Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vierka
20. sep 2009

evicka - za injekcie budes doplacat tak 100 - 150 eur... my sme si davali aj metodu SPF - seminal plazma flusing (to je ze mi dali taky extrakt z mangelovej vzorky do maternice pri vybere vajicok) - za to platis 110 eur... a ked si to nedas, tak proste platis len doplatok za lieky a to je vsetko... vsetky ultrazvuky, odber, vklad, ICSI, predlzena kultivacia, krvny test - to mas vsetko v cene IVF ktore ti bude hradit poistovna...
no my sme tesne pred druhym otehu prirodzene, boli sme si vyzdvinut injekcie, ale mrcha cez ktoru sme mali stimulovat uz neprisla 😀

bobjan
20. sep 2009

Ahojte🙂

Ako moje kukučky??

Ja od zajtra nastupujem do práce, takže tu tak často nebudem...teda iba z domu, ak sa mi bude chcieť po celom dni ešte hľadieť do PC...

Inak brucho bolí na mrchu, inak nič...takže ju čakám tak v utorok, stredu..

Držkajte sa tu 😉 Peknú nedeľu a zbytok víkendu 🙂

bobjan
20. sep 2009

Evicka, isli sme zhruba o týždeň - 10 dní??? už presne neviem....ale bude pokec s dr., utz tuším...teda záleží ak idete rovno do IVF, alebo len konzultácia, čo a ako ďalej.... držím palce

petra2505
20. sep 2009

Kocky je to podla vas v poho ked ma 4 den co picham gonal boli podbrusko?Nieco ako bolest v plodnych dnoch alebo take nieco 😒

bobjan
20. sep 2009

Peti, je to v pohode, to ti rastú folíky 😉

marrad
20. sep 2009

Ahojte dievcata dlho som tu nebola,
Nejako sa mi nakopilo vela prace, tak nebol cas.
IVF mam schvalene 30.9. idem na ultr a predpis liekov....dufam, ze to vyjde... Drzte mi palce

petra2505
20. sep 2009

Marrad drzim palce a krasny oktober plny zmien 😉

marrad
20. sep 2009

petra dik....

To by bol pekny darcek manzelovi k 40 tke 🙂

petra2505
20. sep 2009

ten najoriginalnejsi 🙂 no keby to vyslo mne tak termin porodu by som mala dva dni pred svojimi 27 narodeninami 🙂

evicka293
20. sep 2009

bobjan,no zajtra tam zavolam a objednam nas na konzultaciu tak uvidim lebo robim v rak nastastie hned za hranicami tak sa mi da aj odtial odbehnut,dakujem za poradenie a tebe drzim palce

marrad
20. sep 2009

EVICKA DRZIM TI PALCE

vierka
21. sep 2009

ahojte baby 😀

marrad - drzim palce...

aj vsetkym stimulkujucim a cakajucim na konzultacie a schvalenie 😵

no ja sa vam pochvalim, ze sme boli vcera na 3D ultrazvuku a cakame chlapceka ako hora 😀 je veliky, takze nam termin porodu vychadza na 13.1 - ked to pojde takto dalej, tak rodim na vianoce 😀 😀 😀
za chvilu pridam fotecky 😵

petra2505
21. sep 2009

Dobre rano kocky a prijemny start do noveho tyzdna s usmevom vam prajem 😉 ja som pichla dnes posledny Gonal, zajtra mam kontrolu tak som zvedava co ma caka 🙂 Dufam, ze stihneme do tyzdna odber lebo priatel ma ist necakane na mesiac pracovne prec to ja mam tolko stastia, ze uz ani nadavat neviem 🤐

vierka
21. sep 2009

petra - podla mna to do konca tyzdna stihnete 😉

petra2505
21. sep 2009

no dufam lebo este aj v pondelok by sa to dalo, ale potom uz je problem a dost velky 😀 na vkladanie budem musiet ist sama, vysledok sa dozviem sama, ked to nevyjde aj budem rada, ze budem sama doma lebo sa mozem vynervacit, ale ked to vyjde tak sa budeme tesit spolu cez telefon 😀

barbareta
21. sep 2009

Ahojte chcem sa opýtať taku dost individualnu otázočku : takže asi tak kolky den od ET ste citili ze to skratka vyšlo ? že sa niečo deje alebo nieake príznaky ?

sylvusa
21. sep 2009

ahojte, dostala som menzes, takže zajtra už aj konečne pichám prvú injekciu, teším sa,
baby počas stimulky ste boli tiež v kľude, napr. vysávanie, utieranie prachu umytie podlohy, a tak ......

sylvusa
21. sep 2009

v nedeľu idem na 9.00 na kontrolu , idete niektorá z Vás ?

petra2505
21. sep 2009

Ja idem na kotrolu zajtra na pol 8 😉 Sylvusa ja prave stimulujem a robim vsetko okrem toho, ze nenosim tazke veci ako nakup a tak, ale inak vsetko v pohode - varim, upratujem.Ale dolezite je , ze sa snazim byt v psychickej pohode.
Dnes som si vybavila predoperacne takze uz len cakat na den D 🙂

misi33
21. sep 2009

Ahojte.

Ja moc neprispievam ale snazim sa obcas citat.Tiez idem na IVF.

Dnes som dostala mrchu.Zajtra zacinam s Gonalom a v nedelu o deviatej mam prvu kontrolu.Takze sylvusa sme na tom rovnako.Dufam,ze sa k nam este niekto prida.

vierka
21. sep 2009

barbareta - tak toto je veeeeelmi individualne.. niekto moze mat tehu priznaky, niekto mat nemusi, takze je to individualne kedy ktore na to pride ze to vyslo - teda kedy si to mysli...

sylvusa - ja som fungovala tak normalne... chodenie do prace, varenie, utieranie prachu, ale zem umyval mangel... ani som sa nenatahovala, ani som nic tazke nedvihala... ale take normalne veci som v pohode robila...

misi33
21. sep 2009

Ja sa chystam tiez vegetit. Ja pravidelne sportujem ale teraz sa chystam vsetko vynechat. Myslim hlavne fyzicku zataz.Urcite nebudem nic tazke dvihat.Ale o to viac budem chodit na prechadzky. Nevydrzala by som bez pohybu a este ked je tak pekne. 🙂

kolko trva cela ta stimulka? Kedy byva zvycajne odber? Ja mam bezne ovulku cca 19 den cyklu.Myslite,ze aj teraz to tak bude alebo sa to liekmi zmeni?

sylvusa
21. sep 2009

misi33 aj ja má o deviatej kontrolu, ako to, tak sa uvidíme , teším sa

vierka
21. sep 2009

misi - no sportovat by som nesportovala, ale take bezne veci (pri ktorych si moc nenamahas hlavne brusko mozes v pohode) a prechadzky su v pohode 😉
pri stimulke sa ti ovulka posunie, nebude odber az na 19 den, budes mat dost silne hormonalne injekcie, takze budes mat odber okolo toho 10 - 12 dna stimulky, ako budes reagovat... potom podla poctu embryjok budes mat vklad - ked budes mat 4 a menej, tak vklad budes mat dva dni po odbere a ked budes mat 4 a viacej, tak na 5 den.. a potom o 14 dni krvny test 😉

bobjan
22. sep 2009

Ahojte, bambuľky, ako sa tu máte??

Ja už od včera zarezávam... 😒 ale celkom v pohode, dobre, že som veci robila doma 😉

sylvusa
22. sep 2009

ahojte, bojan čo sa mi stalo , dneska som pichala prvý krát Gonal, neviem ako to všetko prebieha, bojím sa toho , tak som išla sestriček na gyn. tá bola z toho ešte hotová viac ako ja, začala vravieť že mala som dávať pozor ako mi to ukazujú a tak...., ale prax iná, bojím sa toho, aby som to nepokazila, a vieš čo mi spravila, z toho pera mi zabudla dať dole ten vrchnák, a vytiekla mi z toho tá tekutina trošku, ja pozerám ale veď to dajte dole preboha, no teraz neviem, čo mám robiť , je mi do plaču, to si mám zas pýtať nové pero za 115 EUR, nechcela som to sama robiť a takto som dopadla, už teraz som múdrejšia,
a ešte sa spýtam, ja si kvapkám od doktora Valoviča kvapky na činnosť vaječníkov, mám si kvapkať alebo radšej nie,
no uznajte urob si všetko sám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bobjan
22. sep 2009

Sylvusa a koľko ti z toho vytieklo?? Ja by som to nechala tak a dr. uvidí na utz ako ti to tam rastie a poprípade pridá dávky, alebo ti to aj bude stačiť. V tých perách dávajú toho viac, takže by ti to malo vystačiť 😉

A tie kvapky...neviem, je to na tebe,ale osobne by som ich asi brala ďalej 😎

misi33
22. sep 2009

Ahoj Sylvusa.

Ja som mala taketo nervy ked som pichala prvy krat.Ono je to take jednoduche ked to clovek ovlada.
Ja mam zase hokej s tymi davkami.

Tie kvapky by som asi nedavala.

petra2505
22. sep 2009

Baby to pero musite zvladnut ked som to zvladla ja co som bola v strese a pichala som si to sama.
Kocky a mam dalsi problem - hyperstimulak.Mna uz porazi, v piatok idem na ultrazvuk,vklad o dva mesiace.Uz ma nic nebavi toto nie je mozne ☹

lenca.b
22. sep 2009

Ahojte babulky vy ste teda vo vsetkom uz take zbehle mozno viac ako dok 🙂 ja ked si predstavim vsetko co ma caka tak uz to vidim ze budem chaosit dvakrat viac ako vy ☹
nevieete mi niektora povedat kolko sa asi caka na vysledky z genetickeho vysetrenia?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre