely zákrok.Ty ako laik nevieš ako to funguje a preto to zneužívaju.V tom momente nerozmýšla ani jedna z nás nad tým čo platíš a čo nie,a ked sa potom neskor spýtaš tak ti povedia že protokol už dali poistovni a neda sa to vrátit.Čo si vyfakturuju vedia len oni,maš jedine možnost zistit si cez poistovnu a aj tak nič neurobíš,lebo nemáš čo.Tak to funguje bohužial.Pokial by si sa stažovala tak sa bohužial rozluč s tým že by ta nejake centrum ešte niekedy zobralo.

monajs
19. jan 2009

Ahoj kočky,
Iw-já mám pocit,že někde tady holčina psala,že to měla jako ty bez ET a že jí to nepočítali.Ale to ti řeknou asi nejlíp v Caru.Kam vlatně jezdíš,jestli se můžu zeptat?
No já se na 3 IVF strašně těším a říkám si,že to teď musí vyjít 🙂 .Zrovna rušíme kvůli tomu jedno stavebko,ale co už.Budeme asimuset zase na PGD. ☹ No muset asi ne,ale nebudeme to riskovat bez něj.Minule jsme měli z 10 embryjek 5 genet.OK.A tak máme strach,že by nám mohli dát s mojí smůlou zase ty nedobré. ☹

lulush
20. jan 2009

ahojte, som tu prvykrát....
nieco o mne..mam uz sice dve deti..ale som par rokov rozvedena , s mojim partnerom by sme chceli babo -on deticky nema, bohuzial ma dost zly spg, moje vysledky su ok. Prave nam poistovna odsuhlasila ziadost na IVF -ICSI. Co - to uz mam prestudovane..cakame este na geneticke testy, maju byt koncom februara. Zhruba viem ,co nas caka...ale mam dilemu...dat jedno, alebo dva emryjka...dat na prvy pokus jedno a potom na druhy viac..?? prosim vas, aka pauza by mala byt medzi prvým a druhym pokusom? Mozete mi napisat vase skusenosti? dakujem

larita112
20. jan 2009

ahoj lulush, jedno alebo dve o tom je najlepšie sa poradiť s lekárom a s embriológom... tiež som mala raz takú dilemu, ale rozhodla som sa podľa ich odporúčania...
a o tej pauze medzi pokusmi si nie som teraz istá, koľko by to malo byť... to záleží od viacerých okolností... keď budeš mať výsledok negatívny a budeš mať aj zmrazené embrijká, tak môžeš ísť hneď v ďalšom cykle, ale ak by si znovu mala absolvovať celý proces IVF aj s injekciami, tam je potom dlhšia pauza...
ale nerozmýšľaj na druhým pokusom, pretože musíš veriť, že hneď prvý dopadne super a budeš tehu... držím palčeky 😉

adra17
20. jan 2009

Aho,j Lulush, Larita má pravdu, že zbytočne už rozmýšľaš dopredu, ale ja to poznám... Pre pokoj duše, že? My sme si dali žiadosť na ďalšie IVF dva mesiace po neúspechu. Vlastne hneď ďalší mesiac po nevydarenom ET sme mali mať KET, ale sa nekonal, tak na ďalší mesiac sme dali žiadosť, tak, aby vyšiel ďalší odber 3 mesiace po predchádzajúcom. Inak to vraj poisťovňa neschváli.

simiatko
22. jan 2009

ahojte kočky, mne dnes doktor objavyl citu v maternici a to už mám brat od 26.1 proveru na IVF.Idem na 1x,už ste niektorá o takomto probléme počula? ak niečo viete tak mi poradte prosím, som zúfalá a bojím sa.

adra17
22. jan 2009

Ahoj simiatko, aj ja mám cystu a to som už po 2 laparkách, doktor o nej vie a necháva ju tam. Teraz začínam 3 IVF s megadávkami hormónov a dnes som sa pýtala doktora, či to na tú cystu nejako nevplýva a opačne a povedal, že nie.

simiatko
23. jan 2009

ahoj adra ,ja idem zajtra na vyšetrenie tak som zvedavá čo mi vlastne ide povedat doktor.mám aj bolesti tak preto mám strach,stále mám taký pocit ako by som mala menzes lebo vtedy mávam sem tak prudšiu boles alebo si stále všetko cítim.Snažím sa držat v teple aby som ani neprechladla ale ked namna sa voláko furt niečo nalepí,ja tomu už nerozumiem.Zajtra sa ozvem ako som dopadla papa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre