Doc. Tomáš odišiel z CAR Helios

annamariaa
21. sep 2007

Ahojte snažilky,
som jedna z Vás ktorá má problém s otehotnením a začítala som sa do diskusie o Heliose. Bola som pacientkou Doc. Tomáša, keď tam ešte pracoval. Práve pre jeho ľudský a odborný prístup sme sa aj s manželom rozhodli, že odídeme z Gynfive a prejdeme do Heliosu. O to viac som zostala nešťastná, keď som sa dozvedele, ža odišiel. Najskôr ma v Heliose 2 mesiace ťahali doslova za nos, keď mi tvrdili, že je na PN a vráti sa, a nakoniec mi potom povedali, že už tam nebude robiť.
Pretože chcem byť liečená skutočnými odborníkmi, zisťovala som si, že Doc. Tomáš bol aj odborným garantom Heliosu. Po jeho odchode si síce našli garanta - Doc. Bielika, ale keďže tento je primárom v Banskej Bystrici, v Heliose sa o všetky pacientky stará len Dr. Krajkovič, ktorý má len jednu gynekologickú atestáciu a sám by vôbec nemal vykonávať umelé oplodnenie. Chcem všetky snažilky na to upozorniť, pretože viem čo to je bojovať o dieťatko a keď už sa mám do toho pustiť, tak to musia byť naozaj odborníci a nie nekvalifikovaný personál!!!!!!!
My s manželom sme sa rozhodli zmeniť centrum. Bojím sa totiž, že v prípade nejakej komplikácie by v Heliose nemuseli vedieť pomôcť.
Počula som, že Doc. Tomáš bude v krátkom čase spúšťať nejaké súkromné zariadenie, keď sa dozviem, hneď Vám dám vedieť.
Pozdravujem všetky snažilky!
annamária

milacikova
21. sep 2007

Anamaria, to ze Tomas odisiel je velka skoda, bol odbornikom akych je malo, ale.
Tento prispevok podla mna nie je vhodne spisany uz len koli tomu ze moze vyvolat u ostanych pacientiek ktore do Heliosu chodia zbytocne obavy a pride mi to ako zastrasovanie, no a pokial je to pravda ze nie je Krajovic opravneny robit IVF tak by uz davno niekto kompetentny zakazal toto vykonavienie a vobec cinnost celeho CAR.

luciaz
21. sep 2007

Ahojte, ja som absolvovala 2 cykly IVF - v ISCARE a GYnfive - neúspešne. Na tretí krát som chcela ísť do Heliosu, pretože mi odporučili jedného z najlepších odborníkov na neplodnosť u nás - Doc. Tomáša. Ale kým som sa tam dostala, už bol preč. Čo sa týka odborného garanta, máš pravdu annamária v tom, že by mal pracovať v centre, lebo keď sa niečo stane, on by mal garantovať bezpečnosť zdravia pacientky. Píšem to z vlastnej skúsenosti, lebo aj v Gynfive sa o mňa staral Dr. Harbulák a v Iscare bo stále Doc. Války, ktorí sú šéfovia centier a neviem si predstaviť, že by takúto vážnu prácu robil nekvalifikovaný človek!!!!

milacikova
21. sep 2007

Tak toto mi pripada ako cista provokacia, 😠 , 2prispevky na tuto temu a 2 z toho dnes novo registrovany uzivatelia

annamariaa
autor
21. sep 2007

Ak si myslíš, že napísať pravdu je provokácia, tak potom si na tom veľmi zle. Jednoducho som chcela konečne upozorniť pacientky s podobným problémom na to, aby si dávali pozor na odbornú spôsobilosť ich lekárov. To že som sa registrovala dnes predsa neznamená, že chcem niekoho provokovať, len si naozaj myslím, že ak si súdny ☹ človek, nedáš sa predsa liečiť človeku, ktorý na to nie je spôsobilý!!!

milacikova
21. sep 2007

Nemam v umysle sa tu natahovat ani nikoho sudit ci odsudzovat, mna len zarazil styl akym to bolo podane mna osobne to dost vystrasilo a to si myslim ze uz som presla vselicim 😒, dalej ide o to ze dalsia reakcia na prispevok bol hned v zapeti a zase hned novy uzivatel a potom dlho nik, kde su nazory od Heliosaciek? co si myslia ostatne?,jeden nazor?? hm, vies ja som sa uz osobne stretla aj s tym ze na diskusie chodia i pracovnici centier a zapajaju sa do diskusii ako pacientky, nebola to dobra skusenost takze som opartna co sa tyka netu, je len na kazdom ako to pojme a prijme, ak sa ta to nejakym sposobom dotklo ospravedlnujem sa

lenka20
21. sep 2007

annamaria - prepac, ale vyznas sa tak v problematike IVF aby si vedela s takou istotou tvrdit, ze Krajkovic nie je sposobily vykonavat IVF??? nebudem sa k tomu viac vyjadrovat, chodim do Heliosu ku krajkovicovi a som maximalne spokojna.

juja
21. sep 2007

lenka vidím, že ti to tiež nedalo a reaguješ, ja som napísala rovno, že tento príspevok je neetický, nemorálny, účelový a vykonštrulovaný 😠

ja som tiež s krajkovičom maximálne spokojná a tým som v tejto téme skončila

brita
21. sep 2007

Prosim administratora, aby uzamkol tuto temu, pretoze annamariin prispevok porusuje eticky kodex tohto fora tym, ze vedome ociernuje a siri zle meno Dr. Krajkovica zo sanatoria helios, ktory je clovek na svojom mieste a doktor s velkym srdcom a neuveritelnym profesionalnym pristupom. Pre istotu idem okamzite napisat este specialny mail administratorovi modreho konika, aby sa na tuto temu pozrel hned, ako to je mozne. Som neuveritelen sklamana, ako si niekto nieco taketo moze dovolit a urcite to tak nenecham!!!!!!!!!!!!

Pripominam eticky kodex tejto stranky:

Povinnosti používateľa
Používateľ berie na vedomie, že pri využívaní služieb na serveri sa nesmie správať v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky a/alebo so všeobecnou morálkou, a to nesmie žiadnym spôsobom:

- uvádzať nepravdivé, neoverené, zavádzajúce alebo klamlivé správy o treťom subjekte, resp. najmä v prípade, ak takéto informácie o treťom subjekte môžu spôsobiť inému subjektu prospech; obchádzať vyššie uvedené zákazy.

brita
21. sep 2007

Odkaz pre ostatnych: Annamaria sa dotazovala na Dr. Tomasa velmi nenapadne dvakrat raz ako Zdenka a raz ako Janka - 11.7 a 9.7. - mozete si ostatne kocky pozriet, na web stranke Sanatoria Helios, v casti Casto kladene otazky, kde odpoveda Dr. Krajkovic. Jej IP adresa, z ktorej prispevky posiela, ju prezradila. Ide o tu istu osobu.

milacikova
21. sep 2007

Takze overila som si IP adresu, budete velmi prekvapene odkial tieto prispevky idu. NsP F.D.Roosevelta Banska Bystrica waaaaaw.

brita
21. sep 2007

Milacikova-dakujem.

No vyborne, annamaria. Nechces nam povedat, co si zac? Nehanbis sa ociernovat doktora Krajkovica na ukor niekoho ineho? Doc. Tomas je nepochybne odbornik na svojom mieste rovanko ako Dr. Krajkovic. Ale kto ti dava pravo kydat na Krajkovica? Hanba ti! 😠

poleva
21. sep 2007

AKO VIDíM TAK O čO TU IDE ?

altea
21. sep 2007

no annamaria
vyrazila si mi dych,to snáď ani nie je pravda... 😠
ako si môžeš dovoliť niekoho tak očierňovať a usudzovať jeho kvalifikáciu podľa jednej atestácie.!!!!
Ja sama som lekár a taktiež pacientka Dr.Krajkoviča
Hlavne jeho profesionálnemu-kvalifikovanému ,ľudskému prístupu /ktorý sa mi mimochodom nedostal v inom centre/ vďačím (a to na prvý krát!!)za dva poklady ,ktoré teraz nosím pod srdcom.
Neskutočne si ma pohoršila,aj urazila.Nechápem,ako môže existovať taký človek ako ty.Kto si,aby si mohla nás mohla skalopevne utvrdzovať o nakvalifikovanosti doktora Krajkoviča ? Koľkokrát si v tomto centre bola na umelom oplodnení?,kto ti tu ublížil,aby si dobré meno centra Helios takto očierňovala?
Mimochodom pozrela si si výsledky centra Helios a porovnala si ich s ostatnými centrami? Myslíš,že je to čierna mágia,že dosahujú taký úspech?
Aj ja som lekár,a viem aké ťažké je robiť samotné atestácie-jednu za druhou.to nie je prečítať si jednu knihu,ale ty si asi veľmi múdra,keď vieš,čo môže a nemôže lekár s jednou atestáciou.
Ja som pracovala dva mesiace,keď prvý krát odo mňa záviselo,či pacient prežije alebo nie.Prvý krát som resuscitovala a bola som sama so svojím rozhodovaním,všetko záviselo len a len odomňa.Nikto ,ani príbuzní sa ma v tej chvíli nepýtali,koľko mám atestácií,dôležitý bol výsledok.Ale môžem ti povedať,že na tú vďaku,ktorá sa mi potom dostala od rodiny nikdy nezabudnema dodnes ma to hreje mnohokrát aj drží pri vykonávaní tohto tak náročného povolania.A veľmi by ma mrzelo,keby mi niekto naznačil ,že nie som oprávnená vykonávať určité úkony,pretože mi mám len jednu-dve atestácie.Vieš annamária,ľudský život je o niečom inom ,ale o tom ty vieš asi len máločo....

takže myslím,že aj v mene všetkých nás zHeliosu /ktoré síce nie sme súdne-asi len Ty/ Ti prajem aby si našla samých spôsobilých ľudí,ktorí ti pomôžu na ceste za dieťatkom.
p.s.nezabudni sa ich najskôr opýtať koľko majú atestácií !!! 😀 to je zdá sa najdôležitejšie a zároveň aj v tvojom prípade smutné. ☹

človeku sa v živote všetko vracia,ako bumerang-pozor aby ťa netrafil

brita
21. sep 2007

Annamaria- bud si ista, ze ziadna Heliosacka a ani ina seriozna osoba si nebude s tebou vymienat skusenosti po tych vsetkych bludoch, ktore si tu napisala. Cakaj "pozdrav" od asministratora tejto webstranky.

stanka9
21. sep 2007

no bohužiaľ existujú aj ľudia Tvojho typu annamaria.škoda,že len takýmto spôsobom sa vieš prezentovať.tvoje okolie musí byť nadšené. 😖 😠
bude lepšie,keď sa na tento portál už viac nevrátiš. 😠 Myslím,že si už aj tak narobila dosť škody.

p.s.zdá sa ,že sme odhalili už aj tvoju schránku,takže radšej nabudúce si nechaj svoje "dobre mienené rady " pre seba.

sali
21. sep 2007

No ci ma dr.Krajkovič viac pismeniek pred menom alebo menej na viac menej nezaujina pokial si robi svoju pracu ako ma.Ja mam z dr.Krajkovica velmi zly pocit a aj vlastnu skusenost.Ja presne viem že on a nik iny moze za moj prvy nevydareny pokus o IVF.Pri pisani schvalenia 2IVF na tak doslova zdeptal ze som odtial odchadzala so slzami v ociach.Potom som natrafila na dr.Tomasa a on ma ubezpecil že nieco take ako sa mi snazil vsugerovat dr.Krajkovič nebude treba.A naozaj nebolo treba.Potom som už len chodila k Dr.Tomasovi a to som si pockala aj par hodin kym on neprisiel do roboty.Ja som hned povedala že ked dr. Tomas odišiel ja viac do Heliosu chodit nebudem a budem hladat ine centrum CAR. Dokonca ma aj pred dvoma tyzdnami bez vsetkeho vysetril v BB.Tesim sa že dr. Tomas otvori nove centrum CAR.Moja osobna skusenost s 1IVF mna vysetrenia dr.Krajkovica velmi boleli.Je to moj osobny nazor ,za nim si stojim a nikomu ho nevnucujem!!! Na personal v Heliose nemozem povedat ani jedno zle slovko lebo su tam velmi zlaty ,len s dr.Krajkovicom sme si nejako nesadli.

lauritka
22. sep 2007

annamrie..jedna babka povedala....atd. je zbytocne a naozaj neeticke niekoho pozudzovat led podla reci, pokial si u neho este ani sama nebola. to mozem povedat ze som pucula, ze mlieko od milk agro je zle a pritom som ho este nepila 😅 kazdy ma svoju vlastnu skusenost a netreba vnucovat druhym nazory, ktore vlastne ani nie su jeho vlastne 😉 pardon , ked som sa vyjadrila zlozito... 😉 pekny den.

jankajs
22. sep 2007

Tak to je dosť aj na mňa. Ja som pracovníkov Heliosu vďačná, že som na 1. krát!!!! /IVF/ ostala tehotná. Začínali sme síce s IUI-čkami (neúspešnými) u Dr. Tomáš. Ten bol super, to mu vôbec neberiem,aj keď mu tie IUI-čka nevyšli (mám to brať tak, že je to jeho vina? Určite nie.). Keď mi potom presunuli termín, že je PN a nevedia, kedy príde,brala som to ako fakt. Napokon mi sami zavolali, aby sme prišli,že síce už nebudeme s Dr. Tomášom, ale môžeme pokračovať. Samozrejme som mala obavy, čo je ten Krajkovič zač, každému nemusí byť každý sympatický, ale bol v pohode. Napokon mi vybavil papiere na IVF a nasadil liečbu. Počínal si maximálne zodpovedne a napokon z toho bolo 11 oplodnených vajíčok... Až sme sa s manželom zľakli, že čo budeme s toľkými deťmi robiť 😀 😀 😀 /žeby futbalová jedenástka?/. Jedine vďaka Pánu Bohu a tímu v Heliose vrátane Krajkoviča, ktorý mi robil embryotransfer sme po piatich rokoch šťastní rodičia čakatelia. A viaceré, ktoré sme sa tam stretli ako tehulky sme konštatovali, že ten Krajkovič má teda zlaté ruky. Nechcem tým dávať do úzadia profesionálnu prácu embriológov a sestier a mnohých ďalších, ktorí pracujú, kým my čakáme na výsledky... aj im patrí veľká vďaka, preto nechápem, že jedna zlá skúsenosť "niekoho" /alebo snaha pošpiniť niečie meno/ by mala zatieniť desiatky dobrých výsledkov.
Ja osobne - keby som sa mala znova rozhodnúť, opäť by som zvolila práve toto centrum a toho istého lekára. A kamarátkam ho len a len doporučujem 😀

sali
23. sep 2007

Ja nikomu neberiem jeho nazor.Ja som len vyslovila svoj vlastny nazor a pokial viem je to tu dovolene.Kolko ludi tolko chuti.

Jankajs vies ja som to nemyslela vseobecne že ked niečo nevyjde može zato lekar ale bohužial u mna to tak bolo s dr.Krajkovicom.Inak po druhom IVF som v 13 tyzdni prisla o babetko ale neobvinujem zato dr.Tomasa.
Neviem ci by som s tym panom bohom tiež suhlasila skor by to bolo vdaka lekarom a velmi skvelemu timu z Heliosu./som ateistka/
Inak blahoželam že ste rodicia cakatelia.

lenka20
24. sep 2007

dievcata - vyzera to tak, ze annamaria nam sem uz asi nic nenapise, dakujem vsetkym, ktore sa vyjadrili ,, za ,, krajkovica - tato tema ma matala cely vikend a bola som rozhodnuta nieco urobit dnes, nastasie milacikova a brita boli sikulky a dufam, ze teraz uz nik nebude pochybovat o kvalifikacii dr.krajkovica 😉
sali - kazda z nas ma svoje skusenosti, ktore nam nik vziat nemoze, ja som okusila uz par renomovanych docentov a v porovnani s krajkovicom to boli ,, amateri,, 😉 - takze asi vazne plati 100 ludi 100 chuti.

fcielkafcielka
24. sep 2007

Tiez som zostala zhrozenapo precitani jej prispevku. Okrem toho mam za to, ze uvedene "obvinenie" annamarie je aj trestne...
Som pacientkou Dr. Krajkovica a neda sa na neho a cely kolektiv Heliosu povedat ani jedno krive slovo (a to som tiez bola predtym pacientkou Dr. Tomasa). Profesionalnejsi pristup som doposial nezazila!

iva79
24. sep 2007

Po dlhsej dobe si citam konika a priznam sa, ze tato tema ma poriadne zaskocila. Skutocne tvrde slova...Je to nefer nielen voci nam "helioskam" ale v prvom rade voci fantastickemu personalu, ktory tam je.
Sama som pacientkou Dr. Krajkovica a pridavam sa k ostatnym dievcatam. Dr. Krajkovic je nielen fantasticky clovek, ale hlavne odbornik na pravom mieste.
Helios sam o sebe dycha profesionalitou.
Neznasam osocovanie a reci podobneho druhu, a hlavne, ked sa ta druha osoba nemoze branit a ublizuje sa jej nepravom. 😠
Helios a Dr. Krajkovic maju moju plnu podporu.

chimena
24. sep 2007

Ahojte dievčatá. Tiež chodím do Heliosu ku Dr. Krajkovičovi a som s ním maximálne spokojná. Taký ludský prístup som nikde nezažila. Dnes som bola na 1. IUI, tak som v sladkom napätí čakania na výsledok.

marhulka88
25. sep 2007

aj ja pridavam svoje velke podakovanie dr. Krajkovicovi ktory ako tu uz bolo napisane je lekar nie len na papieri ale je lekarom celym svojim JA co ja velmi ocenujem pretoze dnes je tazke najst lekara-cloveka...
autorka prispevku ma zrejme nejake "nevyrovnane ucty" so sanatoriom Helios konkr. s dr. Krajkovicom a snazi sa to riesit formou max. nevhodnou
doporucila by som jej statistiku sanatoria Helios pripadne nech sa zaujima o uspesnost specialne po odchode dr. Tomasa
na zaver...drzim palce dr. Krajkovicovi aby sa mu v praci darilo a chcem mu tiez vyjadrit velky obdiv za to ako fantasticky zvlada svoju pracu casto aj pocas vikendov a od skorych rannych hodin s usmevom na tvari..
rovnako za to ze dokazal dlhu dobu utiahnut Helios a jeho dobre meno sam...
dr. Tomasovi tiez prajem vela pracovnych uspechov...

sara1
25. sep 2007

Nedá mi nepridať sa. Ja som do Heliosu chodila keď tam bol Dr. Tomáš a chodím tam aj keď je tam Dr. Krajkovič a nemyslím si, že slová na adresu Dr. Krajkoviča sú na mieste. Obidvaja mali maximálny ľudský prístup a nemôžem povedať, ža by bol jeden alebo druhý neľudský, alebo jeden horší od druhého. Preto sa musím zastať obidvoch. Nestretla som sa totiž, že by sa čo len jeden z nich ku mne zle správal. Na druhej strane si nemyslím, že by v túžbe po dieťatku mali sympatie hrať až tak dôležitú rolu. Nikdy som v nijakom inom centre nebola ale podľa toho čo som čítala na tomto fóre o iných centrách má práve Helios prvenstvo v ľudskosti a starostlivosti voči svojím pacientkám. Ja osobne mám za to, že ak mi vedia pomôcť k dieťatku, tak mi je jedno, či sú mi sympatický alebo nie. Áno je to dôležité, ale nie natoľko aby to bolo dôležitešie ako samotný cieľ. Mám taký pocit, že týmto príspevkom annamariaa neublížila len Dr. Krajkovičovi, ale aj Dr. Tomášovi, ale to jej asi nedošlo....

jankajs
25. sep 2007

Keď to tak spätne čítam, annemárii nešlo asi ani tak o Krajkoviča ako o Helios. Zrejme niekomu kole oči, že sú úspešní... Prečítajte si jej poslednú vetu v prvom príspevku.

jankajs
25. sep 2007

Teda predposlednú, zabudla som na ten pozdrav 😉

horalka
26. sep 2007

ahoj dievčatá,

teda je mi špatne keď som prečítala túto diskusiu ... neviem o čo tu komu ide!! ... a kto to vlastne je nejaká ANNAMARIA. Mám dojem že je to tu ťažké "kvázi-lobby" za Dr.Tomáša a jeho "možno nové" CAR. Takže tu asi až tak nejde o osočovanie MUDr.Krajkoviča, aj keď takáto "aktivita" tu bola vyvinutá. Mimochodom ktorého si úžasne vážim pre jeho slušnú, zanietenú a obetavú prácu profesionála. Takisto si vážim aj MUDr.Tomáša aj MUDr.Bielika aj MUDr.AB aj MUDr.XY a všetkých ostatných ktorým som prešla rukami ako pacientka pri liečbe našej neplodnosti. Práve v starostlivosti MUDr.Krajkoviča mám pocit naozajstného záujmu, profesionality a kvalitnej starostlivosti ktorej sa mi vôbec tu na Slovensku môže dostať. Každá máme za sebou kopec vyšetrení, kopec návštev lekárov a každá vieme ako to kde chodí. Ja by som však priala Annamarii aspoň jednu návštevu u môjho obvodného gynekológa, tak by videla ako to "chodí" u doktorov! Totálny nezáujem o pacientku, urobí len najnutnejšie, je odmerany a namyslený. Toto všetko ale je vec nálady a sympatií. Nikdy som však ani na sekundu nezačala pochybovať o jeho odbornosti a vedomostiach.
A čo sa týka "výkonu umelého oplodnenia" že by ho nemal MUDr.Krajkovič robiť? No ja neviem, podotýkam že nie som ani zdravotnícky pracovník, ani odborník, ale ako každá z Vás už mám toho veľa naštudovaného. Myslím si že je určite väčšie UMENIE pacientku dobre nastimulovať (čo Dr.Krajko zvláda bravúrne) ako vložiť embryjká do maternice.

Úplne nakoniec po prečítaní príspevku od Sali, mi teraz začína v hlave hlodať čertík a pýta sa ma: "Koho obviníš za neúspešné IVF? Krajkoviča? Novú doktorku ktorá sa tam zaúča a robila Ti transfer a vlastne ani nevieš ako sa volá? Obviníš embryologičku? Koho obviníš? Na koho by si len hodila tú ťarchu?" Budem musieť porozmýšľať!
Aaaaaaaa už to mám ... hmm ... asi to bude mojím životným štýlom, zlou životosprávou, stresom, obezitou, úzkosťou, strachom, prepracovanosťou ... Bože veď už mi nikto na zozname obvinených neostal, len JA!

Sali, veľmi by som si chcela prečítať Tvoj príbeh 1.IVF a prečo bolo neúspešné? Záleží na tom čo sa Ti stalo, ale zdá sa mi úplne nevhodné a detinské "ukázať palcom" na Dr.Krajkoviča, že môže za neúspech Vášho IVF. Naozaj rada by som si to prečítala, hlavne fakty. Ak ovšem máš záujem o tom napísať.

Radšej už končím s týmto príspevkom, lebo sa niekomu bude zdať uletený, ale čo som mala na jazyku to som písala. Ospravedlňujem sa za nezrozumiteľné pasáže 🙂 Dobrú noc ... už nikdy by som tu nechcela čítať podobné debaty.

zuzu13
26. sep 2007

milé snažilky, nedalo mi a nakukla som...bývam priamo pri sanatoriu Helios a nemusíte mať obavy...non stop sú tam snažilky ako vy a aj tehuľky...počet ľudí, ktorí vyhľadávajú sanatorium je neprehliadnuteľný...a určite sú tam odborníci...ešte stále...každý sme nahraditeľný...a ten kto príde po nás/po MUDr. XYZ/ potrebuje dostať šancu dokázať, že je aspoň tak dobrý ako bol ten pred ním... a možno lepší...
...držím Vám všetkým palce... 😉

sali
26. sep 2007

Horalka ja si i dnes myslim že v Heliose pracuju skvely ludia a je tam skvela atmosfera.Myslim si ze Helios je velmi dobre CAR.Moj manzel by ty vedel povedat ake bolesti som mala po jeho vysetreniach a potom som mala nornalne stres ked som mala ist k nemu na vysetrenia . Ja som mu to dokonca i do oci povedala ze jeho vysetrenia su velmi bolestive az mi od bolesti tiekli slzy a to nie som nejaka padavka.Vies mam jeden vajecnik vyssie no a Dr.Krajkovic ho nikdy nevedel najst tak aj do papierov dal napisat ze ho nevie najst,no a dr.Tomas nemal problem ho najst.Dokonca dr.Tomas mi odber urobil z oboch vajecnikov.
Horalka ja nikomu neberiem jeho nazor na dr Krajkovica ale proste ja som kvoli nemu odisla z Heliosu co ma velmi mrzi lebo tam robia velmi skvelucky ludia.
Horalka ja som tu už svoj pribeh pisala.
Bohuzial ja si dovolim povedat ze za 1 IVF neuspesne moze dr.Krajkovic.Je to moj osobny nazor a hadam si este mozem napisat to co si ja myslim.Ved kopa ludi moze mat iny nazor a ja ho nikomu neberiem a akceptujem ho! Ved 100 ludi 100 chuti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre