Endometrióza, zrasty a mimotelové oplodnenie

jaja9891
18. okt 2013

Ahojte zienky,viem,ze takychto tem je tu mnoho,ale ktora z Vas ma diagnostikovanu endometriozu,zrasty a posielaju/poslali ju rovno na IVF a mate skusenosti s centrami v KE,poradte. Mne diagnostikovali endometricke cysty na vajecnikoch,som po operacii,mam mnozstvo zratsov,24 rokov,som po umelom prechode a chcem babo a netusim co dalej..... poradte!podelte sa o skusenosti....dakujem.

lea231
19. okt 2013

@jaja9891 Ahoj, mne az vplyvom vysetreni v klinike IVF diagnostikovali endometriozu ... vzhladom na vek (34) sme umely prechod vylucili a pokusame sa cez IVF-ka. Tuto diagnozu ma plno zien ale nevie o tom, mne to zistili tiez po diagnostickej laparoskopii. Nevylucili, ze nemozem prirodzene otehotniet ale trvalo by to cca 7x dlhsie ako u inych ... tolko mi na porovnanie povedali (neviem ako k prave tomuto cislu dosli ...asi len obrazne povedane). Drzim palce, my to riesime v Ba. Urcite by som necakala a riesila to najma,ked po babu tiez tuzite. Drzim palce a hore hlavu.

babina8
19. okt 2013

Ahoj ja som asi podobný prípad, ja mám endometriozu dá sa povedať toho najhoršieho stupňa, k tomu ešte zrasty, cysty. Ja som to začala riešiť , tým že som podstúpila laparoskopiu, hormonálnu liečbu na zastavenie menzes. Potom nasledovali 4IVF v Martine a snažím sa podstúpiť ďalšie. Keď je to dosť ťažké s touto diagnózou, no treba veriť.... uvidíme.

jaja9891
autor
19. okt 2013

@lea231 vela zien ma endo a pritom nevedia ako vznika a ani ju natrvalo vyliecit :( co vsetko si uz podstupila?pojdeme do centra a uvidime co nam tam poradia... ja by som aj skusala prirodzene,ale neodporucaju mi to,kvoli casu,kvoli tomu,ze sa to moze vratit a kvoli vycerpaniu vajicok... no ktovie,este vzdy dufam,ze sa to podari prirodzene,alebo ze IVF vyjde na prvy sup 🙂 asi by som chcela vela... a dakujem,aj Vam drzim palce!

jaja9891
autor
19. okt 2013

@babina8 a ani raz sa ti nepodarilo otehotniet???fuuu 4 IVF... neviem odkial na nich vezmem peniaze.... je to strasne drahe,mohli by to poistovne viac doplacat... ako dlho sa uz pokusate,ako dlho bojujes s tou chorobou?a kedy si na to prisla,ze ju mas?a na prirodzene otehotnenie ti co povedali?

ikabrano
19. okt 2013

Ahoj,ja mám presne tvoju diagnózu.s mužom sme sa snažili 2 roky,potom ma môj gyn.dopoval rok hormónmi,myslím si,že ma dokaličil...šli sme do Heliosu-MT,tam mi odporučili lapar.pre podozrenie na endo.Tá sa potvrdila+zrasty+cysty.Preto nám odporučili IVF.Od začiatku som bola na PN a podarilo sa na 1.šup.mala som rizikové tehu,preležala som ho a bola som aj pár krát hospit.v nemocnici-krvácanie,otváranie ale teraz máme krásneho 6mes.chlapčeka.sú to nervy,ale stojí to za to.len treba fakt oddychovať a dávať si bacha.a hlavne riešiť to čím skôr.tá endo je "svinstvo".

nelly3
20. okt 2013

@babina8
ja som na tom podobne, endometrioza 4. stupen (najhorsi) zrasty, cysta atd. laparotomia (rez cez brucho), hormonalna liecba - injekcie...... uz je to 8 rokov a stale nic. chystam sa na svoje 4.IVF. verim, ze uz uspesne 😉

jaja9891
autor
20. okt 2013

@ikabrano dakujem za podelenie sa o tvoju skusenost,vidim,ze asi bez IVF to nepojde.... ale tak sa tesim,vidim,ze na 1x sa podarilo,tak to je super 🙂 dufam,ze aj nam sa podari,uz som rozhodnuta ist do CAR,nechcem viac necinne cakat... snad to aj moj muz zvladne 🙂

jaja9891
autor
20. okt 2013

@nelly3 a nehlada sa dovod,preco to nejde,preco sa nedari ani IVF?ja som mala tiez laparotomiu,braj sa to laparoskopicky nedalo.. ale stupen mi nikto nevravel

babina8
20. okt 2013

@jaja9891 Ja sa snažím už 3 roky, žial, po laparospkopi ma museli otvoriť a samozrejme už odstránili i vajičkovody. takže je to dosť ťažké, peniaze sa míňajú a neviem čo bude ďalej. Na endo mi prišli až v Martine, keď som mala všetko zrastené s črevami, maternicou..... atď. U mňa prirodzene to už žiaľ nejde. Uvidíme zajtra sa chystám na KET. Tak dúfam, že to už konečne vyjde.....

jaja9891
autor
20. okt 2013

@babina8 tak to ti veeeeeeeelmi drzim palce 🙂 o chvilu s abudes vytesovat 🙂 no mna zacalo pobolievat v boku a zacalo sa to zhorsovat a az tak ma moja poslala do nemocnice a tam laparoskopia,nasledna laparotomia... endo cysty a vsetko pozrastane,ale vajickovody mi neskontrolovali,takze netusim v akom su stave... ved , keby to tolko nestalo.... ja studujem,len manzel pracuje a stavame domcek,takze vsetko naraz mame....

zuzanita444
20. okt 2013

@jaja9891 ahoj, ja ta chcem trosku povzbudit 🙂 Mne zistili endometriozu na laparoskopii ked sa nam nedarilo otehotniet. Neviem, ktory mam stupen, ale mam zrasteny jeden vajcovod s crevom a loziska v malej panve. Vzhladom na moj vek sme uz cakat nechceli a rozhodli sa pre IVF. A podarilo sa na prvy sup 🙂 .Drzim ti silno prsty!!!

jaja9891
autor
20. okt 2013

@zuzanita444 jeeej,tak blahozelam k tehotenstvu... som rada.ze je aspon takato nadej,mna vek nesuri,ani loziska inde nemam a cysty odstranili,no zrastov mam dost... dufam,ze uz mi ni cine nezistia a ze sa to podari tiez na prvy sup.... teraz som po umelom prechode,tak cakam kym nabehne cyklus a zaciname 🙂

jaja9891
autor
20. okt 2013

@zuzanita444 a kde si bola na IVF?

zuzanita444
20. okt 2013
zuzanita444
20. okt 2013

Iscare BA

jaja9891
autor
21. okt 2013

@zuzanita444 tak ja to do BA mam daleko,snad aj v KE to bude ok

lea231
21. okt 2013

@jaja9891 este nemam ani 1 IVF ku koncu ( mali sme po PK 8 blastocyst, prve dve vlozili ET, 2x sme po dve mali uz neuspesne na KET, este posledna dvojica caka na KET - to pojdem v januari). Ak nic, tak ideme na druhe kolo IVF ... nevzdame sa len tak 🙂

jaja9891
autor
21. okt 2013

@lea231 jasne,ze sa netreba vzdavat 🙂 tak je to teda boj... lekari nevravia,preco to zatial nevychadza?a aky by mal byt rozostup medzi jednotlivymi pokusmi?

lea231
22. okt 2013

@jaja9891 medzi jednotlivymi pokusmi pre KET-e mi povedali 2 cykly ....

marina01
5. dec 2013

@jaja9891 prosim ta, kto ta operoval v KE? ako ti bolo po laparotomii?

hatapkagb
5. dec 2013

dievcata mozem sa opytat,ak vam zastavili menzes cize ste boli ako v prechode,ako ste to znasali?dialo sa nieco ine s telom?alebo normalne len menzes nebol?dakujem za odpovede

jaja9891
autor
5. dec 2013

@marina01 ahoj,no ja som bola operovana v krompachoch,posobi tam lekar z KE,ten ma aj operoval a bola som max. spokojna,no citila som sa aj´ko po operacii :( biedne,ale starali sa o mna,stale mi davali lieky od bolesti a pod.,najhorsie je prebudenie sa s narkozy a ta prvotna bolest,ale skoro cely cas som prespala,davali mi lieky aj na spanie a o par dni to bolo na to vsetko a taky tazky zakrok dobre,bolelo to len pri pohybe a pri tom,ked som sa chcela postavit z wc,ale inak to bolo ok,len clovek je zoslabnuty.... caka ta laparotomia?neboj,bude dobre....

jaja9891
autor
5. dec 2013

@hatapkagb ja som momentalne 7 mesiac v umelom prechode a je to pre mna najhorsie obdobie v zivoze,priberanie,navaly,potenie,nervozita,nepokoj,nespavost a depresie.... beriem injekcie diphereline :(

hatapkagb
5. dec 2013

@jaja9891 no super,tak viem co ma caka...dakujem za odpoved

jaja9891
autor
5. dec 2013

@hatapkagb nemas za co,kazde telo je ine a zalezi aj ake lieky ti daju....toto je moja osobna skusenost ? :( mozno ty to budes znasat lepsie a aj ti daju iny typ liekov....

hatapkagb
5. dec 2013

@jaja9891 tak ja nie som na sk,ale ani presne neviem viac o tom,len mi dr povedala aj snubencovi ze nemam vela casu a je to posledna sanca otehotniet.mala som si vybrat tehu alebo liecba,ale aj ona suhlasila ak chceme dieta tak skusat,k tomu nemavam ovulaciu cize snazime sa o tehotenstvo,ale ak tie bolesti co mavam su silne vravela zeby v tehu zmizli,a ja niekedy nevladzem su to ako kontrakcie bolesti tak preto sa pytam ake to je co zena znasa pocas tej liecby.tak ja viem kazda zena sme ina,inak to moze byt,no ale toho sa clovek obava ako si to ty popisala,chuda moje.

jaja9891
autor
5. dec 2013

@hatapkagb no je to priserne,mna po pol roku od svadby,v 24 rokoch zacalo pichat v boku,skoncila som na operacke a vraj som to mala v bruchu zle,kvoli endometrioze,mne hned odporucili tuto liecbu,ale pre mna je to katastrofa,najhorsie su depky,lebo mi vraveli,ze prirodzene to asi nepojde :( a to sme sa o babo ani nepokusili...

junova
5. dec 2013

aj ja mam endometriozu, mala som cystu na vajecniku a bola som preto na laparoskopii. Posielali ma do centra asistovanej reprodukcie ale podarilo sa nam otehotniet prirodzene🙂 a to 2x mam 4- rocnu dceru a 4- mesacneho syna🙂 sestra ma tiez endo a tiez bola pol roka v umelom prechode a tiez prirodzene otehotnela a ma babo🙂 zelam vam vsetkym s touto diagnozou zdrave deticky cim skor🙂

hatapkagb
5. dec 2013

@jaja9891 mala si aj ty take bolesti,vkuse pichanie raz pravy vajecnik raz lavy,potom oba naraz,potom cele brucho,pichanie do krizov,krce v bruchu take az zachvaty,potom ako kontrakcie ani dychat clovek nemoze ani pohnut sa...jooj mam to od januara laparku som mala v auguste,neviem co robit,snubenec chce aby som najblizsie povedala dr.ze koncim so snazilkovanim o dieta a nech idem na liecbu ved ako pise JUNOVA tak podarilo sa otehotniet potom,neviem co robit alebo pockam este do noveho roku ako mi bude.

jaja9891
autor
5. dec 2013

Ahoj,presne tak mi bolo ako opisujes a stale horsie a horsie,len sa to stupnovalo,az kym som sa nemohla ani z postele postavit,take som mala krce,aj ty mas cysty?a co ti robili na laparke,ked mas aj nadalej take bolesti... mne sa po operacii ulavilo,aj ked vzdy to boli kvoli zrastom... s touto diagnozou netreba cakat,ale konat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre