Endometrióza, zrasty a mimotelové oplodnenie

jaja9891
18. okt 2013

Ahojte zienky,viem,ze takychto tem je tu mnoho,ale ktora z Vas ma diagnostikovanu endometriozu,zrasty a posielaju/poslali ju rovno na IVF a mate skusenosti s centrami v KE,poradte. Mne diagnostikovali endometricke cysty na vajecnikoch,som po operacii,mam mnozstvo zratsov,24 rokov,som po umelom prechode a chcem babo a netusim co dalej..... poradte!podelte sa o skusenosti....dakujem.

bambinkaa
27. dec 2013

@hatapkagb my sme mali uz 2 ciarky na teste a bolesti sa naozaj zmiernili na minimum, tak asi ano. A vtedy aj kontrakcie vymyzli na tyzden-2, resp. boli len 3-4x za den. Ale z nejakeho dovodu sa nam to nepodarilo udrzat.

hatapkagb
28. dec 2013

@bambinkaa Ahoj. tak mne len tolko dr. povedala ze ak otehotniem mali by tie bolesti zmiznut na cele tehotenstvo,po porode sa mozu vratit a potom by mi dali liecbu,ale moze sa stat ze uz endo zmizne...to sa naozaj nevie.No tie bolesti su hrozne ja dokonca ich zacnem mat ked sa namocim do horucej vody,cize do kupela vtedy ma to chyti tiez.

gagik
28. dec 2013

baby mali ste niektora ako priznak enometriozy špinenie v strede cyklu. Ja mam endo a po ovulacii spinim hnedym vytokom štvrty den. Najskor som myslele ze je to ovulačne špinenie, ale zdasa mi to už dlho, nikdy doteraz nsom to nemala. Som objednana k Dr. ale bojim sa. Moze to byt prejav endo?

bambinkaa
28. dec 2013

@gagik ja mam tiez hnede po ovulke a ovulku som mala teraz krvavu. To hnede ale nemusi byt hned endo. Hnede som mala aj ked sa babo neudrzalo, alebo niektore tehotne maju pri zahniezdeni trocha hnedej krvi.

ivec16
7. feb 2014

@bambinkaa
@hatapkagb

A aj ostatne zienky, trapiace sa s endometriozou pridajte sa do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/5856/

Mozeme tu spolocne debatovat o problemoch a skusenostiach s endometriozou

gagik
5. apr 2014

baby mate skusenosti s visanne a špinenim? j som po dvoch týždnoch uzivania jemne spinila, teraz beriem visanne tretí týžden a asi tri dni spinim tmavou krvou ako na konci MS. Je to normalne? V letaku je pisane o spineni, ale mate s tým niektoa skusenost?

marienka1980
5. apr 2014

@gagik ja som brala visanne 5 mesiacov ale žiadné špinenie som nemala☹ tak neviem, asi by si mala zavolať svojho lekára!

nikusqa
17. nov 2014

@gagik je to normalne, ja som tiez zo zaciatku spinila. Skus chvilu vydrzat, 3 tyzdne je este kratka doba ....

leren1
27. nov 2015

Ahojte holky...chcem sa spytat tie co vam zistili endometriozu uz v pokrocilom stadiu ake ste mali priznaky ? U mna je zatial podozrenie a v januari ma caka laparka a okrem bolesti krizov a noh a bruska v minulosti mimomater.tehotenstva som neskutocne unavena nezvladam bezne veci a bolia ma vsetky svaly a klby patri to k tejto chorobe ? Trva to uz mesiac nefokazem normalne fungovat uz som zufala ☹ neviem ci to spajat s tym alebo to moze byt nieco ine ...po doktoroch nerada chodim...dakujem

mikema
4. dec 2015

@leren1 Ahoj, okrem bolesti krizov silnych menstruacnych bolesti nemam nic. Ale taku hroznu unavu citim, ked mam zlu stitnu zlazu... Tiez len spim, ale ked mi nastavia dobre lieky, hned som fit. Chod na krv, rychlo zistia, ci je to tym, alebo mozno nejakymi vitaminami?

leren1
4. dec 2015

@mikema dakujem ti velmi pekne za odpoved ...a bolest ktizov mas len pocas ms alebo aj mimo ?

mikema
4. dec 2015

@leren1 Aj mimo, niekedy je to neznesitelne. Ale pocas MS mam vzdy. Mimo len obcas... Ale ked sa nahrievam, je to lepsie.

nikusqa
28. apr 2016

@leren1 odkial si vedela ci mas endo v pokročilom stadiu?.....a inak ako si dopadla po operacii?....uz je lepsie?

vzletyapady
7. okt 2017

Ahojte baby, ktore trpite na endometriozu. Do pozornosti Vam davam svoj blog www.endopomoc.blogspot.com

mikema
8. okt 2017

@vzletyapady púšťam sa do čítania... som zvedavá 🙂

vzletyapady
8. okt 2017

@mikema som veľmi rada a bude ma veľmi tešiť, ak mi napíšeš aj svoj názor, čo sa týka bloku. Kludne hocijake pripomienky, prijimam aj kritiku samozrejme 🙂 blog sa bude pomalicky rozrastat, lebo by som chcela motivovat aj dalsie baby mojim skutocnym pribehom 🙂 prajem ti krasny den a hlavne pevné zdravie ;)

mikema
8. okt 2017

@vzletyapady citam pozeram. Ja som po obdrzani diagnozy citala velmi zaujimavu knihu. Islo o zenske choroby a vraj casto vznikaju aj tym, ze zena je este aj dnes casto a v mnohých kultúrach vnimana ako menejcenna (kazdy chcd mat syna, zeny su casto akoby na druhej kolaji i ked v živote toho mnohokrat zvladaju viac ako muži) a ze toto podvedome utlacanie seba samej moze vyvolavat rozne choroby prave pohlavnych organov a preto by kazda zena mala v prvom rade začať milovať samu seba a vážiť si svoje telo. Velmi zaujímavý prístup... citam tvoj blog dalej, zatial som sa dostala po možné duševné príčiny, preto ma to napadlo...

mikema
8. okt 2017

@vzletyapady
Ahoj tak som kopec toho prečítala a moj feedback: myslím, ze len veľmi nízke percento žien presvedčíš na veganstvo a ja z vlastnej skúsenosti viem, že úplne sa vzdať živočíšnej stravy pri endo nutné nie je. Len to treba dosť obmedziť celkom podľa motta ze dopriať si všetko ale dávka tvorí jed... ja som teda jedla občas aj kvalitné mäso no radikálne som zmenila stravovanie a pomohlo to veľmi. No myslím si, že je fajn ze sa vobec snažiš ženy motivovať k zmene. Ja som sa stravovala bez cukru, bez laktozy a bez glutamatov a to veľmi veľa pomohlo... osobne si myslím, že veganstvo nie je nevyhnutné a nie som si istá, či si tým mnohí ľudia dokonca aj neuškodia, keď nenahradia rôzne živiny, ktoré sa bežne čerpajú z mäsa.

vzletyapady
8. okt 2017

V prvom rade sa ti chcem poďakovať, že si si našla čas na prečítanie môjho blogu 🙂
Rada by som sa však ešte vrátila ku niektorým tvojim argumentom. Ako to je určite aj z blogu jasné, mala som ťažkú endometriózu, 2 laparoskopické operácie, kvôli cystám a zrastom, ďalšia na slepák (kvôli endometrióze) a ako bonus 3 hormonálne liečby. Boli to pre mňa naozaj ťažké časy.
Ja nechcem nikoho presvedčiť na vegánstvo. Počas svojej liečby som sa inšpirovala mnohými ďalšími ženami zo sveta, ktoré sa týmto životným štýlom, ktorý vediem ja, dostali z toho, musím však podotknúť, že mojim hlavným motivátorom bol Profesor Campbell (tiež ho spomínam na blogu), autor Čínskeho štúdia, ktorý je autorom viac ako 350 výskumných prác a získal granty na financovanie výskumu na viac ako 70 rokov. Počas 44 rokov biomedicínskeho výskumu overoval svoje teórie pokusmi v skúmavke, 27 rokov na laboratórnych zvieratách a neskôr uskutočňoval sledovanie spôsobu života Američanov. Jeho Čínska štúdia je najucelenejšou a najobsiahlejšou publikáciou o zdraví a výžive, ktorá vôbec bola v dejinách modernej medicíny uskutočnená. Je najuznávanejším výskumníkom v oblasti stravovania.
Už z jeho publikácie je jasné, že neexistuje kvalitné mäso, totižto profesor odporúča celkom vylúčiť bielkoviny živočíšneho pôvodu, hlavne mlieko kvôli kazeínu! Podľa jeho ďalších zistení, všetky živiny, ktoré sa nachádzajú v potravinách živočíšneho pôvodu sú nahraditeľné rastlinnou stravou, okrem B 12, ktorú si naše telo nedokáže samé vyprodukovať, a tým pádom po 7 rokoch rastlinnej stravy, ho odporúča doplniť vo forme doplnkov stravy.
Ako si mohla vidieť rafinovaný cukor som tiež vylúčila zo stravy a taktiež aj spracované potraviny. Viem, na prvé počutie sa to možno zdá byť nemožné, ba dokonca až drastické, ale všetko sa dá, treba len chcieť.
Hlavným cieľom blogu nie je propagovať vegánstvo, aby sme si to nemýlili. Podľa môjho názoru, ako to aj viackrát spomínam na blogu je, aby bola harmónia medzi tvojim telom a dušou, aby bolo dostatok pohybu a aby si mala vyváženú stravu.
Žiaľ nevlastním doktorát z medicíny, iba z pedagogiky, ale snažím sa čerpať informácie od uznávaných výskumníkov v tejto oblasti a práve preto nepreferujem internetové zdroje.
Odkedy som vegánka, zaspávam v noci s lepším pocitom na srdci, totižto milujem zvieratá.
Prajem krásny večer a pevné zdravie 🙂

mikema
9. okt 2017

@vzletyapady no to ano, da sa takmer vsetko nahradit rastlinnou stravou. Alebo doplnkami, ale ja som chcela len povedat, ze vela ludi sa na take stravovanie da a nema dost info na to a potom si skor ublizia ako pomôžu. A chcela som aj povedat, ze sa netre a na 100% vsetkeho vzdat. Pre mna bolo velmi tazke vzdat sa laktozy aa najmä lepku a cukor? Ten je fakt vsade, neexistuje takmer ziadna natierka na chlieb bez cukru... uz tato forma stravovania bola zabijak (hovorim v minulom case lebo som sa jej venovala pred tehotenstvom a to aj preto, ze som kvoli ende nemohla otehotnieť). No musím povedať, ze i ked som občas zhresila (velmi zriedka no predsa), vysledky boli neskutočné. Prvy krat v živote som nemala bolesti pocas menstruacie a, to som ja roky veľmi trpela a bez ibalginu som prve dva dni menstruacie ani nedokazala fungovať. Teda chcela som len povedať, ze mnohe zeny urcite odradí veganstvo (je to aj velmi velmi ťažké sa na to dat a najmä sa do toho dostať) no mnohým by možno pomohla aj taka "lahsia" forma zmeny i ked fakt nemôžem povedať, ze to bolo ľahké. 🙂 držím palce a pis dalej. 🙂

carrot_apple
28. jan 2020

@marienka1980 ahoj, viem, že je to dlhá doba čo si prispela do fóra, chcem sa ťa len opýtať...lebo ja idem teraz akurát na visanne tablety...keď si ich po tom pol roku vysadila ako ti to dopadlo? mala si ešte endometriózu? či si otehotnela?dakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre