Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vika34
2. nov 2009

mne iked manžel rozprával,čo mu púšťali na videu pri odbere,strašne sme sa smiali,lebo povedal,že to musel vypnúť ,ináč by sme tam hádam čakali dodnes.
Najprv končil nejaký masaker,boli síce holý,ale žena bola celá krvavá a potom začal o sado-maso kde domyna tlkla nejakého chudáka a ťahala ho za obojok

lenca.b
2. nov 2009

ok dakujem za vsetky dalsie nazory, mas toho za sebou uz dost a na genetiku vas neposlali?

lenca.b
2. nov 2009

taaak toto hej to aj moj manzel hovoril ze tam boli casaky a ze zenske tam boli take dost hunate tam dolu tak ze to odhodil a rovno zavrel a ze mal dost problem 😀

vika34
2. nov 2009

ja mám asi trojkilový spis,máme už vyšetrenia o ktorých sa ti určite ani nesnívalo.
čo si písala,že ešte majú nejaké voľné miesta na IVF,to si myslela ktorú poisťovňu?Ja mám VZP a potrebovala by som dosť súŕne ísť na IVF,lebo mne už ťahá na 39,tak dúfam,že ked to inak nepôjde,stihnem ten januarový termím,že vraj mám schvalenú žiadosť už od septembra

vika34
2. nov 2009

ked sme boli v KE,tak tam boli časáky snád ešte sex-tabu z roku pred revolúciou,to bolo tiež humorné

lenca.b
2. nov 2009

hehe vika no ono sa to mozno nezda ale ja uz mam tych vysetreni tiez dobru kopku 😉 a neviem ci este daco maju pretoze to bolo uz davno 🙂 ked som tam bola vo FC

marrad
2. nov 2009

vika34 tak to sme dne co mame schvalenu ziadost a cakame na januar a taha nam na ten vek co si napisala....
v ktorom centre si?

vika34
2. nov 2009

mne sestrička ešte koncom septembra povedala,že žiadosť mám schválenú ,ale že až v januari a ,že nemám stresovať ,že sa to stihne,tak nestresujem a dúfam,ved čo iné mi ostáva a ešte čo si sa pítala na tenc KET ,som presvedčená,že pred ET ti povedia koľko máš embrií a koľko by mohli zamraziť a keby si vpovedala,že nechceš mraziť asi by ťa presviedčali ,ale nedonútili by ťa ,čo sa ale bude diať s vašimi vembriami to vie len ten hore,ale to isté si myslím aj v iných centrách

vika34
2. nov 2009

vo FC

vika34
2. nov 2009

MáM PC mojej dcéry a má nejakú vypuklú klavesnicu,alebo čo, robím samé preklkepy 😀

marrad
2. nov 2009

mne to iste povedala. ja mam schvalenu od 4.8. tak dufam ze to klapne....
inak vravela mi ze je nas viac takych na poslednu chvilu.
My sme si este tento mesiac absolvovali IUI ale zda sa ze to bolo neuspesne

lenca.b
2. nov 2009

vika ale ja to nechcem a poviem im to dopredu a dufam ze ma budu respektovat proste neviem si to predstavit s marazenim ci uz v ramci viery ale aj z takeho normalneho sedliackeho rozumu a teda fakt neviem co spravia s ostatnymi ale teda ja este nemam ani ziadost podanu mna od toho delia dva dni ☹ a este to moze dopadnut vselijako

vika34
2. nov 2009

čo napríklad Petra písala,že Pinter najprv navrhoval IUI,mne sa to zdaloi rozumné,ked má jeden priechodný vajcovod/ak teda nemajú iný problém/,načo hned do seba cpať také dávky hormonov,mne v GF zase nechceli urobiť IUI,mala som ešte pred sebou jeden KET a chceli sme radšej IUI a oni o tom nechceli ani počuť,dokonca mi doktor povedal,že nie som v rešteurácii ,aby som si vyberala čo chcem,za tie peniaze,čo som im tam nechala,som ja nzase očakávala iný prístup,vo FC aspoň nič neplatím.

vika34
2. nov 2009

marrad,tak to bude Pinter v januári zarezávať ako šrob,len ,aby mi mrcha došla ,tak nejak normálne,lebo čas ozaj tlačí

vika34
2. nov 2009

lenca,ved ja som nechcela ísť na KET,môj muž s tým veľmi nesúhlasí,ale nechceli so mnou nič robiť dokiať nepodstúpim ket a nakoniec som pri tom vklade mala tiež nepríjemnú skúsenosť s lekárkou,tak bohvie či to aj neodflákla,lebo na mňa nakričala,ja som nakričala na ňu,že nech kričí na sestričky ,ked ma správne neinformovali o postupe,takže nálada bola pod psa

vika34
2. nov 2009

marrad ešte nevešaj hlavu 😉
jedno nechápem,že hovoria ,že IUI má10% úspešnosť,ved ked je to dobre načasovaný a partneri nemajú iné zdrav.problémy,by mala byť úspešnosť podstatne vyššia,ved ja som sa koľké roky musela strafovať do ovulky a trvalo mi to zhruba rok,takto by to malo byť hned nie?

vika34
2. nov 2009

ja už si tu píšem sama zo sebou 😀 ,tak skúsim večer nakuknúť čo nové

lenca.b
2. nov 2009

jaj no som bola mm vyberat co ma zajtra na seba hodit taaakze no ja som povodne chcela podstupit maximalne IUI ale ma vyviedli z omylu u nas totiz nie je mozne a teda som sa postupne zmierila s IVF ale teda uz na KET nepristupim to radsej teda sa vzdam celkovo IVF pretoze sa aj tak bojiim co tie blbe tabletky so mnou urobia kedze ma udrzuju na inych tabletkach aby som vobec mala cyklus

vika34
2. nov 2009

a ešte sií tu?
Aby som nevyzerala ,že trpím samomluvou 😀

lenca.b
2. nov 2009

ano som tu stale 🙂

vika34
2. nov 2009

to môj muž zase mal inú teoriu o mrazených embriách 😀 😀 ,ani ti nebudem písať

pri ket sa berie iba estrofen,teda ja som brala

lenca.b
2. nov 2009

ale ja nemam mat ako KET 😉 kedze ak teda vsetko pojde ako ma tak len prve IVF a kludne napis co tvoj muz na mrazacikov vravi 🙂 ja si vypocujem nazor inych ludi ale teda podstatne pre mna je to na com sa dohodneme s mm

vika34
2. nov 2009

ha,ha teoria zmrazeného mäsa,asi v takom znení/on ani neje nič z mrazáku ,nie to ešte dieťa 😀/
ja som podstúpila kvôli tým potratom PIGD a kedže sa mi zdalo rozumne ho o všetkom informovať/moja chyba/,tak pri pomyslení,že mi umelo vytvoria vajíčka ,ktoré potom napichnú,aby ich oplodnili,po dvoch dňoch 4-bunkovým embrám odoberú jednu až dve bunky,ktoré idú geneticky vyšetriť a dúfajúc,že tie embriá budú ešte o.k.,by ich mali zamraziť a po nejakom čase zase rozmraziť a malo by sa z toho narodiť zdravé dieťa/čo ti samozrejme negarantujú a musíš podpísať,že v prípade,že predsa len sa to uchytí a dieťa donosíš a bude poškodené ,nemôžeš sa nikam odvolávať,lebo oni kontrolujú iba 6 chromozomov,tak ho veľmi rýchlo prešla chuť na všetko.

lenca.b
2. nov 2009

fuuu pockaj si na mna moc hrrrr vsetkemu moc nechapem 🙂

vika34
2. nov 2009

strašne sme sa kvôli tomu hádali,ale nakoniec na to pristúpil,ale ako som pred tým písala,sestričky ma pred KET neinformovali,že musím mať plný močový mechúr a ja som tesne pred tým išla na WC,lebo som si práve myslela ,že mám mať prázdny ,povedala som ,že nech počkáme ,že do pol hodinky ho mám zase plný,lebo ja chodím na wecko každých 20 minútto bol asi pre ňu šok,že som sa vôbec opovážila,že nemá celý deň iba na mňa, a sa na mňa ocapila,že mala som čítať protokol,tak som ho vytiahla z kabelky,nech je taká láskavá a ukáže mi tú vetu/samozrejme tam nebola/sestričky ,boli dve tvrdili,že hovorili,pítala som sa ,ktorá konkrétne to povedala priamo mne,tak nastalo ticho a tak to aj dopadlo,dosť to bolelo ,lebo im zavadzal močák a bohvie kam tie embriá vôbec dala/iba to vyšetrenie genetické stálo 44000,no hrúza/

vika34
2. nov 2009

čo mu nechápeš?

lenca.b
2. nov 2009

jemine hroza a to bolo kde v FC?

lenca.b
2. nov 2009

konkretne toto mi nie je jasne ako si myslela ....že mi umelo vytvoria vajíčka ,ktoré potom napichnú,...

vika34
2. nov 2009

nie v GF

vika34
2. nov 2009

SOM TO NEJAKO NEZROZUMITEľNE NAPíSALA,ALEBO NEVIEš čO JE pigd?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre