Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
22. apr 2009

v sobotu,aj ja som mala tak,den odberu nerataju ,to mas 5 den 😉

nevadi mimka,dobre ze nieje horsie 😉

ja rozmyslam,kedy som mala ja et

petkaerdal
22. apr 2009

a ake mas silne bolesti?
a nemas davat 2x denne polku dostinexu?

mimka30
22. apr 2009

Snažím sa veľa piť, tak uvidíme. Je lepšia tá PK?

mimka30
22. apr 2009

Nie len polku denne. Bolesti sú, také tlaky, ale dá sa to.

petkaerdal
22. apr 2009

ja si myslim,ze ano...ty myslis,ze nie?
keby nebola a mala by si napr. dneska et ,dali by 2 embryjka ,co ked tie,co ti teraz pk nepreziju,potom zase Ket a tak..takto ostanu len tie kvalitne ozaj 😉

petkaerdal
22. apr 2009

tak mas mensie,ako ja bolesti..lebo moje sa teda nedali 😔

mirinda10
22. apr 2009

mimka, ja este len cakam na stimulku a dufam, ze uz bude posledna ale tiez tuzim ma PK nakollo najviac vajom 60% sa prestane delit po 3 dni tak nech vkladaju take co maju vacsiu sancu na prezitie tak 2 IVF som mala bez PK ale teraz urcite bude

ja pojdem v utorok do FC prvy krat zo vsetkymi papiermi co uz som zazila tak dufam, ze ma doki hned nahodi na stimulku uz nejdem cez poistovnu tak nemusim na nic cakat

petkaerdal
22. apr 2009

mimka,ono je to tak,ze tu informaciu do vajicka vpusta spermia az po tom 3 dni,dovtedy sa len vajko samo o sebe deli,preto sa az na 3 den ukaze,ze ci su tie embryjka dobre a kvalitne,ci su ok...takto mi to vysvetlila embryologicke...aj vajko so spemiou nemusi niekedy sadnut...

mimka30
22. apr 2009

Mirinda veľa šťastia 😉
Peťka- tak hádam to bude o.k. Inak bolesti sú hlavne keď chcem zívať, alebo sa poriadne nadýchnuť. Doki hovoril, že ak je žena tehu, tak sa to zhoršuje ten ohss 😕

petkaerdal
22. apr 2009

mirinda,tak ty mozes kedykolvek zacat,ked ides,ako samoplatca

vierka
22. apr 2009

mirinda - ja nejako nedijetujem... ja si dam normalne ranajky, normalny obed a veceru sa snazim najneskor o 18.00 a uz len nieco lahucke... lebo doteraz som bola zvyknuta sa normalne naobedovat v praci (polievka a druhe) a potom este vecer o siedmej jest klasiku obed dalsi co navarim doma pre mangela... a to sa nedalo... a zacala som dva krat do tyzdna cvicit - mat trochu pohybu a mne to zabera... tak uvidime...
ja by som chcela tiez pri druhom IVF ist na PK, ale to sa vsetko uvidi podla poctu embryjok 😒

mimka - tvojim embryjkam je urcite dobre a v sobotu vlozia do teba tych najsilnejsich zo silnych 🙂

bobjan
22. apr 2009

mimka, super, len tak ďalej a pi a pi a cikaj a cikaj 😉

tehu ohss zhoršuje, to je pravda...teda HCG ...presnejšie

petkaerdal
22. apr 2009

neboj mimka,dobre to bude....vsetko uz zvladnes,hlavne nech mas pekne embryjka 😉
pri chodzi si pekne vystreta? lebo ja som len v predklone mohla byt,mna to tak bolelo

mimka30
22. apr 2009

Vierka, Bobjan- ahojček 🙂
Uvidíme v sobotu. Najviac mám obavy z toho plného mechúra. Aj som hovorila mangelovi, že vezmem nejakú podložku, takú nemocničnú a keď bude treba, tak odcvrknem 😅 😅 😅
Musíme si to nacvičiť do soboty 😅

mimka30
22. apr 2009

Peťka aj ja som nahnutá dopredu, vystretá ma to tlačí všade 🙄

petkaerdal
22. apr 2009

mimka,uz sme sa o tom mechure raz bavili,on nemusi byt plny,ze sa az pocikas...ja som ho mala tak pol ,ked sa tam nebude dr. vediet dostat,posle ta niecoho sa napit este,lepsie,ako sa tam pocikat pri et..ja som ho ani raz nemala taky,ze ma az tlacilo na cikanie 😝

mimka30
22. apr 2009

Dobre Peťka, tak sa napijem aj ja len trocha. Minule som skoro odpadla ☹ Koľko mám vypiť asi?

petkaerdal
22. apr 2009

aha,tak potom viem asi,ako sa citis 😅 ,ale zajtra uz bude dobre,ten 4-5 to bolo uz super

petkaerdal
22. apr 2009

ja som mimka vypila po ceste do FC pol litrovu mineralku a to stacilo,pred odchodom z domu som sa sla vycikat...
fakt nemusis byt tak napita,ze ta to bude az boliet,radsej vydrz po et nejst hned cikat,neboj dr. sa tam dostane 😉

mimka30
22. apr 2009

Pri nadýchnutí to tlači ale keď ležím dá sa to lepšie zvládnuť. Len nechcem stále len ležať. Včera mi bolo zas blbo, tlak som mala 80/40 už som skoro odpadla, a potom ma chytilo brucho, teda sedela som na záchode s prepáčením a išlo to... 😔 To bola najhoršia stimulka u mňa. 😔

vierka
22. apr 2009

mimka - ten plny mechur je v pohode... daj si tak hodinku pred transferom salku kavy a budes ho mat plny akurat a nemusis sa nalievat litrami mineralky...

petka - no o tom delini a predavani informacii zo spermie som ani nevedela.... zase som o nieco mudrejsia 😀

mimka30
22. apr 2009

Dobre Peťka- tak aj ja si dám len pol litra. Minule mi povedala embryologička, že pred ET aspoň 2 litre 🙄 🙄 🙄
Tak to už nebudem toľko piť. Ležala si dlhšie ako 15 minút? Kedy si šla na wc potom?

petkaerdal
22. apr 2009

mimka,najhorsia,ale bude naj vysledok,dufam,ako u mna 😉 ..to za to odmena 😝

mimka30
22. apr 2009

Peťka keby si mala pravdu 😉
Vierka- tak ani ja sa nebudem nalievať, veď minule sa to nedalo vydržať 😅

petkaerdal
22. apr 2009

je to tak Vierka,preto ta PK

mimka,ja som sla hned po ceste od et po tych 15 minutach,ale nechelo sa mi moc,sla som,aby som potom tych 45 minut v kuse lezala na izbe...fakt to netreba s pitim prehanat

petkaerdal
22. apr 2009

mimka,niekde som citala, ze plny mechur nieje dobry,ale ozaj tak plny,ze to ani nevies uz vydrzat,lebo tie embryjka potom tlaci von..mozno mi to vravela aj embr...ale neviem to isto uz

taky stred by som volila..tak hodinu pred et cikat a potom uz nie

mimka30
22. apr 2009

Ešte sa opýtam ale fakt blbú otázku, teda aj keď som zdravotník, ale blbú.
To nevypadnú tie embryjká po ET keď pôjdem na wc, alebo cestou domov??? 😝

bobjan
22. apr 2009

mimka, ja som vypila po ceste asi liter a tlačilo ma a dr. povedal, že je to málo, tak som ešte musela piť a chodiť po izbe 😝

aj mne sa zle dýchalo, ale ohss som nemala asi.....teda nikto nič nevravel

bobjan
22. apr 2009

mimka, že vraj nie....

mimka30
22. apr 2009

Bobjan- ja to isté. 2 litre a povedal mi, že nemám plný močový mechúr. A ja že, čooooooooooooooooooo????????????? 😅 😅 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre