Do kedy skúšať IVF?

katkapk
18. nov 2008

Ahojte som tu taka skoro nová tak by som rada prebrala otazočku do kedy skúšat IVF ja má za sebou 4 neúspečne IVF tak čo dalej? skúšat? neskúšať? Je tu niekto taký neuspešný ako ja?

dicinka1
18. nov 2008

katka je ich tu kopu..len treba hladat... 😉 jednej vyslo az 7 ivf.. 😵 😵 😵

zuzla80
18. nov 2008

Katka ahoj - ja mám za sebou 3IVFka - a dokopy 6transferov, ten šiesty skoro vyšiel, ale žiaľ nás postihlo to čoho sa všetky tehuľky bojíme - missed abort v 8tt ☹ Máme ešte 3mrazáčikov-snehuliačikov a určite si po nich čoskoro pôjdeme a verím, že to už bude posledný transfer a ak by to náhodou nevyšlo (ale strašne verím, že áno), určite to s mužíkom nevzdáme a sme odhodlaný bojovať pokiaľ sa to nepodarí, ale už to asi budeme riešiť formou softu v ČR.
Ja cítim, že raz ten boj vyhráme a už sa na to obdobie hrooooozne teším 🙂 😵

tangerka
18. nov 2008

Ahoj Katka , ja mám za sebou 3x neúpešné IVF a určite pojdeme ďalej , netreba sa vzdávat.Ja viem , že je to veľmi psychicky naročné , ale treba sa znovu "otrepa" a bojovať ,ak viete čo chcete a pokaľ sa zdravotne dá.Drž sa a neklesaj ,musíme sa podporovaŤ!!!!!!!!!!!!

riska
18. nov 2008

katka, ja by som na tvojom mieste skúšala až do prechodu 🙂 ale záleží, či sa na to citiš a či si nevyberieš inú cestu ako mať dieťa - napr. adopciu... držím ti veľmi palce 🙂

katkapk
autor
18. nov 2008

Baby a máte takú hranicu do kedy skúšať? ja som mala 3x a dosť ale aj tak som to riskla a nič z toho.
Má to vobec význam isť dalej?

katkapk
autor
18. nov 2008

Riska na adopcii sa uz pracuje trosku je to zdlhave ale pomáha to myslieť pozitívne, len to IVF ubíja moc

zuzla80
18. nov 2008

Katka moja hranica je bábo 😵 😀
Ale ako baby píšu, je to dosť psychicky náročné a pokiaľ na tom budem psychicky ok a manželik ma bude podporovať, tak ako doteraz, tak aj do prechodu ako napísala Riska 😀
Katka a neskúšali ťa posielať na nejaké vyšetrenia napr. imuno?

staza
18. nov 2008

Ahoj.Tú otázku si aj ja kladiem často.Mám za sebou 3xivf,5xket a momentálne som po 4ivf a dnes som 6 deň po et.Mám obavy či to tentokrát vyjde ale je to stále 50 na 50.Neviem ale ja si stále hovorím,že raz to musí výjsť.Lenže ja už nechcem dlho čakať my už na ten zázrak čakáme 11 rokov.A po každom neúspechu som bezradná neviem ako dalej a nechápem prečo sa nedarí.Takže ja som zatiaľ rozhodnutá skúšať ale verím,že to teraz vyjde.Veľa síl vám prajem.A určite sa oplatí ísť dalej len to je už náročnejšie na peňaženku.

katkapk
autor
18. nov 2008

zuzla mam neplodného manžela ktorému sa spermiogram nezmenil ani po uživaní Profertilu, vyšetrenia mame za sebou úplne všetky možne a nemožne proste embria su vždy ok ale mrcha to prekazí,

katkapk
autor
18. nov 2008

staza to mi je luto 11 rokov hmm my skúšame 3 roky vždy mam 11 a viac vajíčok, oplodnia 7-8 a ked ideme na ET sú vždy len dve na vloženie. Ja už idem na teoriu že prírodu neoklames......

zuzla80
18. nov 2008

Katka u nás je to na oboch stranách - ja mám PCO a mužík zlý spermiogram. Mňa teraz doki poslal na hematológiu kvôli potratu, a tiež už máme aj genetiku aj imuno za sebou.
Inak baby ak vám môžem odporučiť - taký babský recept - chilli - prekrví to dobre maternicu, a veľa babám tu na fóre pomohlo. Tak vyskúšajte, možno to pomôže.
Stazka držím palce, aby to tentokrát už konečne vyšlo a mohli ste sa už konečne po 11rokoch tešiť 😉

staza
18. nov 2008

no jednoznačne je to ťažký boj.Vy ste si podali žiadosť o adopciu?Aj my sme už o tom uvažovali aj by sme určite chceli ked nebude iná možnosť tam ma trošku trápi to čakanie ale zatiaľ to skúšame s ivf.Neviem ešte ako dlho to fakt musí prísť ten čas aby som si povedala že už dosť.Ja som mala stále 20 vajíčok a potom aj ohss.Teraz som zmenila car na ten 4 pokus a mala som 12 vajíčok a tentokrát som nemala ohss čo som veľmi rada.My podstupujeme kvôli manželovi ivf má zlý spermiogram.

staza
18. nov 2008

dakujem zuzla verím,že sa všetky dočkáme 😉

zuzla80
18. nov 2008

Stazka jasné, že sa dočkáme 😉
Tuším sme na tom podobne - aj ja som mala 1x21vajok s hyperstimulákom, ale strašne silným a potom sme zmenili CAR, tam som mala 13vajok a teraz naposledy 23vajok s miernym hyperstimulákom. A môžem vedieť do akého CARu chodíte? My do Heliosu v Martine.
A čo sa týka adopcie, tak sa zatiaľ na to necítim, ale ak iná možnosť nebude, tak určite na to pristúpim, ale zatiaľ nad tým nerozmýšľam, lebo verím, že ak sa mi už podarilo otehotnieť, tak je to len otázka času kedy sa to opäť podarí - teda modlím sa a verím, že to tak bude.

staza
18. nov 2008

Zuzla tak teraz chodíme do car Gyncare v Košiciach.Ja som mala tiež silné ohss aj s hospitalizáciou a teraz len taký nábeh ale nič z toho nebolo.No ja som ešte nemala ani raz pozitívny test preto sa bojím teraz testovať ale snád raz sa mi tiež ukážu tie dve tučné čiarky.A adopciu si nechávame ako" zadne dvierka" zatiaľ.No aj ty si už prešla svojim a ešte nevieme čo nás čaká.Ale kým veríme tak sa to dá a my ženy sme silné.

zuzla80
18. nov 2008

Pokiaľ máme vieru a nádej, tak to určite dokážeme. Môj mužík stále tvrdí, že pokiaľ máme vajíčka a spermie šanca je stále 🙂
Inak Stazka aj ja som bola hospitalizovala pri 1.ohss - boli to najstrašnejšie dni v mojom živote, keď si na to spomeniem tak mi je z toho nanič.
Gyncare poznám, ja som predtým chodila do splnu.

staza
18. nov 2008

aj ja som predtým chodila do splnu ale som prešla lebo som si povedala,čo ked zmena pomôže.Tak mi pomohlo zatiaľ v ohss a výsledok uvidime.Moja kamaratka tiež prešla do Heliosu a oplatilo sa jej už má dvojičky.Takže ja si myslím kým máme voľbu tak to využime.Ja som pri poslednom ohss povedala,že to je asi môj koniec,že ked to prežijem už nebudem skúšať.Ale mne to nedalo a preto som zvolila zmenu.Možno sme aj spolu chodili do splnu len o tom nevieme.Stretla som sestričku zo splnu tak sa jej mám ozvať aký výsledok bude ona je strašne zlatá.

zuzla80
18. nov 2008

Veru tie pocity po ohss boli strašné - to bol jeden z dôvou prečo som zmenila car a doteraz som to ani raz neoľutovala. No ja som chodila do splnu pred dvoma rokmi, tak možno sme sa tam aj stretli 🙂
Sestrička bola a je stále úžasná a úžasne ľudská, tak verím, že jej zahlásiš len pozitívny výsledok.

staza
18. nov 2008

aj ja verím.V pondelok idem na krv tak sa uvidí.A teraz sa chystáš na ket alebo si si dala pauzu?

dicinka1
18. nov 2008

staza..ja som mala dost silne ohss....je vacsia sanca ze otehotnies..pretoze tie hormony babo velmi potrebuje..az 90 % zien po ohss otehotnie..ja som si davala jedno mimco...nepriznala som sa hermimu,ze sa mi tazko dycha..a je mi zle..povedala som mu,ze ma dolu boli..atd..alle to je vsetko..tak mi povedal,ze bud si dame 1,alebo nic..tak som riskla..a vyplatilo sa..ver,ze teraz sa to podari,ked mas ohss..urcite..

staza
18. nov 2008

dicinka ja nemám teraz ohss mala som nábeh po punkcii ale za tri dni ma prešlo.Dala som si PK a na prenos som išla v pohode akurát mi hermi povedal,že mám zväčšené vaječníky ale to je normálne.A teraz som v pohode akurát sem tam pociťujem ako na krámy.Dnes som 6 deň po et.

majka11
18. nov 2008

Ahojte, ja sa tiež k vám pridávam. My sa trápime 9 rokov a máme za sebou 3xIVF a 4xKET, všetko bez úspechov. Teraz sa pripravujeme na 4 IVF a dúfam, že to tentokrát vyjde.

staza
18. nov 2008

ahoj skoro ako ja.Ja som teraz čerstvo po 4 ivf a veľmi som rada,že je ten modrý koník.Tak som si aj zohnala potrebné lieky lebo ináč je to veľmi drahý špás pre samoplatcov.Asi aj ty tak riešiš.Tak ti držím palce nech tá štvorka prinesie šťastie. 😉 A do ktorého car chodíte?

majka11
18. nov 2008

Ahoj Stazka, my chodíme do Heliosu do Martina. Ja momentálne stimulujem a niekedy v pondelok by som mala ísť na odber vajíčok. Lieky tiež zháňam asi tak ako ty, pretože je pravda, že je to veľmi drahé. Ja mám dosť vysoké dávky, tak teraz ešte niečo zháňam, aby som to mohla dokončiť, pretože mi bude asi chýbať, ale hádam to nejako dobojujem. Aj tebe držím palce, nech to konečne vyjde.

cikyta
18. nov 2008

Zuzla má pravdu s tými papričkami. 😉
(Som toho jasný príklad.A aj Dicinka!A mnoho dalších.) 🙂

staza
18. nov 2008

majka ja som mala teraz malé dávky aj tak som dobre reagovala a som veľmi rada,že doky na to dohliadol mala som z toho dobrý pocit.Tak ja v pondelok idem na krv ale sa bojím aký výsledok bude čím som bližšie tým viac preto veľmi rozmýšľam testovať na 10 deň nech viem načom som.Mne ostalo v pere nedopichané 250iu ale puregonu je to škoda nepoužiť ja by som ti to aj darovala keby sa ti hodilo.

majka11
18. nov 2008

A ako je to vlastne s tými papričkami, to som ešte nepočula............

dicinka1
18. nov 2008

ciky ano....vlastne ano baby..asi mi to pomohlo..teda urcite 😀 😀 😀 😀 tie cili

lucula73
18. nov 2008

Zuzla,prosím ťa,aj ja mám PCO,manžel zlý spg,ideme do heliosu o týždeň,to nám teda navrhnú rovno IVF?som z toho na nervy,myslela som,že najprv dačo iné skúsia...no keď som si prečítala o tebe... ☹

lenka20
19. nov 2008

ahojte, aj ja sa pridavam - tesne pred 4.IVF - katka - dokedy skusat to je individualne, kazda z nas ma tu hranicu inde, pokial to zvladate financne a psychicky, tak do toho, niekomu vyjde prvy pokus, niekomu siesty... ako moj doky hovori - ono to vyjde, len vydrzat s nervami 😀
lucula - urcite podla SPG doky usudi, ci hned na IVF alebo sa oplati skusit nejake to IUI, pripadne planovany styk... predtym ti ale budu robit HP a mozno protilatky z krcka... ale nemusis sa bat - urcite sa v heliose budu riadit najma tvojimi nazormi, ak povies, ze IVF este nechces, tak vymyslia nieco ine...
zuzlicek ahooooj 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre