Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
24. feb 2009

bobjan to neviem...raz som aj mala nejake cislo od jednej baby,ale uz nemam..tusim jej to robili na kramaroch,ale co presne neviem..skus niekde popytat inde...

beries stale utros? alebo si to vzdala?

bobjan
24. feb 2009

ja neviem, či mám ísť hneď...bola som odhodlaná, ale teraz.... čítam...

mne embryologička povedala, že to u nás vyzerá na zlú genetiku embryí,keď nám tak degenerujú 3-4 deň, lenže či to náhodou nie je zlou genetikou spermií, lebo potom vlastne to vajíčko príjíma informáciu zo spermie, nie???

počula som PGD, robia to v ISCARE, ale to je genetika embryí, ale aj to nie je záruka, že sa geneticky zdravé embryo uchytí....ja len či náhodou sa nedá vyšetriť nejako spermia pred ICSI, či je dobrá, alebo tak...

ja už neviem....ja dnes plačem, kade chodím...si dnes tí ľudia pomysleli.. 😒

bobjan
24. feb 2009

utroš som chcela vysadiť, ale beriem ho stále...

petkaerdal
24. feb 2009

ano bobjan,mne to teda embryologicka tak kedysi vysvetlila,ze na ten 4 den prijima od spermie informaciu,preto sa tam najviac zastavi...ale ved tvoje tieto dve prezili,tak by mali byt ok,mozno nebol len ten spravny cas,mne sa ta zima na otehu nezda,ved nikto tu skoro neni tehu teraz

kamoska na to PiGD bola,presli jej tym embryja,stoji to 30 000,teda v starom cenniku este spred dvoch rokov bola ta cena a neostala tehu ani tak,takze to nic nezaruci...a mozu sa embryska hadam aj poskodit,ked z nich odoberu tie bunky,ale skus sa poinformovat radsej na tu genetiku,ako davat to PiGD

bobjan,cas to zahoji a potom sa budes opät tesit na novu cancu,
neskusis este overit testik rano? ja som overila pre istotu na druhy den

bobjan
24. feb 2009

no keď neviem kde....kámoška mi teraz písala, že jej kámoške to zistila normálne v car embryologička, a že aj keď mal muž vždy dobrý spg, tak mu to tam zistili, že má zlú genetickú výbavu spermií...ja neviem...., kde by sa to dalo zistiť??? manža má deti, nie je ani taký starý, aby sa mu to takto zhoršilo??? Tomu neverím...ja neviem..

ono to prejde ja viem...

..už netestujem...kašlem na to...

petkaerdal
24. feb 2009

bobjan,tomu neverim ani ja,aj moj ma zle spermie,ono ked sa robi Icsi,vzdy je tam troska nizsia uspesnost,proste sa musia trafit do dobrych spermii,aj u nas to tak bolo asi
a ked vam spravia genetiku ,tiez nemusia zistit pri Icsi,ze nevybrali akurat zlu ale dobru a ked sa zisti nieco,neviem,ci sa da s tmy nieco robit,nevies ty???skus niekde pohladat info,ja som toto nikdy neriesila,nechcela som,preto ti neviem moc pomoct 😔

bobjan
24. feb 2009

budem musieť ešte popátrať...

bobjan
24. feb 2009

idem pustiť mangela na laptop a potom sa stavím, ide na nočnú...

zatiaľ pa

petkaerdal
24. feb 2009

no popatraj,skus sa aj s Pinterom poradit

vierka
24. feb 2009

ahojte babulky...

co to tu citam 😔 bobjan, to ma strasne mrzi mojenko... ja viem, ze asi plane nadeje nechces ani vidiet, ale ja budem dufat za teba a verit, ze si taky unikatny pripad ako Sue... utros este "papkaj" a uvidis v pondelok na krvicke...

no ja idem tiez zajtra do prace, aj ked ma lekar ani len nevidel a sestricka mi dala moznost zostat este doma do piatku, tak ja som jej povedala, ze idem zajtra do prace...
no a na gynde som dopadla takto - mam super nalez, resp. ziadna cysta, folikuly takmer ziadne - to bude tymi antibiotikami co som tento mesiac brala, takze sanca tento mesiac, ze by sa to mohlo podarit aj bez lekara nie je...
ale nieco som dnes nepochopila, doktor sa tak vyjadril, ze tie tri mesiace ani nemam chodit na folikulometriu a ani nic, proste to tak vyzeralo, ze tieto tri mesiace sa nemozem snazit ani prirodzene otehotniet. Ale doki v centre nic take nehovoril, len o ziadnej hormonalnej stimulacii - tak ako sa mam zariadit? mam si davat pri sexe pozor, aby som neotehotnela, alebo nemusim 😕

bobjan
24. feb 2009

Ahoj vierka, ja si myslím, že sa doma normálne môžete snažiť. nikto mi nič nikdy takého nepovedal, že nie. Je tam pauza len kôli stimulácii, aby sa vaječníky v prípade ďalšej stimulky správne naštartovali..takže sa doma kľudne snažiť môžeš 😉
inak ja chodievam sem:

http://www.rodina.cz/diskuse250.htm

a tu sa jednej dievčine stalo, že po neúspešnom IVF prirodzene otehotnela.

Inak, Petka, teraz sa to na tej diskusii len tak // hemží...tak nevedno čím to je....

petkaerdal
24. feb 2009

Vierka tiez si myslim,ze by si sa mala snazit,praveze po stimulke dost dievcat otehu prirodzene,lebo este v tele hormony mas,tak sup na dziga dziga 😀
ta pauza je ,ako pise bobjan,len aby si vajecniky oddychli,lebo to bol zaber pre ne,inak nic viac

skusim kuk bobjan neskor,ale mne sa zda,ze ta zima robi svoje,ako vidim na konovi 😔

vierka
24. feb 2009

bobjan - ved aj mne to prislo divne, lebo aj jedna z nasej temy je teraz tehu hned mesiac po neuspesnom IVF (nespomeniem si vsak na nick) 😀 a to by mi Pinter asi povedal, a on povedal len ze nemam hormonalne s nicim stimulovat...
tak ja nestimulujem a tento mesiac mam folikuly aj tak na prdku kvoli tym antibiotikam... tak sa celkom tesim na take bezcielne vysexovanie mangela 😝 😀 musim ti vyuzit kym nam to zase nejaky lekar nezakaze 😀

petkaerdal
25. feb 2009

ahojte kocky,tak ste ma tu nechali samu,
uz makate v praci?
bobjan,ako prvy den?
Vierka?

bobjan
25. feb 2009

Ahojte, bambule

Petka, čauwes, ako ? Po raňajkách???

Ja v práci zarezávam, mám tu guláš matiáš, snažím sa tu v tom zorientovať ale veľa vecí musím poopravovať, po tej čo ma zastupovala...
Inak pohoda...

petkaerdal
25. feb 2009

ahoj bambula,
este nie,drahy mi ide kupit chleba,lebo nemam,ale uz som hladna,ako vlk 😖

a ako sa ti vtavalo? do kolkej pracujes?

bobjan
25. feb 2009

to máš dobré zariadené, teda 😉 Ja som dnes zatiaľ len na káve 😒 Ale už mi škvŕka v bruchu... ☹

vstávalo sa mi vcelku o.k., som bola skôr hore, ako zazvonil budík. Už aj veselo špiním, tak som volala do CAR, že mám utroš brať kým nebude krv a zapíjať 😠 😝

Pracujem od 7.00 ale chodím z domu o 5.45 na bus, keď mám auto, tak stačí o 6.25. Dnes som busom...

petkaerdal
25. feb 2009

no musel ist on,lebo vcera zabudol doniest 😝 ale aj mne uz dobre skvrka v bruchu,ty co budes ranajkovat? ovocie? 😀 ked nepapas chleba

takze mrcha sa rozbieha 😔 😔 😔
a do ktorej pracujes?

bobjan
25. feb 2009

mrcha je za dverami 😢 nenarobím nič...

som tu do 16.00... uff, ale len 3 dni a je tu víkend 😉 Tak pohoda....

neviem, čo budem raňajkovať, doniesla som si jablká, ale moc na ne nemám chuť....

čo sa chystáš robiť?? ja som aj rada, že som tu, aspoň mi to tu rýchlejšie ubieha...

matkamatko
25. feb 2009

ahojte kočky a pekný den 🙂

baby ked som minulý pondelok volala do FC nech mi pošlu žiadost do poistovne, myslíte, že ked sa neozvú do konca tohto týždna, môžem im budúci týžden zavolať? 😒 😉

bobjan
25. feb 2009

Matka, oni ti brnknú, neboj.

matkamatko
25. feb 2009

Bobjan dík, ja sa len bojím či ju poslali, to do kedy ju schvália nijako neovplyvnim len aby bola v poistovni 😉

Koľko si bola na PN? teraz je to asi šok v práci... 😅 😠

bobjan
25. feb 2009

matka, neboj, poslali. Veď je to aj pre ich dobro...

Bola som doma presne 20 dní 😉 ale čakala som horšie , je to príjemná zmena, že človek niekde aj užitočný...len škoda, že si to máloktorí ľudia vedia vážiť...ale to už neovplyvním ☹ 😒

matkamatko
25. feb 2009

no ja tiež tak plánujem tak uvidíme ako sa ja z toho potom zpamätam 😀

bobjan
25. feb 2009

ozaj a zistila som, že tá diagnóza čo mi dal dr. na pn - 31.1 je normálne - umelé oplodnenie....
Vierka sa spytovala...

matkamatko
25. feb 2009

no ja si tam chcem dat niečo iné, ale asi aj keby mi tam napisali toto, tak nikto nevie čo to je, ale ja chcem PN od obvodnej , s nou sa dohodnem. 🙂

bobjan
25. feb 2009

aha, tak to obvodná ti dá, ak sa s ňou dá dohodnúť....a aj tak si myslím, že v robote prd vedia, čo tie čísla znamenajú... a podnik máme v BA, takže je mi to jedno, čo tam čítajú... ja som od nich dosť ďaleko 😉

vierka
25. feb 2009

ahojte kocky... tak ja dnes makam ako diva 😔 ze ja som sa nechala na to nahovorit, som mohla byt este doma, doktorka mi ponukala zostat doma este do pondelka 😅 zlaty domov 😀
dnes ma ze original skriabe hrdlo a teraz neviem ci to mam z toho, ze fungujem uz aj po vonku, alebo z toho, ze tu dnes riesim same problemy a musim to obkecavat 😀

bobjan - tak to ma mrzi, ze si zacala spinit... ale mozno tam jedno zostane a to spinenie nic neznamena... este stale myslim pozitivne aj za teba 😉

no a ja uz viem co som chcela u gynekologa!!! 😅 opytat sa ci mi potom vypise bez problemov PN pri druhom IVF a ja som na to uuuuuplne zabudla 😕 😅 😀

bobjan
25. feb 2009

Vieruš, mala si ty len pekne zostať doma. Vieš, že všetky choroby sú z prechladnutia a nevyležaných chorôb... ☹

mayka
25. feb 2009

ahojte kocky, prepacte ze sa sem zamiesam do rozhovoru. ja som gynfivacka a akurat riesim dilemu ci sa dat na PN alebo nie po odbere a pripadneom et. Ak vsetko dobre pojde tak ma to caka niekedy v buducom tyzdni. 🙂
Odporuca sa to? Alebo ako ste to reisili vy?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre