Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

sisab
28. apr 2009

Babule, dakujem vam za info. Idem pozitivne mysliet ze mrcha pride nacas, a nie skor a ze to stihneme. Predoperacne budem mat, len tieto HIV a tie dalsie dve budu trvat tak dlho. A zalezi aj ako budu vajka rast. Inak ked som bola na predoslom predoperacnom, tak som to mala na pockanie za jedno doobedie, musim sa pozriet, ci mi aj HIV robili...Hlavne sa snazim nestresovat 😅
Mimka a kedy si mala ET? Tusim cez vikend, nie? No tak vydrz do dalsieho vikendu, potom by si uz mohla testovat.
Emka, ty mas za sebou nejaky neuspesny pokus, ked mas depku? Nejak sa tu este neorientujem 🙂

emka1
28. apr 2009

sisab - ano, mam 1.IVF za sebou neuspesne, ET som mala 9.4. a potom sa u mna rozvinul hyperstimulak, tak som si polezela 10 dni v nemocke s plnym bruskom vody a na infuzkach 😖
no depku mam, lebo sa mi do toho akosi nechce ist opat, ked ma opat chyti hyperstimulak, tak si to asi hodim ... ☹

gabica
28. apr 2009

Dievcata, vy ste tiez mali problem s vysetrenim na internom? Mne ho nechceli urobit, lebo ze vraj tieto vykony nepreplaca poistovna. Tak som musela ist k sukromnemu kardiologovi a zaplatit to.

bejuli33
28. apr 2009

Ahojte kočky.Chcem sa opýtať ako dlho trvá schválenie žiadosti o IVF keď mám VŠEOBECNÚ ZDRAV.POISŤOVŇU?

EMKA1 poď do toho.Inak s OHSS mám tiež svoje skúsenosti,akurát som neskončila v nemocnici.Inak s tymi poisťovňami si ma zaskočila.V máji ideme na pohovor a ja nivná som si myslela,že začiatkom júla začnem so stimulkou.HA HA HA ☹ 😒.

MIMKA30 ako???testovala si???

všetkým držím palce a hlavne pevné nervy 🙂

gabica
28. apr 2009

Bejuli - ake mas skuseosti s OHSS? Mne tiez hrozi, tak preto sa pytam. Mas PCO? Kedy a ako to u Teba prebiehalo? dik

bejuli33
28. apr 2009

Gabica mna na interné posielal moj gyndoš tak žiadne problémy neboli.Práve naopak,všetci mi držali palce.

bobjan
28. apr 2009

Gabica, ja už som na internom stále častejšie a nestalo sa mi to....možno by stálo za to sa informovať na poisťovni, ale je to podľa mňa capina....

bejuli33
28. apr 2009

ja nemám PCO,začalo to po OPU.Napriek tomu že som veľa pila na druhý deň po OPU to začalo bolením brucha,zastavením vetrov,ťažkým dýchaním a brušo narástlo ako keby som bola v štvrtom mesiaci.Po infúzii bolo lepšie.

bejuli33
28. apr 2009

Bobjan,ty ideš tiež na schvalovanie žiadosti až po lete?

mimka30
28. apr 2009

Ahojček Bejuli33, nie ešte som sa netestovala. Ešte moc skoro, ale testy sú už v šuflíčku 😀 😀 😀
Kúpila som si s citlivosťou 10.

bejuli33
28. apr 2009

a kedy budeš?

mimka30
28. apr 2009

Sisab- áno v sobotu bol ET, tak ešte nechcem testovať, ešte moc skoro.

Cez všeobecnú poisťovňu ide schválenie rýchlo, mne volali tak za týždeň, že to je schválené 😉

mimka30
28. apr 2009

Bejuli neviem dokedy vydržím netestnúť sa 😀 Pozajtra určite skúsim. Len sa moc bojím, že tam bude len jedna ☹
A ty tiež si po ET?

bejuli33
28. apr 2009

mimka30 potešila si ma 🙂

bejuli33
28. apr 2009

Neboj budem držať pace.Ja som bola vlani na IVF ale neúspešne,tak to chcem teraz skúsiť ešte raz

mimka30
28. apr 2009

Ja mám tiež teraz druhé ivf, tak hádam... No uvidíme. Teraz mi dávali po PK dve morulky, tak už keď tie neprežijú, tak budem moc smutná. ☹

bobjan
28. apr 2009

Bejuli, veru až po lete....ja mám ešte len druhý cyklus a keď budú aj zmeny s poisťovňami, tak tam skorším príchodom nič neporiešim...chcela som tam ísť v júni, až vypíšem žiadosť a v auguste môžem ísť rovno na IVF, ale takto sa to skomplikovalo 😠

mimka30
28. apr 2009

Bobjan- ty si ešte furt v robotke moje?

bobjan
28. apr 2009

no ešte furt, moja....ty si lebedíš, čo?

inak mám teplotu, tak prídem domov a zaľahnem.....choroba je už za dverami ☹ všetko ma bolí a hlavne hrdlo 😠

už to tu dnes musím nejako doklepať.....ešte 20minút...

mimka30
28. apr 2009

Nie bola som sa s mangelom prejsť, ma vytiahol na prechádzku a hneď šup, šup do lekárne pre test 😀 Ale ešte netestnem. Kúpila som si aj magnézko do vody, vraj je dobré sem tam na kŕče v podbrušku.
Čo máš chrípku? 😒

bobjan
28. apr 2009

aha, u nás je pekne, ale ja tak som zrelá do postele.....a to mi treba variť a neviem čo 😖

neviem, bolí ma hrdlo, začalo to včera, ráno som nemohla ani prehĺtnuť a viac nič. Bolí ma celé telo a tak som si zmerala a už som vedela.....lebo telo ma bolí ak mám nad 37°C, a mám 37,4°C fuj 😖

bobjan
28. apr 2009

nemám ani nádchu ani nič....ale rátam, že zajtra dobehne 😠

mimka30
28. apr 2009

Chúďatko to ti verím, že je ti blbo. Tak choď pekne doma vyležkať a vypotiť a skoro sa uzdrav. 😔 😔 😔

bobjan
28. apr 2009

Mimka, ďakujem. Maj sa krásne a užívaj si bambuľky v brušku, papapa 😎

mimka30
28. apr 2009

Ďakujem mojenko a držkaj sa. 😉

sisab
28. apr 2009

Babulky, este jedna otazocka. Ake stare mozu byt tie predoperacne? Ved ked ja to budem mat s dnesnym datutom, tak OPU mi vyjde o viac ako 2tyzdne, je to ok.
Emka, popisem vecer, ja mam za sebou 2neuspesne ivf...a tiez som mala nabeh na hyperstimulak pri tom druhom...

mirinda10
28. apr 2009

tak baby mali ste pravdu vo FC je velmi prijemne prisli sme skor a hned nas doki aj zobral, no dost ma presviedcal aby sme zacali rozmyslat nad Brnom a asi aj nad darcovstvom aj ked vajok mam dost ale na moj vek uz nemusia byt kvalitne tak rozmyslam ci tam ist ako samoplatca alebo 3IVF ( tiez ako samoplatca ) este vo FC a vlastne vo FC prve alebo pojdem rovno do Brna doki to moc chvalil. No ale mam este jeden problem mam myom pri maternici ako keby zrasteny tak musim ist na ultrazvukove konzilium co to vlastne je je to 3.5cm velke asi ako vajce a to si musim dat asi co najskor vybrat len neviem na ako dlho to posunie moje plany na IVF ☹ ☹ ak bude laparka tam mozno 2-3 mesiace ak bude klasicka operacia tak mozno aj na dlhise ☹ a ja som chcela ist na dalsiu mrchu na IVF no asi ma pribrzdia ale co mozem robit aj ked vajecniky aj maternica je vsetko OK len ten myom sa mu nezda, tak nahanam jedneho lekara nech sa mi na to pozrie a uvidi sa. To je vsetko ale muzicek je opat ok vsetko v poriadku len keby ja som bola hmmmmmmm ved da uvidi

emka1
28. apr 2009

sisab - predoperacne mozu byt stare tusim max.mesiac, takze sa do limitu zmestis ...
mne pri hyperstimulaku hrozili punkciou, ale nastastie na 8 den po ET sa mi zacal stav zlepsovat a vodu z bruska mi nemuseli vytahovat .... ak by sa vraj embryjka uchytili, tak hyperstimulak by sa mi este zhorsil.

mirinda - a kam do Brna vas doki posiela ? do Repromedy alebo Unicy ?
vidim, ze sa Ti to skomplikovalo ☹ .... najprv vyries tu maternicu a az potom sa vrhni na 3.IVF, velmi Ti drzim palce !

gabica
28. apr 2009

Beluji - ani ja nemamPCO, mam vela vajok na pravom vajecniku, tak mi dr.povedal, ze mi hrozi. zajtra mam OPU, no uz od vcera som nafuknuta a samozrejme ze praav strana je trochu bolava. tak s ohss ratam, len dufam, ze bude taky prvostupnovy. neexistuju nejake lieky ako prevencia proti ohss? to by sa hodilo!

No a s tym internym v BA vo vojenskej som ozaj nepochodila (primar hodil tuto diagnozu do vreca k potratom, k estetickej chirurgii a ze to si pacientka hradi sama - normalne som mala slzy v ociach, ze ako moze byt jeden lekar taky debil). Pinter sa tiez rozculoval, ze to co ma byt?!

mirinda10
28. apr 2009

emka do Repromedy, ze vraj sa mu od tade vratilo vela tehu kociek tak neviem, idem sa pozriet na tu ich stranku a neviem ake skusenosti tam maju baby
ale urcite rada by som to skusila tam lieky mozem mat to co mi ostali gonal a cetrodite ale asi cetrodite budem dokupovat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre