Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bejuli33
22. apr 2009

Chystáme sa na druhé IVF do FERTICENTU a chcela by som nejaké infošky.

emka1
22. apr 2009

ahoj bejuli, ... pytaj sa, ja mam 1.IVF prave za sebou .... aj ked neuspesne 😖

katka14
22. apr 2009

aj ja mam 1. ivf neuspesne za sebou. ale centrum je aj tak fajn. 🙂

mimka30
22. apr 2009

No ja som už tu po Utroši. Peťka čo dobré papkáš? Ponukni. 😀

mimka30
22. apr 2009

Bejuli ja som akurát po stimulke pri druhom ivf. Ja som teda nadmieru spokojná s prístupom. Veľmi zlatý doktor, zlaté sestričky. 🙂

mimka30
22. apr 2009

A tu nikto??? Dofrčím neskôr 🙄

cigaretka5
22. apr 2009

kocky co je to OHS?

floskula
22. apr 2009

cigaretka, to je Okresna Hasicska Sluzba. 😀 ale nie, to je ovarialny hyperstimulacny syndrom. to ked das do google.sk, vsetko si precitas. hrozi kazdej, lebo nam nadopuju hormonmi a vajecniky pracuju na 500 percent. ale bez toho rizika to nejde. treba mat chladnu hlavu a vela pit. radsej uz od polovice stimulky pi denne o nieco viac, nech si pripravena. 😉

floskula
22. apr 2009

mimka, ty si teda iny ftipalek s tou inkonti podlozkou. ja som mala mechur plny len na polovicu, musela som chodit po izbe, aby sa nalnil viac a aj ked nebol plny, doktor skusil, ci sa lahko dostane ku krcku maternice a ked to slo v pohode, nemusela som sa dolievat. fakt to neprezen, lebo niektorym babam vraj kazali odcikat a to je potom tazko, ked pustis par kvapiek, tak sa ti obsah mechura uz nepodari zastavit a zahučí to vsetko v zachodovej mise a budes pit odznova. 😀

cigaretka5
22. apr 2009

no floskula ty si tiez riadny vtipalek

floskula
22. apr 2009

cigaretka, ale nie je mi vzdy moc do smiechu, hlavne ked som par dni po neuspesnom IVF. ale napriek vsetkemu, napriek OHSS, nafuknutemu bruchu a nevolnosti by som sla do stimulky hned od zajtra. ale musim cakat. kolky den stim. si dnes ty?

cigaretka5
22. apr 2009

picham od nedele v piatok prva kontrola pijem stale vela vody s tym problem nemam brucho ma boli co ma trosku zaraza ze stale "prdkam" tak ma trosku obavy

floskula
22. apr 2009

s tym prdkanim som to mala aj ja. je to v poriadku, aj ked neviem presne, co to sposobuje. brucho ta ma boliet, to znamena, ze tam rastu folikuly, tak to ma byt.

cigaretka5
22. apr 2009

no tak som v podstate rada.
baby kto vam dal PN po transfere? chvcela by som zóstat doma a nestresovat sa ale podla zakona narok na PN ku nie je .
A co po odobrati? kolko ste boli doma isli ste na druhy den do prace?

bejuli33
22. apr 2009

baby vy ste ochotné a ja nikde

bejuli33
22. apr 2009

Takže chcem sa opýtať či v FC dávajú len krátky protokol/to by mi vyhovovalo/,ako dlo to celé trvalo od pohovoru po stimuláciu,koľko kontrol ste podstúpili počas stimulácie a hlavne je pravda že sa v FC neplatí za ICSI a PK?????Prvé IVF nás dobre cuclo,ale v inom centre tak som zvedavá. 🙂

cigaretka5
22. apr 2009

bejuli neviem ako je to cez poistovnu my mame zial poistovnu s ktorou FC nema zmluvu ale ked som porovnavala kolko by som v inych centrach dala cez poistovnu vyslo mi to tak ze je to vo FC ako sampolatca. NIeco sa mi mari, ze cez poistovnu baby hovorili ze doplacali nejakych 8 000 Sk. Na porovnanie v centre na palisadach to je cez poistovnu nejakych 50 000 SK.Nas ako samoplatcov vide cela akcia vo FC 40 000 + lieky

mimka30
22. apr 2009

Floskulka, tak to je pravda, keď odcvrknem, tak sa to všetko vyprázdni 😀 😀 😀
Peťka- ty pozeráš asi telenovelu, však? 🙂

cigaretka5
22. apr 2009

mimka ty si bola po vyberani vajok PN? ako je to som v procese prvej stimulky a neviem co ma caka

mimka30
22. apr 2009

Áno Cigaretka, ja som bola PN a ostanem aj po ET. Nebojkaj, zvládneš to. Daj sa vypísať, lebo po odobratí vajok budeš taká slabučká. Máš náročné povolanie?

cigaretka5
22. apr 2009

no narocne ako narocne sefujem v jednej banke a mam pod sebou 26 ludi co furt nieco chcu takze nervy riadne. Mimka kto ta vypisal? mne pinter jasne povedal ze na Pnku narok nemam. Kolko si stimulovala? ja som 4 den a uz teraz som z toho na nervy...........

mimka30
22. apr 2009

Cigaretka pozri do IP.

floskula
22. apr 2009

bejuli33, ked ides cez poistovnu, tak platis len za lieky na stimulaciu, za SPF ak si to das a za mrazenie embryi, ak budes ma t co mrazit.

floskula
22. apr 2009

cigaretka, normalne chod za svojim obvodnych lekarom, alebo gynekologom, podla toho, ktory z nich je milsi a privetivejsi a pytaj si od neho PN-ku. povedz, ze si v cykle IVF a necitis sa dobre. on sa viac vypytovat nebude, ak je normalny. a hlavne nebud na nervy zo stimulky, ked si sa na to dala. 😉 z toho sa mas tesit, ze vajka rastu a bude uroda. ber si priklad z mimky, ta mala 31 vajok.

mimka30
22. apr 2009

Ja som stimulovala pri prvom 8,alebo 9 dní a teraz pri druhom som mala odber na 13 deň.
Floskulka, ale tých 31 vajok riadne bolelo ☹

floskula
22. apr 2009

mimka, ja viem. ja som mala len 15 a velmi tazko sa mi pohybovalo. zle sa mi sadalo, vstavalo, zohnut sa mi nedalo, takze pri tvojom dvojnasobnom pocte viem, ze to muselo byt ozaj tazke. ale uz su vonku a teraz cakas na tie najlepsie. 😉

mimka30
22. apr 2009

Floskulka si zlatá, no dúfam, že sa to trocha pohne k lepšiemu. Ak to teraz nevýjde, tak chcem pauzu určite, lebo to bolo hrozné tie nevoľnosti. 😔 Mala si PK?

mimka30
22. apr 2009

Floskulka idem dať tabletu na ohss, tak musím trocha zaľahnúť lebo sa mi po nej točí hlava. Potom prídem naspäť 😉

cigaretka5
22. apr 2009

asi som sa zle vyjadrila, nie som z toho v strese ale som taka nejaka nesvoja. Som cela nejak pomalsia a taka nejaka ufnukana a z toho som taka nejaka divna🙂 ja som totiz inak strasne aktiny clovek
Na druhej strane som rada ze citim brusko a ze lieky zaberaju ( aspon dufam kontorla je v piatok)

mimka30
22. apr 2009

Cigaretka, keď ťa tlačí bruško, to je dobre, lebo folíky rastú. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre