Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lenca.b
2. nov 2009

pigd tusim co je ale nie presne 🙂

vika34
2. nov 2009

to sa volá ICSI,to ked má muž zlé spermie/v našom prípade ich museli napíchávať kvôli tomu genetickému vyšetreniu,takže sme si museli zaplatiť ešte dalších 15000 za ICSI,ktoré normálne nepotrebujem a to ma tiež nahnevalo,ked to vyšetrenie sa nedá inak urobiť,tak si myslím,že sme si za to nemali ešte navyše platiť/tak ich oplodnia tým,že spermiu priamo dajú do vajíčka a nečakajú dokiaľ sa oplodní vajíčko prirodzeme samo

vika34
2. nov 2009

no ja som pri prvej stimulke mala až 21 vajíčok,ktoré sa vlastne vdaka tým hormonom urobili,lebo za normálneho stavu sa ti vytvorí v telekaždý mesiac jedno a ja som zrazu mala v jedem mesiac 21

lenca.b
2. nov 2009

no ICSI to viem co je to bude treba aj nam takze je mi znamo ale ako to suvisi s tym PIGD ale neriesme to teda asi 🙂

vika34
2. nov 2009

a PIGD je predimlantačné vyšetrenie embrií,čo znamená,že ti ešte pred vložením geneticky vyšetria tie embriá a vložia ti iba tie ,ktoré majú dobrý genetický základ,ale v našo mprípade som bola tehotná o dva tt dlhšie ako ked som si po iné roky otehotnela doma a zadarmo 😀

vika34
2. nov 2009

neviem prečo sa to musí robiť,viem iba ,že embriologička povedala,že je to potrebné

lenca.b
2. nov 2009

aha a takze ste sa ani nedozvedeli ze co sa deje a ze preco si babatko nedonosila

lenca.b
2. nov 2009

je to aj tak divne ved priroda lepsie vybere spermosa ktory sa dostane do vajicka prirodzene ako daka panicka za mikroskopom 😉

vika34
2. nov 2009

ale lenca nechcela som ťa naplašiť ,to ja som taký špecifický prípad a mám toho už dosť preskákaného 😀

vika34
2. nov 2009

vo FC sa za to neplatí a ked prišla embriologička po OPU za nami ,že máme 6 vajíčok ,že či chceme napichnúť,tak sme sa nevedeli rozhodnúť,ved SPG má muž dobrý ,ale aj tak sme to dali na 3 a3 a prestalo sa deliť práve to napichnuté,tie dve mi vložili a tri oplodnené prirodzene mi zamrazili ,ale bohužiaľ som ani neotehotnela

lenca.b
2. nov 2009

ved mna si nenaplasila neboj nic 😉 ja sa len tak lahko nedam a to sme tu asi kazda taka dost specificka inak by taketo centra neprofitovali keby neboli vynimky ako sme my babulky ktore nemozu otehu same

vika34
2. nov 2009

dochádza mi baterka,mám už iba 11 minút a nechce sa mi vyliezť z postieľky ,tak ma to asi za chviľu vypne 😅

lenca.b
2. nov 2009

no u nas je to preve ten nestastny spg a prave aj ten nam dal stopku hned prvy krat v FC a museli sme ist na genetiku este pred prvym pokusom lebo nikto si nevezme na zodpovednost CF dietatko a to sa mi celkom paci na tomto centre aspon na tomto trvaju hoci najprv sa mi to nepacilo ze ja som musela cakat na genetiku ale ked mi to bolo vysvetlene ze preco to je tak uz som neprotestovala

vika34
2. nov 2009

Ja som otehotnela od 3 mesiacov po jeden rok až prišiel další prúser a to bolo to mimomaternicové,odvtedy som doma neotehotnela aj ked mám jeden vajcovod ,že vraj priechodný,som užc asi ozaj po záruke,alebo čo 😀

lenca.b
2. nov 2009

no tak teda mne sa nepodarilo otehu ani za cele 3 roky nesnazenia a za 1 aj daco roka snazenia takze neviem no 😉

vika34
2. nov 2009

ja som mala už všetky vyšetrenia aj laparku za sebou,takže som išla hned aj ked mi doktor povedal,že z jeho pohľadu mám na donosenie tak max.10% šancu,kedže prvé dva potraty som mala ešte pred pôrodom a všetky tie ostatné potom

vika34
2. nov 2009

ale chcem ešte využiť posledné IVF a budem tajne dúfať,že ked som pred 12 rokmii donosila,donosím ešte raz,aj ked vtedy som bola o 12 rokov mladšia 😒

lenca.b
2. nov 2009

jaaaj ak dobre ratam tak si mala menej rockov ako ja ked si prve babo mala 😉

vika34
2. nov 2009

mala som 27,a keby som pred tým dva razy nepotratila nehnala by som sa tak do toho,ale som sa prelakla,že čo ak je vo mne problém a ked som potom porodila ,myslela som si ,že to bola nnáhoda a neriešila som to ,začala som to riešiť až ked nsom potratila druhý raz po pôrode to som už mala cez 33/skôr sa so mnou aj tak o tom nechcel nikto ani baviť,tvrdili,že sa to stáva ,dokonca na celkovú genetiku a hematologiu,že vraj posielajú až po tretom potrate/možno na vlastnú žiadosť skôr/,ale vtedy som ani netušila čo ma všetko ešte čaká

vika34
2. nov 2009

už mi to tu bliká,že som úplne vybitá,tak sa lúčim,dobrú noc

petra2505
3. nov 2009

Caute, vy ste toho teda popisali.Vika 34 pri IUI je taka malailililililiiiiinka sanca uspechu uz len pri oboch priechodnych vajcovodch a pri jednom o polovicu mensia, ze je uplna blbost aby som podstupila IUI,aby som ta upozornila, Pinter mi to nenavrhol, ze ooo pani pomozem Vam, tam islo o to, ze IUI nie je hradene poistovnou a platim to sama, takze ma z toho cisty zisk.Ja by som sa na IUI nikdy nedala, to je mozno tak vhodne pre zeny, co su uplne zdrave a maju len problem, ze ich muzi maju pomale spermie a kym spermia docupka k vajicku tak neprezije a IUI jej ten presun urychlia, on to dobre vie.Moj gynekolog sa z chuti zasmial ked som mu povedala, ze ma poslali s mojou diag.na IUI.
Kocky dnes mam dostat posledny M pred KETom tak uz netrpezlivo cakam a o dva tyzdne si idem do FC pre lieky na KETko.Cim viac sa to blizi tym mam zmiesanejsie pocity, ale uvidime ako to cele dopadne.

siouxie
3. nov 2009

ahojte. Vika, dík, že si to sem všetko tak podrobne popísala. Veľmi ti držím palce, aby ste to čo najskôr stihli a aby to konečne dobre dopadlo 😵 .

misik1
3. nov 2009

ahojte, neda mi nenapisat aspon tolko,ze baby co su nespokojne s fc, skuste ine centrum a potom sa mozete rozhorcovat a hlavne porovnat....urcite mi daju za pravdu baby, ktore sme absolvovali svoje prve ivf alebo aj ine veci v dvoch dalsich centrach v bratislave,ze sme ani lepsie nemohli urobit,ked sme nasli fc a prestupili tam...
zelam vam,nech ste skoro tehulky a fc dakujem za to,ze ja som! 😉

petkaerdal
3. nov 2009

Ahojte,pripajam sa tiez k nazoru misik,ine centra su ovela horsie a drahsie,tiez mam skusenost ,ale je pravda,ze to ,co sa stalo Petke by sa veru stat nikdy nemalo 😖 ,dakujem FC za moje krasne zabky 😵

gregy
3. nov 2009

Ahojte nedá mi nereagovať na túto tému, v prvom rade zdravím staré známe tváre ....
Peťa je mi ľúto čo sa ti stalo a myslím si, že keď už to takto pokašlali mali prijať za to zodpovednosť, ospravedlniť sa a výjsť ti neako v ústrety, je to naozaj neospravedlniteľné, ja si to ani neviem predstaviť ☹ , u nás získať spermie alebo vajíčko je hotový zázrak a ak by nám to malo stroskotať na tom, že je niekto prepracovaný asi by mi to ako vysvetlenie nepostačovalo ... Napriek tomu, ja mám toho za sebou viac než dosť a tiež som bola inde ako v FC a jednoznačne z môjho pohľadu je FC prístupom najľudskejšie a najmenej zdrierajú, nehovorím, že nemajú chyby a so všetkými metódami na 100% súhlasím, ale aspoň sa snažia čo inde nie je. Osobne FC považujem za najlepšiu voľbu v rámci BA a to na základe toho, čo u mňa dosiahli hoci inde ma opdísali na odstrel ...
PS: peťa niekedy je lepšie veci najskôr riešiť a potom publikovať, som za to, aby sa z takýchto prípadov stali výstražné ponaučenia pre všetkých, ale myslím si, že aj pri riešení problémov tákehoto závažného charakteru sa dá postupovať korektne ... obávam sa, aby sa to neobrátilo proti tebe, ako očierňovanie dobrého mena, pokiaľ naozaj niečo chceš podniknúť skús podať žiadosť na úrad na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nech to prešetria, bude to asi najčistejší spôsob a nikto ti to nemôže mať za zlé ...

Držte sa kočky ja sa k vám na 3 pokus tak skoro nepripojím, zatiaľ nám hviezdy nie sú priaznivo naklonené ...

sylvusa
3. nov 2009

ahojte, ste sa pýtali čo bolo v tých papieroch, každý papier bol dvojmo, teraz som náhodou našla tie papiere,
tak jeden je poučenie pred odberom vajíčok, - nejesť a nepiť........., manžel musí prísť, poučenie pred transferom - musí byť plný močový mechúr, priniesť košeľu a prezúvky
v druhom je zmluva medzi FC a s vami - a tam čo je to - ja som mala IVF/ICS - cena je stanovená v cenníku FC ( čo ja som nikdy nevidela ) a zaplatiť akou formou - v mojom prípade poisťovňou
a ďalej v prípade že nedôjde k zákroku rep. jeho k jeho dokončeniu po podpísaní zmluvy z dôvodov na strane pacienta má poskytovateľ nárok na náhradu nákladov, ktoré mu tým vznikli. Za siutácie , že sa nezískajú vajíčka, rep. nedôjde k oplodneniu vajíčka spermiou v lab. podmienkach bude pacientke vrátená úhrada za úkony k vykonaniu ktorých nedošlo a to dobropisom v cenách úlonov v zmysle cenníka.
Ferticent nezodpovedá za nedostatok liečby , ako ani za jej vedľajšie účinky.
Zároveň pacientka a manžel prehlasujú že boli poučení......
potom je papier kde sa píše informovaný súhlas k liečbe pomocou IVF/ICS - tam sú body, ( ak vás to bude zaujímať tak napíšem aké sú tam body )
a potom bol ďalší list ale ten nemám, kde sa píšu všetky choroby, lieky aké beriem
asi tak
inak mňa naštval Pinter, lebo ja som chcela Seminal Plasmu, lenže ja som prišla na 6. deň stimulky a to bola neďeľa a nik tam nebol, tak povedal, že sa to nedá , nedá! lebo je zlý SG, on na to zabudol, že to chcem, ja som mu vravela na začiatku, a teraz keď som bola na ultrazvuku, a dohodnúť sa čo ďalej , tak sa pýtam , že chcem aj Seminla Plasmu, a vravela som mu, že ste povedali že to sa nedá, tak teraz neviem , že dá sa to, ale že to nevadí , že je zlý SG, skrátka manžel príde skôr na začiatku a bude, takže on na to zabudol a vyhovoril sa , že to sa nedá! Človek je múdrejší už keď ide do toho druhý krát. Pa
prepáčte za chyby , nečítam to spätne

ripmajka
3. nov 2009

Babinky najmä ty Peťka mrzí ma ,že máte zlú skúsenosť s FC. Ja nemám tiež s čím porovnávať , lebo už 2 roky snažilkovania chodím len tam. Ale podľa kámošky, ktorá chodili napr. do Iscare viem , že hneď po odbere , sotva sa prebrala z anestézie hneď od nej chceli peniaze, že si musí zaplatiť za nejaký úkon , ktorý nehradí poisťovňa a jej ho museli urobiť 😖
Moje osobné dojmy sú tiež zmiešané najmä z toho , že to tam zrejme dokymu prerastá cez hlavu.
Má už toho asi zrejme dosť, ale faktom je , že nikdy som tam nemala pocit , že by im išlo len a len o peniaze i keď samozrejme o to ide v prvom rade.
Babinky budete si o mne myslieť, že mi šibe, ale ja som vďačná za všetky Centrá.
Keby som sa tak narodila o 1O rokov skôr , tak dnes nemám žiadnu šancu mať dieťa.
Moja štatistika je podľa kamošiek taká: zo 4 báb sme 2 tehotné, spokojnosť zo 4 / 1 nespokojná 😒 lebo jej nevedeli pomôcť a musí podstúpiť darcovský program v Brne.

barbareta
3. nov 2009

postupovať korektne ? v danom pripade postupovali ako postupovali a Nikdo ! sa nemôže Peťke čudovať ako reaguje, na môj temperament je to ešte prikludne. 😉
Nič lepšie ani nemohla spraviť že tu tu zverejnila,,,ja som tiež mala skusenost s embryologičkou a len som sa chcela informavat pre o dost podstatnej veci a už huba bola naduta o čo mi ide, a ešte do telefonu mi davala kapky 😕 že čo mam proti nej 😒 ... takže to som sa prvy a posledny krát pýtala niečo nad ramec 😲
A iank tiež patrim medzi tie štastne kt. bol pichnuty dipherline a žiadny ohsss 😎 😢

gregy
3. nov 2009

barabreta: aby nedošlo k omylu je dobré že sa to zvrejenilo prinúti ich to sa zamyslieť a hádam zmeniť svoj postoj, len už sa to príliš všade rieši, dokonca už o tom gynekológovia medzi sebou diskutujú, čo nakoniec môže ešte Peťke uškodiť ☹ hoci ona je tá, ktorej bolo ublížené. Lekári budú vždy držať pri sebe ... možno na pár svetlých výnimiek ...

siouxie
3. nov 2009

gregy, ahoooj 😵 😵 .
Ďakujem vám všetkým, ktoré píšete, ja si myslím, že debata na všetky témy s tým súvisiace môže iba pomôcť veci. Nech sa to rieši.
Mne to momentálne veľmi pomáha v rozhodovaní, čo ďalej.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre