Do kedy skúšať IVF?

katkapk
18. nov 2008

Ahojte som tu taka skoro nová tak by som rada prebrala otazočku do kedy skúšat IVF ja má za sebou 4 neúspečne IVF tak čo dalej? skúšat? neskúšať? Je tu niekto taký neuspešný ako ja?

rebo
19. nov 2008

Ahojte, aj ja sa pripájam k tejto téme. Ja už tiež mám za sebou neúspešné 3 IVF. V októbri som mala ísť na 4. IVF, ale v Martine mi povedali, že je momentálne veľa žien, tak aby sme to presunuli na november. V novembri, keď mi mala prísť mrcha, tak pár dní predtým som chytila zápal vaječníkov a maternice. Zase z toho nič. Keď som im zavolala, tak ma presunuli znova na január. Som zvedavá, že čo mi zase do toho príde. Momentálne už 10 deň mi mešká menzes a už som z toho na nervy. Brala som dvojo antibiotík, k tomu pripočítam ten stres, tak nie je divu, že mi to mešká. Pravdepodobne je v tom "vyššia moc", ktorá mi bráni ísť na 4 IVF. Možno, že nie je na to správny čas. Beriem to tak.

zuzla80
19. nov 2008

Lenulik ahooooj 😀 😀 😀 Oki dnes máš?
Stazka teraz musím mať min. 3mesiace pauzu, chcem počať ešte na 2mrchy a potom rozbehnúť Ket - možno január, február. No ten mrcho príznak je fajn, juuuj nech tá motyka už konečne vystrelí 🙂
Lucula nám IVF navrhli ešte v prvom centre kam sme chodili a preto my sme išli do Heliosu s tým, že ideme už rovno na IVF. V helíku sú strašne ústretový a určite ak sa nebudeš na IVF cítiť, tak ťa do toho nútiť nebudú. Uvidíte čo vám navrhnú. Náš spermiogram je dosť zlý a ja kvôli PCO nemám ovulku, ale to nieje pri PCO pravidlo. Ovulka sa dá riešiť aj napr. tabletkami. Tak sa držte, určite budeš mať z Helíku dobrý pocit a niečo vyrieša.

katkapk
autor
19. nov 2008

Ahojte tak vám prajem vela štastia ja už nemam takú odvahu skusiť to 5 krát ale možno ma raz trkne a pojdem skúšať.Zajtra idem odovzdať papiere na adopciu a potom už len čakať na malý voňavý zázrak

zuzla80
19. nov 2008

Rebo všetko zlé je na niečo dobré a možno november by nebol úspešný a január bude 😵

orsulka
19. nov 2008

ahojte.....tak som tu aj ja.....som 3x nesspesne IVF a 2x KET...resp...jedenkrat sa to uchytilo, ale bohužial mimo maaternice a tak musel pravy vyjickovod von.......ideme teraz skušat 4x IVF ako samoplatcovia...tiež som stastna, že je tato stranka, lebo sa mi tu podarilo pozhanat lieky na stimulaciu.....
opytala by som sa, čo je ohss ??????
co sa tyka toho, že do kedy ????????? tak u mna je tak, že este tento krat to skušame ako samoplatcovia....potom už viac asi nie....skor pojdeme s papiermi na adpociu.....u nas nie je žiadny zdravotny problem, ani u mna ani u priatela....jednoducho sa len nevie zahniezdiť...

orsulka
19. nov 2008

...............................................a ešte bxy som tak isto poprosila niečo o tych chilli paprickach .....celkom ma to zaujalo.......diky 🙂))))

staza
19. nov 2008

Ahojte.Katka,musíš plánovať veci ako sa na to cítiš.Ved nikdy nevieš kedy znovu skúsiš ivf môžeš aj potom ked už budeš mať doma dieťatko po adopcii.Moja kamarátka si tiež adoptovala pred páru rokmi a je strašne zlatá.Mala vtedy okolo dvoch rokoch.Chceli by ste malinké alebo už trošku väčšie?Prajem ti veľa šťastia a aby ste nemuseli dlho čakať.
Zuzla,takže nový rok dúfam bude aj pre teba plodný aj pre nás všetky.

staza
19. nov 2008

orsulka ohss je ovarialny hyperstimulačný syndrom.Je to prehnaná reakcia vaječníkov pri stimulácii.

katkapk
autor
19. nov 2008

Ahoj staza do žiadosti sme si uviedli od 0-3 r.a adopciu sme riešili už po druhom neuspešnom pokuse IVF.ale až teraz sme sa odhodlali ist na úrad, pani nám povedala že cca do roka, trošku sa bojím tých papierovačiek atd ale dúfam že to bide ok.

cikyta
19. nov 2008

Mesiac pred stimulkou a v stimulke,ked si na injekciach skús papať tak každý druhý den zo 3 kusy papričiek.Kludne tie sušené kúpené.Oni sú liečivé a prekrvujú vnutorné orgány,vrátane maternice a taktzvane vypália červa a škodliviny v brušku.Potom ked ti už vložia embrijko už ich nemusíš papať a už len čakaj...................Po ET už nepapaj papričky!Len pred tým! 😉

rebo
19. nov 2008

Zuzla díky, beriem to aj ja tak.
Tie papričky neviem, či by som zvládla jesť. Ja nemám rada nič štipľavé. To by bol pre mňa asi veľký problém.

cikyta
19. nov 2008

Rebo,ked to zješ spolu s mäsom,či zemiakom a zahryzneš do nej len 1-2krát a preglgneš,ani nevieš,že si ju zjedla.

orsulka
19. nov 2008

cikyta...dakujem...ja to aurčite vyskušam...ja mám rada pikantne veci, pre mňa to nebude problem.....a viem, že vyskúšam čokolvek, ak to má zabrať....takže v decembri začinam 🙂))))

orsulka
19. nov 2008

katkapk.....som si tiež zisťovala veci okolo tej adpocie.....a po vyplnení žiadost vraj cca 3 mesiace trva take to preverovanie cez psychologa a podobne, financne zazemie a rodinne zazemie.....a po tych 3 mesiacoch vedia toto schvalit a zapisat par do poradovnika......

zuuuzana
19. nov 2008

ahojte baby mna tiez tie papricky zaujali ja sice nemam skusenosti s ivf ale mam za sebou 2 mimomaternicove tehu takze mam len jeden vajickovod zevraj priechodny. skusame od oktobra opat. myslite ze si to mozem tiez kupit? a este kde ? maju to v lekarni? alebo sa to da nejako online objednat. zijem v zahranici a tu to asi nezohnam ☹

cikyta
19. nov 2008

Zuuuzana,normálne medzi koreninami klasické sušené v sáčku v potravinách to majú.(Dicinka ich má v albume odfotené)
Ale papaj to len cez menzes,potom po nom ja neviem pár dní a ked si budeš myslieť,že si možno už tehulka,aj ked 1 den,už ich nepapaj.
Len si nimi prichystaj maternicu 😉

dicinka1
19. nov 2008

vyskusajte to chilli..za to nic nedate...ale ako ciky pisala..pred et...ked uz mate babetka v bjusku..tak uz nie!!! 😵 😵

orsulka
19. nov 2008

baby ja znovu zopakujem!!!§ tak ja to idem skusať!!!!! a idem pozriet dicinkine foto!!! nech nekuúim blbosť...🙂))))))))))))))))

orsulka
19. nov 2008

ok...videla som......dik dici....

cikytka...co mas nove????????? nemas dalsie brusko odfotene????

dicinka1
19. nov 2008

jasne..nemusis presne take..proste chilli...ak vam to nepomoze...urcite vam to neuskodi... 😀 😀 😀 tak to vyskusajte ...ja som papala tak ako mi ciky kazala..3 denne...ale ja som nejedla..len som hltala a zapijala vodou..ale skuste tak ako robila ciky..je to urcite ucinejsie 😉

zuuuzana
19. nov 2008

dakujem cikytka. tak skusim tu pokukat a ked nie tak som coskoro na sk 🙂

cikyta
19. nov 2008

Orsulka,nie.Pred týždnom som fotila to bruško v albume,tak teraz ešte počkám chvílu,aj ked sa mi zdá,že tento týžden sa rozrástlo asi najrýchlejšie.Aj zle mi už prestalo byť.Bolo na čase v 17tt! 😝
A čo mám nové.Včerajšie krvné testy na dawna,rázštepy atd dopadli OK a vizeráme na zdravé bábätko,tak som samozrejme šťastná a spokojná.
Lezie na mna čosi.Mám bolavé hrdlo,tak sa musím "kurírovať"teraz.No vlastne idem teraz venčiť a do lekárne pre 60%lieh na moje "pichačky".Zatial pa kočky. 🙂

orsulka
19. nov 2008

takžae pre info.....dikytka.....papať cez len cez menses a kusok po nom?????, alebo kompletne mesiac pred stimulkou......a počas stimulky??????????
nie, že to budem tlacit cely mesiac a prepalim si zaludok .-))))))))))) 😀 😀 😀 😀

cikyta
19. nov 2008

Orsulka,ja som ich jedla 3 mesiace pred umelým oplodnením.
Ja mám papričky vlastne rada.
Ale to,aby to kočky papali aspon prvý cyklus som písala pre tie,čo sa boja a nelúbia ich papať.Takže sa neboj.Len ich jedz tak 2-3 každý druhý den.Viac ani nie.........A ked bude bábo dnu,netreba ho už zbytočne dráždiť a provokovať a zbytočne už prekrvovať maternicu-už je jej to jedno a bábätku treba dať potom klud a už radčej kod do seba jogurtík mieto papričky.

cikyta
19. nov 2008

oprava:-hod do seba....
nie kod do seba 😀

orsulka
19. nov 2008

dakujem za vysvetlenie....ako pisem ani ja s tym nebudem mať problem, lebo pikantne veci zbožnujem......

cikyta
19. nov 2008

A vieš čo bola sranda?
-Ze som si na ne tak zvykla,že bolo hrozné sa s nimi po otehotnení rozlúčiť.Mala som na ne ukrutnú chuť ešte dlho!
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No ja už ozaj letím.pa

orsulka
19. nov 2008

😀 😀 😀 😀 😀 pa a diky....

staza
19. nov 2008

katka, ked do roka tak to sa dá vydržať to je ešte celkom dobrá čakacia doba.Mňa len tá birokracia odrádza tie papierovačky ale aspoň už budeš vedieť čo a ako a budem sa môcť poradiť s tebou keby sme sa aj my rozhodli pre ten krok.

orsulka
20. nov 2008

dobre rano 🙂))) informujem, že chilli papričky kuuupene!!!!! .-)))))))))))))))))))))
dnes si dám ....3x !!!!!! 😝 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre