Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bobjan
28. júl 2009

Vierka, to je fakt...ale neboj, ty už tú žiadosť nevužiješ a ani ďalšiu 😉

vierka
28. júl 2009

ved idem aj vo stvrtok dokimu, tak sa opytam na jeho nazor a potom ked tak lieciky posuniem dalej 😵

bobjan
28. júl 2009

Pekné šatočky máš a vyzeráš v nich pekne a chudučko 😎

pingula
28. júl 2009

Ahojte dievcata Zasnem!!! Velmi sa s Vami tesim!! a vsetkym drzim palce Ja sa neviem dockat papieraz poistovne keby som aspon to mala v ruke ☹ Prajem pekny den

emka1
28. júl 2009

ahojte kocky 🙂

vierka - ja cakam kazdy den na schvalenu ziadost od poistovne, urcite mi uz pride, ale dufam, ze nebudem musiet riesit to co Ty, kedze ja si recepty na lieky ani nedam vypisat, potom by mi logicky mala ziadost prepadnut a nemali by mi ju pocitat ako druhy pokus ... 😕 co Ty na to ?

bobjan
28. júl 2009

Emka, ak lieky nevyberieš, tak to bude v pohode. To bude ako nevybratý pokus 😉

emka1
28. júl 2009

bobjan, tiez si myslim 😉
mozno sa mi tie 2 pokusy este niekedy v buducnosti zidu 😉

vierka
28. júl 2009

bobjan - to mozno preto tak vyzeram, ze nie som fotena spredu 😀 ja som skor siroka 😀

emka - no ja sa tej pani v poistovni opytam, ze keby som si ich nevybrala ako sa to berie... tak ti potom ked tak napisem co povedala... lebo ked si ich nevyberie clovek a nezucastni sa toho a normalne mu to len prepadne a rata sa to ako nevyuzity pokus, tak nabuduce to tak aj ja spravim, ze si pojdme po lieky v prvy den ako mrchu dostanem 😀

bobjan
28. júl 2009

Ja som mala žiadosť schválenú a nevybrala som ju, povedali mi že platí rok a potom prepadne, že budem musieť žiadať znova. Potom som šla do FC a musela som písať novú. Tak dúfam, že mi tá prepadnutá ozaj prepadla 😕

vierka
28. júl 2009

bobjan - urcite to tak bude, ze ked si ju mala schvalenu a nic si nerobila cely rok s nou, tak ti podla mna len prepadne a ked ju chces obnovit, tak musis zase vypisat papiere a tak... takze podla mna v tomto problem nie je, skor je problem ked uz vyberies lieky, ako ja...

tinkywinky
28. júl 2009

Ahojte dievcata.Vela neprispievam,ale pravidelne citam.Vsetkym "zazracnym tehulkam" gratulujem 🙂 Dufam,ze sa k nim pripojime coskoro aj my ostatne. Ja som mala 1.IVF v juni-neuspesne,tak ideme bojovat v septembri-KET.

Co sa tyka ziadosti kocky,mne Dr.Pinter povedal,ze prave vyberom liekov sa ziadost "aktivuje" a rata sa ako platny pokus. Mozno existuju nejake moznosti ako sa dohodnut s poistovnou,treba skusit. Drzim palce!!!

lienka2
28. júl 2009

ved sa schvaluje zvlast ziadost na lieky a zvlast na samotne ivf, takze ak sa ivf nekona, nemozu to zaratat akoze bolo..
som aj ja zvedava co ti povedia, vierka..

bobjan
28. júl 2009

Lienka, podľa mňa je všetko v jednej žiadosti....aj lieky + celý úkon IVF...

lienka2
28. júl 2009

tak ja neviem, mala som zvlast ziadost na lieky a zvlast ziadost na ivf..

pingula
28. júl 2009

Ano ked som volala so ZP tak mi ten lekar povedal ze IVF schavluju na riaditelstve (spolocna ZP) a on sam schvaluje lieky Tak aspon v Spolocnej je to zvlast...

bobjan
28. júl 2009

Tak teda neviem...ja keď som bola v Helíku, tak tam vypisoval dr. aj dávky liekov, tak neviem.....

to je vlastne jedno, aj tak si vždy poisťovňa, ako chce.... 😠

vierka
28. júl 2009

no caute baby, takze mam aktualne info... pani v poistnovni straaaaaaasne mila, sme spolu hovorili snad 10 minut...
takze je to takto ked vam schvalia ziadost, je platna rok, s tym, ze ziadost na lieky je platna len pol roka, takze do pol roka od schvalenia ich treba vybrat... ked ich uz vyberiete, tak je to ratane ako platny pokus, aj ked sa ho nezucastnite z akychkolek dovodov... ale pokial lieky nevyberiete, ani za ten rok nespravite nic ohladom IVF, tak sa ta ziadost stornuje a ked budete chciet ist zase, tak vypisete novu ale ako platny pokus sa to uz nerata...
takze mam dve moznosti, bud sa do toho 9.4. 2010 kym mi plati ziadost toho zucastnim, alebo posuniem lieky niekomu inemu, pripadne vratim do lekarne.. a bude to ratane ako moj 2 pokus... takze uz budem mat narok len na jeden...

alex
28. júl 2009

No Vierka je to naprd, ale aspoň teda môžeš pomôcť nejakej kočke, čo ide ako samoplatca a za lieky by inak zaplatila vyššiu sumu.

vierka
28. júl 2009

alex - no sice ma mrzi, ze sme takto prepasli ten pokus, ale za ten zazrak v brusku to aj tak stoji... kaslat na peniaze... ale som tej pani do telefonu povedala, ze pri tom 3-tom pokuse vyberiem lieky az ked budem mat mrchu - he he he 😀 😀 😀

bambibam
28. júl 2009

bobjan ,to som rada ,že tam nebudem sama,tak teraz chce nechce musíme baby dobehnúť. 😀 😀 😀
nebudeme predsa si dávať lavór aby sme nevykukovali s radu. 😀 😀

bobjan
28. júl 2009

Vierka, tak sme mali pravdu... 😒

bobjan
28. júl 2009

bami, koľkého ideš?

vierka
28. júl 2009

bobjan - mali ste pravdu... sice ma to mrzi ze som o ten pokus prisla, ale kaslat na to! dolezity je nas zazrak a ten stoji za vsetky peniaze - aj za tie co nemame, he he he 😀

cigaretka5
28. júl 2009

ahojte dievcata dlho som tu nebola, ako ide zivot?
no ja som po jedom neuspesnom IVF vo FC bola som okuzlena milotou pana doktora ako profesionalne sa ku nams psravla a nemala som ani nachvilu pocit ze som sucastou uzasneho biznisu. Boli sme ako samoplatci ..
No preco sme sa ocitlio v CAR bola manzelova dioagnoza lenivych spermijy.Pinter nam samozrejme vysvetlil ze je nulova sanca na prirodzemne otehotnenie, teda vlastne dal nam asi 5 percent poslal nas k svojmu kamosovi na urologiu, urolog samozrejme potvrdil slova pintera ze on ako urolog ( podotykma, ze manzelovi nezobral ani hormonalny profil) nemoze pre nas nic urobit a ze netreba cakat a ist do CAR-u samozrejme najlepsi FC a zazelam nam vela statsia.
IVF nevyslo ako malo, faktom je ze vsetci vo FC boli na nas veeeeeeeeeeeeeeeelmi mili to je fakt, ale aj tak mam pocit ze na pinto s celym teamom oklamal inteligentnesie ako iv inych centrach. Preco to sem pisem? len preto aby som niekomu usetrila prachy a nervy, pretoze muzska neplodnost sa lieci u androloga- najlespei u takeho co nema nic s CAr-om a a ked sa kvalitnou leicbou po dvoch rokoch status nezmeni az potom treba ist na IVF ja to viem az po neuspesnom IVF ak je tu ale niekto s podobnou diagnozou rozhodnuty ist do CAr-u , skuste najskor liecnu u androloga.......................

pahu
29. júl 2009

Ahojte 😀
Gratulujem, je to skoro neuveriteľné, že sa to podarilo až 2 😉
Tak dúfam že aj mne sa to podarí, však aj ja rozmýšľam nad FC na jeseň 😀 A teta bylinkárka mi včera povedala, že najlepší čas na otehotnenie je práve jeseň 😀

vierka
29. júl 2009

pehu - az dvom??? uz je nas az 5 😀 😀 😀

pahu
29. júl 2009

Vierka, ja som myslele dvom bez pomoci lekárov 😀 Prirodzene 😀

vierka
29. júl 2009

no ved nas je za posledne 3 mesiace 5 co sme otehotneli pred ocakavanym IVF a uz pomaly ziadosti poschvalovane, ja som mala uz aj lieky vybrate 😀

pahu
29. júl 2009

Jaaaaj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Supeeer, sa tešíííím 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vierka
29. júl 2009

tak ty planujes ist tiez do FC??? tak to potom drziiiiiim silno moc palce 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre