Do kedy skúšať IVF?

katkapk
18. nov 2008

Ahojte som tu taka skoro nová tak by som rada prebrala otazočku do kedy skúšat IVF ja má za sebou 4 neúspečne IVF tak čo dalej? skúšat? neskúšať? Je tu niekto taký neuspešný ako ja?

adra17
23. jan 2009

Simiatko, nikdy sa neboj dopredu! Viem, že sa to ľahko hovorí... Ja si tiež niekedy pripadám ako invalid, keď každý deň nad niečim vzdychám. Raz mi je to, potom zase to...Vždy si ale nakoniec, chvalabohu, poviem, aká som trúbka, lebo som stresovala ceeeeeeeelkom zbytočne. A to Ti vlastne pri akej príležitosti objavil tú cystu? /Myslím či si bola na preventívke alebo tak nejak/. Som zvedavá, čo Ti povie lekár. Neboj sa, všetko sa vyrieši. Ja zas celý deň rozmýšľam nad tým , či od zajtra začínam s IVF, alebo až o mesiac a nič som nevymyslela. Ráno musím volať do CAR-u. Tak zajtra...ahoj

simiatko
24. jan 2009

Ahoj adra,ja som išla ku doktorovi lebo som si myslela že som prechladnutá lebo ma bolelo všetko od spodku a už od pondelka mám začat drat proveru tak som sa chcela dat preliečit.Doktor mi na ultrazvuku zistil že mám 3,5cm cistu a tak ma nastrašil že som hned volala do centra nech ma vyšetria.Dnes som bola na vyšetrení v centre a tam mi dokor povedal že mám cistu 4cm ale že ideme do oplodnenia.Bola som taká štastná že sa nič vážne nedeje že som skoro vyskočila z kože.Takže od 26.1 začínam brat proveru potom si budem pichat menopur a decapeptil a vo februári už budem mat pod srdiečkom moje babuliatko.huráááááááááá ideme do toho a my to zvládneme.Zajtra mi napíš či si žačala aj ty s IVF?

adra17
25. jan 2009

Ahoj, simiatko, tak som rada, že sa môžete do toho pustiť a aj my sme sa nakoniec rozhodli, že začíname- takže začali sme 24.1.2009 a veríme, že sa to na tretí pokus vydarí. /Máločo sa nám podarilo na prvý krát😉/ Tiež som mala všelijaké pochybnosti, lebo v decembri som bola na laparke a odvtedy mi stále niečo bolo. Myslela som si, že mám zápal moč. ciest alebo som prechladnutá, alebo niečo nie je v poriadku... Ale bola som na kontrole a všetko bolo dobré, tak sme sa do toho pustili. No ja mám krátky protokol, takže začínam zároveň s menzes. Mávam vždy riadne bolesti, tak teraz to musím vydržať bez tabletiek od bolesti, čo je ťažkééééééé. Ale vždy všetko zvládneme, keď musíme, no nie? Tak veľa šťastia do úspešnéhp začiatku a ešte úspešnejšieho konca!!!

simiatko
25. jan 2009

Ahoj ,no ani si nevieš predctavyt ako si ma potešila že už ideš aj ty dotoho.Držím Ti palce s celého srdca Ti to prajem a teším sa ako si budeme písat kolko sme už pribrali atd.Ty teraz maroduješ? ja som už skoro rok doma kôli ivf,ešte že mám takého super priatela.Ináč ak by si si chcela somnou blišie písat tak som aj na skype ale pod iným menom.Zatial sa držkajte. 😵

bakosko
25. jan 2009

ahoj adra 17 ja som si ties vybrala datum 24.1.ale ja na 2pokus 1 nevysiel ☹ tak skusim ak sa to nepodary pojdem 3krat ja som zatial bola len na pohovore a brali my krv a manzel ma ist na spermiiogram vraj sa mu skoncila zaruka spred 2rokov 😀 ma oligo pol na pol tak si to aspon ja vysvetlujem zatial caute

adra17
25. jan 2009

Ahoj bakosko, Ty máš dlhý alebo krátky protokol? A už si začala s liekmi?

simiatko
10. mar 2009

Ahojte kočky, no už ste sa tu dlho žiadna neozvali ?! ja už mám po celom Ivf-ku a teraz už len čakám či sa nám ujalo a týmto by som sa Vás chcela opýtat že kedy ste si robili tehotenský test " v ktorom dni " ? Dakujem za otpoved a ozvyte sa tu niektorá,pa

lieenka13
20. mar 2010

simiatko, drzim potichucky palceky 😉
Mna IVF mozno v buducnosti len caka. Nevies mi poradit aka je asi cakacia doba v poradovniku? Prip.v ktorom centre si bola?

j1111
21. mar 2010

Ahojte babenky , mna s manzelkou bohuzial caka taktiez IVF ale dufam ze so stastnym koncom. Kedze uz sme v poradi a caka nas ta "sranda" v 4/2010 chcem sa informovat co je to dlhy resp. kratky protokol. Mame uz prvy pohovor za sebou ale protokol mame podla coho pojdeme ale aky to neviem.
thanks. Drzte sa.

domika007
24. mar 2010

ofinka - 30. jan o 20:24
ahoj kolegyne.
rada by som sa dozvedela, ci je medzi vami niekto, kto siel za babatkovskym cielom veeeelmi dlho, kolko ivf ci IUI ktora z vas absolvovala, kym sa jej podarilo mat dietatko v naruci. potesilo by ma povzbudenie, ze aj ked uz ste to vzdavali, sli ste predsa len do x-teho pokusu a oplatilo sa. mnohe to vzdavaju uz po prvom pokuse cez centrum, ale ci sa predsa len neoplati bojovat viackrat?

sabina897 - 31. jan o 08:09
Ahoj ofinka, ja viem o jednej babe čo skúsila IVF 11x !!!! a majú doma zdravú dcérku. Takže určtite to netreba vzdávať po prvom ani druhom pokuse. Určite sa to skôr či neskôr podarí. Treba veriť a hľadať možnosti, vybrať si centrum kde Ti to vyhovuje. A snažiť sa byť v pohode, aj ked je to veľmi veľmi ťažké, niekedy 🙂 Držim palce

mima263 - 31. jan o 08:30
Kolegyňa 🙂 a na aký účel budú použité tieto informácie?

ofinka - 31. jan o 14:16
sabina, dakujem za povzbudenie. mima, neviem, co myslis tym ucelom. na co tu sluzia ostatne temy? aby clovek ziskal trochu povzbudenia a nadeje, alebo sa mylim?

mima, neviem, co myslis tym ucelom. na co tu sluzia ostatne temy? aby clovek ziskal trochu povzbudenia a nadeje, alebo sa mylim?

mima263 - 31. jan o 15:32
No tak prepáč, ale trošku divný názov témy na to aká je to citlivá vec, prvý príspevok, v ňom nič o tebe ...

mima - 3. feb o 13:43
ahojte, myslim, ze dobra tema, mozete sa ozvat na kolky krat vam to vyslo ? urcite to povzbudi nas ostatne, ze to netreba vzdavat, mna osobne tiez zaujima kolko krat to skusali ostatne baby a kedy to konecne vyslo my sme to skusili zatial raz, ale nedoslo ani k transferu embrya, lebo sa prestalo vyvijat a mali sme len jedno embryko, no a nateraz to moj manzel vzdal, ja nie, tak ho este skusim prevedcit 😉

samia28 - 8. mar o 20:06
ahojky...je to dobre na povzbudenie...ale na druhej strane nie velmi na psychiku, ked si uvedomim, ze niekto tym musel prejst 11x ...kolko nervov ich to musela stat...a trpezlivosti...cim ja napr. neovplyvam 😠 mima, preco ste mali len jedno embryo? nemali ste dostatok vajicok?? 😔

sofokleska- 22. mar o 14:48
ale tiež všetko zavisi aj od financii....mna pravdepodobne tiež čaka prve IVF a ked sa to nepodari....,aj keby som chcela isť aj na druhe tretie tak kvoli financiam sa to neda ☹

megynka - Včera o 13:02
ahojte kočky, tak ja sa chystám na 4.IVF a to bude moje posledné, pretože na viac by som aj mala aj by som si možno požičala ale ak by sa toto nepodarilo akože sa musí podariť, ale ak nie tak viac už nie som ochotná do seba ládovať hormóny a vyhadzovať peniaze a znovu dookola sa trápiť a prežívať tie nervy 😉 takže u mňa je to 4 a dosť, ale toto štvrté mám tušáka sa podarí 😉 🙂 držím vám všetkým palce a veľa optimizmu a hlavne žiadny stres 😉 🙂

rena31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zufalka
10. apr 2010

ahojte,mam za sebou 5 IVF-všetky neúspešne,všetky v rovnakom centre,teraz sa chystam posledný a dúfam že úspešný pokus! 🙂 ale v inom centre.Držím vam všetkym palčeky 🙂 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre