Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
26. apr 2009

tp som teda prekvapena zase,co hovorite o pristupe tej starsej embr.to naco ju tam taku neprijemnu drzia...alebo ked ona vidi,co je za vajka,ked snimi pracuje,tak nech aspon nenavrhne ona iny postup aj dr.ked vidi,ze su nekvalitne...

mimka30
26. apr 2009

Veď to Peťka. Aby som nemusela dlho čakať a trápiť sa. Ja si myslím, že niekedy treba aj trocha empatie vložiť do rozhovoru. Keď ona na všetko neviem, neviem... No radšej keby mi povedala, že vajká a spermie nekvalitné- tak to skorej prehĺtnem. Ale neviem, to nikto nevie.. No nenaštvalo by ťa to? Už sa nebudem rozčulovať. Ja by som išla aj na tretie do FC, lebo ako hovorím ja som tam spokojná.
Peťka tie bolesti ako na mrchu ma oddnes trápia- ešte mrcha k tomu a sa zrútim. 😖

mimka30
26. apr 2009

To už keď nevie či je v mojich vajkách problém alebo v spermiách, tak si to mám ja preskúmať pod mikroskopom doma, alebo čo?

petkaerdal
26. apr 2009

mimka,ved si jej mohla nabliakat aj teraz,to je jedno,ci si samoplatca alebo nie,ved dr. svoje dostane od tvojej poistovne,ty si "zakaznik" a mohla by byt ozaj mila,ked vie o co ide,ze tie zeny tam chodia zufale 😔 sestricky a dr. su fakt super,aj ta mlada embryologicka

mimka30
26. apr 2009

Ako hovoríš, mohla. Môj muž aj chcel. Len on ju ešte išiel hľadať do labáku nech láskavo príde lebo máme otázky. No došla za pol hoďku, nič sme sa nedozvedeli, len to že nemá čas. Predtým mi tiež nevedela povedať, prečo je to tak a ja som sa chudera rozplakala a nezmohla ani na slovo 😖

petkaerdal
26. apr 2009

mimka,oni ta trapit aj budu,to ma kazda baba...skus to nevnimat

no nastvalo by ma to,lebo clovek tam chodi ozaj zufaly ,oni su posledna nadej a ona sa takto chova,to nemoze mat trocha sucit a pochopenie pre tie zeny 😔 😔

ale mimka,treba to povedat aj dr. nech vie,koho tam zamestnava ,by som mu to aj povedala

petkaerdal
26. apr 2009

a este ma napadla jedna vec mimka,ked ma taky pristup k ludom,tak aky ma pristup k tym vajkam potom 😅 ,clovek si moze vsetko namyslat,no nie

no fakt ludsky pristup ma 😠 😠 to su taky ludia,co nevedia pochopit,ako sa zeny,co nemozu byt tehotne citia

mimka30
26. apr 2009

Poviem, poviem. Len si počkám na testík.
Inak zas ma trápili s plným mechúrom. 😀 Vypila som cestou pol litra a bolo málo, tak som sa dolievala kávou a minerálkou a na tretíkrát po mechúr nie až moc plný, ale dostal sa tam doktor. 😀 😀

mimka30
26. apr 2009

Peťka to je pravda. Ja som dnes plakala, že čo keď zlikvidovala moje embryjka- blastulky a oni ešte žili 😒 ☹ ☹

petkaerdal
26. apr 2009

no lepsie,ako tam umierat od preplneneho,nie? radsej dopit trochen 😝

petkaerdal
26. apr 2009

a aj ti volala ta "mila"?

mimka30
26. apr 2009

Vydržala som tam ležať asi 20 minút, potom mi kázali nech sa idem vycikať. Bozkávala som fotku a sestrička- tak tak len pekne vybozkávajte fotečku 😀 😀 😀

mimka30
26. apr 2009

Dnes mi volala krásavica, že nevidí to na zmrazenie, ale delili sa niektoré. No keby som tomu rozumela, tak tam idem a kuknem, či je to tak.

petkaerdal
26. apr 2009

sestricky su tam fakt inak na jednotku,straaaaasne zlate...ludske,prezivaju to s tymi zenami,mna vzdy drzali za ruku ,no super ludsky pristup s citom,ja som im to aj povedala,ze su uplne suprove a ze to velmi pomoze taka podpora aj od nich 😉 😵

mimka29
26. apr 2009

Babulky, ja sa s vami zatiaľ lúčim, len som chcela mimke napísať, že na ňu myslí určite veľa báb aj keď sa neozvu. Tak mimka drž sa a ty petka drž tie dve krásavice tak dlho ako to len pôjde.
Budem vás aj naďalej pozerať 😉

petkaerdal
26. apr 2009

a ako je tam ona dlho? 😕
ja som ju nikdy nevidela a ani mi nikdy ona nevolala,len ta mlada stale,tej mladej az taka dobrota uplne z oci ziari

no mimka,clovek si moze cokolvek ozaj mysliet,ked tie embryjka su v ich rukach a ma takyto pristup k ludom..ale viem isto,ze ta mlada to berie ozaj zodpovedne

mimka30
26. apr 2009

Mimka29 si moc zlatučká aj ostatné. Veľmi ti držím palce, nech to máš úspešné 😉 Ozvi sa nám, prosím. 🙂 Si moc zlatá.

Peťka- neviem, ako dlho tam robí, ale aj pri prvom mojom bola ona, teda pri ET.

mimka30
26. apr 2009

Sestričky a lekár super zlatí a moc ľudskí 🙂 🙂 🙂

mimka30
26. apr 2009

Potom nakuknem, idem k lets dance.

petkaerdal
26. apr 2009

no asi tam nerobila,ked som ja bola,lebo pri 3 ivf by som ju aspon videla...
ako vypada?

petkaerdal
26. apr 2009

idem aj ja..drzkaj sa mimka a klud ..papa myslim na teba zlatko 😉

mimka30
26. apr 2009

Peťka asi okolo 45-50. Asi tam vtedy nebola, keď si bola ty.

Peťka- dík moja. 😉 Ja verím, že zázraky sa dejú 🙂

floskula
26. apr 2009

ahoj baby, som si vas precitala. tiez pozeram lets dance, len som chcela este k mimkinej skusenosti s embryologickou napisat, ze mi sme tu starsiu mali pri OPU a ked prisla za nami na izbu, tak normalne zacudovane, pohorsene a takmer az znechutene nam povedala: "no ale spermiogram je velmi zly. len YX zivych spermii, no neviem-neviem". a stale krutila hlavou. dost sme zo spermiogramu boli s muzom vystresovani, ze ho ma zly a ona sa tvarila, ze sme spravili svetovy zlocin na celom ludstve, ze sme si dovolili dojst tam s takymi zlymi spermiami. muz bol potom z toho hrozne zdeptany, mali sme obaja priserny pocit. krutila hlavou akoze ako sme sa tam vobec odvazili prist, alebo co. potom povedala ze teda budeme icsovat, ked sme na tom tak zle. potom na druhy den mi uz volala ta mlada, co je taka mila , ze ako to vyzera a mala som ju aj pri ET, nastastie. ozaj bola mila, na uplne vsetko mi odpovedala, ked podavala blastocysty cez okienko dokimu tak povedala "kraaaaasne su". fakt bola velmi mila. ale ta starsia nas vynervovala, muz bol fakt na zrutenie, tak ci tam trpi, ze ma zly spermos a ona ze teda ale fakt ho mate strasne zly...
takze viem mimka presne o com hovoris. tiez mi pripadala, ze ju len obtazujeme svojou pritomnostou. bola uplne sucha, ako keby sme sa bavili o dodavke cementu, alebo co.

petkaerdal
26. apr 2009

no asi nie,lebo to by som ju isto musela aspon vidiet

flos ajoj,no to je pristup,to tomu Dr. nevadi,ze takto "povzbudzuje" pacientky 😠 😠 😠
ja by som mu to povedala,nech vie,co tam zamestnal,ta fakt vie povzbudit ,akoby clovek nemal dost z celej situacie,ona aj tu nadej zoberie 😠

floskula
26. apr 2009

petka, aj som mu to chcela povedat, ale som na to potom pozabudla, pri ET som bola rada, ze su vsetci strasne mili, tak som nemyslela na nic zle. a teraz pri kontr. ultrazvuku sme sa bavili co dalej, tak mi to tiez nenapadlo, ale asi sa potom spytam. ja som inac dost vyrecna a viem byt neprijemna, resp. sa branit, ked treba, ale po OPU som bola taka zmotana, ona dosla, ze teda hrozne je to s nami a nejako som nestihla reagovat ,len som civela. inak by som jej presne tuto vetu povedala: "to snad nemyslite vazne!!! ved mi sme sem do centra prisle prave preto, ze mame problem - zly spermiogram, tak snad si teraz nemyslite, ze ste objavili Ameriku, ked nam oznamujete, ako na tom sme. vsak to vieme uz pol roka!!" len teda po narkoze som sa na to nezmohla, bola som este potom pol dna spomalena a triasli sme sa az do dalsieho dna, ci sa vobec nieco oplodni. hrozne.

sisab
26. apr 2009

Ahojte dievcata, buduci tyzden cakam mrchu a mala by som zacat so stimulaciou. Mam par otazok. Ked ste si davali robit predoperacne, stacil doktorovi len ten papier z FC, alebo ste si boli pytat odporucanie od svojho vseobecneho alebo gynekologa?
A este sa chcem spytat, ako sa plati vo FC, pri ET v hotovosti? Sa mi zda, ze tu niekto spominal fakturu...A kolko sa plati za zmrazenie? Za SPF sa plati sto eur a dalsie platby su ake? Vobec ma to nenapadlo sa spytat.
Mimka, k tomu, ze ti nezamrazili embrijka, ja som tak bola pri poslednom IVF vo FC, mali sme 15vajok, oplodnilo sa 11, tusim 8 prezilo PK, 2 mi vlozili a zvysne nezamrazili, nechali ich kultivovat tusim az 6 dni a vraj sa potom zastavili vo vyvoji. To velmi nechapem, ved na 6.den sa uz maju vyzliekat z obalu a to sa uz ma diat v maternici. To bol aj jeden z dovodov, preco som od nich odisla. Mimka, a ty mas spravene geneticke vysetrenia?
Ale kazdopadne ti drzim palce, nech sa tym dvom mrnusikom u teba paci a dobre sa zabyvaju 🙂

sisab
26. apr 2009

jaj, som sa sekla, predosle IVF sme mali v GF 😅

vierka
27. apr 2009

dobre ranko kocky 😀 ale ste toho cez vikend popisali 😅

sisab - predoperacne si robis na internom oddeleni v mieste bydliska, tvoj vseobecny lekar ti zoberie krv a moc a na zaklade toho papieru z centra ti da doporucenie na interne a z vysledkami krvi, mocu a so zdravotnou dokumentaciou ides potom na interne a papier z interneho nesies do FC...
po transfere ti daju fakturu ktoru musis zaplatit tusim do 14 dni, nic sa neplati v hotovosti a vsetko sa plati az po ET... ale neviem kolko stoji zmrazenie, lebo k tomu sme sa mi ani nedostali 😀

vierka
27. apr 2009

lolka - na dnes straaaaaasne moc drzim palce, potom daj vediet kolko injekcii si nafasovala... 😀
ja by som mala ist buduci tyzden po ne 😉

bobjan
27. apr 2009

Ahojte, po víkende.

nedočítam všetko, ale Mimka30, veeeeľmi ti držím palce, presne viem, čo prežívaš....drž sa!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre