Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mimka30
29. apr 2009

Jááj viem Gabica- už si pamätám. 🙂 Áno plakala som, lebo nám vtedy embryologička oznámila, že sa nám pomaly vyvíjali embryjká, že nevie, či sa uchytia ☹ ☹ ☹ Ja som plakala aj pri ET. Vieš, ona mi to oznámila tak rovno do papule, bez štipky empatie, tak ma to zobralo a rozrevala som sa ako nejaká krava. 😒

gabica
29. apr 2009

vierka - dakujem. urcite dam vediet. aj ja som moc zvedava.

mimka - su to strasne tlaky na psychiku. vtedy potrebujeme, aby s nami jednali ako v bavlnke. inac je sranda, ze viac nas ovplyvni to ako nam to povedia ako nie to, co nam povedia. Keby to iste povedela druha emryologicka, tak by si tu informaciu brala lepsie ... mali by si dat aspon zakladny kurz psychologie. 😉

dievcata, neviete mi povedat, ci vo FC mrazia iba blastulky alebo aj nejake skorsie stadium? A aky mate nazor na PK? A este posledna otazka, dufam, ze vas dajako moc nespovedam: ci aj vam lekar povedal, ze zena, ktora ma icsi, tam musi ist na amniocentezu?

dobru noc, zajtra sa ozvem.

emka1
29. apr 2009

gabica - drzim Ti aj ja na zajtra palce 😉 😉
no a k tym poctom oplodnenych vajok co si sa pytala, tak tetuska embryologicka sa nas pytala na nejake choroby, potraty a pod. a ked videla, ze nic nemame, a aj SPG sa nam zlepsil na normospermiu, tak nam navrhla, ze polovicu z tych 13 vajok necha oplodnit prirodzene a druhu polovicu cez ICSI. No ale nakoniec nam zostali len 3 embryjka, z toho mi 2 vlozili a jedno uz nemrazili, lebo neprezilo ...
Preto viem, ze nabuduce si dam napichnut vsetky vajka cez ICSI, aj ked bude dobry SPG ... aby sme zvysili sancu, ze sa vajka oplodnia, nech nevyjdu nazmar 😖

gabica
29. apr 2009

este opravim predchadzajuci prispevok, asi bol nezrozumitelny.. 😒
... inac je sranda, ze viac nas ovplyvni to ako nam to povedia a nie to, co nam povedia.

emka1
29. apr 2009

gabica - vo FC maju mraziacu techniku len na blastocysty, skorsie stadia nemrazia, preto musia vzdy robit PK, aby mali co mrazit.
no a k tej amniocenteze mi doki nic nehovoril, len som si vsimla, ze na papieri, ktory mi dal po ET bolouvedene ako posledna veta, ze ak budem tehotna po ICSI, odporuca nejake diagnosticke poradenstvo, ci co, uz si to nepamatam doslovne

emka1
29. apr 2009

pa kocky, ideme hajat 😉

vierka
30. apr 2009

ahojte babulky 😀

ja som sa len na chvilu prihlasila, lebo som dufala, ze tu uz budu nejake informacie od gabici 😅

drobec123
30. apr 2009

dobre ranko,
gabica uz je po 9.00 takze napis ako ste dopadli. my sme mali tiez obidve vajicka oplodnene cez ICSI, a musim sa spytat na tie geneticke vysetrenia. asi si to idem pisat lebo zabudnem na co vsetko sa chcem spytat 🙂

vierka
30. apr 2009

stale nic??? 😕

mirinda10
30. apr 2009

tak baby moje myom sa na teraz nebude riesit bola som na ultrazvukovom konziliu u dalsieho dokiho a povedal, ze ten myom nebrani otehotneniu aj keby som otehodtnela tak sa nic zle nestane, takze kde pride mrcha idem este na hormony ci vajecniky produkuju co maju ved mam uz 39 rokov tak ak nebudu tak pojdme priamo do Brna na darcovske a nepojdem do stimulky tak doki chcem mat istotu a na dalsiu mrchu ak hor.profil bude ok idem do stimulky len aby som to stihla do ich dovolenky.. Neviete kedy CAR bude v lete zatvoreny ja som sa na to zabudla spytat dufam, ze mrcha jedna aj druha nebudu meskat ale uz som si kupila alchemilku a idem pit cajiky.Tak mam dnes dobru naladu uz som sa bala, ze budem musiet ista na operaciu ale zatial je to ok 🙂
Pekny predlzeny vikend prajem len nech neprsi

vierka
30. apr 2009

mirinda - tak to je super, ze nemusis ist na operaciu a ze to otehotneniu a noseniu dietatka vobec nebrani, tak sa tesim s tebou... tak si porob este tie testy na tie hormony a pusti sa dotoho...

vo FC idu 27.6. na nejaky kongres a potom cely jul nerobia nic ohladom stimulacii...

gabica
30. apr 2009

AHojte dievcata,
brobec , vierka- nebola som na nete, ale uz som a hned vam podavam info. Z tych 9 sa nam oplodnili 4ks, ostatne vajicka neboli zrele. Volala mi ta druha pani embryologicka, tak zajtra daju vediet, kedy ideme na ET, ci sobota ci pondelok. Neviem, preco ale mne tak vnutorne ta PK nesedi. Ja by som asi najradsej do toho sla so skorsim stadiom. Predsa je to pre embryo vela casu mimo maternicu. Ake su vyhody PK?

emka - ine centra mrazia aj skorsie stadium? je to zvlastny postup. Ako sa vam podarilo zlesit SPG na normospermie? Emka a tie 3 embryjka si mala hned na druhy den po odbere? Tym sa chcem len opytat, ci mozeme z tychto 4, co mame este nejake stratit?

floskula
30. apr 2009

gabica, vyhody PK su akoze v tom, ze vidia, ze sa bunky spravne delia a embryo sa vyvija normalne. ale tiez som uz uvazovala, ci nie je lepsie vlozit to skor. mne vkladali dve krasne po PK a nechytili sa. skorsie stadia sa podla mna nemrazia, neviem o tom. nam sa inac oplodnilo 10 vajicok, transfer bol na piaty den a vtedy nam povedali, ze ich zostalo 6. z toho 4 krasne, 2 take s prizmurenym okom. vlozili dve, zmrazili 3.

floskula
30. apr 2009

gabica, neboj sa nicoho a chod do toho. kamoska mala tiez pred stimulkou myom, mala vtedy tesne pred 39 rokov, poradila sa s gynekologom, myom nevyberali, ona po IVf itehotnela a krasne donosila az do 9 mesiaca chlapceka.

emka1
30. apr 2009

ahojte kocky, pozdravujem vas vsetky 😉

gabica - PK resp. predlzenu kultivaciu robia len ak budes mat viac ako 4 zivotaschopne emryjka, vtedy ich kultivuju tusim 5 dni a ak sa z nich vyvinu blastocysty tie Ti aj vlozia spat do bruska a ostatne zamrazia.
Zajtra budes vediet, ako sa Ti embryjka vyvijaju ... je mozne, ze Ti preziju vsetky 4, ale aj nie 😖
preto, ak by neprezili, budu Ti robit vklad skor t.j. v sobotu, zhruba na 3 den po OPU, vtedy nerobia PK.
Ak by si PK mala, tak vklad budes mat az v pondelok. Drzim palce, nech vsetky krasne preziju !!!

SPG sme asi zlepsili tym, ze drahy prestal fajcit a nasadila som mu mesiac pred IVF prirodne vitaminy - kotvicnik zemny, L-karnitin, Omega 3 mastne kyseliny, Selezin ACE.

My sme mali 13 vajok, z nich nam 6 oplodnili ICSI a 7 prirodzene, na druhy den mi tetuska embryologicka volala, ze z tych prirodzene sa oplodnili 3 a z tych ICSI sa sice oplodnili, ale este nemali na dalsi den vsetky znaky oplodnenia. My sme mali mat tiez PK, kedze sme mali tolko vajok, ale postupne odchadzali a nakoniec som mala ET na 3 den po OPU, a zostali nam len 3 silne embryjka, vkladali mi 2 osem-bunkove.

floskula
30. apr 2009

ahoj emka, ako sa mas? som si citala tvoje prispevky, aj taky ten, ked sla na teba depka. presne som sa v tom nasla, tiez som tam bola po nasom neuspechu, ja som mala ET 29.3, par dni pred tebou. ale tiez uz ma to preslo, uz sa mi ani na kona nechce chodit, citam si, ako sa baby maju a ked si niekto robi starosti, hodim nejaky prispevok na povzbudenie, ale inak sa mi nejako vnutorne uz nechce v tejto teme vrtat, aby som na to stale nemyslela. v auguste ideme na KET, dovtedy budeme skusat prirodzene, aj ked pri nasom spermiograme neviem-neviem, ale neriesim to teraz. 😉

emka1
30. apr 2009

mirinda - super, ze nemusis na operaciu 😉
stimulku by si mala v pohode stihnut, mas este 2 mesiace do dovolenky, tak si poriadne našteluj cyklus a mozes zacat 😉 😀

emka1
30. apr 2009

ahoj floskulka 😉
no mala som depku a poriadne nechutnu, v utorok 😔 , nastastie ma to uz preslo, poriadne som sa vyplakala a znova ma od vcera chytila chut zit a ist dalej, ked viem, ze predsa mame este kopec moznosti 🙂
bolo to len nase 1.IVF, vkladala som do neho vela nadeje, ked som zniesla tolko vajok, verila som, ze sa to urcite podari ... podla HCG, ktore mi robili v nemocke, aj doki hovoril, ze naznak uchytenia embryjok tam bol, ked som mala na 5 den po ET HCG 5,3, ale na 8 den kleslo na 1,9 ... 😔

buduci pokus mame v auguste, neviem ci si dovtedy mam este porobit nejake vysetrenia ?
genetiku ? alebo co ? ... nechce sa mi len tak necinne cakat cele leto.

prirodzene sa budeme pokusat dalej aj my, ale ked vidim, ake zlozite je spojit bunky v laboratornych podmienkach, potom prirodzene to bude asi este tazsie ... 😔

emka1
30. apr 2009

flosky - Ty mas stastie, ze mas aspon mrazacikov, z nich by som sa velmi tesila, my nemame ani jedneho 😔

floskula
30. apr 2009

emka, ty sa zas mozem mozno tesi,t ze si mladsia. ja mam 36 a pol roka, to uz fakt neviem, ako mi co funguje, ale verim, ze ked boli nejake po PK, tak vajka maju este snad svoju kvalitu. druha vec je, ci sa z tych 3 kuskov aspon jedno rozmrazi. doktor povedal, ze uspesnost KET je vlastne rovnaka ako pri IVF. len peercentualne tu uspesnost kazi fakt, ze sa casto embrya zle rozmrazia, nerozmrazia, alebo zdegeneruju. podla mna ta manipulacia s nimi nie je ktovie co, ale zase su baby, co po KET ostali tehotne, tak to nechcem vidiet cierne. dolezite je, aby sa aspon 1 kusok rozmrazil, ked uz mi nastimuluju maternicu esstrofemom, tak nech je aspon co vlozit.

floskula
30. apr 2009

emka, tiez som rovnako verila na 1 ivf, ja musim mat vzdy velke nadeje, inak by som do takych pokusov ani nesla. ale myslim, ze teraz budem o nieco pokojnejsia, ked som si to raz presla. navyse KET nie je o injekciach, stimuluje sa tabletami, tak sa to da. ale ked sa nic nerozmrazi, alebo sa rozmrazi ale neuchyti, tak bude nasledovat klasicky 2 pokus IVF. my ideme na genetiku, radsej nas lekar poslal pre moj vek a partnerov horsi spermiogram, ale podla toho, ako sa vajka oplodnili si nemyslim, ze by to malo dopadanut nejako dramaticky. vsak uvidime. ale mozno sa proste embrya po PK uz vo mne nedelili dobre, takze nejaka chromozomalna anomalia sa mohla pridruzit. predtym sme boli na imunologii, nikto nas neposlal, to som vybavila, to mame komplet ok, snad to tak aj zostane a uvitala by som, keby dobre dopadla aj genetika.

floskula
30. apr 2009

emka, to mas inak presne ako ja. mne niekedy depka na jeden den odrovna, ale potom som nasledujuce rano schopna sa nastartovat zase nadlho. 😉 taky nejaky ocistny proces asi treba, bez toho to nejde. fakt verim,ze to vyjde coskoro a nejako sa na to nechcem upinat, tak ako to bolo teraz, skusim mat potom nadhlad uz.
vsak tebe da doki asi Dostinex, aby si sa vyhla OHSS nabuduce, nie?

mirinda10
30. apr 2009

boze to ma mozno aj zastihne ale to skor budem mat OPU ako stimulku alebo ET tak neviem uvidim ale hadam to nejak zmaknem len aby mrcha nemeskala ak bude tak mam problem 😀

emka1
30. apr 2009

flosky - ano. Pinter mi hned navrhol Dostinex, aby sa u mna hyperstimulak neopakoval ... len ma nahlodava pocit, ze by som chcela skusit aj iny typ stimulacie, ked pri 3 Merionaloch som mala az 13 vajok a nie vsetky boli kvalitne, tak skusit by som chcela nizsu davku hormonov, nech vyprodukujem menej vajok a vsetky nech su pouzitelne ...
FC inu stimulku ale nerobi 😖
Na KETko sa urcite tes, a hlavne mysli na to, nech sa zmrzlinky pekne rozmrazia 😉
Mam o 3 roky menej ako Ty 🙂

S tymi imunologickymi vysetreniami a genetikou by som rada urobila nieco aj ja ... len neviem aky je postup, ci mam zbehnut za mojim obvodakom a vypytat si od neho odporucacie listky, alebo ako ? 😖

petkaerdal
30. apr 2009

ahojte,
tak oznamujem aj vam,ze som v nemocnici,krcok mam 4mm,co je nic....nechapem,co sa stalo

Vierus,tusim ti toho bociana poslem coskoro

drzte mi palce,nech to vydrzime aspon par dni este 😔

emka1
30. apr 2009

no ahoj petruska,
ze sa tu aj ukazes, uz sme Ta tu vcera spominali, ze kde ze si ?? 😉 😅

opat si v nemocke ??? 😨
no to je radost 😖, vydrz to tam prosim Ta, asi Ta domov uz nepustia, ale aspon budes pod dohladom !!
velmi na Teba myslim !!
ako sa maju babulky ? robili Ti utz. ??

aj kocka co bola so mnou na izbe bola od 29 tt v nemocke, mala slaby krcok, dufam, ze este neporodila, teraz je tusim v 31 tt.

floskula
30. apr 2009

emka, neviem ci obvodak alebo aj gynekolog tvoj mozno, ak mas nejakeho privetiveho.

petka, no konecne ze si tu, som na teba myslela, ze ci sem este vobec chodis. ☹ krcok mas sice fakt skrateny ale ked ta pozoruju, to je dobre. ktovie, ci ked si bola v obchode a tak, ci take nieco ti mohlo uskodit, ale v kazdom pripade teraz budes lezat a lekari su blizko, tak velmi drzim palce, nech sa ti termin oddiali co najdlhsie, aby mali malinke aspon cez 2 kilka. vies uz, kolko maju teraz?

petkaerdal
30. apr 2009

babulky su ok,robili mi uzv ,nemam ani kontrakcie..ale ten krcok,ze 4mm...sila,nechapem,kde sa mi stratil 😕

floskula
30. apr 2009

petka, moju kamosku zasili zospodu a nakoniec prenasali a porodila dvoch valibukov. 😉

emka1
30. apr 2009

flosky, takze gynekolog ? no casto som k nemu nechodila, len na bezne prehliadky, ale mozno to na neho vyskusam 😅 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre