Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vierka
14. júl 2009

ina - ahojcek... podla mna to s takym vysokym HCG ktore pekne rastie nemoze byt mimometernicove, takze ja verim, ze je vsetko v poriadku... ked si zoberies, tak dietatko by malo byt velkostne len na nejaky 4 tt, takze je este dost mozne, ze ho videli take malicke... ale ja verim, ze vsetko bude v poriadku...
a kam ides na kontrolu??? do nemocnice, alebo vlastne gynekologicke???

labutienka
14. júl 2009

ahojte,
aj odo mňa prosím pozdravujte gregy, že jej želám veľa síl. ďakujem.

ina7 - nech s tým ortieľom počkajú, nedaj sa rezať, prečítaj si tento článok, včera som ho náhodou čítala a až ma šokoval....... držím ti palce, aby to nebolo tak, ako hovoria lekári 🙂

http://ozene.zoznam.sk/cl/100225/248372/Pribeh-...

lienka2
14. júl 2009

labutienka, z toho mi az zimomriavky naskocili ☹

ina, tiez si myslim, ze pri takom vysokom hcg to nebude mimomaternicove tehu, len je este babo malicke a ked maju horsie usg, tak ho ani nemusia vidiet.. 😖

baby, chcem sa vas opytat, som tiez po ivf a s manzelom mame trocha strach sexovat 😅 pytala som sa svojho dokiho, ten povedal ze mozeme, ale jemne.. tusim ze manzel sa boji viac ako ja, ze to malemu ublizi.. ze pockame do konca 12tt.. cakali ste aj vy?

labutienka
14. júl 2009

lienka - ja tiež radšej počkám, som len 5.deň po ET a mám v pláne čakať až do konca 3. mesiaca, ak to klapne 😉 ale manžel o mojom pláne ešte nevie... 😀

vierka
14. júl 2009

lienka - no doki kazde abstinovat minimalne do krvneho testu a prveho utz... potom je to asi individualne co komu povie...
my sme otehu prirodzene zazrakom, tak sme sem-tam sexik mali... sice opatrne ale predsa... 🙂

petra2505
14. júl 2009

Dievcata prosim Vas o radu, mozno mate podobnu skusenost.Caka nas ivf, mam pracovnu zmluvu na dobu urcitu do septembra, viem, ze vtedy v praci aj koncim nakolko moj zamestnavatel ma urcite problemy a bude prepustat.Od augusta potrebujem dovybavovat ivf /poistovna, FC atd - ziadost mam schvalenu len mi chyba jeden profil a to potrebujem doriesit/, nie som z BA takze k lekarovi musim dochadzat co mi zaberie viac ako pol dna a nemam ani tolko dovolenky, pytala som sa zamestnavatela, ci je ochotny ma pustit od 1.9 a povedal mi, ze to je predcasne o tom hovorit lenze ja som teraz v stave, ze mam nervy, nerada chodim do prace v tomto case je tam aj atmosfera onicom a rozmyslam, ze sa dam na PN.Neviete ci je mozne aby som mala neobmedzene vychadzky?Co by ste robili na mojom mieste?Mam pracu kde zacinam o 8 a koncim o 17:00 a mam pol hodku prestavku takze nemam cas nieco popri prac.case vybavit.

katka14
14. júl 2009

Ahoj Peťka, ja by som sa určite hodila na PN ak sa ti dá. Vychádzky by som až tak neriešila, ale aspon budeš mať kľud. a to je dôležité. ja mam rovnaku prac.dobu ako ty a len ťažko sa mi vybavovali rôzne vyšetrenia, kopec stresu či to postiham atd. ak si si 100% istá že ťa prepustia, hod sa na PN alebo daj vypoved. aspon budes mat klud pri IVF. ale ak nie si si ista či ti praca predsa len nezostane, tak radsej na PN. ak sa ti da.

petra2505
14. júl 2009

katus uz mi povedali, ze ma vyhodia takze to neriesim....je dost teplo a nechce sa mi trcat doma preto by som chcela mat neobmedzene vychadzky....v praci byt nechcem som nervozna, podrazdena a uz vecer mam zaludok v strese, ze rano sem musim ist ☹

katka14
14. júl 2009

tak daj vypoved, sprav si pekne leto a tes sa na nove IVF. 🙂

petra2505
14. júl 2009

lenze ak dam vypoved tak ma hned nepusti, dam sa na pnku nech som v klude lebo toto je o nervy....

labutienka
14. júl 2009

ahoj peťa - choď za tvojim obvodným gyn.dr. a povedz mu čo je vo veci a nech ťa on vypíše na PN. Nemá význam aby si bola v strese, v takom prípade ani ivf nemusíš absolvovať. na to potrebuješ ABSOLÚTNY kľud a pokoj. držím palce 😉 a vychádzky ti môže dr. predpísať na 2 hodky doobeda a 2 hodky poobede, len ho o to nezabudni požiadať.

petra2505
14. júl 2009

labutienka ked mne sa nechce trcat stale doma, najradsej by som dostala hodinovu vypoved 😀 akurat mi drahy vynadal aby som sa vykaslala na robotu, ze to nema vyznam ked ma idu prepustit ku skonceniu prac.zmluvy....

labutienka
14. júl 2009

a keby si požiadala písomne o ukončenie prac. pomeru dohodou k 1.9., resp. 31.8.
keď je to písomne a oni ťa aj tak nechcú, tak nechápem, načo by ťa tam držali dlhšie, veď ušetria na tvojej mzde, keď ťa skôr pustia... povedz, že odchádzaš do zahraničia a jednoducho potrebuješ odísť 😉

petra2505
14. júl 2009

😉 presne toto mi povedal frajer, ze naco robia okolo toho divadlo ked ma aj tak prepustia- ja by som chcela skoncit uz k 1.8.09 alebo k 15.8 lebo ma porazi, v auguste musim dovybavovat vsetko okolo ivf takze aj tat nebudem v praci.

labutienka
14. júl 2009

tak im povedz, že si dnes dostala ponuku pracovať do zahraničia a musíš odísť k 1.8. oni prd vedia 😀 a zistovať si to nemajú právo 😉

petra2505
14. júl 2009

😀

loginka
14. júl 2009

ina, drzim palce nech je to ok a nemusis sa stresovat, ked uz si mala take problemy

vika34
14. júl 2009

ahojte,ina chcem iba reagovať adúfam,že to tak nebude,ale ja som mala HCG na 38 deň od oplodnenia ,8200 a bohužiaľ bolo to mimomatern.
Neviem kedy si bola na ET,ale oni veľmi radi hned strašia s mimomater. a ked tam vidia niečo o veľkosti 5mm,tak prečo vôbec spomínajú mimo,ked to je vnútri.
Chcela som vám iba napísať ,že HCG rastie aj ked je to mimo.,samozrejme držím palce,aby to všetko dobre dopadlo
zdravím všetky a gregy ozvi sa ,ked sa na to budeš cítiť,pá

ina7
14. júl 2009

diky za podporu, baby. ja sa bojim, ze to je nejake divne, ked transfer som mala 10.6. 2 blastocysty po predlzenej kultivacii a na utz 13.7. je len 5mm zhluk buniek v ktorom este doktroka nic konkretne nerozoznava. na kontrolu mam ist do nemocnice vo stvrtok, ale idem zajtra ku svojmu gynekologovi, nech ma pozrie aj on. podla poslednej menstruacie som totiz 7+3 a zajtra 5 tt od trasferu.

vierka
15. júl 2009

ahojte babulky...

Ina - chod teda aj k svojmu gyndosovi, predsa je to len clovek ktory ta pozna najlepsie, nech povie aj svoj nazor, ved za vyjadrenie viacerych lekarov nic nedas... drzim strasne moc palce...

gregy
15. júl 2009

Ahojte kočky len Vám chcem napísať že som už v práci a pokúsim sa dostať do neakých zabehnutých koľají, na 3 pokus pôjdeme hned ako sa bude dať ja dúfam že to bude už o 3 mesiace a nie až o 6 a je mi jedno či ako samoplatca alebo cez poisťovňu nemám toľko prepychu zvaný čas ...

Ina ak ti môžem poradiť tak ja by som sa na tvojom mieste objednala do GPN v ružinovskej nemocnici oni majú tzv. veľký utz. aj mňa tam môj gyndoš poslal na potvrdenie MA ... nechcem ťa strašiť ale v 7 tt + 3 by už určite malo byť niečo na utz vidieť ... ak si dobre pamatáte tak mňa Pinter stále strašil mimomaternicovým a posledný možný deň mi dal 21 dní od ET ak by vtedy nič nevidel bol by ma poslal rovno do nemocnice ... pravdepodobne si to tam celé zaplatíš ale budeš mať istotu ... ak je to mimomater. je to pre teba nebezpečné takže neváhaj ani chvíľu.

Kočky moje držkajte sa ja sa ukážem ked sa na to budem cítiť zatiaľ to ešte príliš bolí 😔 paaaaaaaa

vierka
15. júl 2009

gregy - oddychni si moja... chapeme, ze je to tu pre teba teraz tazke... myslime na teba a drzkaj sa 😉

siouxie
15. júl 2009

gregy, drž sa!!!!

loginka
15. júl 2009

jasne gregy, chodte co najskor, mne vtedy hovorili ze o 3 mesiace by som uz mohla, takze ak sa na to budes citit , bude to ten najlepsi liek a okrem toho aj po kyrete by mala byt maternica viac pripravena na dalsie otehotnenie
papa a drzte sa!

petronela7
15. júl 2009

gregy, je mi to veeelmi luto.. drz sa moja... ☹

bobjan
16. júl 2009

Ahojte🙂

Objednávali ste sa teraz niektorá do FC?

awe
16. júl 2009

ahoj bobjan, ja som sa objednavala vcera na zaciatok augusta 😉

sylvusa
16. júl 2009

ahojte, ja keď dostanem menzes v júli, tak mám zavolať, a podľa toho prídem v auguste, idem na prvé IVF, viete mi poradiť nejaké vitamíny na posilnenie maternice, keď mi budú vkladať vajíčka, okrem štiplavej papriky to mi nerobí dobre na žalúdok, dík

bobjan
17. júl 2009

Ahojte🙂

Awe super, ja som tam včera volala 3x a nikto, tak skúsim dnes...díky 🙂

bobjan
17. júl 2009

tiež ideš vypisovať žiadosť?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre