Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vierka
4. sep 2009

bobjan - neboj sa, urcite dorastu... radsej nez pomaly rastu aby boli pekne kvalitne, nez by rychlo narastli a boli nekvalitne 😉

katka - ja sa mam super, vsetko oki... keby som drobca necitila v brusku tak ani neviem ze som tehotna 😵

awe
4. sep 2009

ahojte kocky, tiez patrim do FC 😉 teraz sice neprispievam, lebo mame pauzu od IVF po neuspesnom prvom pokuse v maji (bez ET), ale poctivo vas citam.
Kedze sme sa nedopracovali ani k ET, dr. z FC nas poslal na genetiku a teraz cakame na vysledky, ktore by mali byt koncom oktobra, kedze sa tam neunosne dlho caka ☹
novu ziadost sme este nevypislali, lebo sme sa dohodli s dr., ze prideme s vysledkami a dohodneme sa co dalej...ale teraz rozmyslam, ci sme si ziadost radsej nemali vypisat, ja mam splocnu, kde schvalenie trva aj viac ako mesiac...a po vysledkoch z genetiky ist na druhy pokus...lebo takto sa nam to natiahne snad az do buduceho roku 😒 poradte, co mam robit?
inak kocky, martus, katka - drzkam palce 🙂
aj ostatnym kockam, co su pred OPU 😉

vika34
4. sep 2009

ahojte,
babulka mrazenie vo FC stojí 6000 skk/ja som sa ešte neprehodila na EUR/a KET stojí 9000
držte sa všetky,pá

matuska111
4. sep 2009

vika tych 6000 ja na nejaku dobu ?

rikuska21
4. sep 2009

No moje krasne, som hore a uz mi je podstatne lepsie, Mam 9 vajok a teraz tych 5 dni ked budem cakat ci ISCI vyjde ale ja verim ze najmenej polovicku

Bobjan, a ty ako, mne bolo tak zle ze ma hned odviedli rano uz o 7.45 na salu a isla som prva, dokonca povedali, ze nedufali, ze vydrzim, ze skoncim v nemocnici na infuzkach, tak som im oci vytrela 😅 😅 😅 😅

Vika tie ceny su iste??? to som netusila, ale co uz, mna ani mrazenie a KET neobidu, ale co by sme neurobili pre babusko, idem zacat setrit 😲 😉 😉 😉

matuska111
4. sep 2009

ahoj rikuska - sak mi zeny nieco vydrzime no nie ?

nevies mi povedat , ci je normalne ze mi zacinaju v bruchu take slabe bolesti ako ked mam dostat mrchu (nie stale iba sem-tam a ani nie silno) som z tohotrosku nervozna

riska
4. sep 2009

rikus, neni som si ista na 100%, ale nam doki na konzultacii vravel niečo také, že ak by nastal hyperstimulak a nasledoval by až KET, mrazenie sa neplatí 🙂 a KET neviem 😕
a si moc statočná kočka 😵

vika34
4. sep 2009

ahoj rikuska,mne po minulej stimulke/v máji/ostali 3 embriá a platila som 200 eur a potom som sa pítala sestričky na KET a povedala toto,tak myslím ,že je to isté,je to raz tak drahé ako v GF,ale zase IVF ma vyšlo na cca 120 EUR /v GF cca 30000/

miskad
4. sep 2009

Ahojte baby

Bobjan -neboj vajká dorastú ja som po prvom IVF vo FC reagovala som atypicky na injekcie potom vajká rástli pomali nakoniec sa rozbehli sa dorástli. Mala som ich 7 oplodnili sa 4 a ked som mala isť na transfér na 3 deň tak mi volali zhrôzou som si myslela že žiadne neprežilo a oni ešte ďalšie dve ožili.
Takže na 5 deň mi vložili 2 embria a už mám potvrdené tehotenstvo aj krvou mám ževraj vysoké HCG 1298 ževraj to vyzerá na viac bábetiek 🙂 necháme sa prekvapiť

Všetkým Vám chcem popriať veľa optimizmu a nevzdávajte sa nech nás je čo najviac tehuliek
🙂

riska
4. sep 2009

miskad, supeeer, gratulujem 🙂 😉 taketo správy tu potrebujeme 😵

vika, kašlať na prachy, nie? 😉

matuska111
4. sep 2009

miskad - je normalne za zacinam mat slabe boloesti v bruchu ako keby sa mala zacat mrcha?

rikuska21
4. sep 2009

ANO ako hovori Riska, kaslat na prachy

Miskad, velmi dobre spravicky, drzim palec

Bobjan , ja som tiez dokupovala a pichala navyse a pritom som mala OHSS, a mam 9 vajok, tak neboooooooooj, bude to super
Vieri, hladkaj brusko a pozdrav mimiska za nas

vika34
4. sep 2009

po pravde riska ja už musím utiahnuť opasok,lebo ja som si v GF dala robiť aj PIFD,lebo môj problém bol,že som viac razy potratila a síce som otehotnela/po siedmi raz/,ale zaase som potratila,zatial ma tie dve IVF A JEDNO ketko vyšlo na nejakých cca 100000 Skk,a prišla kríza aj k nám domov,išla som aj z tohto dôvodu do FC ,ked sa to má už konečne podariť ,tak aj s menším počtom vajok/môj muž aj tak veľmi nesúhlasí s KET,má k tomu výhrady/vo GF som mala 18 použiteľných vajíčok,po PIGD bolo nakoniec vhodných iba 5vo FC som mala 6,dve vložili 3 zamrazili a jedno sa prestalo deliť,takže musím povedať ,že ked nevýjde tento posl.pokus na KETko budem musieť utiahnuť zase

katka14
4. sep 2009

matuska, neboj, aj mna pobolieva zvlastne brusko, ale to je este stale po tych silnych injekciach normalne. ja som mala divne bolesti medzi odberom a ET a tak po ET som sa pytala dokiho ci je to normalne, a on ze hej. ze to sa stale budu tvorit male folikuly a to vraj trochu boli. takze ziadny strach, neboj, klud. 🙂

matuska111
4. sep 2009

katka dakujem - ja som trosku zneistela .... bola som sa dnec trosku vyvencit - trosku poklebetit s kolegynou - sak aj to treba - aby ziadne podstatne veci neusli 😀 😀 😀 😀

miskad
4. sep 2009

Ďakujem babenky

matuska111-je to normalne aj mňa trošku pobolievalo ja som ešte aj stále nafúknutá vyzerám ako v 4 mesiaci ešte stále mám po stimulke zvačšené vaječníky

Baby za tie peniaze to určite stojí držkajte sa a veľa šťastia a bábetiek 🙂

matuska111
4. sep 2009

miskad aj si si robila tehotenske testy skor ako si isla na krv ?

rikuska21
4. sep 2009

Vika, ja ti verim, ze je to tazke s tymi peniazmi, tiez nie sme na tom najlpsie, ja ucitelka,,,,
ale ono to za to stoji, tiez je tazke 7 krat byt tehotna a vzdy potratit, strasne mi to je luto 😔 😔 😔

bubulka722
4. sep 2009

Babulky a aká je vlastne pravdepodobnosť pri KET? Vraj oveľa nižšia ako normálny ET, povedal mi to môj doktor, vraj sú embrijká zmrazením dosť oslabené. Ja teda neviem, pripadá mi to trocha choré, s prírodou to nemá fakt nič spoločné. Pohrabem sa na nete a napíšem.

floskula
4. sep 2009

bubulka, teba caka KET?

rikuska21
4. sep 2009

Mna caka len KET, je to onieco nizsia pravdepodobnost, ale vzdy tam nejaka je, 😅 😅 ,treba verit

bubulka722
4. sep 2009

Nie,vôbec nie, len si dávam dokopy informácie aby som sa mohla dobre rozhodnúť pokiaľ by som prišla až potiaľ. Inak fakt tomu dobre nerozumiem, kedy sa žiada o mrazenie??? V akom štádiu mrazia v FC embrijká?

floskula
4. sep 2009

o mrazenie neziadas. ked ti "vypestuju" viac embryii, kt. vzniknu spojenim tvojich vajicok (tie dorastu vdaka hormonom) a spermii, tak na vlozenie do maternice pouziju maximalne 2 kusy. lenze ak ich mas viac ako tie 2, tak tie dalsie jednoducho zmrazia, ked su v dobrej kvalite. proste ich nezahodia. tym ti daju moznost v pripade neuspechu po ptvom vlozeni embryii ist na dalsi pokus, ale uz bez stimulacie vajecnikov hormonmi na to, aby ti vajicka dorastali.
neviem, ci je zrozumitelne, co som napisala... 😕

rikuska21
4. sep 2009

ano floskul, dobre si to napisala, ale myslim si ze ak si zena vaslovene ziada nemrazit, tak tomu vyhoveju, len to je strasne mrhanie, aspon podla mna, naco potom cela stimulka???

Bubul, mne budu mrazit po piatom dni, a boli javka opodnene dnes formou ICSI

floskula
4. sep 2009

rikuska, mne sa to tiez zda mrzanie, bola som cela rada, ze mi 3 kusky zmrazili a verim, ze sa aspon jedno dobre rozmrazi, ked pojdem na KET. povedali ti, ze budes moct ist asi az o 3 mesiace na vklad?

bubulka722
4. sep 2009

Floskulka, ďakujem za vysvetlenie, len som si myslela, že sa pred mrazením pýtajú. Keď mi teda ďalšie zmrazia, ale IVF je úspešné, tak to zmrazenie platíš tak či tak, nie? Pýtam sa pretože pokiaľ sa IVF podarí, tak ďalšie dieťa už určite neplánujem, tak mi budú mrazáčikovia na nič.

floskula
4. sep 2009

bubulka, kedze embrya daju mrazit v ten isty den, ked ti 2 z nich vkladaju, nikto este netusi, ci bude IVF uspesne. to vies az podla krvi o 14 dni. a este stale nemas vyhrate az do porodu. proste aj ked sa to podari, treba este uspesne babo donosit. takze tie zmrazene kusky su poistka. keby nieco. proste uspesnost IVF nie je len po tom, ako ti povedia, ze si tehotna. este to stale nic neznamena, aj ked je to uplne super. rozumies. mrazacikovia navyse su vzdy len dobre. aspon podla mna.

bubulka722
4. sep 2009

Asi máš fakt pravdu. Ozik a ty si ako ďaleko?
Vieš,ja som celkom O.K.,mám jedno dieťa z 1. manž. Tehu som zostala úplne nečakane, priebeh tehu bol perfektný (tak dobre mi nikdy nebolo), tak sa spolieham,že ma moje telo nesklame. Doki hovoril, že u mňa to je ukážkové a to je vraj 70% úspechu. Problém málen mangel - oligoasthenospermia. Patol.nález, takže ideme najprv na genetiku. Dúfam, že to dobre dopadne!! 🙂

sylvusa
4. sep 2009

ahojte baby spýtam sa , ja má už výsledky z krvi a z moču na predoperačné, ale ako viete v auguste som to nestihla, resp. môj manžel to nestihol, na predoperačné potrebujem čerstvé výsledky z krvi a z moču, alebo mi stačia z mesiaca august,
a ešte nerozumiem, keď sa mi mi nevyjde IVF a budem mať zrazené embrijká , tak nepotrebujem stimulku, tak to bude ako prebiehať, to mi kedy potom môžu vložiť,
ďakujem
neviem či tomu rozumiete čo vlastne chcem

floskula
4. sep 2009

bubul, neviem, ci som daleko. vekom som daleko, ale uspechmi nie. ☹ 1. ivf neuspesne, caka ma KET. moc sa k nemu nemam, lebo ja som tiez ok, len manzel mal zly spermiogram. potom sa mu zas vylepsil, tak by som bola najradsej, keby to vyslo prirodzene. ale neviem-neviem.

sylvusa, co sa tyka prvej otazky, to si zavolaj v pondelok do Ferti a sestricky ti povedia.
ak ti nevyjde IVF, potom beries uz len tabletky na pripravu sliznice maternice a niekedy medzi 10 a 15 dnom cyklu ti podla kvality sliznice (kontroluju ju ultrazvukom) vkladaju tie zmrazene embry. teda najpvr ich rozmrazia. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre