Embryotransfer sa nekonal

stella2
22. okt 2013

Ahojte,
Minuly tyzden som bola na punkcii vajicok ale z 8 vajicok boli len 2 dobre a aj tie sa nevyvijali dobre, takze transfer sa nekonal. Pritom pri prvom pokuse sme mali 10 vajicok z toho 8 dobrych a vkladali 2, ale tiez nie tej najlepsej kvality. Nakoniec som aj otehotnela ale v 7 tt to skoncilo /anembryomola/:( Predpokladam ze to je kvoli tomu ze tie embrya boli uz od zaciatku pomale a ako som sa docitala tak je to kvoli zlej kvalite vajicok. Mate niekto podobnu skusenost, s tym ze v dalsom cykle sa to vyvijalo v poriadku a vyslo to? Mate skusenosti s pripravkami ktore by este mohli ovplyvnit kvalitu vajicok? /co som zistila tak koenzym Q10, Inositol, /
PO akom dlhom case je mozne zopakovat IVF? /Ja by som kludne isla aj hned dalsi mesiac, ale mozno je potrebne aby si telo oddychlo/
U nas je problem ze manzel ma zlu morfologiu spermii, ja som mala vsetky vysetrenia ok, ale nebola som na laparoskopii. Gynekolog mi povedal ze je zbytocne tam ist ked viem ze manzel nema dobre vysledky, ale na druhej strane ich nema ani najhorsie. Ide mi o to ze ak by bol problem este aj na mojej strane ze by sme mozno zvysili pravdepodobnost a ze by to mohlo vyjst aj prirodzenou cestou.
Ake su Vase nazory na to? Budem rada za kazdu odpoved.

leonetka
7. aug 2014

@misenaf my mozme otehotniet, ale vzdy potratim. preto IVF. kvoli genetike.

misenaf
18. sep 2014

@leonetka ahoj tak ako ste na tom? ja idem do 2.kola pomaly. Medzičasom mi zistili trombofilne mutacie MTHFR aj tie možu byť pričinou zleho vajka. Nerobili ti to?

misenaf
18. sep 2014

@korenka17 ahoj korenka. Ako sa máte. Písali sme si v lete. Vidím ti termínik teším sa s tebou. Mne zistili tiež trombofoliu a dr. sa vyjadril že mi prida anopyrin, aj ty si ho brala? a to stačí ked začnem stimulovať?

leonetka
18. sep 2014

@misenaf ahoj, kedy ides do toho? este tento mesiac, ci v oktobri? nemala si ziadne neziaduce ucinky po predoslom IVF? lebo ja sa stale davam dokopy z toho juna 😖 jednak cyklus mi blbne odvtedy, vlasy padaju, strasne sucha plet... uz treti mesiac.
mthfr mam len heterozygote s normalnym homocysteinom, takze ok. a ty ich mas homozygotne, ze to idu riesit alebo aky problem?
ked sa dam nejako dokopy, tak ideme tentokrat skusat prirodzene. ja uz na IVF nechcem ist. 😒
Anopyrin ber hned od stimulky.

misenaf
18. sep 2014

@leonetka vieš čo toto presne neviem ktory faktor mi tam vyšiel zvyšeny.
Takže som si nie uplne ista či je to MThfr len dr. mi povedal že to vyriešime anopyrinom. Cyklus som dostala normalny ale momentalne som v umelom prechode kvoli preliečeniu endo a ostatne priznaky nepocitujem všetko je ako predtym a hlavne sa nejak nepozorujem lebo už z toho všetkeho by ma šlak trafil.....kolkate ivf si to mala?

korenka17
18. sep 2014

@misenaf ahoj moja,nooo,mne to zistili ešte v 2008 a to je navždy,to sa nemení.Ja som si pichám fraxiparin do bruška od OPU vkuse až do pôrodu.Už som si zvykla,pravidelne každý večer šup do bruška...Takže anopiryn nie,ale je to asi to isté podľa mňa.No,my už sme v druhom levli,bruško rastie,malá tiež,triple tesy a morfologia boli úžasné výsledky,ani na amnio nemisím ísť 🙂 .Tak držím palce moooc!A dávaj priebežne vedieť!

leonetka
19. sep 2014

@misenaf prve a stacilo mi 🙂
@korenka17 budete mat dievcatko? 🙂

korenka17
22. sep 2014

@leonetka zatial na 99% 🙂

leonetka
15. okt 2014

@korenka17 ahoj, nahodou som zazrela v tvojom profile, ze cakate chlapceka. takze nakoniec vyhralo 1% 🙂

korenka17
15. okt 2014

@leonetka tak,tak...ale tešíme sa veľmi Kubíkovi! 😅

yjavenie
21. apr 2015

@korenka17
ahoj mozno mi budes vediet poradit , sme nestastny ☹ . mame problem ze 2x ivf sa nam embrya prestali vyvijat. 😖 teraz zajtra volam ostalo nam tento 3 pokus 1 oplodnene zajtra je 3 den a ja sa hrozne bojim ze sa to zas prestane vyvijat . 😒 k transferu som sa este nedostala .da sa nejak zistit preco sa to deje?
😖

iris35
17. nov 2017

@stella2 ahoj podarilo Sa vam otehotniet AJ s 1% morfologiou?mam za sebou icsi bez transferu a nejakeho vysvetlenia sme z toho dost smutne dakujem Jana

ella_ell
27. mar 2021

@korenka17 ahoj prosim ta viem zebto je uz asi u teba stara zalezitost ale ak to dopadlo u teba s vkladom tej vcasnej blastocysty? Dakujemm

korenka17
27. mar 2021

@ella_ell fuhaaa,ahoj,ja uz ani neviem,co je vcasna blastocysta?Mne vkladali klasicky embrio z mojho vajicka bez injekcii a manzelove spermie,v Brne v Reprofite,maly ma uz 6r.,je autista.

ella_ell
27. mar 2021

@korenka17 ahoj napisala som. Ti spravu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre