Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bobjan
20. feb 2009

Petka a vôbec nechcete na SK bývať, či len tam kde si mala ten dom? tam si bývala sama?

No radšej nech hrá Erdal futbal a ty budeš grilovať a popíjať vínko🙂 Dievky dáte spať a hurá na disko 😎

alex
20. feb 2009

Ahojte tak som tu 🙂
No nemám veľmi dobré správy, SPG vyšiel zle, pravdepodobne z manželovej choroby, ktorú
mal na konci januára, bral antibiotiká a mal 40 teploty, lekár povedal, že také vysoké teploty
spermoše zabíjajú, takže za tri týždne ideme na kontrolný. Ak to bude potom OK, tak vypíšeme
žiadosť a pôjdeme na IVF, ak nie, tak manžela čaká genetika a urológ.
Inak mám z FC veľmi dobrý dojem, sestričky aj lekár sú strašne zlatí.

petkaerdal
20. feb 2009

daguska,konecne som aj ja tehu 🙂

petkaerdal
20. feb 2009

asi nie,aj nad tym sme rozmyslali bobjan,ale co tam? ved tu mozu mat deti aspon nejaku lepsiu sancu na zivot,ale uvidime,co nam osud prinesie,netvrdim ,ze nikdy,mojmu sa tam velmi paci,ale robit by tam nerobil nikdy,takze uvudime,co este poriesime,zatial sme tu a tu aj budeme 😉
ja som mala svoj dom v dediny,kde som vyrastala v ridocovskom dome,skoro susedili tie domy,ale predali sme to,lebo to cele iba chatralo...
sme rozmyslali aj ,ze niekde blzisie k Ba,tam su lacnejsie,ale to by mal dost do prace,no po dialnici ani nie,ale nechcela by som aby denno denne cestoval taky kus,bala by som sa o neho

no Edko bude hrat s dievkami futbal a ja budem s kamoskami grilovat a popijat vinko

a ty byvas v rodicovskom s mamou si vravela,ze?

alex,som rada,ze mas dobry dojem z FC
a dr. poslal manzu na genetiku a k urologovi?

petkaerdal
20. feb 2009

bobjan,v tom dome som nebyvala vobec,ani jednu noc som tam nespala,nebol zariadeny,to bol moj,ale ked som odisla sem,tak sa predal

alex
20. feb 2009

petka ešte ho neposlal, ideme za tri týždne na kontrolný SPG, a ak aj ten dopadne zle,
tak až vtedy pôjde na genetiku a k urológovi.

petkaerdal
20. feb 2009

aha a poslal ho dr.,ze ked bude zly aj dalsi krat?
nas neposielal vobec,preto sa pytam,ani nespomenul nikdy

alex
20. feb 2009

pošle ho ak bude zlý aj nabudúce.
Tak asi vy ste ho nemali tak zlý... ma ani nenapadlo, že choroba to môže až takto zhoršiť.
V januári ešte pred chorobou sme boli na IUI a lekár povedal, že bolo všetko ok a teraz
po tej chorobe je to katastrofa. Bojím sa, že nebudú tie tri týždne stačiť na to, aby sa to
dalo doporiadku. No manžel prestáva fajčiť, bude brať SelezinACE, aj keď lekár povedal, že
je to skôr o psychike tieto vitamíny, ale aspoň to skúsime a uvidíme...

petkaerdal
20. feb 2009

no choroba to mohla spravit teda,ved uvidite na buduce,dufajme,ze bude dobry

a aky zly bol ,ked pises ze taky zly? 😕 my mame dost zly myslim 😢

alex,fajcit by mal prestat,aj moj prestal pred ivf a vitaminky daj,tym neporazis nic,ja som citala,ze praveze velmiiii ovplyvnuje kvalitu spermii vitaminy

petkaerdal
20. feb 2009

a co mas na papiery,aku zaver pri spg?

bobjan
20. feb 2009

Alex, verím, že na druhý pokus bude spg na jednotku, neboj 😉

Petka, aha. Ja si tiež myslím, že lepšie šance na život máte tam...tu žiť nie je nič moc...
áno ja bývam v rodičovskom, dole býva mama.

Muž mi volal, či nejdeme v sobotu na zábavu, ale asi by to nebol dobrý nápad, tak som to zrušila...

alex
20. feb 2009

no záver bol oligoasthenozoospermia, nebol zlý, bol katastrofálny, našli 1pohyblivú v zornom poli, takže toto je hotová katastrofa. Pritom začiatkom januára to bolo ok. No sme z toho veľmi smutný, ale dúfame, že kontrolný dopadne dobre.

daguska
20. feb 2009

Babenky, ktorá z vás ešte postúpila to SPF pred IVF? Mne len doki vysvetlil čo to má byť a koľko to stojí, a že záleží na nás či si to dáme alebo nie. Už aby som dostala mršku a pustila sa do pichania, nech to mám za sebou hrozne sa bojím injekciíí. som bojko, nie veľký ale som

daguska
20. feb 2009

petkaerdal : myslíš že by sme to mali dať spraviť? A ako to prebieha ked s tým budeme súhlasiť?

daguska
20. feb 2009

KTO JE EŠTE OD TRNAVY?

petkaerdal
20. feb 2009

alex,ten isty zaver mame aj my,oligosthenozoospermia,presne to iste,,,my mame 3 mil.spermii a z toho 80% mrtvych a zo zivych mame zle pohybujuce,takze tiez nic moc 😔

daguska,to SPF si dajte,je dokazana vyssia uspesnost,drahe to az tak nieje ,v den OPU ti vstreknu do krcku tu manzelovu vodicku bez spermii
je to vysvetlene aj na stranke od FC,seminal plasma flushing

matkamatko
20. feb 2009

ahojte tehulky 😉

petka to SPF sa robí v den odberu?aj my si to chceme dať, preto som zvedavá. a manželovi kedy beru tie spermie,

bobjan
20. feb 2009

Matka, manža dá spermie, keď pôjdeš na utz na 6.deň stimulácie, takže ak si to dáte, prídete spolu 😉

matkamatko
20. feb 2009

bobjan dakujem za info, ani som nevedela, no som zvedava, či mi budúci týžden zavolaju, či je ziadost schválená 😲
ty sa ako cítiš?

bobjan
20. feb 2009

Matka, neboj, to stihnú 😉 Ďakujem, cítim sa v pohode, fungujem normálne, aj keď som doma a myslela som si , že v pondelok idem k dr. a ono to idem až v utorok 😅 No to sa v práci teda potešia 😀 😀 😀

Už sa nevieš dočkať, však??

matkamatko
20. feb 2009

máš pravdu, už by som najradšej začala pichat.
ty maš už v utorok krvičku?

matkamatko
20. feb 2009

ja inak tiež plánujem PN, nedá sa mi to moc sklbiť s robotou,aj tak by som chodila ráno neskoro, a celý den sedim a to na bruško nebude dobre. 😉

bobjan
20. feb 2009

no ja nejdem na krv ešte, aj keď by som najradšej....idem len na kontrolu, ale chcem sa dať vypísať, lebo som na PN. Ja som to tiež tak teraz vyriešila, aj keď tiež sedím v kancli....ale už aj na predoperačné pindali, že stále behám po dr... 😠 Ležať treba pár dní pred OPU, aby folíky nepopraskali, treba sa šetriť..potom uvidíš ako sa budeš cítiť po OPU, ja som teraz mala dosť bolesti a som bola rada, že som doma...predtým som už bývala na druhý deň v práci a teraz som ledva chodila a ísť na WC ani nehovorím 😒 ☹ A mala som, aj mám dosť nafúknuté brucho, tak to by si aj niektorí mysleli, že som v tom 😅

matkamatko
20. feb 2009

jasne, lepšie je byť v klude, ja som tiež za, a ja mam dost bolestivu mrchu aj tak, takže budem aj tak mimo. 😝

kolký DPO si?

bobjan
20. feb 2009

som 4deň po ET a 9 dní od OPU

matkamatko
20. feb 2009

aj plánujes testovat? ked pojdes v stredu do práce to už budes 9 den od ET 😵

bobjan
20. feb 2009

zatiaľ neplánujem 😵

petkaerdal
20. feb 2009

matkamatko,bobjan ti uz odpovedala,manzel odovzda matros na 6 den kontroly,oni to precistia a zmrazia,nechaju len tu vodicku a tu potom po odbere vstrieknu

bobjan,coskoro mozes aj test ocikat,nenalomim ta? 😎 😀

bobjan
20. feb 2009

Petka, ty jedna 😵 A kedy ma chceš lámať???Hm???? 😀

petkaerdal
20. feb 2009

noooo po PK,8 den rano ocikame? 😀 😀 naco budes natahovat 14 dni povedz 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre