Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

loginka
4. jún 2009

baby nemali ste po OPU taky problem,
je mi divne pri cikani, vselijako ma to vtedy popichava az boli, neide to len tak lahko, neviem, normalne mam strach na ten ET ako to tam vydrzim a este s plnym mechurom

emka1
4. jún 2009

loginka - ja som to nemala, ale po OPU je vsetko mozne, podla mna vydrz a keby sa to zhorsovalo volaj Pinterovi.
Ked Ti berie doki vajka,tak Ti vlastne ihlou prepichne stenu posvy, je mozne ze tym vpichom sa Ti trosku pohli organy ... ale snad to nebude nic vazne a na ET budes moct v pohode ist. Sleduj sa v priebehu dna a potom volaj, keby nieco 😉

emka1
4. jún 2009

alex - no konecne, blahozelam 😉 takze v auguste idete na to 😵 😅

loginka
4. jún 2009

no ja by som dnes veru v robote nemohla byt
dala som si urolog.caj, tak hadam zaberie

alex blahozelam!

alex
4. jún 2009

emka hej, strašne sa teším, lebo od kedy sme boli 1x v cente prebehli skoro štyri mesiace a až teraz sme sa dopracovali k žiadosti. V auguste ideme na to, síce to vychádza tak na druhú polovicu až koniec augusta podľa mrchy, ale konečne viem, že už budeme môcť podstúpiť IVF.
No teda ešte nám musia tú žiadosť schváliť. Som vo VšZP, tak hádam to bude rýchle.

emka1
4. jún 2009

alex - to verim, ze sa tesis, viem ako dlho si cakala, kym sa zacne nieco diat.
Ziadost vo Vseobecke budes mat schvalenu vraj do tyzdna, takze to nebude problem, no a v auguste idete na to.
Drzim palce, mozno sa tam stretneme, my chceme ist vyskusat 2 pokus, akurat sa este musim rozhodnut ci to bude v 8/2009 alebo az 9/2009.

alex
4. jún 2009

hej, viem že všeobecka to schvaľuje rýchlo. Akurát doky spomínal, že sú nejaké reči, že poisťovne budú preplácať len lieky a zmluvy majú len do konca júna. Tak nevedia ako tó bude, ale že keď už žiadosť schvália, tak to uhradia celé, takže čím skôr to bude schválené, tým lepšie.
Emka no to už je na tebe, ak sa na to cítiš, tak choď čím skôr 😉

gregy
4. jún 2009

Ahojte kočky takže nemám dobré správy. Od 6 dňa od ET sme mali slabučko pozitívne testíky, ktoré pomaličky silneli, takže sme sa potichúčky tešili z tehu ale radšej sme to nahlas ani nehovorili, v nedelu som mala dostať mensez ale neprišiel ó toľká radosť až do utorka rána kedy som začala špiniť najprv slabo ale zľakla som sa a tak som volala do FC, v stredu ráno som už utekala na krv, HCG bolo pozitívne ale veľmi slabunké len 35,7 na to že som bola už 13 deň od ET. V piatok mám íst na znova na krv ale už teraz je jasné že zbytočne madam práve dorazila 😢 😢 😢 Len veľký zázrak by bol ak by HCG stúplo, čo viem že nestúpne 😢 len jednému nerozumiem aj dnes ráno som mala pozitívny test a o pár hodín na to dorazila mrcha!?! Neviete ako dlho sa drží HCG v tele? Včera som si to už odrevala a dnes to už beriem trochu lepšie, ale aj tak som z toho na prášky, neviem čím sme si zaslúžili toľkú bolesť 😔 😔 😔 ... No tak moja túžba dať manželovi super darček k narodkám sa mi teda vyplnila ale presne opačne ako som plánovala 😔 😔 😔

vierka
4. jún 2009

alex - tak to je supeeeeer, ze ste sti podali ziadost a vo vseobecke to ide rychlo - podla mna ti najneskor do 19-teho zavolaju, ze to mate schvalene 😀
poistovne chcu preplacat len lieky??? ako keby pre zeny ktore chcu mat deti robili tak vela 😠 platia im len tri pokusy a zarataju ti pomaly aj take ktorych sa vobec nezucastnis s hocijakeho dovodu...

loginka - ja som take problemy nemala, tak neviem povedat... ale ako pise emka, skus ked tak zavolat do centra, tam ti urcite radi a ochotne poradia....

gregy - tak to ma mrziiii 😔 toto je tak nefeeeeeer 😖

katka14
4. jún 2009

ahojte babenky,

ja som práve dnes volala po dlhej dobe opat do FC, ideme si dat žiadost o 2.IVF, aj ked to brebehne teda dufam az v auguste, ale radsej nech je žiadost uz teraz. dufam ze nebude na dialnici nejaka nehoda alebo zapcha, lebo mame to tak na kvalt. dufam ze to stihneme, ale neskôr mi nechceli dat termin. som 11.6. na 10,45 hod. tak snad to postihame.

gregy, to ma mrzi ako ti to dopadlo. presne viem čo citis. prezivala som si to priamo na velku noc.
ale uz som sa z toho spamatala a tesim sa na druhe kolo, a mohol by to byt kraaaaaaasny darcek na moje okruhliny.

alex
4. jún 2009

gregy je mi to ľúto 😔

vieri no aj ja dúfam, že čím skôr zavolajú a potom už len pokojne čakať do augusta 😎

vierka
4. jún 2009

alex - neboj sa, ani sa nenazdas a budu ti volat.... a ako sa Pinter vyjadril k tym vysledkom co ste mu dali???

alex
4. jún 2009

no pozeral, oči vyočil, lebo vlastne nás tam poslal kvôli manželovi a videl že on je ok a našli niečo mne 😀
Povedal, že možno sa aj bola tehotná, ale skôr ako sme to stihli zistiť sa s tým moje telo vysporiadalo samé...
No a že teda budem musieť ísť na tú amniocentézu, keď budem tehu.

vierka
4. jún 2009

katka - neboj sa, v pohode to budete stihat a keby ste nahodou zostali trcat v zapche ako minule my, tak som len zavolala sestrickam ze bohuzial trcime v zapche a budeme meskat... a nebol problem, lebo aj tak vsetci meskali, lebo trcali v zapche 😀

vierka
4. jún 2009

alex - tak to je super, ze nemusite mat dalsie ine vysetrenia... mangel mal asi take hrozne vysledky kvoli tomu, ze vol vtedy tak chory a vysoke horucky mal 😉

katka14
4. jún 2009

diky vierka . tak uvidime ako to postihame, momentalne sa s mangelom na skype dohadujeme kam ist a za kolko na dovolenku

gregy
4. jún 2009

kočky dík za podporu, budem Vás sledovať ako sa Vám darí a držať palce aby ste dopadli šťastnejšie ako ja 😔

Držím palce pa majte sa 😉

emka1
4. jún 2009

gregy - to mi je velmi luto, ze to takto smutne dopadlo ☹ ☹ 😢 .... je to poriadny tlak na psychiku, najhorsie na tom je, ze vlastnou volou nedokazeme vysledok ovplyvnit ... len skusat dalej a verit, ze raz sa to snad vydari.
Tiez som dopadla podobne, na draheho narodky som mu chcela dat pozitivny tehu test a nakoniec na jeho narodky prisla cervena madam ☹

loginka
4. jún 2009

gregy ☹

bobjan
4. jún 2009

Ahojte🙂

Gregy, je mi to ľúto 😢

Loginka, ja som po OPU mala presne tie isté pocity, čo ty. Potom to postupne prešlo...tuším po ET až 😒

Držím palce 😉

bittka13
4. jún 2009

tak ahojte kocky dnes som po ET.... no snad to dopadne dobre, do transferu nam prezili vsetky 3 embryjka 😀 , tak snead ostane to jedno co nevkladali aj na mrazacika 😉 . Teraz uz len aby to vsetko dopadlo tak ako maaaaa 🙂 . Inak ET prebehlo uplne v pohode.... 😀

alex - gratulujem !!!

gregy - veeeeelmi ma to mrzi ☹ ☹ ☹

loginka - tak ja som mala presne tie iste problemy a aby som bola uprimna i ked ta nechcem strasit este tie iste pocity mam stale... picha ma v podbrusku a brucho nie nie uplne splasnut, stale mam pocit, ze ho mam napuchnute a dost citlive cele. Takze fakt cakam kym ma to uz konecne prejde 😠 !

riska
4. jún 2009

gregy, mrzi ma, že ti to nevyšlo 😢 😢 😢

bittka, to je úžasné - 3 z 3 🙂 držím palce, nech mas čoskoro //

alex, ja som podala žiadosť na ivf minulý štvrtok a včera mi sestrička volala, že už je schvalena, tak neboj 😉

mimka30
4. jún 2009

Čaute baby. Ani nemám čas vás sledovať, furt sme niekde mimo Blavy, v robote, na cestách a tak ďalej. Ale myslím na vás a držím palce. 🙂

Vierka-??? Čoto??? Gratulujem mojko 😀 😀 😀 😀

Gregy- nič si z toho nerob. Ja som mala hcg cez 200 a potom som začala špiniť a bolo po 😖 ☹ 😠
Takže viem ako sa cítiš. Ale vyplač sa moja a nevzdávaj sa. Začni žiť odznova. My to práve robíme. Kúpili sme si nové autíčko, ideme na dovolenku a dokonca sa aj sťahujeme. Takže zachvíľu hádam zas príde do nového prostredia aj bábenko. 🙂 🙂 🙂 Gregy- hlavu hore a šup, šup na genetiku a iné vyšetrenia. Aspoň budeš vedieť, v čom je chyba. Mne doktor povedal, že lepšie na začiatku, ako prísť v treťom- štvrtom mesiaci o bábo ☹

A vy ostatné sa držkajte. 🙂 🙂 🙂 Ja som síce tiež bývala FC- áčka, ale dotretice idem skúsiť inde. 🙂

A nech ste všetky tehuľky 🙂 🙂 🙂

gregy
4. jún 2009

mimka 30 obdivujem ťa že si takto pozitívne naladená, mne to zatiaľ nejde. My už máme porobené všetky možné vyšetrenia a presne vieme čo nám je a toto bol zázrak že sme ostali tehotní aj ked len na pár dní ... ja ešte skúsim ísť na endokrinológiu ale veľa si od toho nesľubujem ... o 3 mesiace sa pokúsime o 3 IVF lebo moje FSH nám nedáva veľa priestoru ...

mimka30
4. jún 2009

Gregy. Ja som tiež preplakala dni a noci, depkovala som. Nemala chuť na nič. ☹ Veľmi dobre viem, čo prežívaš moja. ☹ Tie testy čo mám v albume mám na pamiatku odložené. ☹ Ja zatiaľ na tretie nepôjdem. Vyskúšam liečiteľov a tak. Veď treba vyskúšať všetko. Ja som bola na IVF v apríli. Do konca mája som depkovala, len potom som prišla na to, že musím mať silu a bojovať ďalej. A ty tiež sa nesmieš moja zložiť. Nebojkaj, raz budeme spolu tehuľkovať 😉 Prečítaj si moje motto čo mám pri fotke: Ak túžite po dúhe, musíte sa zmieriť s ďažďom. 😉
Gregy vyplač sa moja. Ja som to tiež robila a uľavilo sa. Potom to prejde, aj keď stále ťa to bude bolieť v srdci, ale načerpáš silu znova, nebojkaj sa.

gregy
4. jún 2009

Ja viem mimka už neostáva nič iné len to pretrpieť a znova sa začat usmievať 😉

Ozaj mimka testovala si sa aj počas krvácania? Mne testy veľmi neslabnú dokonca dnes na obed som mala dosť silný test ale neako sa na to neupínam viem že HCG sa môže vyplavovať pomalšie ... ale iskierka nádeje by bodla vhod 🙂 ja zatiaľ žiadne silné bolesti necítim a to už špiním 3 deň ... no ale nejdem polemizovať zajtra sa na krvičke ukáže ...

mimka30
4. jún 2009

Gregy testovala. Mala som tiež čiaročky, ale doki hovoril, že hcg klesá pomaly. ☹ Ja som medzitým musela trikrát na odber. Gregy možno nič nie je stratené a si tehuľka. 😉 😉 🙂
Ja som špinila týždeň a potom som v noci mala silný kŕč a začalo to. ☹ Gregy možno si tehuľka. Špinenie ešte nič neznamená. Niektoré baby majú dokonca aj mrchu počas tehotenstva. Takže hlavu hore a pozitívne myslieť 😉
Držím palce na zajtra. Potom daj vedieť. 😉

vierka
5. jún 2009

dobre ranko kocky 😀

bittka - 3 z troch??? no supeeeeeer, tak verim, ze ti tvoji bobacikovia su silny a ze zostanu aj v brusku aj na mrazenie 😉

mimka - ahojcek moja, som rada ze ta citam 😀 no co to??? zazrak sa stal 😀
tak mate nove auticko a ake? a kam idete na dovolenku??? nuz povedz nech mozem zavidiet 🙂

bittka13
5. jún 2009

loginka - drzim palce na dnes 😉

loginka
5. jún 2009

dakujem bittka, veci mam zbalene, o 12 sa ide na to 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre