Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petra2505
14. aug 2009

povedal mi, ze ked si pridem pre instrukcie tak sa dohodneme, mne to bude pichat maminka - jej to bude vysvetlovat lebo ja by som to nezvladla tak ona tam ide o dva tyzdne so mnou.Ja len dufam, ze to vyjde na prvy krat.

bobjan
14. aug 2009

Peti, to si natiahne 3 prášky s jednou vodičkou do striekačky a pichne naraz. Budeš mať len jeden pichanček 😉

vierka
14. aug 2009

petka - tak to bude tak ako hovori bobjan 😉 len jedna injekcia denne s tromi davkami... 😉

katka14
14. aug 2009

hello baby, takze som volala do FC, môžem prijst a testy z chlamydii dam dodatocne. juj, ale som si vydychla, ze nemusim termin presuvat. v stredu idem aj na odbery pred internym. a ked pride mrska môzem zacat pichat včeličky. 🙂

bobjan
14. aug 2009

Katka, supeeer 😉
Mne ich urobil dr. v CAR, zlatý, nemusím ísť celý deň čakať k môjmu gyndošovi 🙂 Treba mi dodať HP, ale nemôžem sa dostať z práce pre výsledky a odfaxovať to. My nemáme fax v robote, to musím ísť do bývalej roboty za kámoškou 😖

katka14
14. aug 2009

no u nás to trvá nejako dlho. neviem prečo, bola som tam ešte 27.7. a doteraz to nemaju hotove. ale ked to stačí dodatočne, tak mi je to fuk. ty si ides kedy pre lieky?

bobjan
14. aug 2009

Katka, neviem, budú volať, keď to schváli poisťovňa...

Ja tie HP pošlem až budúci týždeň, dúfam, že to nevadí...ale na poisťovni to tuším ku žiadosti nepotrebujú, že?

katka14
14. aug 2009

nie to az ked si pôjdes po injekcie, a mozno to staci aj neskor dodatocne.

daguska
14. aug 2009

vierka - aj som si vtedy pichala 3 dávky v jednej a nerobila som si z toho veľkú hlavu a vidíš ani to mi nepomohlo ani som to nemohla vyskúšať myslím to IVF nič, proste nieč. som smoliar.
baby držííím vám vštkým palce aby ste boli šťastné a všetko vám vyšlo.

majte sa

bambibam
14. aug 2009

Daguska a keby si skúsila chvílu na to všetko sa vykašlať 😀 myslím nechať si čas a všetko dobre premyslieť oddýchnuť,ísť na dovolenku a potom po nejakom čase znova vyskúšať. Nemysli na najhoršie.

Ja si mám pichať 4 dávky to je podla váhy? alebo to určuju odoka? 😖

bobjan ja som si stále myslela že ty ideš teraz na IVF koncom augusta.

bambibam
14. aug 2009

baby posielam vtip - aby sme sa chvílu usmievali. Poslala mi ho kamoška na povzbudenie ,že praje nech sa rodia dievčatká.

Subject: FW: ...u ženského lekára

j eden tyzden som bola objednana ku gynekologovi na prehliadku, ale
jedno rano, ked som to necakala, tak mi sestricka volala, ze som bola
presunuta na vtedajsie rano na 9.30. kazdeho som prave vychystala do
prace a do skoly a uz bolo okolo 8.45. Kedze cesta tam trva 35
minut, naozaj som nemala vela casu nazvys. Ako vacsina zien v tychto
pripadoch, aj ja si velmi potrpim na hygienu pri takychto
navstevach,ale bolo jasne,ze dnes rano nebudem mat sancu. Rychlo som
vbehla do kupelne, strhla pyzamo zo seba, namocila som uterak na tvar,co
lezal vedla umyvadla, umyla som sa nim tam dolu, aby som bola ako-tak
prezentovatelna; hodila uterak do spinaveho pradla, hodila nieco na seba
a utekala k autu. V cakarni som bola iba par minut, ked ma zavolali
dnu. Ako to uz byva, vyhupla som na stol, otocila tvar na druhu stranu
miestnosti a predstierala, ze som niekde inde. Preto ma trochu
prekvapilo, ked gynekolog zahlasil - ''aaaah, dnes sme si dali na sebe
extra zalezat, vsak ano?''. Neodpovedala som.
Zvysok dna prebehol ako vzdy, nejake nakupy a varenie.
Ked prisla moja 7-rocna dcera zo skoly, tak isla do kupelne a pyta sa -
'' mami,kde je moj uterak na tvar?''
Hovorim jej -'' je v spinavom pradle, vezmi si zo suplika cisty''.
Ona na to - ''nie, portrebujem ten, co tu bol dnes rano - schovala som
si donho vsetky svoje trblietky.''

bobjan
14. aug 2009

Bambi, no veď to hádam tak začnem pichať 😉 Ak to stihnem 😨

bambibam
14. aug 2009

no to dúfam ,že áno pozri na vierku ,musíme ju dobehnúť 😉

bobjan
14. aug 2009

Minule to poisťovni trvalo nejaký týždeň aj niečo, tak hádam to nebude dlho trvať a pošupajdím pre včeličky 😀 😀 😀

bobjan
14. aug 2009

Najviac ma štve, že som nebola tento rok ešte chorá a teraz som 😠 😠 😠 soplím už druhý týždeň 😖

bambibam
14. aug 2009

ani mi nehovor mna tiež pobolieva hrdlo,už ma aj napadlo ísť k doktorke ale bojím sa že sa mi vysmeje že chodím zo somarinami,skúsim cmúlať cukríky a ked nezaberú až potom tam pôjdem

bambibam
14. aug 2009

a ty máš ktorú poisťovňu? Ja mám Všeobecnú a pondelok podané a vo štvrtok schválené -takže to trvalo 3 a pol dňa.

bobjan
14. aug 2009

tebe volali z CAR? Za 3 dni?

Mám všeobecnú a tento týždeň to mal dr. tam doniesť, tak hádam to podal 😉

bambibam
14. aug 2009

ano sestrička mi hned volala ale bohužial mali mať dovolenku a nestihli sme to a naháňať sme sa nechceli tak sme to nechali až po dovolenke. je to teraz také kludnejšie.

bobjan
14. aug 2009

fíha....no tak budúci týždeň budú určo volať 😎

bambibam
14. aug 2009

tomu ver, myslím ,že aj pán doktor bude rád ked to schvália 😎

daguska
14. aug 2009

bambibam - lahko sa to povie a horšie sa to konááá, bola som 2 týžne pri mori, a bola som aj v tarách na predženom íkende od marca som nič nepodnikla a ani sa nič nevé nezadarilo, takže asi si to nezaslúúúžim

ajka100
14. aug 2009

caute baby, to som ja sylvuša, som u kamošky, prosím vás poradte mi, dnes som bola vo Ferticente a dostala som lieky a uplne som z toho paf, zaplatila som 178 €, poradte mi ako mam uzivat gonal, je tam pero a 14 ihiel, pero je naplnené, neviem co s tym, potom mam 3 ks cetrotide, to je tiez akoby napln do pera, nejaky prasok a ihly, neviem to dat nejako dokopy, nemate s tym skusenosti?

bambibam
14. aug 2009

daguska tak vypni úplne povedz si ,že ty asi teraz nemáš od boha šťastie naklonené - venuj sa naplno polovičke a práci a ticho sleduj kedy ti príde znamenie ,že je čas znova to skúsiť.
Určite sa neuzatváraj , a ver ,že raz to príde. 🙂
ja viem ťažko sa to koná, ja tiež sa vela krát stopnem lebo mám pocit ,že mi úplne šibe. Tiež som čakala že po dovolenke bude čosi-kdesi a figu.
tu nejde o zaslúženie ,ale o to ako to príroda zariadi. A tú prekonať dá zabrať.

petra2505
14. aug 2009

Dievcata dakujem za rady ziadost mam schvalenu, o dva tyzdne idem pre lieky.Mam zmiesane pocity, ale prevlada vo mne pocit radosti lebo strasne dufam, ze to vyjde na prvy pokus a nam sa konecne zmeni zivot a naberie vsetko iny smer.Prezijem vsetku bolet pri pichani injekcii aj odpor voci ihle 😀
Vam vsetkym prajem aby ste sa coskoro stali mamami a ci sa uz stretneme alebo nestretneme v inej teme tak zo srdca vam prajem len to najlepsie a najkrajsie v zivote 🙂

sylvusa
14. aug 2009

ahojte baby, bola som u kamošky a písala som pod menom ajka100, nemohla som si spomenúť na heslo, zabudla som si doma papier, kde som to mala všetko napísané z FC čo a kedy si mám pichať, tak som bola z toho blbá
bola som dneska vo FC, všetko to ide rýcho, rýchlo mi to vysvetľoval, aj sestrička mi to rýcho ukazovala ako si to mám pichať,
predpísal mi merional 12 amp., cetrodite , pregnyl, utrogesten, gonal,
gonal si pichám prvý a až tretí deň, v tom pere je tekutina to mi stačí na tri dni?
3. a 4. deň mi pichne sestrička merional 4 amp. teraz nechápem koľko, to každý deň 4 ampulky, tam je prášok,
a na 6. deň si mám priniesť merional a cetrotide
a teraz kedy pregnyl kedy a utrogesten ?
vy si to picháte samé?

sylvusa
14. aug 2009

Peťka to si asi mám pichať 3 tie ampulky denne, a ja teraz neviem či 2 denne alebo tie 4 denne,
doktor napisal, že Merional 4 ampu. i.m. to čo znamená?
aj vám kázal do chladničky pregnyl a gona?
ja neviem baby, ten doktor je strašne rýchly, aj pri ultrazvuku mi nič nepovedal, tak dúfam, že je všetk OK

marrad
15. aug 2009

Ahojte dievcata, po akej dlhej dobe po laparoskopii, mozem zacat aktivnejsie sportovovat... napriklad plavaren, fitko a podobne

sylvusa
15. aug 2009

Peťka, opravujem sa to si máš pichať asi 3 ampulky denne

petra2505
15. aug 2009

Sylvus to mi povie Pinter ked pojdem pre lieky zatial mi povedal, ze si mam vybavit kto mi to bude pichat - maminku 😀 A co a kedy treba pichnut mi povie o dva tyzdne kedy sa chystam pre instrukcie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre