Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

veam
19. apr 2009

Ok petka odpocin si...emka aj ja idem uz off,som uz unavena...pa a dobru nocku

emka1
19. apr 2009

ok, babulky, dikes za pokec 😉
oddychujte tehulky nase 😉 paaaaa zatial

cigaretka5
20. apr 2009

kocky pytala som sa v piatok ale nebol tu nik, tak skusim este raz kolko asi trva stimulka mam za sebou dve inekcie v púiatok kontorla a uz teraz som z toho na nervy

kuuuuuuuuuuujem

vierka
20. apr 2009

dobre ranko kocky 😀

cigaretka - stimulka trva tak 10 - 12 dni - podla toho ako reagujes...
ja som napriklad pichala 9 dni 😉

no a teraz som volala do FC, taaaaakze 5.5. ideme na kontrolny utz a ked bude vsetko v poraaaaadecku, tak rovno nafasujeme "igelitku tehotenskych opatreni" 😀 😀 😀

cigaretka5
20. apr 2009

a to je co? tehotenske opatrenia? celkom ti nerozumiem?

vierka
20. apr 2009

cigaretka - to su injekcie na stimulaciu IVF 😀

cigaretka5
20. apr 2009

ahah nejak som sa este nezobudila 🙂

cigaretka5
20. apr 2009

kocky sa mi nieco mari ze tu niekto riesil ci vo FC aplikuju aj darcovske vajicka. Dnes som to videla cenniku takze to robia

veam
20. apr 2009

Ahojte...

Cigaretka drzim palce na stimulaciu...

Vierka no super a aj ja idem 5.5 k doktorovi...

emka1
20. apr 2009

dobre ranko, kocky 🙂
vy uz pismenkujete o dusu ...
My mame po vizite, zobrali ma aj na utz. ... vyzera to tak, ze voda v brusku sa este uplne nestratila, ale vajecniky sa opat zmensili ... a pocula som, ze vraj mi uz zacina novy cyklus, takze asi dostanem MS kazdu chvilu, zatial sa uplne nevyjadrili, ze ma chcu pustit .... ale snad ano, budem sa pytat aj sestriciek, ze kedy mam cakat prepustaciu spravu a ci sa mam konecne zacat balit.

Cigaretka - drzim palce, stimulka je v pohode, aj ked som obcas mala pocit, ze sa to vlecie.
Ja som stimulovala od 2.DC do 11.DC a 13.DC som mala odber vajok.

veam
20. apr 2009

Ahoj Emka...to je dobra sprava,ze sa to zlepsilo a drzim palce aby ta uz dnes pustili domov,tam ti bude urcite lepsie

emka1
20. apr 2009

Cigaretka - pocas stimulky som mala 3 kontroly na utz. v 7.DC, 9.DC a 11.DC, niektore kocky mali len 2 utz. pokial im rychlejsie rastli vajka

emka1
20. apr 2009

ahoj veam ... no snad ano, len dufam, ze nebudem cakata az do vecera 😒 .... dnes je tu v nemocke rusno, na chodbe je kopec mladych kociek, studentiek - praxuju tu a behaju hore dole.

vierka
20. apr 2009

cigaretka - no to je mozno aj tym, ze ja obcas pisem ako blondina 😀

veam - tak to je super, budeme behat naraz ten isty den po lekaroch 😀

emka - tak to je super, ze sa vajecniky zase o nieco zmensili a ja verim, ze ta dneska uz pustia domenko 😉

emka1
20. apr 2009

cauko vierka 🙂
Tebe sa to uz krati, pocitas dni, ze ??
Velmi Ti drzim palceky, nech to vyjde a nech ma pani embriologicka stastnu ruku pri vybere a spajani 😀
Su tu nejake nove stimulantky okrem cigaretky ? nejak sa to tu preriedilo ..

petkaerdal
20. apr 2009

ahojte,krasne ranko...
emka,tak dufam,ze ta dneska pustia 😉

Viery ,super ,5.5 je turaz dva 😉

veam 😉 ako sa dnes citis?

cigaretka5
20. apr 2009

koćky doki nieco spominal o pichali do brucha --brrrrrrrrrr to ma kedy caka? ako vlastne preieha taka stimulka som si myslela ze budem len do zadku pichat merional a to je vsetko ale ono to tak asi neni, ze?

vierka
20. apr 2009

emka - no este nic nepocitam... ved uvidim co este na tom utz bude... ale na injekcie sa tesim 😀

petka - ahojcek, no dali mi taky pekny datum, tak som zvedava 😀

cigaretka - do brcuha budes pichat tak tri injekcie a je to omnoho lepsie nez to pichanie do zadku, je to uplne v pohode a zacnes to niekedy pichat az po prvej kontrole...

emka1
20. apr 2009

cigaretka, na prvy kontrolny utz. si so sebou prines aj jednu injekciu Cetrotide, mas ich urcite v igelitke. Ta sa picha do bruska, ale pre mna bola urcite znesitelnejsia ako tie do zadku. Takze od 1 utz. uz budes pichat aj Merional aj Cetrotide, teda mala by si, podla toho, ako povie doki.
Merional stale do svalu a Cetrotide podkozu do bruska.

A choragon Ti pichnu na pohotovosti alebo si ho pichnes sama do svalu 36 hodin pred odberom vajok, ale to Ti doki alebo sestricky presne povedia.

cigaretka5
20. apr 2009

no mne doki predpisal iba merional , zatial 20 kusov tie mam na 5 dni, 6 den ultrazvuk a tam sa dalej uvidi. Brr takze 4-5 dni budem mat traumu aj z brucha nielen zo zadu 🙂
vraj su z tych inekcii cervene flaky? mali ste? pichaju mi vo FC takze aj ten choragon mi tam pichnu?
Inak kocky mam za sebou iba druhu inekciu a desne ma bolia vajecniky? je to podla vas ok? taka bolest ako ked su prechlôadnute?

a este mam na vas odbornicky jednu otazku? pribrali ste? niekde som citala ze baby pred odberom nezapli ziadne nohavice, tak sa tesim.......

a co sport je podla vas vhodny take fit lopty? doki hovoril ze do prveho utzvaku je to Ok ale ja celkom neviiem

petkaerdal
20. apr 2009

ake mate pocko na SK??? tu je po dazdi,mohlo by vyjst slnko

ako v prvy pracovny den Vierka?

vierka
20. apr 2009

cigaretka - mna po prvej bruskovej injekcii svrbelo brusko, aj som ho mala cervene, ale potom to preslo a pri dalsich dvoch som uz nic nemala... a po tej bruskovej smam uvidis, ze by bolo lepsie pichat vsetko do bruska, celu stimulaciu, lebo to uplne nic neni to brusko 😉
no pred obberom sa citis nafuknuto a pre istotu nenos uzke rifle a nohavice, aby ti tymi tlakmi na brusku nepopraskali vajicka... ja som nosila volnejsie nohavice, ale potom sa to zase zrovna 😉
a ja by som necvicila vobec... ja teraz chodim na aerobik a hned pri prvej injekcie a tym skoncim na minimalne 9 mesiacov 😀

emka1
20. apr 2009

Cigaretka, to ze Ta bolia vajecniky, je dobry znak, ze vajka sa zacinaju tvorit, aj mna boleli thned od zaciatku - od prvej injekcie som citilia podbrusko.
Ten Cetrotide do bruska je uplne v pohode, ziadne cervene flaky som nemala, keby som si mala vybrat, tak chcem len Cetrotide do bruska 😀 ....

no pocas stimulky sa mi zacalo nafukovat brusko, az po dobere vajok sa mi splaslo 🙂
je to normalne ze sa budes citit nafuknuta !
mozno naozaj nezaplnes nohavice, takze nos len tie najvolnejsie.

no ja som pocas stimulky nerobila ziadne sporty, snazila som sa vyhybat vsetkej namahe, aby som nezatazovala brusne svaly a aby mi foliky nepopraskali skor ako mi z nich doki vyberie vajka

Choragon Ti vo FC nepichnu, lebo ten sa picha presne o 21.00 hod 2 den pred odberom vajok - takze Ti daju papier na pohotovost a tam Ti ho pichnu, len treba prist skor na pohotovost, aby si vedela povedat sestricke, ze to potrebujes presne o 21.00 pichnut

cigaretka5
20. apr 2009

kocky dakujem velmi pekene za vsetky rady , drzme si palce musim ist off a zacat tvorit hodnoty pre slovesku ekonomiku

pekny dnik

emka1
20. apr 2009

ahoooj petka 😉
tu je zamracene, sice neprsi, a dufam, ze ani nebude .... slniecko sa snazi predrat cez mraky, snad sa mu to podari.
Ako sa maju Tvoje babulky, uz sa zobudili ??? 🙂

emka1
20. apr 2009

cigaretka, za malicko 🙂
ja som bola pred mojou stimulkou presne taka zvedeva ako Ty 😉

veam
20. apr 2009

Ahoj Petka...no celkom fajn zatial a co ty?

Pocasie zatial ok,vyzera ze bude pekne

vierka
20. apr 2009

petka - no tu je tak polooblacno... a prvy den vcelku dobre, len keby sa ma nadcha nedrzala... ale inak v pohode 😀

cigaretka - nemas za co, aj nabuduce 😀

bobjan
20. apr 2009

Ahojky, kukučky 😀

Vierka, to je tu coby dub a ty budeš zasa kámoška s ihlami 😅

Emka, tak dnes ideš domkov? Dúfam, že ťa pekne pustia a nebudeš tam musieť už trčať....

Cigaretka, ja teda neviem, či som mala fľaky, lebo to bola na zadku 😅 Ale z cetrotide som fľaky mala, ktoré svrbeli, ale po 2 hoďkách to prešlo... neboj, do brucha pichnúť to je brnkačka....ja som chcela aj Merional, ale že do zadku to je lepšie...tak som poslúchla dr.

emka1
20. apr 2009

prave nam tu pristal zachranarsky vrtulnik, priviezli babatko v inkubatore .... to uz je druhe tento tyzden.
Inak vrtulnik tu pristaval asi kazdy druhy den - bud tazke pripady, alebo babatka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre