Embryotransfer sa nekonal

stella2
22. okt 2013

Ahojte,
Minuly tyzden som bola na punkcii vajicok ale z 8 vajicok boli len 2 dobre a aj tie sa nevyvijali dobre, takze transfer sa nekonal. Pritom pri prvom pokuse sme mali 10 vajicok z toho 8 dobrych a vkladali 2, ale tiez nie tej najlepsej kvality. Nakoniec som aj otehotnela ale v 7 tt to skoncilo /anembryomola/:( Predpokladam ze to je kvoli tomu ze tie embrya boli uz od zaciatku pomale a ako som sa docitala tak je to kvoli zlej kvalite vajicok. Mate niekto podobnu skusenost, s tym ze v dalsom cykle sa to vyvijalo v poriadku a vyslo to? Mate skusenosti s pripravkami ktore by este mohli ovplyvnit kvalitu vajicok? /co som zistila tak koenzym Q10, Inositol, /
PO akom dlhom case je mozne zopakovat IVF? /Ja by som kludne isla aj hned dalsi mesiac, ale mozno je potrebne aby si telo oddychlo/
U nas je problem ze manzel ma zlu morfologiu spermii, ja som mala vsetky vysetrenia ok, ale nebola som na laparoskopii. Gynekolog mi povedal ze je zbytocne tam ist ked viem ze manzel nema dobre vysledky, ale na druhej strane ich nema ani najhorsie. Ide mi o to ze ak by bol problem este aj na mojej strane ze by sme mozno zvysili pravdepodobnost a ze by to mohlo vyjst aj prirodzenou cestou.
Ake su Vase nazory na to? Budem rada za kazdu odpoved.

korenka17
15. jún 2014

@misenaf prvé iVF som mala v novembri 2013 a druhé na konci mája 2014...to je dlho?...no,3 mesiace je povinná prestávka a chceii sme skôr o mesiac,ale boli sme na svadbe,tak sme odložili o mesiac a aj pre financie,my už splácame pôžičky za oba.... 😖
na genetike sme boli dávno,po druhom potrate,zoberú krv obom partnerom a chcú vedieť choroby rodičov,krvné skupiny a pod.
na reprod.imunologii sme neboli.
naozaj nič necítiš čo sa týka zahniezďovania,ja som teda nič necítila,to sú len zbytočné stresy podľa mňa,ja som na koník kedysi chodila,v asi 2007 veľmi intenzívne,ked som sledovala všetko a zblbla som z toho všetkého...preto radím všetkým ženám nesledovať sa,nehať to na prírodu,však koľké ženy otehotnejú,ani nevedia ako a zistia to až ked meškajú niekoľko dní,niekedy aj týždňov.Mne pri prvom tehu-dvojičky napr. meškali 2 týždne,dala som test a nič,tak som šla k dr.,na krv a zrazu,že som tehu a až asi o pár dní mi to konečne aj test ukázal...takže ja ani skorému testovaniu neverím a nepodlieham veru,škoda peňazí a nervov,sledovať v x pozach,či vidím-nevidím druhú čiarku...neboj,všetko je tak ako má byť,musíme len vydržať a viem,je to sakra ťažké,mne duplovane,kedže som doma 😨

misenaf
16. jún 2014

@korenka17 dakujem ano je to na zbaznenie a aj ja som pn a mozno som sa nemala dat lebo sa len sledujem a premyslam.takze zatvaram pc idem citat knihu 😉

korenka17
16. jún 2014

moooc dobre urobíš a ak máš vychádzky,chod von,sa len prejsť,ja som bola dnes doobedu a strašne dobre mi to padlo!...neboj,všetko je tak ako má byť,takže len vydržať,potom daj vedieť!

korenka17
22. jún 2014

@misenaf no ahoj,ako sa cítiš?už si testovala?...ja som dnes ráno nevydržala a testla som a sú tam dve čiarkyyyy //,jedna síce slabšia,ale nie duch a ešte v utorok ráno testnem,potom volám lekára na krv a sono.
tak daj vedieť!Peknú nedeľu prajem!

misenaf
22. jún 2014

@korenka17 astaaaaaaaa super velka gratulacia velmi sa tesim.Ja som este netestovala zabudla somna tolebo prerabame byt ...ale dnes som mala dostat a zatial nic 😉

korenka17
22. jún 2014

@misenaf aj ja som mala mať dnes mrchu...a nič 😅

misenaf
22. jún 2014

@korenka17 ale opakujem ze ja voooobec nic necitim takze pochybujem ☹

korenka17
22. jún 2014

@misenaf ved ja som nič necítila,jedine som mala zimnicu a bolesti podbruška jednu noc,myslela som,že už mrcha má dojsť...ale nič...neboj,uvidíš,ešte je čas na testovanie,to len mňa dnes ráno len tak napadlo,počkaj pošlem sem test

misenaf
22. jún 2014

@korenka17 jaaaj ja sa tak bojim na rano mohla som dnes lebo potom zajtra budem cely den smutna v robote.No ja nie som moc navtestovanie lebo kamoska ma stale ducha a nakoniec vzdy dostane ms a to je uz namotana ze je a potom sklamanie ja som myslela ze vydrzim do odberu krvi....

korenka17
22. jún 2014

@misenaf to je fakt,ja duchom tiež neverím,ale toto vidíš,že nieje duch a druhá čiarka nabehla hned po pár sekundách,však v utorok zas testnem a uvidím,držím palce a daj vedieť,posielam tehu vírusík! 😵

misenaf
22. jún 2014

@korenka17 ja som myslela ze maju byt 2 zretellne ciarky ako pri ovu testoch ale pri tehotenskom staci aspon duch a to potom zacne silniet.Navnadila si ma rano testujem.Teplota bazalna stale 37,6 a triaska a ajmna boli podbrusko a neviem ci z nervov,prichodom mrchy alebo co zajtravpisem.Vdaka za virusik

diadiana
22. jún 2014

@korenka17 jeeej micka, vidím že si ma posúchla 🙂))))))) od minulého štvrtka sa správaš ako tehotná a toť dokaz vyššie 🙂)))) úplnou náhodou som nadabila na tuto temu aj tvoj koment, akurát som sadla za pc a pozerám koňa a toto mi udrie do očí....teším sa spolu s tebou 🙂))))))))))))))))

misenaf
23. jún 2014

@korenka17 rano som testovala a jedna čiarka a vidím že špiním........ 😢
takže mne to nevyšlo. ach jaj...nikomu nemusim pisať ako sa cítim...

korenka17
23. jún 2014

@misenaf ☹ ...nemusíš moja,prežila som to strašne veľa krát,nejdem ťa ani povzbudzovať,iba ti poradiť,teš sa z leta,vody,slniečka,chodte na dovolenku a na jeseň plná síl to skúste zas...držím palce strašne moc! 😵

korenka17
23. jún 2014

@diadiana dakujem mici,ale vieš,ešte je všetko predčasné...môže byť biochem,mimomater.,či bude biť srdiečko...teším,aj bojím! 😕 😅

leonetka
19. júl 2014

@stella2 ahoj, ako si na tom medzicasom? zadarilo sa napokon? mne sa prave stalo presne to iste co tebe, aj vek mame rovnaky.

misenaf
21. júl 2014

@leonetka ahoj leonetka. Mne sa ET konal ale kvalita vajičok nebola dobra. Aj vám povedal prečo? Mne povedali že asi kvoli endometrioze. Idu mi ju teraz preliečiť....

leonetka
21. júl 2014

@misenaf a ako vedia zistit kvalitu vajicok? len tak pohladom? lebo zatial neviem ze by to v nasich centrach vedeli vysetrit. my sme mali len 2 nekvalitne blastocysty. vklad sa nekonal lebo som schytala OHSS a povedali mi, ze mrazit je ich zbytocne. a to preco su nekvalitne praveze nevedeli povedat. ze vraj je chyba v genetike asi. to je cele co som sa dozvedela. 😒 a endometrioza znizuje kvalitu vajicok?

janikajanka
21. júl 2014

@leonetka

@misenaf

Ahojte baby, bludim po konikovi a nasla som vasu temu. Prave som zistila ze mi nevyslo 4 ivf, chodim do brna. Tirz sa mi tvori malo vajok 1 max 2 nikdy nemam mrazacikov. Reraz cakam na vysledky genetiky. Tiez mam 37 a endometriozu.....vy kam chodie? A co uz mate za sebou?

johnirabor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misenaf
21. júl 2014

@leonetka
@janikajanka NO ja toho nemam vela za sebou. .laparoskopiu + 1.ivf neuspešne. Kvalitu vajičku neviem či vedia zistiť, skor v mojom prípade kvalita embrya po pk bola nič moc, ani nie vhodna na mrazenie a vložena mi bola 1 včasna blasto.
A kedže ja mam endometriozu podozrenie padlo na nu, lebo ano, ona sposobuje zle vajička. A navrhol mi imunologiu. Vám genetické? Aj ja som mala mierne ohss ale vložili mi. Ja chodim do Iscare ba.

leonetka
2. aug 2014

@misenaf aj ja tam chodim, teda chodila som.... lebo asi tam uz nepojdem. no my stale nevieme pricinu, vraj mame skusit znova. ale uz sa trochu bojim. genetiku mam spravenu a je ok. navrhli nam PGD - geneticke vysetrenie embryi. laparku.... to si bola na hysteroskopii?
@janikajanka a kam do Brna chodis? to mi je luto, ze to zas nevyslo. ale aspon si mala kvalitne embryo na vklad. ja som praveze mala pri odbere vela vajec, no nakoniec nebolo co vlozit. 😒

misenaf
4. aug 2014

@leonetka a komu si v iscare chodila? Ja som mala ohss ale nemala som bolesti len to videl pri vklade.
Mala som robeu laparoskopiu doc. Válkym. Mne potom ako to nevyšlo odporučil imuno, vyšetrenie na trombozne mutacie a preliečiť endo.

janikajanka
4. aug 2014

@leonetka ahojky, ja chodím do reprofitu brno, doktorovi otevrelovi. ty máš aký problém? ak chceš, napíš IP. držím palce

leonetka
5. aug 2014

@misenaf ahoj, k Valkymu som chodila. Ja uz mam vsetky tieto vysetrenia spravene. Nevie si s nami rady. Ze to mam este raz skusit aj s PGD. Ale ty urcite chod na hematku a imuno ak to este nemas. Cim sa preliecuje endometrioza?

misenaf
6. aug 2014

@leonetka manžel je ok? Laparku maš spravenu? Ak ti nebola zistena endometr. tak sa neplaš.
Enometr. sa lieči hormonálne. Odstavenie menštruacie - "vysušenie" endometrialnych ložisk ktore rastu každou periodou a nasledne po liečbe (cca 4 mesiace) ideme do 2.ivf.

leonetka
6. aug 2014

@misenaf hej, manzel je ok. laparku nemam, vraj netreba. u nas je asi chyba v deleni buniek - vo vyvoji embryi. bud sa to zastavi, alebo su nekvalitne. s tym sa neda nic robit. ☹
drzim palce, nech liecba zaberie a 2. ivfko bude uspesne. aspon je dobre, ze sa prislo na problem a mozte sa zamerat na jeho odstranenie.

misenaf
6. aug 2014

@leonetka no vieš to je len doc. domienka. Ci je to ten pravý dovod nekvality emrya ukaže dalšie ivf.....
Chyba v deleni buniek.... čo to znamena? AKo sa to dá napraviť? A že laparku netreba? To povedal doc? Mne praveže laparku navrhol hned ...že sa chce pozrieť na organy.

leonetka
6. aug 2014

@misenaf ako pisem, skratka sa po oplodneni nevyvinie kvalitne embryo. bud sa prestane vyvyijat alebo je nekvalitne. s tym sa neda robit nic. jedine skusit dalsie IVF ci sa to zopakuje alebo nie.
laparku netreba asi preto lebo mame problem v nekvalitnych embryach. nie je tym padom problem v maternici, ani vajickovodoch. ja otehotniet mozem. a cez laparku nezistia ci mam kvalitne vajka. 😀 to sa zistit neda.

misenaf
7. aug 2014

@leonetka No dokonca som ja vedela že v iscare je podmienkou aby si mala spravenu laparku.
A ako možu vedieť že maš priechodne vajcovody ? Už si bola tehu? Vieš že vy máte tým pádom aj šancu sa prirodzene snažiť ak si aj ty aj manžel ok......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre